Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Ar girdi, kaip medžiai šneka? Peter Wohlleben

ar girdi kaip medziai snekaGamtininko, miškininko ir rašytojo Peter Wohlleben knygas „Paslaptingas medžių gyvenimas“ ir „Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį“ skaitytojai pamėgo, įvertino ir su malonumu skaito. Dabar miškų guru pristato knygą vaikams „Ar girdi, kaip medžiai šneka?“.
Knygos „Ar girdi, kaip medžiai šneka“ autorius P. Wohlleben, parašęs tarptautinį bestselerį apie medžių gyvenimą, atkreipė į miškus daugybės žmonių visame pasaulyje dėmesį ir įsitvirtino kaip savotiškas miškų advokatas.
Knygoje vaikams „Ar girdi, kaip medžiai šneka“ jis pasitelkė savo vaizduotę ir smagiai pasakojo apie medžius bei jų įspūdingą gyvenimą vaikams. Autorius kelia keistus, netikėtus klausimus, pateikia įdomiausių nuotraukų ir siūlo praktinių užsiėmimų, kurie padės vaikams suprasti ir net patiems rasti atsakymus į kai kuriuos klausimus.
Ar žinojote, kad medžiai turi tėvus ir net tikrų tikriausius raukšlėtus senelius?
Ar galite įsivaizduoti, kad medžių vaikai į mokyklą eina net kelis šimtus metų?
Beje, miškas taip pat turi internetą.
Ir, žinoma, labai svarbu suprasti, kad medžiai padeda mums išlikti sveikiems ir stipriems.
Tačiau kartais ir medžiai pasijunta prastai ar net suserga, ir mes galime jiems padėti.
Knyga „Ar girdi, kaip medžiai šneka?“ atskleidžia vaikams paslaptingos medžių kalbos paslaptis, kurios vaikus sužavės ir sudomins. Klausimai, kuriuos autorius kelia knygoje, kartais skamba absurdiškai ir juokingai, tačiau atsakymai dar labiau nustebina.
Ar gali medis sulieknėti?
Ko bijo medžiai?
Ar gali medžiai turėti inkštirų?
Kodėl ne visi medžiai mėgsta augti miške?
Jau ankstesnėse savo knygose, skirtose suaugusiems, P. Wohlleben atskleidė daugybę nepaprastų faktų apie miškus ir medžių gyvenimą. Jis pasakojo, kaip medžiai jaučia ir atsimena, kaip suvokia aplinką, kaip augina šeimas, kaip ginasi nuo pavojų. Tokie pasakojimai padeda suprasti kaip gyvena miškas ir visai kitomis akimis pažvelgti į kasdien matomus nejudrius milžinus, pro kuriuos dažniausiai tiesiog praeiname.
Peter Wohlleben (g. 1964 m.) – vokiečių gamtininkas, knygų apie miškus ir gyvūnus autorius. Kai tik pradėjo dirbti girininku, jo pareiga buvo vertinti, kurie medžiai tinkami medienos pramonei. Pradėjęs organizuoti išlikimo žygius, suprato, kad žmonės domisi neįprastais medžiais ir mišku. Tai padėjo jam iš naujo pažvelgti į medžius ir paskatino išsiaiškinti miško paslaptis.
Gamtininkas ir rašytojas gyvena prie didelio miško ir dirba girininkijoje, kuri siekia atkurti sengires.