Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Radau tave tarp žvaigždžių. Francesca Zappia

Radau tave tarp zvaigzdziuTikrame gyvenime Eliza Mirk drovi, keista ir nedraugiška. Internete ji yra LediGalaktika, anoniminė nepaprastai populiaraus internetinio komikso „Pabaisų jūra" kūrėja. Eliza neįsivaizduoja, kad galėtų mėgautis tikruoju gyvenimu taip, kaip mėgaujasi internetiniu, ir nė netrokšta pabandyti.

Į jos mokyklą atsikelia Volesas Varlandas, žymiausias „Pabaisų jūros" perrašų kūrėjas. Volesas mano, kad Eliza tėra dar viena gerbėja. Kai jis ištraukia merginą iš jos kiauto, ši ima kitomis spalvomis matyti pasaulį anapus interneto.

Tačiau pasauliui atsitiktinai sužinojus Elizos paslaptį visas jos gyvenimas pradeda byrėti...

Šešetas varnų. Leigh Bardugo

Sesetas varnuNepaprastų gabumų Kazas Brekeris gyvena kriminaliniame pasaulyje, jam pasiūloma įvykdyti mirtinai pavojingą apiplėšimą – įsilaužti į Ledo rūmus, neįveikiamą karinę tvirtovę, į kurią dar niekam niekada nebuvo pavykę prasmukti. Privalu ištraukti ten laikomą įkaitą, kurio žinios amžiams pakeistų grišų valdomą magiją. Jei viskas pasisektų – Kazas taptų nesvietiškai turtingas, bet vienam tai atlikti būtų pernelyg sunku...

Jonas Biliūnas. Brisiaus galas

104654 img 0414Jonas Biliūnas – lietuvių rašytojas, kėlęs sau aukštus reikalavimus. J. Biliūno kūryboje svarbiausia ne pats įvykis, o jausmai, kuriuos jis sužadina. Meistriška forma ir humanistinėmis idėjomis pasižymi apsakymas „Brisiaus galas“. Apsakymas prasideda pristatant pagrindinį veikėją – Brisių. Jis apibūdinamas autoriaus žodžiais – senas, žilas, apžabalęs.Liūdna dabartis priverčia Brisių atsigręžti į idealią praeitį, kai buvo mylimas...

Kiekvienam protingam berniukui: 150 įdomių, netikėtų ir šmaikščių klausimų

berniukuiKuris veikėjas sutinkamas daugelyje kompiuterinių žaidimų? Koks Antarktidos telefono kodas? O kuris gyvūnas visada miega atmerkęs vieną akį?

Ši knyga – tai nepaprastai smagus protmūšis. Pasitikrink, ką žinai: atsakyk į 150 įdomių, netikėtų ir šmaikščių įvairių sričių klausimų! Apibrėžk teisingą atsakymą ir kitoje lapo pusėje atrask linksmą ir netikėtą paaiškinimą. Išspręsk papildomą painų galvosūkį ir sužinok savo, kaip protmūšio herojaus, lygį.

Vertėjas: Giedra Zokaitytė

Kiekvienai protingai mergaitei: 150 įdomių, netikėtų ir šmaikščių klausimų

mergaiteiKas atsitinka nuotraukoms, kurias paskelbi feisbuke? Kuo baigusi mokyklą norėjo tapti Angela Merkel? Ką poetė Kora Koralina pardavinėjo kartu su savo eilėraščiais?

Ši knyga – tai nepaprastai smagus protmūšis. Pasitikrink, ką žinai: atsakyk į 150 įdomių, netikėtų ir šmaikščių įvairių sričių klausimų! Apibrėžk teisingą atsakymą ir kitoje lapo pusėje atrask linksmą ir netikėtą paaiškinimą. Išspręsk papildomą painų galvosūkį ir sužinok savo, kaip protmūšio herojės, lygį.

Vertėjas: Giedra Zokaitytė

20 berniukų, kurie pakeitė pasaulį. Jacopo Olivieri

20 berniukų kurie pakeitė pasaulį20 istorijų apie berniukus, pasižymėjusius drąsiomis svajonėmis, nepaprastu talentu ir neįtikėtinu atkaklumu, kurie tapo didžiais vyrais!
„Sėkmė nebūna atsitiktinė. Ji reikalauja sunkaus darbo, atkaklumo, mokymosi, pastangų ir aukų, o ypač meilės tam, ką darai.“
Pelė
„Tave supantį pasaulį sukūrė žmonės, kurie nebuvo už tave protingesni.“
Stivas Džobsas
„Draugystės mokykloje nesimokoma. Bet jei nežinai, kas yra draugystė, vadinasi, neišmokai nieko.“
Muhamedas Ali

500 įdomiausių klausimų: žaidžiame viktoriną!

