Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Seminaras „Žaidimai bibliotekoje“

 

 

interaktyvios gr

2019 m. lapkričio 27 d. bibliotekoje vyko projekto „Atradimai - tau po kojomis“ patirties keitimosi seminaras bibliotekininkams ir ikimokyklinio ugdymo specialistams „ŽAIDIMAI BIBLIOTEKOJE“. Sveikinimo žodį tarė bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.
Pranešimus skaitė:
„Žaidimų terapija: prasmingi žaidimai vaikams“ – Viktorija Grigorjeva, psichologė, šeimų konsultantė, pasakų dirbtuvių „Permainų vėjas“ įkūrėja.
„Vaikų ir jaunimo literatūros departamento edukacinės veiklos. Žaisloteka“ – Rūta Lazauskaitė, Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros departamento Kultūrinės edukacijos skyriaus vadovė.

Skaityti daugiau...

Kalėdinių atvirukų dirbtuvėlės

001Kalėdinius atvirukus kūrė ir sveikinimus ant jų rašė Joniškėlio gimnazijos 3A klasės mokiniai ir jų mokytoja Roma Kanapeckienė, gruodžio 18 d. apsilankę Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos Vaikų erdvėje, kur vyko Kalėdinių atvirukų dirbtuvėlės. Vaikai taip pat užsuko į bibliotekos 4 aukštą ir sudalyvavo bibliotekininkų parengtoje edukacijoje „Vaikams apie profesijas“, smagiai leido laiką Žaislotekoje bei Kūrybos ir edukacijų erdvėje.

Skaityti daugiau...

Pažink biblioteką iš naujo!

virselPats smalsiausias ir žingeidžiausias skaitytojas bibliotekoje - pirmus žingsnius knygų pasaulyje žengiantis pirmokas. Tad ir mažiausi ir vyresni vaikai keliauja į biblioteką susipažinti su atsinaujinusia Vaikų erdve, Šeimos kambariu ir Žaisloteka bei modernia Kūrybos ir edukacijų erdve. Pažintinėje ekskursijoje „Pažink biblioteką iš naujo“ vaikučiai suranda atsakymus į įvairiausius klausimus: kiek bibliotekai metų? Kieno vardu pavadinta? Kodėl žmonės eina į biblioteką? Ką jie čia randa? Kas yra skaitytojo bilietas? Ką veikia bibliotekininkas? Kur ir kokios erdvės yra? Ką jose galima veikti?... . Vaikai linksmai leidžia laiką Žaislotekoje, Kūrybos ir edukacijos erdvėje – čia esantys įvairūs konstruktoriai, lavinamieji, interaktyvieji stalo žaidimai, dėlionės, ypač domina vaikus. Mokiniai dalyvauja eiliuotų mįslių minimo viktorinoje.

Skaityti daugiau...

Mano mylimas miestas – Pasvalys

miesrto gimt 2019Gražią šventinę gruodžio 6-ąją dieną Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje įvyko vaikų piešinių parodos atidarymas „Mano mylimas miestas – Pasvalys“, skirtas Pasvalio miesto 522 gimimo dienai. Šventę pradėjo jaunoji dainininkė iš Pasvalio muzikos mokyklos Andrėja Konstantinovaitė. Ji padainavo dainelę „Šarkelė Baltašonė“. Visus susirinkusiuosius pasveikino Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas. Šiltus pasveikinimo žodžius tarė Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Henrikas Kalpokas. Jis pasidžiaugė, kad dažname vaikų piešinyje pavaizduota Pasvalio bažnyčia.

Skaityti daugiau...

Lėlių teatro magija bibliotekoje

kaukutisLapkričio 18 d. vyko projekto „Lėlių teatro magija bibliotekoje“ baigiamasis renginys-šventė „Mes mylim pasakas“. Pirmą kartą buvo parodytas bibliotekos teatro studijos „Kaukutis“ spektaklis „Raudonkepuraitė iš Pasvalio“! Scenarijų parašė ir spektaklį pastatė šio teatro režisierė Birutė Ladygienė. Lėles ir dekoracijas siuvo menininkė, profesionali lėlininkė Elvyra Vilkienė. Į svečius atvyko Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ dalyviai – „Teatriukas“ su spektakliu „Žirafa su kojinėmis“. Ir maži, ir dideli žiūrovai stebėjo svečių pasirodymą ir bibliotekos lėlių teatro pirmąją premjerą!

Skaityti daugiau...

Susitikimas su aktore Kristina Savickyte-Damanskiene

kristina savickyte damanskieneŠiandien į biblioteką atėjusiems pradinukams – neeilinė diena – pas mus svečiavosi aktorė, ankstyvojo ugdymo mokyklėlės „Šilkaus pupa" kūrėja, radijo laidos „Tėvystės įkvėpimai" sumanytoja ir vedėja – Kristina Savickytė-Damanskienė. Edukacinių-kūrybinių užsiėmimų metu pradinių klasių mokiniai ne tik klausėsi, bet ir patys kūrė pasakas, dainavo daineles, gamino personažus ir sužinojo, kaip šias pasakas „sužaisti" kasdienybėje. Susitikimo valandėlės dovanojo linksmas akimirkas, gerą nuotaiką bei norą būti spalvotame vaikystės fantazijos ir vaizduotės pasaulyje.

Skaityti daugiau...