Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Metų geriausi

geriausi skaitytojai 2019Per Nacionalinę bibliotekų savaitę tradiciškai apdovanoti per metus daugiausiai bibliotekose lankęsi, skaitę ir prie bibliotekų veiklos prisidėję rajono gyventojai. Apdovanojimų šventė surengta balandžio 24 d. Pasvalio bibliotekoje. 2019 metų geriausiais skaitytojais tapo: Jurgėnų kaimo bibliotekos skaitytoja Vilma Štarienė ir Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos skaitytoja Ligita Rožėnienė; Svalios progimnazijoje besimokantys Emilė Šaulytė, Erikas Šaulys ir Vytautė Kuodytė (visi trys skaito Pasvalio bibliotekoje), Areta Tirilytė (skaito Tetirvinų kaimo bibliotekoje), Rusnė Mantinė (skaito Girsūdų kaimo bibliotekoje). Specialiu Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos prizu ir Padėkos raštu apdovanotas Pasvalio rajono savivaldybės administracijos strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Gražvydas Balčiūnaitis už elektroninės bibliotekos „Pasvalia“ pildymą fotografijomis, už nuoširdžią pagalbą įvairiose bibliotekos veiklose. Visiems geriausiems skaitytojams įteikti Padėkos raštai bei statulėlės -– keramikinis Knygos angelas, kurį sukūrė pasvalietė dailininkė Leonora Stravinskienė.

Skaityti daugiau...

Kūrybingas šv. Velykų laukimas Pasvalio bibliotekoje

 maza velykos 2019Artėjančias šv. Velykas Pasvalio biblioteka su bičiuliais pasitinka kūrybingai! Balandžio 12 d. kvietėme ir vaikučius, ir suaugusius į Velykinį kūrybinį užsiėmimą „Velykų medis“. Užsiėmimo metų tikybos mokytoja Gryta Šedienė
supažindino dalyvius su šv. Velykų tradicijomis ir simboliais. Lenktyniavę viktorinoje vaikai gavo dovanų už teisingus atsakytus į klausimus! Praktinėse dirbtuvėlėse dailės mokytoja Aurelija Valiukaitė kalbėjo apie margučių ornamentiką, mokė velykinių kiaušinių marginimo technikų. Pasidarę po labai gražų velykinį margutį, pasivaišinę skanėstais, papuošėme Velykų medį!

Skaityti daugiau...

Rašytoja Ignė Zarambaitė – kaip gimsta knygos ir lėlės

igne zarambaite mazas 2019 aBalandžio 10 d. knygų ir lėlių kūrėja iš Šilutės Ignė Zarambaitė, Pasvalio bibliotekoje, susitiko su vaikais iš Pasvalio rajono Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos ir Pasvalio „Svalios“ progimnazijos. Į vaikų literatūrą Ignė įžengė 2015 m., kai antrajame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse su pasaka „Emilio laiškas“ laimėjo geriausio metų debiuto nominaciją. 2016 m. pasirodė antroji rašytojos knyga „Skudurinukė“, 2017 m, – „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“. Nesenai dienos šviesą išvydo ketvirtoji knyga „Stebuklingi senelio batai“. Šiuo metu Ignei Zarambaitei skirta Lietuvos kultūros tarybos stipendija kūrybinei veiklai – grožinės literatūros kūriniams vaikams ir jaunimui rašyti. Autorė pilna kūrybinių idėjų ir sako, kad artimiausiu metu bus parašyta pasaka vaikams – antroji knygos „Emilio laiškas“ dalis ir kūrinys jaunimui.

Skaityti daugiau...

Vaikų knygos diena su Meškelione!

Balandzio 2 Plakatas mazas2019-ųjų balandžio 2 d. minima tarptautinė Vaikų knygos diena yra ypatinga Lietuvai, nes įvairios pasaulio šalys šią dieną minės iškabindamos lietuvių dailininko Kęstučio Kasparavičiaus kurtą Vaikų knygos dienos plakatą ir skaitys Lietuvos laišką – kreipimasį į pasaulio vaikus! Vaikų knygos dienos išvakarėse su mažaisiais Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos lankytojais bendravo Kęstučio Kasparavičiaus personažas Meškelionė (mokytoja Birutė Ladygienė) iš to paties pavadinimo dailininko knygos. Meškelionė drauge su Pasvalio lopšelio-darželio „Eglutė“ vaikais iš „Boružiukų“ ir „Gandriukų“ grupių perskaitė Lietuvos laišką pasaulio vaikams, bibliotekos labirintuose ieškojo paslėpto lobio, surado didžiausią ir mažiausią knygą ir visi vaikučiai gavo dovanų – Vaikų knygos dienos kalendoriukus. Smagaus skaitymo, vaikai!

Skaityti daugiau...

Tautos drabužiai žmogų puošia

SkelbimasPaminėdami artėjančią Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną surengėme kūrybinį užsiėmimą „Tautos drabužiai žmogų puošia“. Tai buvo puiki proga vaikams daugiau sužinoti apie senuosius lietuvių amatus – verpimą ir audimą, pažinti skirtumus tarp regionų tautinių drabužių. Smagi užsiėmimo užduotis – aprengti savo nupieštu kostiumu popierinę lėlytę. Užsiėmimą vaikams vedė Vaikų erdvės bibliotekininkė Dalia Šedienė.

Skaityti daugiau...

Konferencija „Žemė mūsų rankose: mąstyk globaliai – veik lokaliai“

zemeKovo 21 d. Pasvalio krašto muziejuje surengta vaikų ir mokytojų aplinkosauginė-ekologinė konferencija „Žemė mūsų rankose: mąstyk globaliai – veik lokaliai“. Vaikai iš Pasvalio „Svalios“ progimnazijos, „Lėvens“ pagrindinės, Pasvalio specialiosios mokyklų, Vaškų ir Joniškėlio gimnazijų skaitė pranešimus apie tai, kaip jie prisideda saugodami gamtą ir palaikydami švarią aplinką, kad pirmas ir svarbiausias žingsnis saugant gamtą – nešiukšlinti pačiam ir pakelti kito numestą šiukšlę. Pranešimuose buvo pasakojama apie atliekų rūšiavimą ir apie ekskursijas į atliekų rūšiavimo centrus.

Skaityti daugiau...