Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Edukacinis užsiėmimas „Paukšteliams reikia mūsų pagalbos“

pauksteliai Edukaciniame užsiėmime „Paukšteliams reikia mūsų pagalbos“ dalyvavo Pasvalio r. Pajiešmenių pagrindinės mokyklos I ir II klasių mokiniai su mokytojomis Saverija Pilinkiene ir Birute Safronoviene. Kalbėjomės su vaikučiais apie paukščių gyvenimo būdą, klausėmės paukštelių balsų ir bandėme juos atspėti, minėme mįsles.

Skaityti daugiau...

Kalėdinės dirbtuvėlės „Maži stebuklai iš vaško“

zvakiu liej 2018Artėjant didžiosioms metų šventėms mūsų biblioteka pakvipo medumi... Svalios progimnazijos 7 klasės merginos su technologijų vyr. mokytoja Rasa Simonavičiūte dalyvavo kalėdinėse dirbtuvėlėse „Maži stebuklai iš vaško“. Žvakių gaminimo pamokoje, kurią vedė bibliotekininkė Zina Balzarevičienė, buvo kalbama apie žvakių naudojimą, tradicijas XVI-XIX amžiuje, žvakių atsiradimo istoriją ir jų liejimo būdus. Žvakių darymo procesas labai smagus – tai ne tik darbas, bet ir meditacija. Mergaitės pačios susisuko žvakes iš vaškuolės ir mokėsi lieti jas formų pagalba.

Skaityti daugiau...

Kūrybinės kalėdinės dirbtuvėlės

kaledines dirbt 003aDėkojame Pasvalio bibliotekos lankytojams, kurie aplankė bibliotekos eglutę ir sukūrė jai žaisliukus bibliotekos kalėdinėse dirbtuvėlėse. Jūs pripildėte mūsų biblioteką artėjančių Kalėdų nuotaika!

Skaityti daugiau...

Kūrybiniai užsiėmimai vaikams „Linksmų Kalėdų palinkėkim, o eglutei – žaisliuką pridėkim!“

egles iziebimasGruodžio mėnesį vyko kūrybiniai užsiėmimai vaikams „Linksmų Kalėdų palinkėkim, o eglutei – žaisliuką pridėkim!“. Gruodžio 10 d. savo pagamintais žaisliukais eglutę papuošė ir įžiebė Nykštukas Mukas ir mažieji skaitytojai iš Lėvens pagrindinės mokyklos Valakėlių skyriaus (mokytoja - Danutė Bernonienė).

Skaityti daugiau...

Knygos „Kaip kukiai su gruzdžiais kovojo“ pristatymas

f3Kaip parašomos knygos? Kaip tapti rašytoju? Į šiuos klausimus Pasvalio vaikams atsakyti padėjo rašytojas Darius Rekis, kuris gruodžio 17 d. apsilankė Pasvalio bibliotekoje ir pakvietė vaikus drauge sukurti nepaprastą istoriją. Gavosi smagi istorija su baisuokliais veikėjais ir gimtadieniu. Darius Rekis atsakinėjo į vaikų klausimus, apie tai, kaip jis rašo knygas ir pristatė naujausią savo knygą „Kaip kukiai su gruzdžiais kovojo“.

Skaityti daugiau...

Atvirukų, skirtų Pasvalio miesto gimtadieniui, parodos atidarymas

atvirukai 2018

Parodos „Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas sveikina miestą“ atidarymo metu buvo pristatyta Andrej Ryčko ir Viltarės Jasinskytės knyga „Žygimantas Augustas ir valdovo sostas“. Dalyvavo mokiniai iš Pasvalio miesto ir rajono mokyklų bei lopšelių-darželių auklėtiniai. Autorius klausytojams parengė viktoriną apie valdovą Žygimantą Augustą, o nugalėtojui įteikė savo knygą.

Skaityti daugiau...