Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Žmogaus kūnas. Ištirk žmogaus kūną.

žmogaus kūnasŠeši dideli atlenkiami knygos lapai supažindins šešiamečius ir vyresnius vaikus su žmogaus kūnu, jo organais ir funkcijomis. Iš didelių ir aiškių iliustracijų sužinosite pagrindines kūno dalis, apie kraujotakos ir nervų sistemas, vidaus organus ir griaučius.
Kiekviename skyriuje rasite informacijos apie įvairių organų ligas ir jų gydymo būdus, apie sveiką mitybą ir gyvenimo būdą, sužinosite, kaip susižeidusiam žmogui suteikti pirmąją pagalbą. Susipažinsite, kaip funkcionuoja žmogaus organizmas, kaip juo rūpintis ir kaip spręsti sveikatos problemas.
Knygoje „Žmogaus kūnas“ rasite:
• Šešis didelius atlenkiamus lapus, kuriuose pavaizduotas žmogaus kūnas.
• Daug spalvotų aiškių iliustracijų.
• Suprantamą informaciją apie žmogaus organizmą.
• Atskirų organų funkcijų aprašymus.
• Žinių apie sveiką gyvenseną, ligas ir kaip jų išvengti.

Vienas iš mūsų meluoja. Karen M. McManus

vienas is musu meluoja„USA Today“ ir „New York Times“ bestseleris, „Buzzfeed“, „Entertainment Weekly“ ir kitų leidinių įvardinta kaip geriausia knyga jaunimui – „Vienas iš mūsų meluoja“ sujungia geriausias detektyvo ir jaunimui skirtų knygų savybes. Karen M. McManus skaitytojams pateikia nepamirštamą penkių paauglių istoriją.
Ar pajėgsite išspręsti paslaptingos žmogžudystės mįslę? Atidžiai įsiskaitykite ir galbūt jums pavyks.
Pirmadienio popietę penki vyresniųjųu klasių mokiniai paliekami po pamokų. Tarp jų daiktų surandami telefonai, kurie griežtai draudžiami mokykloje.
Penketas paliktųjų:
Bronvina, protingoji, tikisi įstoti į Jeilį, niekad nenusižengė nė vienai taisyklei;
Edė, gražioji, lyg iš šampūno reklamos nužengusi blondinė;
Neitas, blogiukas, linkęs nusikalsti, jau dabar stebimas policijos dėl narkotikų prekybos;
Kuperis, sportiškasis, beisbolo aikštelės pažiba, mergaičių susižavėjimo objektas;
Saimonas, atstumtasis, mokykloje nekenčiamos apkalbų programėlės autorius.
Iš klasės, kurioje jie susirinko, Saimonas niekada nebeišeis... Tyrėjai sako, kad jo mirtis nebuvo nelaimingas atsitikimas. Jis mirė pirmadienį, o antradienį programėlėje planavo paskelbti pikantiškų žinių apie kiekvieną iš likusio ketvertuko. Staiga kiekvienas jų tampa įtariamuoju. O gal kažkas juos „pakišo“?
Visi turi paslapčių. Tačiau kaip toli galima žengti, kad jos liktų apsaugotos?
Žurnalistės diplomą turinti rašytoja Karen M. McManus šiuo metu gyvena Masačusetso valstijoje. „Vienas iš mūsų meluoja“ – pirmoji autorės knyga, pelniusi jai tarptautinį pripažinimą ir sėkmę. Knyga išversta į keturiasdešimt kalbų, susilaukė tęsinio, pagal ją planuojama statyti filmą.
Debiutinę Karen M. McManus knygą išleidusios leidyklos redaktorė Kristina Marino sako, kad nors knyga primena garsius filmus, joje esama kažko autentiško: „Ši knyga paremta tikrove, tikru pasauliu. Jos veikėjai nėra Holivudo pažibos, o papasakota situacija tikrai gali įvykti“.