500 įdomiausių klausimųKnyga „500 įdomiausių klausimų. Žaidžiame viktoriną!“ skirta kodėlčiukams ir smalsučiams, kurie daug ir apie viską klausinėja, ieško atsakymų į neįprasčiausius klausimus.
Knyga parengta pagal televizijos projektą „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, į ją sudėti ne tik šauniausi klausimai, skambėję laidoje, bet ir tai, kas netilpo į kadrą: išsamesni atsakymai, įdomūs faktai. Taip pat rasite naujų, laidoje neskambėjusių klausimų.
Tai knyga smalsiems, išradingiems, galvotiems ir šiuolaikiškiems vaikams. Norint įminti jos paslaptis, reiks pasitelkti ir žinias, ir loginį mąstymą.
Galite ne tik skaityti knygą kaip enciklopediją, bet ir atlikti proto mankštą: susirungti žinių turnyruose namuose, klasėje ar kelionėje (knygos viduje rasite ir trumpą taisyklių aprašą).

Apnėja. Lorenzo Amurri

Apnėja„Apnėja“ – Lorenzo Amurri romanas, kuriame autorius pasakoja apie gyvenimą pakeitusią nelaimę kalnuose, ilgą reabilitaciją ir bandymą „gyventi normaliai“. Atviras ir jautrus kūrinys 2015-tais metais buvo apdovanotas Europos Sąjungos literatūros premija.
Pagrindinis knygos veikėjas – dvidešimt šešerių metų Lorenzo Amurri, gyventis Romoje su savo mergina Johana. Jis yra muzikantas, groja gitara roko grupėje ir iš gyvenimo ima viską, ką tik šis gali suteikti. Tą rytą, kai jis išlipo iš šiltos lovos ir išsiruošė slidinėti, buvo paskutinis kartas, kai Lorenzo atsistojo ant savo kojų. Jis nesitikėjo, kad gyvenimo siužetas pasuks kardinaliai priešinga kryptimi.
Nelaimingas atsitikimas slidinėjimo trasoje, į purų sniegą paniręs veidas, Apnėjos svaigulys ir ligoninė, kurioje vaikinui tenka išgyventi ilgą ir sudėtingą stuburo operaciją. Deja, prognozės prastos – Lorenzo Amurri nuo kaklo nebejaučia savo kūno.
Mėnesių mėnesiai reabilitacijos klinikoje Šveicarijoje ir jaunas vyras iš saugios bei rūpestingos aplinkos paleidžiamas gyventi „normalaus gyvenimo“. Sniego baltumo akimirka ištaškė visas Lorenzo Amurri svajones ir jis rašo nepagražinta tiesą apie tai, koks jausmas gyventi savo kūno kalėjime. Autobiografinis romanas „Apnėja“ yra tikra istorija be dirbtinio patoso ir tabu.
Rašytojas pasakoja apie pragarą, sukeltą priklausomybės kitiems žmonėms, taip pat kalba apie seksualinį ir fiziologinį artumą. Intymias detales, apie kurias retai kalbama ir beveik niekada nerašoma, autorius atskleidžia nedvejodamas. Apnėjos svaigulyje dusina ne oro trūkumas, o mintys apie savižudybę.
Lorenzo Amurri skaitytojus veda keliu, kuriame jis supranta, kad vienintelė tikroji judėjimo laisvė slypi minčių laisvėje. Intymi ir nepagražinta istorija pasakoja apie patirtį, kai kūnas ir galva gyvena du atskirus gyvenimus, ir apie mokymąsi susidoroti su mažiausiomis kasdienybės užduotimis. Taip pat apie gyvenimo džiaugsmo paieškas ir pasiryžimą susigrąžinti laisvę bei vėl sugroti gitarą.
„Apnėja“ sulaukė palankių skaitytojų atsiliepimų bei apžvalgų, taip pat knyga įvertinta Europos Sąjungos premija.

