Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

knygos Naujos knygos knygos  

Gaudyk naujieną

gaudyk naujiena

Vaikų gimtadienio sveikinimai – Pasvalio miestui

DSC03168Su gimtadieniu, mylimas Pasvaly! Šis palinkėjimas bibliotekoje garsiai skambėjo gruodžio 6 d., kai miestas šventė savo 519-ąjį gimtadienį. Miesto bibliotekoje tą dieną atidaryta vaikų kūrybos paroda „Atvirukas mano miestui“. 206 atvirukus Pasvaliui sukūrė ir gimtadienio palinkėjimus ant jų surašė ikimokyklinio amžiaus vaikai ir pradinių klasių mokiniai iš viso Pasvalio rajono. Visi jų kūriniai iškabinti bibliotekos III aukšto fojė. Parodos „Atvirukas mano miestui“ atidarymą vedė ir daineles dainavo Namišių pradinės

mokyklos vaikai. Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas padėkojo mažiesiems pasvaliečiams už gražų miesto gimtadienio renginį ir pasidžiaugė jų palinkėjimais miestui. Vaikai Pasvaliui linki būti švariam, žaliam ir kuo didesniam, dėkoja už ilgiausią trispalvę Lietuvoje, už miesto parkus, nori, kad pasvaliečiai nesirgtų ir sugrįžtų tie, kurie iškeliavę į užsienius.

Savo atvirukus jie piešė pieštukais, tapė dažais, klijavo iš popieriaus aplikacijų, gamtinių medžiagų, žvakučių ir netgi makaronų bei pupelių. Visi parodos autoriai gavo dovanų iš parodos organizatorių: parodos rėmėjos "Maxima" vaišes per atidarymą vaikams įteikė Pasvalio rajono Švietimo pagalbos tarnybos specialistės Gražina Sakalauskienė ir Audra Stankevičienė, baigiantis renginiui visi dalyviai vaišinosi saldainiais, grožėjosi iškabintais atvirukais, tarp daugybės linkėjimų ieškojo savojo ir su pasididžiavimu rodė draugams.

Parodos atidarymo akimirkos – nuotraukų galerijoje:

Siūlome skaityti

knyga

 • Kaip Oskaras tapo detektyvu. Andrej Rozman Roza Kai ėmė lankyti mokyklą, Oskaras nuoširdžiai vylėsi, kad išmoks įvairių įdomių dalykų. Štai, pavyzdžiui: kaip įdiegti klausymosi įrangą, kaip aptikti pirštų atspaudus. Kitaip tariant – Oskaras norėjo tapti detektyvu. O tai yra išties rimta ir garbinga profesija. Todėl Oskarui visai nepatiko, kad mokytoja su juo elgiasi it su mažu pienburniu ir Skaityti daugiau
 • 1

Siūlyk knygą

Perskaitei labai įdomią ir gerą knygą, kuri paliko neišdildomą įspūdį? Nekantrauji pasidalinti mintimis apie tai su savo draugais, bendraklasiais, o gal su tėveliais ir mokytojais? Pasiūlyk šią knygą mūsų svetainės lankytojams! Parašyk apie ją taip, kad visi norėtų perskaityti. Gal tai bus tik keletas eilučių ar vienas sakinys su šauktuku, o gal puikus nedidelis aprašymas... Nesvarbu kiek teksto ir minčių sudėsi į pagiriamąjį žodį mėgstamai knygai, svarbu pasidalinti skaitymo džiaugsmu su kitais ir pratęsti knygos kelionę į kitas rankas. Be to, bus smagu susirasti bendraminčių, kurie galbūt tau pasiūlys kitą gerą knygą mūsų svetainėje. Rašyk vaikai@psvb.lt

Apsilankyk

        Apsilankyk

Aplankykite parodą „Lietuva mūsų širdyse“!

geri piesiniai

Paroda skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti. Nuo įsimintinos Sausio 13-osios praėjo 28 metai,
kai beginkliai Lietuvos žmonės drąsiai stojo prieš okupantų tankus ir automatais ginkluotus kariškius. Vaikai piešė, kaip savo vaizduotėje regi 1991 vykusį visuotinį lietuvių pasipriešinimą okupacijai. Iš jų piešinių parengta paroda, kurią galima apžiūrėti bibliotekos 3 a. fojė, prie Vaikų erdvės. Maloniai kviečiame!

