Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Įdomybės apie knygas

idomuAr žinote, kad gimtadienius švenčia ne tik žmonės, bet ir daiktai, įvykiai, šalys ir valstybės, atradimai, įvairūs žodžiai, o taip pat knygos bei knygų herojai. 2019 metais su gimimo diena galite pasveikinti šiuos jubiliatus

 • Prieš 300 metų – 1719-aisiais – pasirodė Danielio Defoe romanas Robinzonas Kruzas.

  Prieš 210 metų – 1809-aisiais – Ivanas Krylovas išleido pirmąjį pasakėčių rinkinį.

  Prieš 190 metų – 1829-aisiais – Antonijus Pogorelskis sukūrė pasaką Juodoji višta, arba Požemio gyventojai.

  Prieš 110 metų – 1909-aisiais – išleista Lucy Maud Montgomery knyga Anė iš Evonlio.

  Prieš 100 metų – 1919-aisiais – pasirodė Prano Mašioto autobiografinė apysaka Ir aš mažas buvau.

  Prieš 90 metų – 1929-aisiais – Kornejus Čiukovskis sukūrė pasaką Daktaras Aiskauda, o Erichas Kästneris – apysaką Emilis ir sekliai.

  Prieš 80 metų – 1939-aisiais – Vytė Nemunėlis išleido poemėlę Meškiukas Rudnosiukas, Liudas Dovydėnas – apysaką Varpinės šuva ir pasaką Lapino vestuvės, o Jonas Mackevičius-Nord – pasakas Pabėgėliai iš zoologijos sodo ir Aukso mieste.

  Prieš 70 metų – 1949-aisiais – Erichas Kästneris sukūrė apysaką Dvynukės.

  Prieš 60 metų – 1959-aisiais – išėjo pirmoji Goscinny ir Sempé ciklo „Mažasis Nikola“ ir Angelos Sommer-Bodenburg ciklo „Mažasis vampyriukas“ knyga.

   Prieš 50 metų – 1969-aisiais – išleista Vytauto Petkevičiaus apysaka-pasaka Didysis medžiotojas Mikas Pupkus, Violetos Palčinskaitės Spyruoklinis kareivėlis, Vytautės Žilinskaitės Senelio Šalčio ūsai, o Ericas Carle’as sukūrė paveikslėlių knygą Labai alkanas vikšrelis.

  Prieš 40 metų – 1979-aisiais – išėjo Vlado Dautarto apysaka Sapnuoju karalystę, o Michaelis Ende parašė Begalinę istoriją.

  Prieš 20 metų – 1999-aisiais – pasirodė Martyno Vainilaičio Kaulo bobos apžavai, Vytauto V. Landsbergio Obuolių pasakos, Nijolės Kepenienės Džiovintas debesėlis, Julios Donaldson ir Axelo Schefflerio paveikslėlių knyga Grufas, trečioji J. K. Rowling serijos apie Harį Poterį knyga Haris Poteris ir Azkabano kalinys ir Andri Snær Magnasono Mėlynosios planetos istorija.

  Šaltinis: Žurnalas „Rubinaitis“, 2018 Nr. 3 (87)