Aš esu Kosmas. Carlie Sorosiak

Aš esu KosmasAuksaspalvis retriveris pasakoja linksmą, bet jaudinančią istoriją apie savo pastangas išsaugoti šeimą.
Nuo to laiko, kai prieš dešimt metų tapo vyresniuoju Makso broliu, auksaspalvis retriveris Kosmas žinojo savo darbą – saugoti šį berniuką ir stengtis, kad jis būtų laimingas.
Prabėgo daug puikių metų, buvo sugauta daug teniso kamuoliukų, nugvelbta nemažai kalakutienos, suplėšyta kilometrai tualetinio popieriaus, o Kosmas atkakliai laikėsi priesaikos. Tik pastaruoju metu jo didžiausia problema tapo klostytą sijonėlį segintis aviganis ir į sąnarius įsimetęs artritas. Paskui ant sofos atsiranda tėčio kvapu persisunkusios antklodės, besiginčijantys balsai vis garsėja... Kosmas jaučia, kad laukia dar sunkesni išbandymai.
Kai Maksui šauna beprotiška mintis dalyvauti šokių varžybose, Kosmas negali atsisakyti. Maksas nori savo tėvams priminti tuos puikius laikus, kai jie visi kartu šokdavo, ir priversti pamiršti žodį, prasidedantį „s“ raide.
„Aš esu Kosmas“ įtraukia skaitytojus nuo pirmojo puslapio ir primena: kad ir kur gyvenimas nublokštų, meilė ir ištikimybė galiausiai nugali.
„Kaip ir visi geri šunys, Kosmas yra linksmas, draugiškas ir ištikimas, todėl greitai tampa geru draugu, pasidaro toks artimas, kad užvertęs knygą pasiilgstu jo balso ir gauruoto snukio. Kosmai, sugrįžk!“

Aš ir nevykėliai. Gyvenimas – skaičiavimo klaida. Vanessa Walder

Aš ir nevykėliaiEnei vienuolika. Globos namai, globėjai ir vėl globos namai – jos kasdienybė. Gyvenimas užknisa, bet Enė puikiai žino, kaip reikia suktis. NIEKADA dėl jokių priežasčių nelaužyti SAVO TAISYKLIŲ:
Nepasakok apie save daugiau, nei būtina, – kitaip tai gali būti panaudota prieš tave.
Geriau išvis niekam niekada nesakyk teisybės apie save.
Neatsisakyk maisto, kuris tau gardus, nes nežinai, kada valgysi kitą kartą.
Bet vieną dieną Enė taisykles sulaužo. Tai š…

Berniukas baltame kambaryje. Karl Olsberg

Berniukas baltame kambaryjePopuliaraus vokiečių autoriaus Karl Olsberg trileryje „Berniukas baltame kambaryje“ niekas nėra taip, kaip atrodo iš pradžių. Rašytojas pačiu įdomiausiu būdu žaidžia su virtualaus pasaulio ir dirbtinio intelekto pavojais bei kelia fundamentalius filosofinius klausimus apie realybę ir tapatumą.
Manuelis atsibunda baltame kambaryje. Berniukas nežino nei kaip čia atsidūrė, nei kur jis yra ir net neprisimena, kas jis toks – atrodo jo atmintis visiškai ištrinta. Vienintelis berniuko kontaktas su išoriniu pasauliu yra kompiuterio sugeneruotas moteriškas balsas Alisa, per kurią Manuelis gauna prieigą prie interneto. Pamažu berniukas supranta, kas nutiko ar galėjo nutikti. Jis buvo pagrobtas ir sužeistas. Neaišku tik, kodėl ir kaip jis išgyveno. O gal visa tai yra netiesa? Kas yra Manuelis?
Kuo toliau vystosi siužetas, tuo labiau Manuelis klaidinamas. Jam pasakojamos skirtingos istorijos ir berniukas turi nuspręsti kuo pasitikėti.
Autorius Karl Olsberg meistriškai kuria įtampą ir protagonisto jausmus perteikia taip, kad patys skaitytojai jaučia baimę ir tarsi dalyvauja veiksme. Knygoje keliami galvoti skatinantys filosofiniai klausimai. Nieko nuostabaus juk rašytojas yra apsigynęs daktaro disertaciją dirbtinio intelekto srityje.
Pagrindinis knygos veikėjas yra smalsus, protingas ir linkęs rizikuoti. Manuelis nepasiduoda, ieško išeities iš padėties ir net pradėjęs abejoti tiek savimi, tiek visa aplinka, išlieka drąsus. Jaunimui skirta knyga „Berniukas baltame kambaryje“ gali būti skaitoma tiek kaip filosofinis kūrinys, tiek kaip nuotykių romanas.
2018-tais metais „Berniukas baltame kambaryje“ buvo nominuotas Vokiečių jaunimo literatūros premijai.