Vakaro istorijos berniukams maištininkams. G. L. Marvel

vakaro istorijosĮkvėpimo kupina knyga visiems mažiesiems vyrams Jūsų šeimoje – „Vakaro istorijos berniukams maištininkams. 50 istorijų apie superherojus, kurie pakeitė pasaulį“.
Tai tikrų pasaulio superherojų istorijos. Tai 50 nepaprastų istorijų apie realius žmones, kurie ne tik norėjo išreikšti save – jiems to reikėjo. Jiems nerūpėjo, ar bus pripažinti; jie tiesiog norėjo daryti tai, ką darė – dėl savęs ir dėl kitų.
Paklauskite savo vaiko: ar galėtum būti toks greitas kaip Jusainas Boltas ar kūrybingas kaip Stivenas Spilbergas? Patikėk, tikrai ne per daug užsigeidei! Atmink, kad iš pradžių gimsta svajonė – tik paskui ji tampa tikrove. Kodėl tau neįgyvendinus savo svajonių?
50 superherojų, kuriuos sutiksi šioje knygoje „Vakaro istorijos berniukams maištininkams. 50 istorijų apie superherojus, kurie pakeitė pasaulį“, pakeitė pasaulio istoriją savo atkakliu darbu, jie įrodė, kad galima kažką atrasti ir kurti gėrį bet kokioje srityje.
Puikiai iliustruotoje knygoje rasite pasakojimus apie Alberto Einšteino, Amadėjaus Mocarto, Čarlzo Darvino, Barako Obamos, Alano Tiuringo, Stiveno Hokingo, Dalai Lamos, Bilo Geitso, Džeimio Oliverio ir daugelio kitų superherojų gyvenimą.
Šios vakaro istorijos įkvėps berniukus pasitikėti savimi, drąsiai svajoti ir kryptingai dirbti: neatidėti darbo rytdienai, nenuleisti rankų ir nesitikėti, kad viskas puikiai pavyks per pirmąsias penkias minutes…
P.S. Patiks ir mergaitėms, kurioms patiko knygos „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms 1“ ir „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms 2“.

Šunyčiai patruliai. 5 juokingi nuotykiai

sunyciai patruliaiŠunyčių patrulių kasdienybė visada kupina įvykių, nuotykių, pokštų ir smagaus juoko. Istorijos apie nelaimėli žąsiuką, negalinti namo išskristi ateivį ir kovos menų varžybas su klastingais kačiukais bus puiki vakaro pabaiga keliaujant į sapnų karalystę.

Šnipų mokykla. Stuart Gibbs

snipu mokyklaAr gali niekuo neišsiskiriantis dvylikametis vidurinės mokyklos mokinys staiga tapti geidžiamu slaptuoju agentu? Atsakymas: ne, negali. Bet Benui Ripliui pasiseka - jis patenka į šnipų mokyklą! O slaptosios tarnybos turi dar ir savų tikslų...
Benas Riplis neseniai pradėjo mokytis vidurinėje mokykloje, bet jis gerai žino, kuo bus užaugęs. Jo svajonių darbas – slaptasis agentas. Viskas arba nieko – jokios kitos karjeros perspektyvos vaikino nedomina.
Tačiau „slaptasis agentas“ jam ant kaktos neparašyta. Apskritai, visos Beno savybės prieštarauja tam, ko tikimasi iš šaunaus ir profesionalaus šnipo. Jis – keistuolis ir neranguolis, o kiekvieną dieną mokykloje jam nutinka koks nors nesusipratimas.
„Užsislaptinęs“ moksliukas nenustemba vieną dieną sulaukęs kvietimo prisijungti prie ypatingai gabiems vaikams skirtos mokyklos mokinių gretų. Tačiau jį kur kas labiau šokiruoja tai, kad ši mokykla laikoma jaunųjų slaptųjų agentų pradine mokykla. Nejau išties slaptosios tarnybos juo susidomėjo?
Hm, iš tikrųjų, ne! Slaptųjų tarnybų nė kiek nedomina „neeiliniai“ Beno Riplio talentai. Pirmiausia, slaptieji agentai suklydo ir... užverbavo ne tą. Be to, Beno misija – privilioti pavojingą priešų agentą. Patikėjęs savimi, Benas ilgainiui taps visai neblogu šnipu. Ypač tada, kai už nugaros jam stovės žavioji kolegė. Ar jis taps naujuoju Džeimsu Bondu ir išgelbės pasaulį? Nežinia! Bet bus labai smagu stebėti jo pastangas!
Teises pagal Stuart Gibbs „Šnipų mokyklą“ sukurti filmą įsigijo „20th Century Fox“, o scenarijų rašė pats autorius. Tai dar nereiškia, kad filmas tikrai pasirodys, bet pirmieji žingsniai jau žengti.
„Šnipų mokykla“ skirta 8–12 metų skaitytojams.

