Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Konferencija „Lietuvių prozos kelias: nuo Biliūno iki Granausko“

nuotr vinjPasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka didžiuojasi, galėdama pasiūlyti lietuvių literatūros populiarinimo renginius, kurių turinys apima nuo bendrojo iki akademinio lavinimo lygio. Toks renginys buvo literatūrinė konferencija „Lietuvių prozos kelias: nuo Biliūno iki Granausko“, įvykęs balandžio 30 d. Pranešimus tema „Jauno skaitytojo žvilgsnis į J. Biliūno, I. Šeiniaus, Vaižganto, R. Granausko kūrinius“ skaitė Pasvalio Petro Vileišio, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Vaškų, Pumpėnų gimnazijų mokiniai. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Regina Grubinskienė apžvelgė lietuvių prozos kelią nuo XX a. pradžios iki XX a. pabaigos. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Jurga Bagdonienė supažindino konferencijos dalyvius su prozos kūriniais pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrosiose programose ir jose numatytais nagrinėjimo aspektais.

Skaityti daugiau...

Jungtinė darbų paroda

nuotrauka skelbimo 1

Jau 23 metus iš eilės pavasarį Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje atidaroma Jungtinė darbų paroda, kurios autoriai ir rengėjai – lankytojai ir darbuotojai iš Pasvalio rajone veikiančių ugdymo, užimtumo įstaigų, organizacijų, draugijų, dirbančių su specialiųjų poreikių vaikais, suaugusiais bei neįgaliaisiais. Parodos pagrindinė idėja – skatinti kūrybingą nebereikalingų, senų daiktų perdirbimą, mažinti išmetamų šiukšlių kiekį, saugoti gamtą ir vienyti bendraminčius – darbų autorius, kurie kuria nepriklausomai nuo savo amžiaus, socialinės padėties, išsilavinimo, sveikatos būklės. Paroda šiemet atidaryta per Europos dieną – Gegužės 9-ąją ir pavadinta „Europos diena – kūrybingai!“, taip dar kartą primenant, kad ekologija, įvairių socialinių grupių vienijimas yra vieni pagrindinių ES veiklos principų.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su gamtininku Selemonu Paltanavičiumi

paltanavičiusĮ gegužės 16 d. bibliotekoje vykusį susitikimą su populiariuoju Lietuvos gamtininku, fotografu, rašytoju Selemonu Paltanavičiumi gausiai susirinko ir maži, ir dideli. Gamtininkas užvaldė jų visų dėmesį porą valandų trukusiame pokalbyje. Jis dalijosi linksmais ir rimtais nutikimais iš savo gyvenimo, kurie preityje ir dabar nepliaujamai įkvepia meilę gamtai, pagarbą senolių išminčiai ir susidomėjimą Lietuvos istorija. Selemonas Paltanavičius prisiminė savo vaikystę Dzūkijos kaime ir pirmąjį savo bandymą darže, kai iš brolio duotų sėklų bandė išauginti baravykų. Bandymas nepavyko – daigams pasirodžius paaiškėjo, kad brolis juokais davė burokėlio sėklų.

Skaityti daugiau...

Rytmetis „Visur gerai, bet namuose geriausia“

maza 368 x 200Jei pro Pasvalį tekėtų Pyvesa, o ne Svalia, man pėsčiom eit nereikėtų – aš nuplaukčiau valtele. Ir į miestą, ir į turgų, plaukčiau aš su valtele, jei pro Pasvalį tekėtų Pyvesa, o ne Svalia! Šitaip vaikams rašė garsus lietuvių poetas Bernardas Brazdžionis arba Vytė Nemunėlis, kuris pirmą klasę pradėjo lankyti ant Pyvesos kranto įsikūrusiuose Žadeikiuose – mokykloje, kur dabar veikia Žadeikių Bernardo Brazdžionio edukacinis centras. Pasvalio krašto vaikus praleisti rytmetį poeto buvusios mokyklėlės kieme birželio 5 d. sukvietė jo sukurtos populiarios poemos vaikams „Meškiukas Rudnosiukas“ personažai. Atvykusius renginio dalyvius svetingai pasitiko mama Rudnosienė (Pasvalio „Klėties“ teatro aktorė Birutė Ladygienė). Visi kiti poemos veikėjai atgijo spektaklio apie Meškiuką Rudnosiuką premjeroje, kurią surengė Pasvalio kultūros centro jaunimo teatras „Drãma“ , vadovaujamas Astos Simonaitės.

Skaityti daugiau...

Metų geriausi

geriausi skaitytojai 2019Per Nacionalinę bibliotekų savaitę tradiciškai apdovanoti per metus daugiausiai bibliotekose lankęsi, skaitę ir prie bibliotekų veiklos prisidėję rajono gyventojai. Apdovanojimų šventė surengta balandžio 24 d. Pasvalio bibliotekoje. 2019 metų geriausiais skaitytojais tapo: Jurgėnų kaimo bibliotekos skaitytoja Vilma Štarienė ir Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos skaitytoja Ligita Rožėnienė; Svalios progimnazijoje besimokantys Emilė Šaulytė, Erikas Šaulys ir Vytautė Kuodytė (visi trys skaito Pasvalio bibliotekoje), Areta Tirilytė (skaito Tetirvinų kaimo bibliotekoje), Rusnė Mantinė (skaito Girsūdų kaimo bibliotekoje).

Skaityti daugiau...

Kūrybingas šv. Velykų laukimas Pasvalio bibliotekoje

 maza velykos 2019Artėjančias šv. Velykas Pasvalio biblioteka su bičiuliais pasitinka kūrybingai! Balandžio 12 d. kvietėme ir vaikučius, ir suaugusius į Velykinį kūrybinį užsiėmimą „Velykų medis“. Užsiėmimo metų tikybos mokytoja Gryta Šedienė
supažindino dalyvius su šv. Velykų tradicijomis ir simboliais. Lenktyniavę viktorinoje vaikai gavo dovanų už teisingus atsakytus į klausimus! Praktinėse dirbtuvėlėse dailės mokytoja Aurelija Valiukaitė kalbėjo apie margučių ornamentiką, mokė velykinių kiaušinių marginimo technikų. Pasidarę po labai gražų velykinį margutį, pasivaišinę skanėstais, papuošėme Velykų medį!

Skaityti daugiau...