Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

36 klausimai, pakeitę mano nuomonę apie tave. Vicki Grant

36 klausimai pakeite mano nuomone apie taveDU NEPAŽĮSTAMIEJI
DVI SKAUDŽIOS PASLAPTYS
TRISDEŠIMT ŠEŠI KLAUSIMAI, KURIE PRIVERS JUOS ĮSIMYLĖTI.

Hildė ir Polas dalyvauja psichologiniame eksperimente. Jo tikslas – išsiaiškinti „Ar įmanoma priversti įsimylėti?“ Tyrimą sudaro 36 klausimai nuo „Kada paskutinį kartą sau dainavote?“ iki „Koks jūsų baisiausias prisiminimas?“ Kol atsakė į visus, Hildė ir Polas ne kartą juokėsi, verkė, melavo, mėtė vienas į kitą daiktus, buvo pabėgę, sugrįžo ir vos neišvarė vienas kito iš proto.

Tačiau ar įsimylėjo?

Įžvalgus, juokingas, drąsus ir išskirtinis pasakojimas, įkvėptas tikro daktaro Arthuro Arono ir jo komandos psichologinio tyrimo. Baigę skaityti, patys imsite ieškoti nepažįstamojo, kuriam galėtumėte užduoti 36 klausimus. Galbūt net įsimylėsite.

Gimtojoje Kanadoje Vicki Grant išleido ne vieną kritikų pripažintą ir apdovanotą romaną. Jos šmaikščios, įžvalgios knygos paaugliams ir vaikams išleistos daugybe kalbų. Autorė taip pat yra apdovanota kaip scenaristė ir reklamos tekstų kūrėja. Vicki gyvena Naujojoje Škotijoje Kanadoje. Apsilankykite interneto tinklalapyje www.vickigrant.com.

Blogas tėtis. David Walliams

blogas tetisŠilta ir iki nukritimo juokinga britų vaikų rašytojo David Walliams istorija „Blogas tėtis“ – apie berniuką ir jo tėtį, kuris, norėdamas tik gero, tampa nusikaltėliu, tačiau vis tiek lieka geriausias tėtis pasaulyje.

Tėčių būna visokių: storų ir plonų, aukštų ir žemų, jaunų ir vyresnių, protingų ir kvailų, linksmų ir rimtų, garsiai kalbančių ir tylių... ir, žinoma, gerų ir blogų. Frenkas turi geriausią tėtį pasaulyje.

Taip, jo tėtis buvos pats nuostabiausias lenktynininkas, tačiau po avarijos neteko darbo, be to, dabar turi vaikščioti su medine koja. Tačiau ar dėl to jis tapo blogesniu tėčiu? Tikrai ne. Taip, tėčiui netekus darbo jie su Frenku ėmė skursti, niekam nebeužtenka pinigų. Tačiau ar dėl to Frenkas mažiau myli tėtį? Ne! Taip, kad užsidirbtų bent skatiką, tėtis įsivelia į nusikaltimą – dalyvauja banko apiplėšime ir patenka į kalėjimą. Ar jau dabar jis blogas tėtis? Tik ne Frenkui, kuris pasiryžęs ištraukti tėtį iš kalėjimo ir pamokyti nusikaltėlių bosą.

Meilės ir nuotykių kupina nuotaikinga knyga „Blogas tėtis“ supažindins su drąsiu berniuku, kuris nepaprastai myli savo tėtį ir ryžtasi kovoti su didžiausiais nusikaltėliais, kad tą meilę apgintų.

David Walliams (Deividas Valjamsas) – britų rašytojas, populiariausias vaikų knygų autorius nuo 2000 metų. Yra parašęs 12 knygų vaikams, jos išverstos į 53 kalbas. Visame pasaulyje parduota jau daugiau nei 25 milijonai egzempliorių D. Walliams knygų. Jo rašymo stilius lyginamas su Roald Dahl („Matilda“, „Raganos“, „Čarlis ir šokolado fabrikas“), kuris ir yra rašytojo autoritetas.
Tikrasis autoriaus vardas David Williams, jis taip pat yra britų aktorius, TV šou „Little Britain“ vienas iš vedėjų. Nuo 2012 metų buvo projekto „Didžiosios Britanijos talentai“ teisėjas, 2015 metais buvo apdovanotas kaip geriausias TV teisėjas, rašo scenarijus situacijų komedijoms, vaidina televizijos serialuose.
D. Walliams gimė Londone, Bristolio universitete įgijo menų (aktorystės) bakalauro laipsnį. Vaidino Nacionaliniame jaunimo teatre, vėliau įstojo į aktorių sąjungą ir pradėjo vadintis David Walliams, nes joje jau buvo narys vardu David Williams.
Didžiojoje Britanijoje D. Walliams knygos sulaukia milžiniško populiarumo. Mėgstamos ir jo garso knygos, kurias įskaito pats rašytojas. Vaikai Lietuvoje jau taip pat spėjo pamilti rašytoją už jo knygas „Močiutė plėšikė“, „Klastinga tetulė“, „Didysis senelio pabėgimas“. Naujausia knyga „Blogas tėtis“ pratęs vaikų draugystę su šiuo autoriumi.