Svajų pėdom. Eilėraštukai ir eiliuotos pasakaitės. Rūta Vaškienė

svaju pedom„Svajų pėdom“ knygelė įkvėpta vaikų ir sukurta jiems, skirta ugdyti gerąsias žmogiškąsias savybes: supratingumą, švelnumą, meilę artimam, draugui, savo šaliai. Ji skatina pamatyti grožį ir pažinti gėrį mažuose dalykuose, sužadina smalsumą bei lavina vaizduotę. Tai žaismingi, pamokantys, taikūs ir lavinantys vaizduotę eilėraštukai ir eiliuotos pasakaitės tiek patiems mažiausiems, tiek jau ūgtelėjusiems mokyklinukams.

Knygutėje iliustracijos nespalvotos: paliekama vietos vaikučių saviraiškai ir fantazijai. Kiekvienas esame individualus ir savitas, tad ir iliustracijos kiekviename knygutės egzemplioriuje tepražysta skirtingomis spalvomis, raštais, o gal lieka tokios, kokios yra... kol pagaus įkvėpimas!

Gyvenimo spalvas svajodami kuriame patys! Tad pasitelkime vaizduotę, drąsiai svajokime ir vykimės savo svajones!

Stebuklinga diena. Virgina Šukytė

stebuklinga dienaKodėl neverta graužtis, jei kažkam nepatinki ar neįtinki?
Ir ką daryti, kai tave kažkas užgaulioja?
Tai žino voriukas Vaivoriukas ir papugiukas Vikis. Kaip pasikeičia gyvenimas, kai įveiki savo drovumą ir baimes, patyrė ruoniukas Rytys ir pelėdžiukas Mirksiukas. O kurmiukas Numis suprato, kodėl neverta pyktis su kaimynais. Ir dar sužinosite, kodėl vaikai mėgsta laižyti sniegą.
Dvylika nuotykingų pasakėlių, kurių herojai ne tik įveikia sunkumus, bet ir patiki, kad net nuobodžiausią dieną gali įvykti stebuklas, be kurio nebūtų ir pasakos.

Pasislėpusi stirnaitė. Holly Webb

pasislepusi stirnaiteStirnos buvo tokios baikščios, jos slėpėsi Lolos sodo šešėliuose…
Persikėlusi į naujus namus Lola ilgisi senosios mokyklos ir draugių. Bet jos gyvenime atsiranda ir smagių dalykų. Jai patinka namas su didžiuliu apleistu sodu, ji džiaugiasi stirnomis, kurios retsykiais užklysta pro plyšį tvoroje.
Vieną dieną Lola po gervuogių krūmu užtinka stirnaitę, likusią be mamos. Ji pasiryžusi padaryti viską, kad padėtų išsigandusiai mažylei, bet ar pavyks išgelbėti stirnaitę? Ir kas ateis Lolai į pagalbą?

Pamilk savo kūną (ir visus jo pokyčius!). Sonya Renee Taylor

pamilk savo kunaPrasidėjęs brendimas ne vienai mergaitei kelia daug klausimų. Viena vertus, keičiasi kūnas, kita vertus keičiasi ir savijauta bei emocijos. Kaip į šiuos pokyčius reaguoti, bei kaip su jais susidoroti? Į pagalbą skuba amerikiečių rašytoja, poetė, aktyvistė Sonya Renee Taylor. Knygoje „Pamilk savo kūną“ ji lydės tave smagioje kelionėje, kurioje pastebėsi ir sužinosi šaunių dalykų apie tai, kaip elgsis tavo kūnas pakeliui į suaugusiųjų gyvenimą.
Bet, svarbiausia, atsimink - tavo kūnas nuostabus!
Jau turbūt pastebėjai, kad kūnas pamažu keičiasi – pokyčiai nuostabūs, bet kartais jie glumina. Svarbiausia, nepamiršk, kad tavo kūnas labai protingas – jis tiksliai žino, ką turi daryti, kad padėtų tau tapti suaugusia.
Sonya Renee Taylor atsakys į visus tave dominančius klausimus apie mėnesines, liemenėles, šen bei ten pradedančius dygti plaukelius. Ji netgi patars, ką valgyti. Be to, kartu su knygos autore išmoksi saugiai naršyti internete, geriau suprasti savo jausmus ir bendrauti su aplinkiniais.
Knygoje „Pamilk savo kūną“ sužinosi tokius svarbus dalykus, kaip:
● Kas yra brendimas ir kaip žinoti, ar jis jau tikrai prasidėjo?
● Kaip rūpintis kūnu jam keičiantis?
● Kokių pokyčių tikėtis - apie sveikatą, gerą savijautą, emocijas ir privatumą.
Įsivaizduok, kad ši knyga – geriausia tavo draugė, linkinti tau tik gero. Ji kiekvienoje neraminančioje situacijoje ras paguodos žodį ir protingą patarimą. Ji padės pamilti savo kūną ir kurti pasaulį, kur visi turi tai, ko reikia, kad gyventų geriausią gyvenimą.
„Pamilk savo kūną“ – visiškai kitokia knyga apie gana sudėtingą asmenybės formavimosi laikotarpį. Ji pagrįsta naujausiais medicininiais tyrimais. Ją perskaičiusios merginos ne tik sužinos apie tai, kas vyksta jų viduje ir išorėje, bet ir įgys pasitikėjimo savimi ir taps tikromis savo kūno ekspertėmis!
Sonya Renee Taylor įkūrė kompaniją „The Body Is Not An Apology“ („Kūnas – ne apgailestavimas“), be to sukūrė socialinį projektą TheBodyIsNotAnApology.com, kuriam šiuo metu vadovauja. Ji – tarptautiniais apdovanojimais įvertinta performansų atlikėja, aktyvistė, viešoji kalbėtoja ir pokyčių lyderė. Jau yra išleidusi poezijos knygą, o „Pamilk savo kūną (ir visus jo pokyčius!)“ – pirmoji knyga, skirta mergaitėms, susiduriančioms su brendimo iššūkiais.
Knyga skirta 8–16 metų skaitytojoms.

