Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Nevykėlio dienoraštis Kn.13 Sniego tvirtovės. Jeff Kinney

nevykėlio dienoraštisDaugybės pasaulio vaikų laukiama 13-oji „Nevykėlio dienoraščio“ dalis – „Nevykėlio dienoraštis 13. Sniego tvirtovės“ pasakoja apie tikrą žiemą. Kas nutinka, kai dėl didžiulio snygio ir šalčio uždaroma mokykla?
Nors iš pradžių atrodo, kad ši žiema tiesiog tyčiojasi iš žiemos pavadinimo ir pasaulinis atšilimas paveikė net Grego Heflio kaimynystę, vis dėlto šaltis tik laukė už kampo. Kai dėl sniego uždaroma Grego Heflio mokykla, viskas aplink tampa žiemos mūšio lauku. Priešininkai kovoja dėl teritorijų, stato milžiniškas sniego tvirtoves ir organizuoja nepamirštamas sniego gniūžčių karus. O Gregas ir jo patikimas geriausias draugas Raulis Džefersonas atsiduria kryžminėje ugnyje.
Gregas ir Raulis laviruoja tarp sąjungų, išdavysčių ir kariaujančių gaujų. Ir tai – tikra kova dėl išgyvenimo. Kai sniegas galiausiai nutirps, kažkas bus didvyriai, o kažkas liks nevykėliais. Ar Gregui su Rauliu pavyks pasirodyti kaip herojams? Ar jie apskritai išgyvens bent iki kitos dienos?
Knygų serija „Nevykėlio dienoraštis“ milijonus vaikų pavertė skaitytojais. Šios knygos verčiamos į 59 kalbas, o visame pasaulyje jų parduota daugiau nei 200 milijonų egzempliorių.
„Nevykėlio dienoraščio“ autorius Jeff Kinney idėją knygai sugalvojo 1998 metais. Prie knygos jis dirbo beveik aštuonerius metus, kol galiausiai parodė ją leidėjui. Pirmiausia knygą autorius paviešino internete, kur ji iškart sulaukė daugybės skaitytojų. 2007 metais išspausdinta pirmoji „Nevykėlio dienoraščio“ knyga akimirksniu tapo bestseleriu, ir su kiekviena pasirodžiusia nauja dalimi skaitytojų susidomėjimas šia knygų serija vis augo. 2018 metais autorius išleido naujausią serijos dalį „Nevykėlio dienoraštis 13. Sniego tvirtovės“.