Blogiukai. 1 dalis. Aaron Blabey

BlogiukaiPONAS VILKAS, PONAS RYKLYS,
PONAS SMAUGLYS IR PONAS PIRANIUS.
Jie visi blogiukai, ir visi tai žino. Blogiukai yra grėsmingi, pavojingi ir na... tiesiog BLOGI.
Bet šie vaikinai nori tapti DIDVYRIAIS.
Ir jie ketina to pasiekti darydami gerus darbus... patinka tau tai ar ne.
TVIRTAI LAIKYKIS IR BŪK PASIRUOŠĘS LINKSMIAUSIAI, IŠDYKIAUSIAI IR ŠAUNIAUSIAI KNYGAI, KOKIĄ TIK ESI SKAITĘS. LAIKAS SUSIPAŽINTI SU BLOGIUKAIS!

Blogiukai. 2 dalis. Aaron Blabey

Blogiukai. 2 dalisBLOGIUKAI SUGRĮŽO!
10 000 vištų tupi įkalintos narvuose aukštųjų technologijų paukštyne! Kas galėtų jas išlaisvinti? Na, gal ponai VILKAS ir RYKLYS, PIRANIUS ir SMAUGYS...
Kuris dar žinomas kaip Vištų Rijikas?
Kas galėtų NEPAVYKTI?
PASIRUOŠK JUOKTIS SUSIRIESDAMAS, KAI PRASČIAUSIA GERADARIŲ KOMANDA MIESTE LEISIS Į KITUS LINKSMUS NUOTYKIUS!
ATĖJO LAIKAS ANTRAI BLOGIUKŲ DALIAI!

Debesėlis. Jonas Vaicekauskas, Ramūnė Hvajon Vaicekauskaitė

DebesėlisLeidinio tikslas – padėti ikimokyklinio, priešmokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams įsitvirtinti sunkiau išmokstamų garsų tarimą, kartu ugdant, lavinant ne tik įvairias kalbos sritis, bet ir suvokimą, mąstymą, dėmesį, atmintį.
Leidinys skirtas 4–8 metų amžiaus vaikams. Jaunesniems užduotis turi perskaityti, kartais supaprastindami, atrinkdami lengvesnes, tėveliai. Mokyklinukams ta pagalba irgi reikalinga. Vaikas turi išklausyti, kartais ne vieną kartą, suprasti užduotį, pats skaitantis – perskaityti garsiai ir tyliai.
Leidinio medžiaga rikiuojama pagal garsus. Pirmiausia tie priebalsiai, kuriuos vaikas išmoksta (turėtų išmokti) anksčiausiai, kurių tarimas rečiau būna sutrikęs (b, d, k). Daugiausia vietos – š, ž, s priebalsiams, dažnai ilgiausiai painiojamiems. Daug įtvirtinamų, diferencijuojamų garsų poromis (b–p, k–g, š–ž ir kt.). Garsai neskirstomi į minkštuosius ir kietuosius, nes šios pratybos atliekamos pradiniame korekcinio darbo etape (skiemenų, žodžių kartojimas), kurio leidinyje nėra.
Puslapio pavadinimas – loginė tema. Kartais ji tęsiama ir kitame puslapyje – galimybė prisiminti, kas buvo anksčiau, kas pasikeitė. Siūloma delnu ar popieriumi uždengti atitinkamą plotelį ir atpasakoti, kas ten buvo. Temos įvairiausios: augalai, gyvūnai, transportas, darbai. Daug fantastinių situacijų ir veikėjų. Yra rebusiukų ir kitų galvosūkiukų, tautosakinės medžiagos. Visa tai suteikia ugdytojui galimybę derintis prie vaiko interesų.
Atsivertę planuojamą puslapį iš pradžių leiskime ugdytiniui apžiūrėti paveikslėlius. Paaiškinkime užduoties prasmę, įsitikinkime, kad suprato. Raskime, už ką verta pagirti. Neskubėkime, nelėkime nuo vienos užduoties prie kitos, nebent nusprendžiame, kad pirmoji per sunki.
3–4 metų mažyliams užtenka 15 min. darbo, vyresniems – iki pusės valandos. Sėkmės pedagogams, tėvams ir seneliams, auklėms ir, svarbiausia, vaikučiams.