Nuraminsiu tave, net jei šėls audra. Debi Gliori

nuraminsiu tave net jei sels audraŠkotų autorės ir iliustratorės Debi Gliori knyga „Nuraminsiu tave, net jei šėls audra“ – tai jauki ir šilta kelionė į sapnų karalystę. Bestseleriu tapo ir ankstesnė Debi Gliori knyga „Mylėsiu tave, kad ir kas nutiktų“.
Mažasis lapiukas ir kiti mažyliai rengiasi miegoti, tačiau ką daryti, jei prasideda audra, trankosi perkūnas ir vėjas plėšia lapus.
Audringą naktį, mama lapiukui pasakoja istoriją, kuri nuramina ne tik jį, bet ir visus išsigandusius mažylius. Kiškučius, kuri stebi žaibus ir klauso griaustinio jaukiai pataluos prisiglaudę prie mamos. Pelėdžiukus, kurie saugiai po mamos pelėdos sparnu klauso gūsingo vėjo užavimo ir linguojančių šakų girgždėjimo. O kai lietus užlieja gatves, sraigė su savo vaikeliu saugiai išplaukia iš šakelių ir lapų pagamintu laiveliu… Kas benutiktų, mama visada saugo ir migdo savo mažylį.
Eidami miegoti atsiverskite knygą „Nuraminsiu tave, net jei šėls audra“ ir kelionė į sapnų karalystę bus maloni ir rami. Šioje knygoje minimi įvairūs gerai vaikučiams pažįstami gyvūnai: lapės, kiškiai, pelėdos, sraigės ir meškos. O eiliuota lopšinė nuramins, nuvis šalin baimes ir pamažu atvilios saldų miegelį.
Knygelės „Nuraminsiu tave, net jei šėls audra“ išskirtinumas – gyvybingos ir spalvingos iliustracijos. Debi Gliori piešiniai meistriškai papildo tekstą: ir audros kuriamą nerimą, ir raminančias mylinčių mamų mintis.

Nepaprastas gyvenimas. Mišelė Obama. Sheila Kanani

nepaprastas gyvenimas misele obamaTai pasakojimas apie moterį, iš kurios galime semtis įkvėpimo.
Mišelė Obama gimė Čikagoje ir pradėjo kovoti už lygias žmonių teises daug anksčiau, nei tapo pirmąja Jungtinių Amerikos Valstijų dama.
Mišelė įkvėpė žmones pokyčiams, jos balsas drąsiai skambėjo Baltuosiuose rūmuose, ji ir toliau, pasitelkusi savo įtaką, stengiasi keisti pasaulį.
Toks yra nepaprastas jos gyvenimas.

Mįslių pasaulis

misliu pasaulisMįslių pasaulis - įdomi ir linksma lietuvių tautosakos dalis. Gili išmintis, veržlus humoras, švelni didaktika spindi šiame tautosakos žanre ir linksmindama, ir pamokydama.