Burtai šmurtai. Ida Mlakar

burtai smurtaiMažosios burtininkės Pašiauša ir Kojinė pasigedo katinėlio Terliaus: gal jis kybo tarp pirmadienio ir antradienio? Laikas pasitelkti burtus šmurtus ir eiti jo ieškoti! Bet Pašiauša nežino, kad į pirmadienį galima įžengti tik pro dantų gydytojo Bedančio duris, o antradienio gyventojai yra labai stropūs. Trečiadienį visi skuba, o ketvirtadienis – tikra netvarka. Penktadienis yra nei šioks, nei toks, o po savaitgalio vėl reikia praverti dantų gydytojo duris! Galbūt jis taip pat moka burtų ir žino, kur pasislėpė stebuklingasis Terlius?

Daugiau nei piratė. Lina Matiukaitė, Ieva Kilienė

daugiau nei pirate„Daugiau nei piratė. Skaičių pasakos“ – antroji serijos knyga (pirmoji - „Jei mėnulis būtų nulis. Skaičių pasakos“), kurioje Matematikos miestelį aplanko paslaptinga piratė, išmokysianti joje gyvenančius skaičiukus naujų matematikos paslapčių. Knyga skirta vaikams nuo 5 metų.

Matematikos miestelio pakrantėje pasirodė paslaptingas laivas. Kai tai įvyksta - lauk nuotykio! Ramų skaičiukų gyvenimą sujaukė pasirodžiusi vieniša piratė. Ar norės skaičiukai į savo tarpą priimti kitokią nei jie patys viešnią? Ar susidraugaus piratė Rūsčiažandė su šiais keistaisiais miestelio gyventojais? Ar tikrai devyni miestelėnai daugiau nei viena piratė? Nuotaikingoje knygoje pasakojama įtraukianti istorija, o į jos klausydami vaikai mokosi pažinti skaičius ir atlikti matematinius veiksmus. Taip mokytis matematikos – labai smagu!

Knygelėje „Daugiau nei piratė. Skaičių pasakos“ mokoma skaičių lyginimo. Matematinius veiksmus lydi ir socialiniai klausimai, kurie padeda ugdyti mažųjų vertybes – pavyzdžiui, gebėjimą į savo aplinką priimti kitokius žmones. Piratė Rūsčiažandė lyg vijurkas įsisuka tarp Matematikos miestelio skaičiukų, o paėmusi juos įkaitais turi kilnų tikslą – išmokyti juos lyginti. Knygos autorės remiasi naujausiais psichologų ir edukologų tyrimais atskleidžiančiais, kaip mažieji įsisąmonina matematines žinias. Tad čia mokoma pačios lyginimo procedūros, pradedama nuo vizualaus daiktų krūvelių lyginimo ir tik tada pereinama prie skaičių.

Knygos autorės Ieva Matiukaitė ir Ieva Kilienė teigia, kad idėja išleisti šias knygeles kilo supratus, kad dažnai manoma, jog matematika - sausas ir neįdomus mokslas. Vaikystės draugės iš Kamajų miestelio netikėtai susitiko studijuodamos Vilniuje. Ieva tuo metu gilinosi į ekonometrijos mokslus, o Lina mokėsi verslo informacijos vadybos. Kai Ieva užsiminė, kad norėtų pasauliui įrodyti, jog matematika – įdomus dalykas, Linai iškart toptelėjo mintis pradėti nuo vaikų ir šiems apie matematiką papasakoti kitaip.

Taip abi draugės sėdo kurti pasakų, kuriose matematika pristatoma kaip įtraukiantis, linksmas ir įdomus žaidimas. Autorės įsitikinusios, kad skaičius galima aptikti visur – kepyklėlėse, kelnių sagose ar net rugiagėlėse. Kai tai suprantamai paaiškinama vaikams, mokymosi procesas atgyja ir nusidažo naujomis spalvomis. Sausus skaičius ir reiškinius pakeitus spalvingais Matematikos miestelio gyventojais ir jų nuotykiais ši disciplina nesunkiai randa kelią į vaikų širdis ir protą.

