Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Mažasis žmogus atranda biblioteką

000 800 x 533Mažasis žmogus atranda pasaulį bibliotekoje. Išplėstos akys, beribis smalsumas, nuoširdūs klausimai. Atverčiame knygą ir keliaujame į fantazijų ir ilgaamžės išminties pasaulį. Surandame atsakymus: kas yra biblioteka, o kas yra bibliotekininkas? Ką bibliotekininkas daro mojuodamas pypsinčia lazdele virš knygos? Kodėl žmonės eina į biblioteką? Ką jie čia randa? Kas yra skaitytojo bilietas? Viską išbandome, visus atsakymus surandame. Ekskursiją mažiesiems pradedame prie vaikų knygų lentynų bibliotekos Vaikų erdvėje ir užbaigiame prie bibliotekos erdvinio spausdintuvo su kompiuterius valdančiu dėde. Nuotraukose: Pasvalio lopšelio-darželio „Liepaitė“ mažyliai. Ekskursijos bibliotekoje mažiesiems vedamos užsiregistravus telefonu (8 451) 34 334. Laukiame Jūsų!

Daugiau įspūdžių nuotraukose:

Po senuoju Pasvalio tiltu

002Kol lepina šilti orai, kūrybinių užsiėmimų kampelį susikūrėme lauke – po Senuoju Pasvalio tiltu. Taigi, vaikučiai, lydimi mamyčių ir bibliotekos darbuotojų Rasos, Jūratės ir Jurgitos, susėdo nuostabioje pievelėje, po didžiuliais medžiais, prie pat Svalios ir Lėvens santakos. Čia vyko netradiciniai vasaros skaitymai. Rasa trumpai papasakojo apie Senąjį Pasvalio tiltą, naujas knygeles, apie knygos reikšmę žmogui, jos išmintį ir naudą.

Skaityti daugiau...

Knygos su interaktyviais elementais, dailė ir roko muzika – sudomino vaikus!

002Nors lietutis sutrukdė keliauti su vaikais į lauką, smagiai laikas prabėgo vaikų erdvėje. Vis labiau populiarėjantis knygų žanras – interaktyvios knygos – sudomino užsiėmimo dalyvius. Programėlėje išmaniesiems įrenginiams „Girios paštas“ klausėmės girininko Jono laiškų, keliavom po Lietuvą su rainiuku Pikseliu, o sklaidydami „Peliūnės vasarą“ klausėmės Nedos Malūnevičiūtės įdainuotų melodijų.

Skaityti daugiau...

Kūrybiniai užsiėmimai su atostogaujančiais vaikais

007Liepos, rugpjūčio mėnesiais bibliotekoje organizavome įvairias kūrybines veiklas, kuriose noriai dalyvauja atostogaujantys vaikučiai. Su dailininku Arvydu vyko dailės užsiėmimas, su bibliotekos darbuotoja-metodininke Rita vaikai „statė“ H. K. Anderseno pasakų gatvę, sužinojo viską apie meškučius ir pasigamino kiekvienas po patį gražiausią meškiuką bei gavo pažymėjimus už puikų darbą.

Skaityti daugiau...

Aukštaitijos ETNO kilimas Pasvalyje

2. Pasvalio Svalios progimnazijaPraėjusiais metais (2017 m.) Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka parengė projektą „Aukštaitijos ETNO kilimo kūrimas“. Šiemet šis kilimas atkeliavo į Pasvalį.

Skaityti daugiau...

Tarptautinė vaikų knygos diena „Kakė Makė Latvijoje“

12 Tarptautine vaiku kn diena 2018Balandžio 9-ąją, į bibliotekos vaikų erdvėje vykusį Tarptautinei vaikų knygos dienai skirtą renginį „Kakė Makė Latvijoje“, sugužėjo Pasvalio Svalios progimnazijos pirmokai su savo auklėtoja.

Skaityti daugiau...