Minecraft. Statykime! Nuotykiai pramogų parke

minecraft statykme nuotykiai pramogu parkeAr kada norėjai Minecraft pasaulyje pasistatyti nuosavą pramogų parką?
Šioje knygelėje rasi instrukcijas, kaip tai padaryti.Čia rasi statymo patarimų visoms detalėms - nuo klasikinės karuselės ir siaubo traukinuko iki jaudinančių pasiplaukiojimų sraunia džiunglių upe su slenksčiais bei šiurpių linksmųjų kalnelių kitose dimensijose.
Vadovaukis nurodymais prie kiekvieno statinio ir jau netrukus turėsi visą pramogų parką bei galėsi juo mėgautis kartu su draugais!

Mažasis princas. The Little Prince. Antoine de Saint-Exupery

mazasis princas„Svarbiausi dalykai akims nematomi.“
Antoine de Saint-Exupéry
„Mažasis princas“ – klasika tapusi alegorinė pasaka, iki šiol žavinti viso pasaulio vaikus ir suaugusius žmones. A. de Saint-Exupéry moko mus išminties nemoralizuodamas ir nenusileisdamas iki sentimentalumo. Tai knyga apie berniuką iš kitos planetos, apie jo tarpplanetines keliones ir sykiu išmintingas pasakojimas apie žmogaus lemtį.
Knyga skirta visiems besimokinantiems anglų kalbos. Knygos puslapiuose rasite tą patį tekstą dviem kalbomis, taigi galėsite mokytis jį lygindami.

Mano tėtis rašo knygą. Tomas Dirgėla, Inga Dagilė

mano tetis raso knygaTomas Dirgėla – vaikų rašytojas, LRT radijo laidos vaikams kūrėjas ir vedėjas – geriausiai jauniesiems skaitytojams pažįstamas kaip detektyvinės serijos „Domas ir Tomas“ autorius. Pirmoji šios serijos knyga „Dingusios šluotos byla“ 2017 m. pelnė geriausios metų knygos vaikams premiją. Šiandien T. Dirgėla yra parašęs jau per dešimt vaikų mėgstamų kūrinių, o savo mylimą rašytoją skaitytojai atpažįsta net gatvėje ar prekybos centre!
Mano vardas Ąžuolas, o mano tėtis yra rašytojas. Jis rašo knygas vaikams savo darbo kambaryje. Bet kodėl jo kambarys vadinamas darbo, jeigu tėtis ten nieko nedirba?
Berniukas nesupranta, kodėl jo tėtis nerašo ‒ tik vaikštinėja po savo darbo kambarį pirmyn atgal! Tuo tarpu tėtis neranda įkvėpimo užbaigti pradėtos knygos…
Ką daryti, kai nieko nesidaro? Ogi eiti ir pažaisti!
Pirmoji žinomo vaikų rašytojo Tomo Dirgėlos paveikslėlių knyga, iliustruota puikios dailininkės Ingos Dagilės, pasakoja tikrą istoriją iš rašytojo kasdienybės ir dar kartą parodo, kiek daug gali duoti su šeima praleistas laikas.

Magiškieji vienaragiai, 6 knyga. Šešėlio kerai. Zanna Davidson

magiskieji vienaragiaiMergaitė Zoja – pati laimingiausia, nes ji žino, kaip nukeliauti į magiškųjų vienaragių salą. Ten jos visada laukia geriausia draugė Astra – gražuolė balta vienaragė su spindinčiomis žvaigždėmis ant kailiuko. Tačiau šį kartą Astra atrodo kažkokia pasikeitusi... Kas jai nutiko?
Zoja negali patikėti – geriausią draugę užkerėjo Šešėlis, piktasis ponis, siekiantis pasiglemžti vienaragių karaliaus sostą. O juk laukia lemiama kova – vienaragiai ruošiasi Šešėlį sunaikinti kartą ir visiems laikams. Bet ar tikrai Astra perėjo į priešo pusę?
Sužinok viską tuojau pat!

Kuo aš būsiu?

Kuo aš būsiuMokytojas, sportininkas, kirpėjas, detektyvas, dailininkas, automechanikas, dainininkas, ugniagesys, astronautas... Kuo aš būsiu, kai užaugsiu? Pasirink profesiją ir sužinok, kokių priemonių reikės šiam darbui. Pavyzdžiui, kirpėjui darbe reikia žirklių, šukų, šampūno ir plaukų džiovintuvo, o jūreiviui – žemėlapio, kompaso, žiūronų, laivo su inkaru ir tvirto lyno, kad prišvartuotų laivą prieplaukoje...
Sužinok, ko tau prireiks pasirinkus vieną ar kitą profesiją! Rask savo svajonių darbą! Susipažink su 32 profesijomis!