Didžiojo magistro paslaptis. Agnieszka Stelmaszyk

didziojo magistro paslaptisDar viena nepaprastų nuotykių ir įdomybių kupina istorija iš lenkų rašytojos Agnieszkos Stelmaszyk Lobių ieškotojų serijos – „Lobių ieškotojai 3. Didžioji Magistro paslaptis“.

Tikri archeologijos paslapčių mėgėjai – Bartekas, Anė, Merė Džeinė, Džimas ir Martinas jau svajojo apie atostogas: pievas, miškus ir vyšnias, kurias valgytų tiesiai nuo medžio. Tai turėjo būti puikios ir tingios atostogos. Tačiau tikriems nuotykių mėgėjams lemta atostogauti gliaudant sudėtingas mįsles ir... ieškant lobio!

Sumaniesiems ir energingiems archeologų vaikams Anei ir Bartekui Ostrovskiams istorinės paslaptys tapo tiesiog kasdiene duona. O smagiausiose paieškose ir paslapčių labirintuose juos dabar lydi ir neklaužados dvyniai Džimas ir Martinas bei jų gudrioji sesuo Merė Džeinė.

Vos pasibaigus penkiukės nuotykiams Graikijoje, jiems tenka nerti į viduramžių laikus gimtojoje Lenkijoje. Viskas prasideda, kai dėdė Ričardas pilyje randa seną žemėlapį. Kažkas visus draugus uždaro paslaptingoje pilies menėje. Kas norėjo juos čia palikti ir kodėl?

Vaikai šį kartą ieškos stebuklingojo relikvijoriaus ir didžiojo Magistro lobio. O gal šis lobis tėra gudriai paspęsti spąstai jauniesiems archeologams? Tačiau jiems ant kulnų lips turtų trokštantys nusikaltėliai. Kas iš tiesų yra tie žmonės, kurie tikina, jog veikia Kryžiuočių ordino vardu? Šioje istorijoje pernelyg daug veikėjų ir atrodo, kad jie visiškai nesusiję. Kurie iš jų yra draugai, o kurie išdavikai? Pasirodo, paslapčių turi visi...

Knygoje „Lobių ieškotojai. Didžioji Magistro paslaptis“ jaunųjų archeologų penketukui teks nukeliauti į daugybę istorinių vietų ir sužinoti nemažai naujų faktų, kad galiausiai prisikastų prie tiesos.

Dinozauras! Alan Macdonald

dinozaurasCiklo „Nevala Bertis“ knyga.

Panelė Bataitė sako, kad dinozaurai išnykę.
Bet ji visada šneka NESĄMONES.
Bertis parke rado dinozauro dantį, vadinasi, bent vienas dinozauras yra!
Tereikia jį PAGAUTI.?

Knyga priklauso serijai „Aš skaitau!“, kuri padės mažiesiems mokytis skaityti įdomiai ir smagiai.

Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos

graziausios tukstancio ir vienos nakties pasakos 1Knyga skirta 5-7 metų vaikams.

Tūkstantis ir viena naktis – paslaptingi žodžiai, kuriuos išgirsta vaikai, o šiose pasakose aprašytas pasaulis jaudina labiau, nei kitos vaikams skirtos istorijos. Knygoje „Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos“ surinktus pasakojimus išgirstame vaikystėje, juos atsimename ir su malonumu vėl skaitome jau suaugę.

Tai viduramžius menantis arabų pasakų rinkinys. Šios pasakos tapo kur kas svarbesniu literatūros reiškiniu nei tiesiog vaikams skirti pasakojimai. Jos turėjo didelės įtaką kitų tautų literatūrai, o vėliau ir teatrui, kinui, muzikai. Šis rinkinys atsirado išvertus IX a. pirklio „Tūkstantį pasakų“. Dabar spėjama, kad visas pasakas jungianti Šecherezados istorija buvo sugalvota gerokai vėliau – XIV amžiuje.

Karalius Šachrajaras sužinojęs apie žmonos neištikimybę, įsiunta ir ją nužudo. Nusivylęs visomis moterimis ir būdamas įsitikinęs, kad visos jos neištikimos, įsako savo viziriui atvesti jam kasnakt po naują žmoną - praleidęs su ja naktį, karalius ryte moterį nužudo. Tai tęsiasi tol, kol vieną kartą vizirio dukra Šecherezada paprašo ją nuvesti pas karalių nakčiai. Ji turi gudrų planą – naktį pradeda pasakoti istoriją, kuri ryte nutrūksta įdomiausioje vietoje, todėl karalius, norėdamas sužinoti jos pabaigą, palieka ją gyvą. Taip tęsiasi ne vienerius metus, kol galiausiai istorijos pabaigoje Šecherezada jau būna pagimdžiusi karaliui tris sūnus ir įrodžiusi savo ištikimybę. Ir karalius atšaukia savo žiaurų įsakymą.