Dingusių gyvūnų sala. Pasi Pitkänen

Dingusių gyvūnų sala– Štai ten! Jie plaukia į atvirą jūrą! – šaukė Matijas.
Liūtas atkabino valtį, o Matijas užvedė variklį.
– Greičiau paskui juos!
Matijas ir tėtis liūtas leidžiasi į kelionę per plačią jūrą, į paslaptingą džiunglių salą. Bet ar jie tikrai ten ras Matijo mažąją sesutę Jonę ir liūtuką? Kas pagrobė juodu iš cirko arenos ir kam? Ir kodėl saloje knibžda tiek keistų gyvūnų?
Pašėlusi, puikiai iliustruota Pasio Pitkäneno nuotykių knygelė apie tolimą džiunglių salą primena mums gerai žinomus veikėjus Tarzaną, Mauglį ir Robinzoną Kruzą, bet išsiskiria šiuolaikiškam pasakojimui būdingu greičiu ir vaizdų galia. Leiskimės į nuotykių pasaulį!

Follow me, like me. Charlotte Seager

Follow me like meBritų autorė Charlotte Seager jaunimui skirtame romane „Follow me, like me“ paliečia aktualias temas susijusias su skaitmeninio pasaulio pavojais. Ekspertai jau seniai kalba apie tai, kaip atsakingai reikia elgtis su informacija, kurią atskleidžiame internete. Tačiau paaugliai, o ir ne tik, lengvai patenka į išmaniai suregztas pinkles. „Follow me, like me“ pasakoja apie dvi merginas, kurios susiduria su pačia blogiausia socialinių tinklų puse.
Mokyklos žvaigždutė šešiolikmetė Chloja ką tik išsiskyrė su savo vaikinu Tomu. Norėdama sukelti jam pavydą, mergina įsitraukia į virtualų flirtą su žaviu nepažįstamuoju Svenu. Nekaltas susirašinėjimas vis intensyvėja, o žinutės tampa vis atviresnės ir intymesnės.
Mokyklos vakarėlio metu Chloja vis dar nori įrodyti Tomui, ką jis prarado. Provokuojantis elgesys, per daug alkoholio ir viskas baigiasi tuo, kad vaikinas, kurio vardo ji net neprisimena, bando grubiai ja pasinaudoti. Neturėdama kam pasiguosti, juk Tomui ji nerūpi, o geriausia draugė užsiėmusi su savo vaikinu, Chloja pasipasakoja virtualiam draugui. Ją ištinka šokas, kai vietoje paguodžiančios žinutės gauna atsakymą „O ko tu tikėjaisi?“.
Vėliau jos telefonas nenustoja pypsėti, o Chloja supranta, kad nuo Sveno turėtų bėgti kuo toliau. O realiame gyvenime pasipila keistų įvykių virtinė, kuri atskiria Chloją nuo geriausių draugų.
Tuo tarpu Amber yra Chlojos priešingybė. Jos bendraamžės, mokosi toje pačioje mokykloje, tačiau Amber yra nepastebima vienišė, kuriai sunku susirasti draugų. Slapčia ji įsimylėjusi sporto trenerį. Kai Amber sužino, kad jos slapta meilė buvo atleistas, pasišauna sužinoti kodėl - ji netiki jam pateiktais kaltinimais seksualiniu smurtu. Mergina pradeda šniukštinėti socialiniuose tinkluose - ji nori reabilituoti savo mylimąjį. Netrukus šis apsėdimas persikelia ir į realų gyvenimą.
Knygoje „Follow me, like me“ Chloja ir Amber gali išsiaiškinti tokią tiesą, kurią nuryti bus sunkiau nei bet kokį melą.