Ką žmonės veikia kaime visą dieną

ka zmones veikia kaime visa dienaKnygos „Ką žmonės veikia kaime visą dieną“ autorė Anne Suess patraukliai ir nuotaikingai perteikia įvairiausius gyvenimo kaime vaizdus. Spalvingus paveikslus papildo užduotys ir klausimai, lavinantys mažylių atidumą ir skatinantys vaizduotę bei kūrybiškumą.

Valstiečio ūkyje vyksta daygybė darbų ir kitokių įvairiausių įdomių dalykų. Čia kasamos bulvės, kertami kopūstai, vištos pešasi dėl slieko, o paršavedė Kriuksė neseniai atsivedė paršiukų. Raiteliai jodinėja žirgais, vaikai žaidžia prie upelio, o vasaros šventės metu visi linksminasi, užkandžiaudami, šokdami ir dūduodami.

Graudaragio užkalbėjimas. Siiri Enoranta

graudaragio uzkalbejimas– Įsakau tau galingiausios Vakarinio jūržemio valdovės teise, įsakau tau kaip Skaisčioji Aušros princesė. Imk šias knygas ir grįžk į salas, perskaityk jas ir tada parašyk apie mane.
2015 m. Suomijos „Topelius“ literatūros premiją pelnęs Siiri Enoranta romanas „Graudaragio užkalbėjimas“ nukels skaitytojus į magijos, nuotykių, aistros ir kovų pasaulį.
Aušros princesei Sadėjai - šešiolika. Nors dar jauna, rankose ji laiko beribę valdžią. Aplink save ji suburia stiklą valdančias merginas, o princesės lobyne - kalnai nuostabiausių stiklo papuošalų. Niekas nedrįsta jai prieštarauti, dvare klesti apkalbos, intrigos ir galios žaidimai. O viena klastinga maža mergaitė slapta verta žudančius nuovirus...
Kitoje vandenyno pusėje įsikūrusi Graudaragio tauta. Visi šios tautos nariai, sulaukę šešrių metų, privalo pamatyti paslaptingąjį žvėrį graudaragį. Šis susitikimas lemia, kiek liūdesio teks patirti gyvenime. Kuo ilgiau graudaragis pasilieka su vaiku - tuo daugiau liūdesio teks nešti. Pati didžiausia našta tenka Uliui. Ar pajėgs berniukas ją pakelti? Nusiminęs, jis parašo laišką prašydamas pagalbos ir išsiučia jį į vandenyną. Deja, laiškas nukeliauja toliau, nei jis galėjo įsivaizduoti... Ar tie, kurie atplauks gavę laišką, išties nori padėti?
„Graudaragio užkalbėjimas“ sužavėjo Suomijos skaitytojus. Tai pasakojimas apie nenumaldomą valdžios troškimą, trapią lyg krištolas meilę, liūdesio naštą, meną ir kovas. Tai tamsi ir žiauri istorija, kurioje visada lieka vietos meilei ir vilčiai.
Siiri Enoranta (g. 1987) – viena žinomiausių Suomijos vaikų ir jaunimo rašytojų. Jos vaizduotė ir gebėjimas pasakoti istorijas nukelia skaitytojus į nuostabius išgalvotus pasaulius, kuriose veikia stiprios veikėjos ir nutinka nuostabūs dalykai. Ji jautriai ir nuoširdžiai rašo apie lyčių tarpusavio santykius, todėl jos knygos itin patinka jauniesiems skaitytojams. Jos kūrinių kalba stilinga, personažai mįslingi, o įvykiai dramatiški. Siiri Enoranta kūryba nominuota ne vienai prestižinei premijai – nė viena rašytojos knyga nelieka nepastebėta.

Gyvūnai. Knygelių dėžutė

gyvunai knygeliu dezuteŠeimos augintiniai, ūkio gyvūnai, laukiniai žvėreliai ir paukščiai – susipažink su jais visais! Palygink, kurie dideli, o kurie maži, sužinok, kaip jie „kalba”, rask poras ir priešybes, paliesk ir suskaičiuok. Rinkinyje rasi visą gyvūnų pasaulį!
Mieli tėveliai!
Šios knygelės apie gyvūnus bus smagi jūsų vaiko mokymosi pradžia. Kartu su vaiku skaitykite kiekvieną knygelę, skaičiuokite, lieskite, aptarkite paveikslėlius. Jos puikiai pritaikytos mažoms rankytėms, todėl netrukus jūsų vaikas pats galės versti puslapius ir savarankiškai mokytis. O kai ateis laikas susitvarkyti, mokysis sudėti knygeles į jų vietas.
Pirmosios knygelės ugdys jūsų vaiko gebėjimus.

