Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Didysis knygų pristatymo konkursas 2019

konkursas knygu 2019 svetŠ. m. lapkričio 7 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko Didžiojo knygų pristatymo konkurso atrankinis turas, kuriame dalyvavo moksleiviai nuo 8 iki 14 metų ir varžėsi dėl galimybės vykti į konkurso finalą Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Konkurso atrankiniame etape dalyvavo moksleiviai iš Visagino, Rokiškio ir Panevėžio miestų. Moksleiviai varžydamiesi savo kategorijose pristatė įvairias lietuvių ir užsienio autorių knygas. Konkurse dalyvavo ir pasvalietė AKVILĖ VAIDŽIŪNAITĖ, Pasvalio „Svalios“ progimnazijos III a. klasės mokinė, kurią paruošė mokytoja RASA STURIENĖ. Akvilė J. Zykutės knygą „Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo“ pristatė drąsiai, vaizdingai ir buvo vienintelė, kuri knygą pristatė viena, be komandos. O nugalėjo, vis tik, gausesnės komandos, bet juk svarbiausia – ne laimėti, o dalyvauti!

Skaityti daugiau...

Parodos „Bijau varlės“ pristatymas

bijau varles parodaRugsėjo 26 d. bibliotekoje svečiavosi knygų iliustratorė Marija Smirnovaitė, puikiai pažįstama ir mylima vaikiškų knygų dailininkė. Ji yra iliustravusi lietuviškų pasakų, eilėraščių knygas, klasikos kūrinius, taip pat Kęstučio Navako, Ilonos Bumblauskienės, Vaivos Būgaitės, Dianos Lekevičienės ir kitų autorių vaikų pamėgtas knygas. M. Smirnovaitės iliustruota Ingridos Vizbaraitės „Karžygiuko istorija“ 2013 m. išrinkta Metų knyga vaikams. K. Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ 2013 m. IBBY Lietuvos skyriaus buvo išrinkta geriausia knyga mažiausiems skaitytojams.
Pristatytoje parodoje originalios iliustracijos poeto Juozo Erlicko eilėraščių knygai „Bijau varlės“, kurtos mūsų viešnios.
Parodos pristatymą pradėjo Pasvalio muzikos mokyklos mišrus instrumentinis ansamblis su įspūdingu kūriniu. Ačiū mokytojams Genovaitei Petrušaitienei ir Juozui Svetikai. Apžiūrėję parodą, susėdome maloniai diskusijai su autore Marija Smirnovaite. Knygoje „Bijau varlės“, įvairaus amžiaus skaitytojų (ir vaikų, ir suaugusiųjų) mėgstamose eilėse – satyriškas ir drauge romantiškas požiūris į vaikystę, gamtą, praeitį.

Skaityti daugiau...

Svečiuose pasaulinio garso knygų vaikams kūrėjas KĘSTUTIS KASPARAVIČIUS

kasparaviciusRugsėjo 24-oji Pasvalio M. Katiliškio viešojoje bibliotekoje buvo ypatinga diena, nes svečiavosi pasaulinio garso knygų vaikams kūrėjas, dailininkas, knygų iliustruotojas KĘSTUTIS KASPARAVIČIUS. Rašytojo knygos leidžiamos įvairiose Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse ir išverstos net į 27 pasaulio kalbas. Kęstutis Kasparavičius iliustravo apie 60 kitų autorių knygų, pats parašė ir iliustravo 17 knygų vaikams. Gimtinėje autorius yra gavęs visus galimus didžiausius apdovanojimus, skiriamus už vaikų literatūrą, yra vertinamas kritikų ir mylimas skaitytojų.

Skaityti daugiau...

Vaikų erdvės atidarymo šventė

atidarymasRugsėjo 13 d. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje įvyko Atviro jaunimo centro ir atsinaujinusios Vaikų erdvės atidarymo šventė „Atverk naujų galimybių duris ir atrask biblioteką iš naujo!“
Atvykusius į atidarymo šventę muzikiniais garsais pasitiko jaunimo muzikos grupė „Marmeladas“ ir Pasvalio kultūros centro jaunimo teatras „DRAMA“ (vadovė Asta Simonaitė) su spektakliu „Meškiukas Rudnosiukas“.

Skaityti daugiau...

Vasaros garsiniai skaitymai

007 KopijaVaikų erdvėje vyko vasaros garsiniai skaitymai, kuriuose dalyvavo mažieji bibliotekos bičiuliai – darželio-lopšelio „Eglutė“ vasaros stovyklos dalyviai. Mažieji skaitytojai, patogiai įsitaisę ant sėdmaišių, klausė pasakos apie veršelį. Išklausę, ant plokščių akmenukų piešė pasakos veikėjus. Akmenėliai atgijo veršelio, paršo, avino, žąsino ir vilko vaidmenyse. Su vaikučiais smagiai suvaidinome girdėtą pasakojimą. Po skaitymų žaidėme žaidimą „Pažadink meškutę“. Džiugu, kad improvizuoti garsiniai skaitymai patinka vaikams.

Skaityti daugiau...

Bibliotekoje – šešėlių teatras!

seseliuLiepos 11-ąją atostogaujantys vaikučiai susibūrė bibliotekoje sužinoti šešėlių teatro paslapčių: susipažino su šio žanro teatro atsiradimo istorija,žiūrėjo filmukus ir mokėsi, kaip pasigaminti šešėlių teatrą namuose.
Kiekvienas dalyvis išsikirpo savo lėlytę-personažą.

Skaityti daugiau...