Gelbėkit, mus puola vilkolakis! Pamela Butchart

gelbėkit mus puola vilkolakisJei manai, kad mokykloje nevyksta nieko įdomaus, labai klysti! Izą ir jos šutvę tiesiog persekioja keisčiausi įvykiai. Mokyklos detektyvai nenurims tol, kol neišsiaiškins visų paslapčių.
Iza ir jos draugai LABAI laukia klasės išvykos. Jie stovyklaus, valgys zefyrus, nesipraus ir galės daryti viską, kas namuose griežtai draudžiama. Tačiau stovykloje ima dėtis KEISTI dalykai! Kas KAUKIA naktimis? Ir kas nukniaukė visas DEŠRELES?
Kai jie pamato plaukuotas mokytojos kojas, viskas tampa AIŠKU! Mokyklos stovykloje gyvena VILKOLAKĖ ir jie visi PASMERKTI!
Tai ketvirtoji knygų serijos „Mokyklos detektyvai“ dalis. „Mokyklos detektyvai“ – Pamelos Butchart knygų serija vaikams apie linksmus, išradingus, šmaikščius ketvirtaklasius. Iza ir jos draugai Zakas, Džudė ir Meisė nuolat įsivelia į įvairias istorijas.
Kitos knygų serijos „Mokyklos detektyvų“ knygos:
„Mūsų mokyklos direktorius – vampyras!“
„Šnipė, kuriai patiko mokyklos pietūs“
„Mokyklos byla. Virėjos demonės puola“

Gerda. Andrián Macho

Gerda 2Ar tenka kartais išsigąsti?
Greičiausiai pasitaiko. Net ir tokie dideli ir narsūs gyvūnai kaip banginiai gali pabūgti šiurpių šešėlių ar netikėtų garsų. Ką jau kalbėti apie žmones! Tačiau banginiai žino, kad baimės nereikia gėdytis – tereikia išmokti ją įveikti.
Leiskitės į pilną nuotykių kelionę kartu su banginiais Gerda ir Larsu, kartu mokykitės įveikti baimę, atraskite drąsos ir grožėkitės nuostabiu povandeniniu pasauliu.
Tai jau antroji slovakų dailininko Adriáno Macho paveikslėlių knyga vaikams apie banginukę Gerdą ir jos nuotykius. Šioje istorijoje Gerda kartu su broliu Larsu leidžiasi į kelionę po jūras šiaurės pašvaistės link, norėdami surasti trūkstamus posmus lopšinei, kurią dainuodavo jų mama. Banginukai ne tik patiria nuotykių ir susipažįsta su įspūdinga povandenine gamta bei jos gyventojais, bet ir mokosi priimti ir įveikti baimę.

Ilgiausia naktis. Isabel Abedi

ilgiausia naktis– Ta naktis, – tarė jis žvelgdamas į dangų, tarsi kalbėtų su kuo nors, ko čia nėra. – Ta naktis prieš trylika metų tęsėsi iki šiandien. Jaučiu, kad dabar pagaliau gali išaušti rytas.
Ar kada nors atrodė, kad viskas aplink tave trapu ir netikra, regis, užtektų vos stumtelėti, ir visas gyvenimas subyrėtų kaip kortų namelis?
Vitai kartais taip ir atrodo. Tik ji dar nežino, kiek šiurpių paslapčių, melų ir nutylėjimų gaubia jos kasdienybę.
Kartais tam, kad sužinotum tiesą, reikia leistis į kelionę. Kartais reikia laukti trylika metų, kad baigtųsi ilgiausia tavo gyvenimo naktis.
Vita su draugais planuoja visą vasarą automobiliu keliauti po Europą. Tai bus jų gyvenimo kelionė, pilnos dienos ir naktys šėlsmo, siautulio, juoko ir nuostabių būsimų prisiminimų. Netyčia ant tėčio darbo stalo rastas naujas žymaus rašytojo rankraštis įkvepia išsukti iš suplanuoto maršruto ir aplankyti mažą Italijos miestelį, kuriame vyks būsimo romano veiksmas. Draugai nė nepastebi, kaip nerūpestingos atostogos staiga pavirsta kvapą gniaužiančiu detektyvu, kuriame telpa meilė, mirtis ir šiurpios šeimos paslaptys.

Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas? Laura Ertimo

Išprotėję oraiAr pagalvojote, kodėl per Kalėdas nebesulaukiame sniego, o pasaulį vis dažniau sukrečia gamtos stichijos? Dėl šių reiškinių kalta klimato kaita. Ką gi reiškia ši frazė? Suomių autorė Laura Ertimo vaikams skirtoje knygoje „Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?“ atsako į visus iškylančius klausimus.
Lota ir Kasperas – geriausi draugai. Jie dažnai pasikalba apie pasikeitusius orus. Lotos mama mėgsta apsipirkinėti internete, planuoja žiemos atostogas praleisti Laplandijoje, tačiau į mergaitės klausimus atsakymų neturi. Kodėl atvirukuose rašoma, kad Kalėdos baltos, kai iš tiesų per jas lyja ir tamsu? Mama sako, kad tokia tradicija, bet Lotai kyla daug daugiau klausimų. Kaspero tėtis mano, kad Kalėdas iš viso reikėtų uždrausti, nerimauja dėl klimato kaitos, tačiau berniukui nepaaiškina kuo tai susiję. Du draugai nusprendžia patys išsiaiškinti kame čia šuo pakastas.
Rašytoja Laura Ertimo ir iliustratorė Mari Ahokoivu parengė komikso tipo informacinę knygą apie klimato kaitą. Mažieji skaitytojai sužinos kuo oras skiriasi nuo klimato ir kodėl atšilimas nebūtinai reiškia kaitrą. Jie sužinos, kad oras priklauso nuo klimato, tačiau abiems reiškiniams įtaką daro Saulė. Autorė kvies jaunuolius apsidairyti gamtoje. Ir ne tik savo šalyje, bet ir kelionių metu. Pažvelgę į augalus jie lengvai galės atpažinti, kokie sezonai vyrauja šalyje: jei aplink aukšti spygliuočiai, reiškia šioje vietoje būna šaltos žiemos; jei visur smėlis ir auga kaktusai – čia mažai lyja; jei iš vešlios augalijos girdisi beždžionių riksmai, tai reiškia, kad šioje vietoje kiaurus metus drėgna ir šilta. Skaitytojai sužinos kuo skiriasi atmosfera, stratosfera ir troposfera bei supras kuo jos naudingos mūsų planetai.
„Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?“ – itin informatyvi knyga. Tačiau jokiais būdais ne nuobodi! Informacija išdėstyta vaizdžiai, aiškiai iliustruota, pasitelkti asociatyvūs pavyzdžiai. „Išprotėję orai! Kodėl keičiasi klimatas?“ naujų žinių suteiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, kurie perskaitę knygą jau galės mažyliams atsakyti, kodėl per Kalėdas nebesulaukiame sniego.

Jei būčiau liūtas. Rachel Bright

Jei būčiau liūtasPeliukas žino, kad būti mažam kartais labai nelengva. Niekas tavęs nepastebi ir nepakviečia žaisti, kartais kas nors užmina ar net prisėda... Giliai širdelėje Peliukas norėtų būti toks kaip Liūtas: drąsus, stiprus ir galingas. Tada visi jį matytų ir būtų jo draugai!
„Vėlų vakarą lovelėj
Užgimė mintis galvelėj:
„Gal užteks ramiai miegoti –
Privalau išmokt... RIAUMOTI!“
Pasaulį pakerėjusi Peliuko ir Liūto istorija žaismingai ir įtaigiai perteikia kiekvienam svarbias temas: kaip išmokti pasitikėti savimi ir nebijoti būti tuo, kas iš tikrųjų esame.
Vaikiškų knygų autorė Rachel Bright (Reičel Brait) ir iliustratorius Jimas Fieldas (DžimasFyldas) – ne vieną svarbų apdovanojimą pelnę kūrėjai. Jų sugalvoti personažai sužavėjo daugybę jaunųjų skaitytojų ir jų tėvų visame pasaulyje.

Jei sliekas būtų paukštis. Selemonas Paltanavičius

Jei sliekas būtų paukštisVienas labai smalsus sliekas kartą stebėdamas paukščius susimąstė: „O kas būtų, jei sliekai skraidytų?“ Juk ir jis, visai kaip paukščiukas, išsirito iš kiaušinėlio... Smagi istorija apie skraidyti ir čiulbėti panorusį slieką atskleidžia, kad paukščiu būti nelengva. Pasakojimą „Jei sliekas būtų paukštis“ papildo gyvos, išraiškingos ir šmaikščios dailininko Dainiaus Šukio iliustracijos.

Jei su lapėm prasidėsi... Rasa Bačiulienė

Jei su lapėm prasidėsijpgKnygą „Jei su lapėm prasidėsi...“ sudaro lietuvių patarlės, priežodžiai, palyginimai ir posakiai, kurių pagrindinė veikėja yra lapė. Kiekvienos patarlės reikšmė paaiškinta, patarlės papildytos variantais, pateikti tiesioginiai ir netiesioginiai atitikmenys anglų kalba. Pabaigoje skaitytojas ras temų rodyklę ir lietuvių bei anglų patarlių, rodykles.
Ši knyga „Jei su lapėm prasidėsi...“ puikiai tinka tiek lietuvaičiams, norintiems gražiai kalbėti gimtąja kalba ir geidaujantiems turtinti anglų kalbos žinias, tiek kitataučiams, trokštantiems šnekėti vaizdinga lietuvių kalba, taip pat mokytojams, ieškantiems papildomų ugdymo priemonių ar vertėjams, ieškantiems šmaikštaus, taiklaus ir sąmojingo posakio ar atitikmens.

