Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Virtuali paroda „Europos diena Pasvalio krašte 2011“

Jau antrus metus iš eilės paskutinį pavasario mėnesį Pasvalį sujudina Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos organizuojami Europos dienos renginiai. Gegužės 9 dieną viešoji biblioteka ir 16 kaimo padalinių surengė pasvaliečiams įsimintiną šventę. Šių metų temą – savanorystę – skelbė visi Europos dienos „Aš galiu. Tu gali. Mes galim“ renginiai.

Bibliotekoje tą dieną veikusiame Savanorių informacijos centre skelbta informacija apie savanorišką veiklą ir savanorių organizacijas, rodyta vaizdo medžiaga apie savanorišką veiklą, savanorystę Lietuvoje ir Europoje.

Visame Pasvalio krašte vienu metu – 12 valandą – vyko flashmobo akcija „Nupiešk žvaigždę“. Ant įvairių paviršių, priklausomai nuo dalyvių sumanumo ir įgūdžių, buvo piešiamas Europos Sąjungos vėliavos simbolis – auksinės žvaigždutės. Pasvaliečiai savo meninius gabumus atskleidė piešdami prie Pasvalio specialiosios mokyklos, kitų krašto vietovių talentai – savo idėjas išreiškė gimtosiose vietose. Piešiama buvo 16 kaimų vietovių – Deglėnuose, Grūžiuose, Jurgėnuose, Kraštuose, Krikliniuose, Meškalaukyje, Nairiuose, Norgėluose, Pumpėnuose, Pušalote, Raubonyse, Rinkūnuose, Ustukiuose, Vaškuose, Žadeikoniuose, Žilpamūšyje. Įvairiaspalvės ir įvairiaformės žvaigždutės puošė takelius, laiptus, gatves ir džiugino žmonių akis bei širdis iki pirmųjų lietaus lašų.

Pasvaliečiai mielai rinkosi į bibliotekos Informacijos ir mokymo skyriuje rodyto dokumentinio filmo „Misija Sibiras“ peržiūrą. Filmas, kuriame pasakojama apie jaunimo ekspedicijų lankymąsi lietuvių tremties, įkalinimo vietose Sibire tvarkyti lietuviškų kapinių ir susitikti su vietiniais lietuviais, nepaliko abejingo nė vieno žiūrovo – tiek jauno, tiek vyresnio.

Europos dienos minėjimą vainikavo smagiausia atrakcija – prie Pasvalio 500 metų paminklo – lankstomi ir plukdomi popieriniai laiveliai. Nemokantys lankstyti laivelių, turėjo puikią progą išmokti, mokantys – patobulinti savo įgūdžius, o visi susidomėję ir neabejingi žmonių šurmuliui – pasiklausyti puikiai Petro Vileišio gimnazijos auklėtinių ir jų vadovo Sigito Paliulio atliekamų dainų ir, žinoma, palydėti į Svalios-Lėvens santaką leidžiamų 27 Europos Sąjungos šalis simbolizuojančių laivelių.

Visą dieną vykę nemokami renginiai pasvaliečiams padovanojo teigiamų emocijų ir pradžiugino įvairiausiomis dovanėlėmis, kurias padovanojo Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, suteikusi progą Europos dieną paminėti taip smagiai ir įvairiai, skyrusi lėšų bibliotekininkų idėjoms virsti tikrove.

Dėkojame rėmėjams, visiems bendradarbiavusiems, savanoriškai padėjusiems, dalyvavusiems ir apsilankiusiems.

Siūlome aplankyti virtualią parodą