Visos Šecherezados istorijos ir tapo tūkstančio ir vienos nakties pasakomis. Knygoje „Gražiausios tūkstančio ir vienos nakties pasakos“ sudėtos pačios įsimintiniausios Šecherezados istorijos: apie Ali Babą ir keturiasdešimt plėšikų, Aladiną ir džiną iš lempos, jūreivį Sinbadą ir kitus. Tai ir tragedijos, ir komedijos, ir jaudinančios meilės istorijos. Čia pasakojama apie legendines vietas, mistinius reiškinius, burtininkus, kartais minimi realūs to meto asmenys ar vietos, apie kurias perskaičius, norisi jas pamatyti savo akimis.

„Gražiausių tūkstančio ir vienos nakties pasakų“ paveikumą galima lyginti su Hanso Kristiano Anderseno bei Brolių Grimų pasakomis. Jose kalbama apie svarbiausias gyvenimo vertybes – meilę, draugystę, drąsą, o drauge pašiepiamos tokios savybės kaip klasta ar kvailumas, parodoma, jog už blogus darbus esi baudžiamas, o už gerus – apdovanojamas.

Išgelbėta katytė. Holly Webb

isgelbeta katyteŠilta ir jauki istorija apie rūpestį, meilę gyvūnams ir vaikišką ryžtą ieškoti teisybės bei kaip nors atsverti ir išpirkti kitų nejautrumą. „Išgelbėta katytė“ – tai istorija apie sergančią rastinukę katytę, kurios gyvybę išgelbsti dvi mergaitės, pasišovusios išsiaiškinti ir kitų kačiukų likimą.

Eda ir jos draugė Teila pakeliui iš mokyklos namo aptinka mažą rusvą katytę, įsipainiojusią į spygliuotą vielą. Katytė atrodo silpna, o jos kojoje žioji skausminga žaizda nuo įpjovimo. Eda su Teila skubėdamos lekia pas Edos mamą, kuri yra veterinarė.

Tačiau Edos mama nėra tikra, kad katytė gali išgyventi – jos žaizda pavojinga, o be to, ji labai mažytė, per anksti atskirta nuo mamos ir turėtų būti maitinama iš buteliuko. Vis dėlto Eda pasiryžta slaugyti katytę, kuriai duoda Barbės vardą. Negana to, mergaitės nori išsiaiškinti, kas nutiko kitiems tos pačios vados katinėliams ir jų mamai. O gal ir jie pavojuje?

Edos gyvenimas su mama veterinare, aprašomas knygoje „Išgelbėta katytė“ – kupinas meilumo ir minkštų kailiukų, tačiau negali viskas nuolat būti tobula, o gyvenimas nėra pasaka tarp pūkuotų ir linksmų gyvūnėlių, todėl Edai, jos draugei ir mamai tenka skaudus ir rimtas išbandymas.

Kartą gyveno… : gražiausios pasakos

karta gyveno graziausios pasakosKnygoje sudėtos gražiausios, klasika tapusios pasaulio pasakos, kupinos burtų ir fantazijos, jose gyvena princesės ir riteriai, skamba juokas ir yra daug paslapčių. Šios pasakos perduodamos iš kartos į kartą, mėgaukis jas skaitydamas daugybę kartų – ir dieną, ir prieš vakaro miegą...

Kas slepiasi miške ir sniege. Pavla Hanačkova

kas slepiasi miske ir sniegeAr kada pastebėjai, kad gyvūnai geba susilieti su aplinka ir tapti beveik nematomi? Tai todėl, kad gamta išmokė juos maskuotis.

Girioje, atogrąžų miške, Arktyje ir net kūdroje gyvena tikri slėpynių meistrai. Pažvelkim, ar pavyks juos visus surasti!?

Katinėlis Juodis : noriu ledų! : pagal Rob Scotton kūrinius. Laura Driscoll

katinelis juodis noriu leduKatinėliui Juodžiui išaušo nuostabi diena, nes jo laukia ekskursija ledų fabrike!
Bet pasigirdo sirenos, pasklido garai. Pyyyp! Tekšt! Lyg jūra teka ledai!
Grietinėlės saldumas, šokolado banga, – rodos, laukia skaniausia pasauly puota.?

