Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Bibliotekoje – Kalėdų senelis ir Voveriukas

PC290158Gruodžio 29 dieną, per patį tarpušventį ir jau įsibėgėjus mokinių atostogoms, dovanų dalyboms ir karnavalams, į biblioteką užsuko Kalėdų senelis iš akcinės bendrovės Swedbank. Ir ne vienas, o su savo pagalbininku Voveriuku. Kaip ir dera visiems šiuo šventiniu laikotarpiu, svečiai pradžiugino mažus ir didelius! Susirinkusių į renginį laukė pilnas maišas dovanų, saldainiukų bei linksmos užduotys dovanoms užsipelnyti.

Skaityti daugiau...

Skaitome išmaniai su Pumpėnų šeštokais

DSC 0045Gruodžio 16 dieną mokymų klasėje vyko paskutinė besibaigiančių metų edukacinė programa „Skaityk, piešk, fotografuok išmaniai", kurioje dalyvavo šeštokai iš Pumpėnų gimnazijos. Kartu su savo mokytoja vaikai susipažino su elektroninėmis knygomis ir įrenginiais joms skaityti, išbandė elektroninių knygų skaityklę, išsiaiškino jos privalumus ir trūkumus, esančias funkcijas ir galimybes. Taip pat skaitė knygas planšetiniuose kompiuteriuose.

Skaityti daugiau...

Linksma kompanija iš Papilio

Lukiuks. PapilysLapkričio 22 dieną, šeštadienį sulaukėme svečių iš Biržų rajono, Papilio pagrindinės mokyklos. Būrelis penktokų su savo mokytojomis apsilankė bibliotekoje ir dalyvavo edukacinėje programoje „Skaityk, fotografuok ir piešk išmaniai". Mums smagu priimti kaimyninio rajono vaikus, kurie ne tik atvyksta į Pasvalio baseiną paplaukioti, bet ir užsuka pas mus.

Skaityti daugiau...

Piešk išmaniai pagal Donelaitį

PB190028Vaikų literatūros skyrius Kristijono Donelaičio metus užbaigia virtualia vaikų piešinių paroda „Vaikų metai". Joje – daugiau kaip pusantro šimto nuskanuotų ir nufotografuotų Pasvalio rajono vaikų piešinių ir darbų, atliktų įvairia technika. Paskutiniai piešiniai į parodą atkeliavo iš bibliotekos mokymų klasės.

Skaityti daugiau...

Kalėdų žvaigždė - vaikinų rankose

PB190004Lapkričio 19 dienos rytą Vaikų literatūros skyriaus skaitykloje vėl vyko origamio užsiėmimai „Padovanok Kalėdų žvaigždę". Šį kartą uodeguotą šviesulį bandė išlankstyti grupė vaikinų iš Pasvalio specialiosios mokyklos. Gal ir ne visiems sekėsi puikiai (juk origamis reikalauja ypatingo kruopštumo ir tikslumo), visgi bendromis jėgomis pavyko kiekvienam išlankstyti po žvaigždę. Pasirodo, kad ir vaikinai gali turėti miklius pirštus, o šiek tiek užsispyrimo ir kantrybės padovanoja laukiamą rezultatą.

Skaityti daugiau...

Padovanok Kalėdų žvaigždę

PB180011Nuo lapkričio pabaigos Vaikų literatūros skyriuje vėl atnaujinome origamio užsiėmimus. Bibliotekos darbuotoja Jūratė, kuri jaučia silpnybę popieriaus lankstymo menui, mielai sutiko pamokyti visus norinčius, kaip pasidaryti Kalėdų žvaigždę-kometą arba erdvinį atviruką su sniego seniu. Lapkričio 18 dieną pirmieji žvaigždę bandė išlankstyti „Vilties" užimtumo centro lankytojai su savo auklėtojomis.

Skaityti daugiau...