Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Berniukas, kuris augino drakonus. Andy Shepherd

berniukas kuris augino drakonusKas auga jūsų senelio sode – įprastos obelys, kriaušės ir slyvos? Štai Tomo senelio sodas tikrai stebuklingas! Knygoje “Berniukas, kuris augino drakonus“ sužinosite, kokie nepaprasti dalykai gali užaugti ant medžio.
Tomas turi augintinį! Ne, ne šunį. Ne, ir ne katę. Ir net ne žiurkėną ar egzotišką tarantulą! Jis augina...drakoną!
Tomas neįtarė nieko bloga, kai iš senelio sodo į namus parsinešė keistą vaisių. Netrukus iš jo „išsirito“ ne kas kitas, bet nedidelis drakonas! Tomas pavadina naująjį draugą Blyksniu ir... daugiau niekada nebebus nuobodu! Juolab, kad senelio sode ant keistojo medžio auga ir daugiau neįprastų vaisių. Ar kiekviename iš jų yra drakonas?!
Jei nori auginti drakoną, jokiu būdu nesakyk apie tai mamai. Verčiau atsiversk „Berniukas, kuris augino drakonus“ ir sužinok, kaip su šiais neklaužadomis sekėsi Tomui. O juokingų nutikimų čia netrūks – drakonai prikakos į tėčio košę, nusvils antakius, vaikysis po namus katę… O kai Tomas sutramdys Blyksnį, į šaunią kompaniją ims prašytis nauji bičiuliai. Pasiruošk, nes skaitant šią knygą bus tikrai karšta.
Vaikų rašytoja Andy Shepherd su vyru, dviem sūnumis ir šunimi gyvena Kembridže, Jungtinėje Karalystėje. Ji pasakoja, kad istorija apie drakonus pirmą kartą jai šovė į galvą stovint eismo kamštyje. Ji savo sūnums prasitarė, jog būtų šaunu, kad drakonas paimtų automobilį į savo nagus ir išskraidintų juos iš begalinės spūsties. Tada ji ėmė vaikams pasakoti atskiras istorijas apie sode gyvenančius drakonus, o nesiliaujantys mažųjų klausimai pynė vis naujas pasakojimo gijas.
Nuotaikinga Andy Shepherd knyga buvo nominuota 2019 m. „Waterstones Vaikų knygos“ apdovanojimui. Be to, jei Tomo ir jo drakonų nuotykiai skaitytojams patiks, autorė turi gerų žinių – tai tik pirmoji serijos dalis.