 
 
 

Sveikiname

2019 metų gimtadieniai!

1919 m. sausio 1 d. gimė amerikiečių rašytojas Jerome’as Davidas Salingeris, pirmiausia žinomas kaip romano suaugusiesiems apie paauglius Rugiuose prie bedugnės autorius. Jo apysakos ir apsakymai išleisti įvairiais rinkiniais: Apsakymai ir apysakos, Devyni apsakymai, Franė ir Zujis ir kt. Mirė 2010 m. sausio 27 d.

1769 m. vasario 13 d. gimė rusų poetas Ivanas Krylovas. Parašė daugiau kaip 200 pasakėčių ir dramų. Pirmasis jų vertimas proza į lietuvių kalbą pasirodė 1863 m., vėliau išleista daugiau kaip 15 eiliuotų rinkinių. Mirė 1844 m. lapkričio 21 d.

1979 m. vasario 18 d. gimė rašytojas, vertėjas, dukart Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatas Aidas Jurašius. Vaikams išleido tris knygas: Akmenukų pasakos (2015; IBBY Lietuvos skyriaus apdovanotas Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų vaikų literatūros debiutą), Pypas ir jo nutikimai bei Naktis su raktininku.

1899 m. vasario 23 d. gimė vokiečių rašytojas, H. Ch. Anderseno premijos laureatas (1960) Erichas Kästneris. Garsiausios jo knygos – Emilis ir jo žvalgai, Gegužės 35-oji, Skrajojanti klasė, Dvynukės, Kai aš mažas buvau, Mažasis žmogeliukas ir kt. Mirė 1974 m. liepos 29 d.

Šaltinis: Žurnalas „Rubinaitis“, 2018 Nr. 3 (87)

Tai įdomu

idomuAr žinote, kad gimtadienius švenčia ne tik žmonės, bet ir daiktai, įvykiai, šalys ir valstybės, atradimai, įvairūs žodžiai, o taip pat knygos bei knygų herojai. 2019 metais su gimimo diena galite pasveikinti šiuos jubiliatus

 • Prieš 300 metų – 1719-aisiais – pasirodė Danielio Defoe romanas Robinzonas Kruzas.

  Prieš 210 metų – 1809-aisiais – Ivanas Krylovas išleido pirmąjį pasakėčių rinkinį.

  Prieš 190 metų – 1829-aisiais – Antonijus Pogorelskis sukūrė pasaką Juodoji višta, arba Požemio gyventojai.

  Prieš 110 metų – 1909-aisiais – išleista Lucy Maud Montgomery knyga Anė iš Evonlio.

  Prieš 100 metų – 1919-aisiais – pasirodė Prano Mašioto autobiografinė apysaka Ir aš mažas buvau.

  Prieš 90 metų – 1929-aisiais – Kornejus Čiukovskis sukūrė pasaką Daktaras Aiskauda, o Erichas Kästneris – apysaką Emilis ir sekliai.

  Prieš 80 metų – 1939-aisiais – Vytė Nemunėlis išleido poemėlę Meškiukas Rudnosiukas, Liudas Dovydėnas – apysaką Varpinės šuva ir pasaką Lapino vestuvės, o Jonas Mackevičius-Nord – pasakas Pabėgėliai iš zoologijos sodo ir Aukso mieste.

  Prieš 70 metų – 1949-aisiais – Erichas Kästneris sukūrė apysaką Dvynukės.

  Prieš 60 metų – 1959-aisiais – išėjo pirmoji Goscinny ir Sempé ciklo „Mažasis Nikola“ ir Angelos Sommer-Bodenburg ciklo „Mažasis vampyriukas“ knyga.

Renginių akimirkos            renginiai