Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Kaip miega gyvūnai. Selemonas Paltanavičius

kaip miega gyvunaiMažiesiems skaitytojams skirtoje Selemono Paltanavičiaus knygoje „Kaip miega gyvūnai“ autorius žaismingai pasakoja istorijas apie mus supantį gamtos pasaulį.

Visi žino, kad saldžiausias pasaulyje dalykas yra miegas, o ne medus, kaip kad galima pagalvoti. Mažyliai kartais pyksta ant tėvelių, kurie anksti nuvaro juos į lovą, bet be gero miegelio mes jaučiamės pavargę, irzlūs ir praradę jėgas. Miegodami ne tik pailsime, bet ir atgauname gerą nuotaiką.

O ar žinote, kaip miega gyvūnai? Ar kada pagalvojote, ką jie sapnuoja? Ne tik visiems mažiems vaikams, bet ir gyvūnams poilsis yra labai svarbus. Kai kurie žvėrys miega visą žiemą, kitiems užtenka snūstelėti vos kelias minutes.

Autorius Selemonas Paltanavičius knygelėje žvalgosi po gamtos pasaulį ir pasakoja kaip skirtingai miega įvairūs gyviai. Ar žinote, kad sliekas tikrai negali užsikloti šilta antklode ir užmerkęs akutes panirti į margą sapnų pasaulį? Sliekiukas susirango, aprimsta, pasidengia savo gleivėmis ir snūsteli posmelį. Prabudęs vėl rausia rudeninius lapus. Jam paros metas nėra svarbus, nes po žeme sliekas nemato šviesos.

„Kaip miega gyvūnai“ atsakys į klausimus, kaip gi nakčiai įsitaiso žvirblis ir kiti paukščiai. Ką sapnuoja gyvatė bei kas toks parpia kabodamas žemyn galva. Spėkit, ar kiškis miega atsimerkęs? Tai irgi sužinosite iš knygos. Taip pat ir apie maištininko barsuko ar pilko vilko miegą. Pakilsime link debesų ir nusileisime į povandeninį pasaulį – gamtoje gausybė skirtingų miego būdų. Retai kuriam gyvūnui prireikia lovos ir pagalvės, bet visi po gero miegelio prabunda pailsėję ir geros nuotaikos. Iš gyvūnų galima daug ko pasimokyti, bet svarbiausia – niekada nevalia jų žadinti ir atimti saldaus kaip medus miego.

Selemonas Paltanavičius žymus Lietuvos prozininkas, gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas.
Autorius parašė ne vieną sėkmingą knygelę vaikams. Daug palankių skaitytojų atsiliepimų sulaukė „Maži ežiuko sapnai”, „Girios paštas“, taip pat rašytojas yra prisidėjęs prie garsiosios Kakės Makės serijos ir kartu su iliustratore Lina Žutaute išleido knygą „Kakės Makės enciklopedija: gyvūnai“. Be knygų vaikams, Selemonas Paltanavičius yra parašęs ir keletą pažintinių leidinių – „Lietuva. 101 gamtos stebuklas“, „Nacionalinė ekspedicija „Nemunu per Lietuvą“ (knyga parengta pagal didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukusį LRT televizijos projektą).