EDUKACINĖ NAUDA: skatina imtis iniciatyvos, džiaugtis net ir mažiausiais dalykais, kaip nepasiduoti, parodo, kaip svarbu yra buvimas kartu.?

Knyga priklauso serijai „Aš skaitau!“, kuri mažiesiems padės mokytis skaityti paprastai ir smagiai.

Kelionė į Žemės centrą. Jules Verne

kelione i zemes centra„Kelionė į Žemės centrą“ – trečioji prancūzų mokslinės fantastikos klasiko Žiulio Verno knyga iš „Nepaprastųjų kelionių“ serijos ir iki šiol vienas garsiausių jo romanų. 1864 metais pasirodžiusi knyga žavi tiek jaunuosius, tiek suaugusius skaitytojus, o veikėjų patiriami nepaprasti nuotykiai įkvėpė ne vieną knygos ekranizaciją.

Vokiečių profesorius Otas Lidenbrokas senovinėje knygoje randa paslaptingą raštelį, kuriame islandų alchemikas kažkada užšifravo istoriją apie savo atrastą perėją, vedančią į Žemės centrą. Otas įkalba paauglį sūnėną Akselį leistis į tokią pačią kelionę ir įminti didžiausią mūsų planetos paslaptį. Taigi profesorius Otas ir jo sūnėnas Akselis patraukia į Islandiją ir, pasitelkę į pagalbą gidą Hansą, leidžiasi į ugnikalnį ieškoti slaptosios perėjos.

Reikia pastebėti, kad Oto sūnėnas Akselis yra jaunas ir visiškai nenusiteikęs šiai kelionei, kuri, jo įsitikinimu, juos visus pražudys. Jis nusiteikęs pesimistiškai ir visiškai netrokšta dėdės žadamų nuotykių. Žiulis Vernas kūrė būtent tokį Akselio portretą, bandydamas atskleisti tuo metu itin aktualų mokslo ir tikėjimo supriešinimą. Vienas iš pagrindinių rašytojo tikslų kuriant „Nepaprastųjų kelionių“ seriją buvo padaryti mokslą prieinamą ir suprantamą vaikams ir paaugliams.
Nepaisant Akselio pesimizmo, keliautojai aptinka perėją ir tuomet prasideda nuotykių, pavojų ir atradimų kupina odisėja po Žemės centrą. Milžiniški grybai, povandeniniai vandenynai, audros, pleziozaurai, ichtiozaurai, mastodontai – tai tik keletas neįtikėtinų senovinių paslapčių, su kuriomis susiduria keliautojai.
Ar pavyks trijulei sėkmingai grįžti į šį pasaulį? Kokie pavojai tyko ten, kur labai retai įžengia žmogaus koja? Ką naujo jiems pavyks išsiaiškinti apie žmonijos praeitį? Ar pavyks susitikti su tos praeities liudininkais?

Nors daugelis Žiulio Verno idėjų apie tai, kaip atrodo Žemės vidus, buvo paneigtos mokslo, tačiau ši istorija vis dar traukia skaitytojus kaip puikus mokslinės fantastikos romanas, pasakojantis apie Žemės ir žmonijos praeitį.

Šis romanas pirmiausia buvo ekranizuotas Amerikoje 1959 metais, režisieriaus Henrio Levino. Vėliau, 1976 m., filmą pagal šią knygą sukūrė ispanų režisierius Chuanas Pikeras Simonas. 1999 metais JAV buvo sukurtas televizinis filmas, o 2008 metais JAV režisierius Erikas Brevigas pagal knygą sukūrė 3D filmą.

Žiulis Vernas (Jules Verne, 1828–1905) – prancūzų rašytojas, mokslinės fantastikos žanro pradininkas, kartu su Dž. Velsu laikomas mokslinės fantastikos tėvu. Žymiausios knygos: „Kelionė į Žemės centrą“, „Nuo Žemės į Mėnulį“, „20000 mylių po vandeniu“, „Aplink pasaulį per 80 dienų“.
Savo kūriniuose Ž. Vernas sujungė mokslą ir išradimus su nuotykiais. Vernas rašė apie keliones ore bei kosmose ir povandenines keliones dar gerokai prieš joms tampant realybe. Tikra raketa buvo išrasta tik po 100 metų, kai Ž. Vernas aprašė kosminį laivą. Pirmasis elektrinis povandeninis laivas, pastatytas 1886 m., buvo pavadintas Nautiliumi, Žiulio Verno herojaus garbei. Žiulis Vernas iš viso sukūrė 65 romanus, apie 20 pasakojimų ir esė, 30 pjesių, keletą geografinių darbų, taip pat operos libretų.