Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Nauji namai Tilei. Linda Chapman

nauji namai tilei„Nauji namai Tilei“ – jauki ir pamokanti knygelė vaikams, kurią sukūrė britų autorė Linda Chapman. Istorija pasakoja apie dvynius, kurie padeda apleistiems gyvūnams susirasti naujus namus. Šį kartą jie gelbės mažylę Tilę.
Greisė ir Džekas yra devynmečiai, kurie labai myli gyvūnus. Vaikai turi įkūrę net savo verslą! Jie priglaudžia benamius katinus bei šunis ir juos globoja tol, kol suranda nuolatinius namus ir naujus mylinčius šeimininkus. Džiugu, kad beveik visada jiems pasiseka apleistam gyvūnui surasti naują šeimą. Tuo metu, kai globotinių neturi, dvynukai padeda savo mamai. Jos veikla taip pat susijusi su gyvūnais. Mama prižiūri kitų žmonių šunis. Šį kartą parsivežė net tris gražuolius ir išsiuntė vaikus juos pavedžioti.
Vaikštinėdami su šunimis Greisė ir Džekas išgirsta inkštimą. Netrukus pamato mielą baltą šuniuką, kuris atrodo liūdnas ir vienišas. Šalia mėtosi gerokai per dideli ir per sunkūs žaislai, o vargšas gyvūnas neturi ko gerti. Supykę vaikai nepaiso mamos paliepimo niekada neiti į svetimus namus ir pasibeldžia į namo duris tikėdamiesi rasti šuniuko šeimininką. Tarpduryje pasirodžiusi moteris keikia savo augintinį. Pasirodo maža, baltaplaukė Tilė sugraužė šeimininkės rankinę, išbarstė sausainius ir kitaip nusikalto, o už bausmę buvo ištremta į lauką. Moteris jau gailisi nusipirkusi šunį. Vaikai įtikiną Tilę perleisti jiems ir pažada surasti tinkamus namus, tokius, kuriuose šunelis bus mylimas.
„Nauji namai Tilei“ yra jautri ir pamokanti istorija apie atsakomybės jausmą, kurio neretai stinga augintinių šeimininkams. Taip pat tai pasakojimas apie draugystę ir meilę. Ar pasiseks Tilei rasti naujus namus? Dvyniai dėl to pasistengs, o skaitytojai mėgausis naujais tarpusavio ryšiais ir draugų nuotykiais.
Linda Chapman gimė 1969 m. Liverpulyje. Prieš tapdama rašytoja ji dirbo daug įvairių darbų. Linda buvo teatro scenos vadybininke, šunų dresuotoja, knygų pardavėja, aukle, mokytoja ir tyrimų asistente.
Autorė yra parašiusi daugiau nei 120 knygų vaikams, kai kurias savo vardu, kitas pasirašė skirtingais slapyvardžiais.
Linda gyvena Lesteršyre su vyru, trim mažais vaikais ir dviem šunimis. Kai nerašo, ji mėgsta važinėti, skaityti, vaikščioti su savo augintiniais ir lankytis bibliotekose.