Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Graudaragio užkalbėjimas. Siiri Enoranta

graudaragio uzkalbejimas– Įsakau tau galingiausios Vakarinio jūržemio valdovės teise, įsakau tau kaip Skaisčioji Aušros princesė. Imk šias knygas ir grįžk į salas, perskaityk jas ir tada parašyk apie mane.
2015 m. Suomijos „Topelius“ literatūros premiją pelnęs Siiri Enoranta romanas „Graudaragio užkalbėjimas“ nukels skaitytojus į magijos, nuotykių, aistros ir kovų pasaulį.
Aušros princesei Sadėjai - šešiolika. Nors dar jauna, rankose ji laiko beribę valdžią. Aplink save ji suburia stiklą valdančias merginas, o princesės lobyne - kalnai nuostabiausių stiklo papuošalų. Niekas nedrįsta jai prieštarauti, dvare klesti apkalbos, intrigos ir galios žaidimai. O viena klastinga maža mergaitė slapta verta žudančius nuovirus...
Kitoje vandenyno pusėje įsikūrusi Graudaragio tauta. Visi šios tautos nariai, sulaukę šešrių metų, privalo pamatyti paslaptingąjį žvėrį graudaragį. Šis susitikimas lemia, kiek liūdesio teks patirti gyvenime. Kuo ilgiau graudaragis pasilieka su vaiku - tuo daugiau liūdesio teks nešti. Pati didžiausia našta tenka Uliui. Ar pajėgs berniukas ją pakelti? Nusiminęs, jis parašo laišką prašydamas pagalbos ir išsiučia jį į vandenyną. Deja, laiškas nukeliauja toliau, nei jis galėjo įsivaizduoti... Ar tie, kurie atplauks gavę laišką, išties nori padėti?
„Graudaragio užkalbėjimas“ sužavėjo Suomijos skaitytojus. Tai pasakojimas apie nenumaldomą valdžios troškimą, trapią lyg krištolas meilę, liūdesio naštą, meną ir kovas. Tai tamsi ir žiauri istorija, kurioje visada lieka vietos meilei ir vilčiai.
Siiri Enoranta (g. 1987) – viena žinomiausių Suomijos vaikų ir jaunimo rašytojų. Jos vaizduotė ir gebėjimas pasakoti istorijas nukelia skaitytojus į nuostabius išgalvotus pasaulius, kuriose veikia stiprios veikėjos ir nutinka nuostabūs dalykai. Ji jautriai ir nuoširdžiai rašo apie lyčių tarpusavio santykius, todėl jos knygos itin patinka jauniesiems skaitytojams. Jos kūrinių kalba stilinga, personažai mįslingi, o įvykiai dramatiški. Siiri Enoranta kūryba nominuota ne vienai prestižinei premijai – nė viena rašytojos knyga nelieka nepastebėta.