Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje. Norbertas Černiauskas

apie saulius riterius ir drakonus lietuvojeLietuvos Šaulių sąjungos šimtmečiui skirta knyga vaikams „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ – žaismingas iliustruotas pasakojimas apie Lietuvos Šaulių organizaciją ir jos istoriją.
Žinome, kad kadaise Lietuvoje gyveno riteriai. Bet kur jie prapuolė pasibaigus viduramžiams? Nejau visam laikui išjojo ir dingo? Tačiau juk ir šiandien sakome, kad „elgiasi lyg tikras riteris“, o kilnius žmones laikome turinčiais „riteriškų savybių“...
Istorikas Nobertas Černiauskas įsitikinęs, kad gerai paieškoję riterių rastume ir šiandien. Juk ir šiais laikais netrūksta vyrų ir moterų besimokančių garbingai valdyti ginklą ir ginti Lietuvą nuo priešų. Pasirodo, yra net šiuos Lietuvai atsidavusius žmones vienijanti organizacija. Ji vadinasi Lietuvos Šaulių sąjunga. Ir 2019 m. ji švęs šimtąjį savo gimtadienį.
Knyga „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ skirta visiems turintiems vaizduotę ir pasiruošusiems keliauti šimtą metų į praeitį. Tą padaryti padės sapnai, nuotraukų juostelės, dienoraščiai ir telefono ryšys. „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ – tai detektyvas ir riterių paieška XXI a. betono džiunglėse, parašyta profesionalaus istoriko ir iliustruota Londono Goldsmitho universiteto studentės Birutės Bikelytės.
Knygos „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ pasakojimą kuriantys Vladas, Matas ir Ignas yra realios asmenybės, o jų nuotykius komentuojantys Rimvydas ir Aleksiejus ne tik tyrinėja istoriją Vilniaus universitete, bet ir geriausiai Lietuvoje išmano kas yra riteriai. Leidėjai įsitikinę, kad vaikams būtina istoriją pasakoti kitaip – todėl pasakojime dalyvauja ne tik šauliai, bet ir stebuklingas riterių bei drakonų pasaulis.
2019 m. šimto metų gimtadienį švenčianti Lietuvos šaulių sąjunga – pilietinės savigynos asociacija, kurios nariais pastaraisiais metais tapo gausybė žinomų šalies žmonių. Taip savo patriotizmą ir meilę tėvynei išreiškė Edmundas Jakilaitis, Vytaras Radzevičius, Benediktas Vanagas ir gausybė kitų. Knygelės „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ autorius istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Norbertas Černiauskas taip pat ilgametis šaulys – jis prie organizacijos prisijungė būdamas šešiolikos.
Mokslininkas pasakoja, kad mintis parašyti knygą kilo netikėtai – galvojant apie artėjantį Lietuvos Šaulių sąjungos šimtmetį ir... mėgaujantis desertu Pilies gatvės kavinėje. Autorius pasakoja, kad Šaulių sąjungą atrado sumanęs pasimatuoti karinę uniformą, sudalyvauti žygiuose ir paragauti kariško gyvenimo – visa tai jis rado pravėręs šios organizacijos duris. Dabar jo tikslas – apie šaulių gyvenimo būdą papasakoti platesniam jaunųjų skaitytojų ratui.