Domas ir Tomas. Mokytojos peruko byla. Tomas Dirgėla

domas ir tomas mokytojos peruko byla„Domas ir Tomas. Mokytojos peruko byla“ – tai jau antrasis detektyvinių galvosūkių rinkinys tikriems Domo ir Tomo gerbėjams! Čia rasi tris bylas, kurias narpliojant Domui ir Tomui reikės tavo detektyvinių sugebėjimų. Kiekviename skyriuje turėsi išspręsti po užduotį ir tik tada galėsi toliau aiškintis, kur dingo mokytojos perukas, mokyklos krepšinio kamuoliai ar pavojingasis tarantulas.
Prisidėk prie šauniosios detektyvų komandos – tapk vienu iš jų!
Tomas Dirgėla – vaikų rašytojas, LRT radijo laidos vaikams kūrėjas ir vedėjas – geriausiai jauniesiems skaitytojams pažįstamas kaip detektyvinės serijos „Domas ir Tomas“ autorius. Pirmoji šios serijos knyga „Dingusios šluotos byla“ 2017 m. pelnė geriausios metų knygos vaikams premiją. Šiandien T. Dirgėla yra parašęs jau per dešimt vaikų mėgstamų kūrinių, o savo mylimą rašytoją skaitytojai atpažįsta net gatvėje ar prekybos centre!

Domas ir Tomas. Dingusios knygos mįslė, 5 knyga. Tomas Dirgėla

domas ir tomas dingusios knygos misleNemėgusių skaityti vaikų tėvai jam dėkoja! Jis - tai jaunas lietuvių rašytojas Tomas Dirgėla, kurio knygų vaikai laukia su nekantrumu, nes tai - šaunūs detektyvai. Tomas Dirgėla šiandien vienas populiariausių vaikų rašytojų Lietuvoje – daugiau nei dešimt knygų išleidęs kūrėjas sustoti nežada ir pristato naują kūrinį - „Dingusios knygos mįslė“.
Jaunasis poetas Tomas turi kuo didžiuotis – jo kūrinys apie Vilnių laimėjo jaunųjų poetų konkurse. Prizas už šį puikų pasiekimą – kelionė į Vilnių. O jį lydės bičiulis Domas, Upė, lietuvių kalbos mokytojas Kęstutis ir mokyklos naujokas Kajus. Kadangi knygos herojai nuolat patenka į kurioziškas situacijas, galite būti tikri – kelionė bus neeilinė.
Taip ir nutinka – iš muziejaus dingsta pirmoji lietuviška knyga, o nerangusis Kajus sudaužo ir brangų senovinį eksponatą. Dingus Martyno Mažvydo „Katekizmui“, direktorius Liudas Mėmė nuvaro policijos furgoną ir susitinka su pačiu Dalai Lama...
Tai tikrai ne visi netikėtumai ir nuotykiai, kurie laukia atsivertus naująjį Tomo Dirgėlos detektyvą „Dingusios knygos mįslė“. Kaip visada, įtemptą istoriją papildo nuotaikingos Ryčio Daukanto iliustracijos.
Domas ir Tomas – tipinė detektyvų porelė. Vienas - rimtas ir racionalus, o kitas – visiškas plevėsa. Domui patinka nuoseklumas, jis mėgsta pasukti galvą, o problemą vertina kaip matematinį galvosūkį. O Tomui galvoje tik eilėraščiai, mergaitės, be to jis labai labai nemėgsta matematikos… Rašytojas Tomas Dirgėla pasakoja, kad Tomo personažą įkvėpė jo paties asmenybė, o Domas sukurtas pagal kelių jo draugų charakterio bruožus.
Domo ir Tomo knygelių serijos autorius Tomas Dirgėla – prozininkas ir dramaturgas, dirbo leidykloje, mokytojavo, dirbo auklėtoju ir žurnalistu. Rašytojas priklauso Lietuvos rašytojų sąjungai, taip pat ir Tarptautinei vaikų ir jaunimo literatūros asociacijai. Už reikšmingą debiutą 2015 m. jam įteikta Aldonos Liobytės premija, o 2017 m. pirmoji Domo ir Tomo serijos knyga „Dingusios šluotos istorija“ tapo geriausia metų knyga vaikams. Šiandien Tomą Dirgėlą jaunieji jo kūrybos gerbėjai atpažįsta gatvėje, o jo balsą galima išgirsti LRT Radijo eteryje – čia jis veda laidą apie vaikų literatūrą.

Bijau varlės. Eilėraščiai visam žmogaus gyvenimui. Juozas Erlickas

bijau varlesNebijok!.. Jei eilėraštis žalias,
Jeigu gimęs jisai auštant rytui
Iš spalvotų sapnų – viską gali!
Tik negali jisai neskraidyti.
Tu pamiršti jį greitai gali –
Jis nuskris kaip žuvėdra į tolį…
O vis tiek, o vis tiek pasiliks
Atminty paukščio plunksna baltoji…
Juozas Erlickas
Nacionalinės kultūros ir mano premijos laureato Juozo Erlicko poezijos rinktinėje „Bijau varlės“ - paties autoriaus atrinkti geriausi eilėraščiai.
Su Juozo Erlicko kūryba užaugo ne viena karta. Šmaikščias ir dažnai susimąstyti verčiančias eiles šį kartą lydi Marijos Smirnovaitės iliustracijos. Tai - eilėraščiai visam žmogaus gyvenimui.
Knygos viršelyje - gimtieji Juozo Erlicko Zarasai, kur vasarą dažniausiai ir galima sutikti rašytoją. Šmaikščiai ir subtiliai į rašytojo eiles pažvelgusi iliustratorė Marija Smirnovaitė tarp savo piešinių žaismingai įkomponavo ir paties autoriaus piešinius. Anot jos, į iliustracijas įtraukti rašytojo piešinėliai tarsi pasakoja savo istoriją.
Iiliustratorė teigia, kad rinkinio puslapius papuošė kur kas daugiau piešinių, nei buvo planuota – skaitydama eiles ji tiesiog negalėjo sustoti. Ji pripažįsta anksčiau Juozo Erlicko kūryba nesidomėjusi, tačiau pirmosios pažinties įspūdis padėjo jai rasti itin autentišką santykį su tekstu - tą puikiai atspindi natūraliai giminingi eilėraščius lydintys piešiniai.
Nors iš poeto daugelis tikisi šmaikštumo ir satyros, „Bijau varlės“ rimta ir jautri knyga – Juozas Erlickas gerba saviškai filosofišku žvilgsniu žvelgti į kasdienybę ir atrakinti ją neįprasta poetine forma. Tai knyga, kurioje sau įdomių tekstų ras ir ir vaikai, ir vyresnio amžiaus skaitytojai.
Knygos „Bijau varlės“ pasirodymo proga, poetas atskleidė 12 faktų apie save. Pavyzdžiui, šioje poezijos rinktinėje panaudoti Juozo Erlicko piešiniai, privertę dailininką Šarūną Sauką emigruoti į Dusetas. Taip pat rašytojas atskleidžia savo planus kandidatuoti į Prezidento postą, svajones pakeisti Lietuvos vardą į Erlandiją bei tai, kad tikrasis jo vardas – Ademolo Okulaja.
Kad ir ką pasakotų autorius, enciklopedija apie ji sako štai ką: Juozas Erlickas – lietuvių rašytojas, poetas, publicistas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Savo kūryboje simboliškai vaizduodamas pačią kasdienybę klasikines lietuvių literatūros metaforas linkęs vartoti tiesiogine prasme. Juozas Erlickas – daugiau nei dvidešimties knygų autorius.

Avilys: sužinok apie bites ir jų gyvenimą. Petra Bartikova

avilysĮsivaizduok, kad vienai dienai tampi bite ir gyveni avilyje. Kaip tai atrodytų?
Pavasarį skraidytum nuo žiedo prie žiedo ir rinktum žiedadulkes, iš kurių tavo draugės bitės vėliau gamintų medų. Rinkdamas žiedadulkes paragautum saldžiojo nektaro, kurio skonis primena aviečių limonadą. Tavo tualetas būtų pievos, nes avilyje tualeto nėra. O jei pasiseks, sužinosi, kaip gaminamas medus.
Įdomu? Tuomet patogiai įsitaisyk ir kviečiame į avilį.
Tinka vaikams nuo 3 metų.