Juzulio istorijos. Vytautas Račickas

Juzulio istorijosKnyga „Juzulio istorijos“ skirta jauniesiems paaugliams.
Dvidešimt septynios istorijos – ir tiek pat Juzulių. Jie iš Žemaitijos,
Aukštaitijos, Dzūkijos, kitų etnografinių Lietuvos rajonų. Todėl kartais
vietos tarme prabyla. Juzulis – ne vien dabarties (ir ne tik vaikų)
gyvenimo atpasakotojas, bet ir kai kurių istorinių įvykių liudininkas
bei dalyvis. Autoriui maga pažvelgti į socialinius, moralinius mūsų
gyvenimo dalykus, tarpusavio santykius šeimoje, vaikų augimo skaudulius
anuomet ir dabar.
„Biržuose gyvenantis Juzulis patenka į smegduobę. Telšiškis ištraukia laimingą bilietą, tik nieko nelaimi. Apsvaigęs dėl bitlų, Klaipėdos Juzulis užsiaugina ilgus plaukus, bet greit jų netenka. Juzuliui iš Suvalkijos patinka gaudyti gaidžius. „Dzūkai - geri žmones“ - sako Lazdijų Juzulis, sprukdamas nuo policijos.
Nevardinsiu visų šioj knygoj aprašytų linksmų ir kitokių nuotykių. Patys paskaitykit. Patiks.“
Autorius

Kaip aš atsiradau? Mick Manning, Brita Granström

Kaip aš atsiradauMažesniems vaikams skirta pirmoji knyga apie tai, iš kur atsiranda ir kaip gimsta vaikai. Nors viskas, kas knygoje pavaizduota ir aprašyta yra tiesa ir faktai, jie atskleidžiami švelniai, neakcentuojant pačios sueities. Nuostabios, vaikams pritaikytos, bet ir informatyvios iliustracijos, atsakysiančios į daugelį vaikams rūpimų klausimų. 1998 m. pateko į D. Britanijos The Royal Society rengiamo konkurso Young People Book Prize trumpąjį sąrašą.

Kaip aš sutikau savo baubą. Amanda Noll

Kaip aš sutikau savo baubąKAIP ETANAS SUTIKO SAVO BAUBĄ
Kartą vakare palovy ieškodamas savo sunkvežimiuko Etanas randa tokį raštelį: „Baubai! Paskutinis testas vyks čia.“
Etanui visiškai aišku – tai jo tėvai sumanė pagudrauti, kad tik jis neliptų iš lovos... bet staiga iš patamsių į jį sužiūra penkios poros mirksinčių akių.
Pasirodo, geltonkaklis baubas mokytojas pasikvietė čia savo baubukus mokinius, kad šie išmoktų nuvyti Etaną į lovą. Prasideda didysis išbandymas. Kuriam baubukui pavyks tapti geriausiu Etano draugu?
Ši juokingai šiurpi ir šiurpiai juokinga istorija padės žengiantiems į vaizduotės pasaulį vaikams susidraugauti su visais savo baubais. Knyga apdovanota keliomis premijomis! Ją rekomenduoja vaikų psichologai.
Pirmoji knyga apie Etano ir jo baubo Geibo nuotykius lietuviškai išleista 2017 m. Antroji pasirodė 2018 m. Tačiau, kaip žinia, baubai dažnai viską apverčia aukštyn kojomis. Todėl istorija apie baubų ir Etano draugystės pradžią išėjo paskutinė.

Kaip pavogti šunį. Barbara O`Connor

Kaip pavogti šunįDar kartą perskaičiau taisyklių sąrašą ir pajutau, tarsi skilčiau pusiau. Viena mano pusė mąstė: „Džordžina, nedaryk šito. Vogti šuns tiesiog negalima“, kita – „Džordžina, tu tikrai keblioje padėtyje ir turi padaryti viską, kad iš jos išsikapstytum“.
Mano vardas Džordžina, aš turiu mamą, jaunesnį brolį ir labai rimtų bėdų.
Nuo tada, kai tėtis mus paliko, mes su mama ir broliu gyvename automobilyje. Gal iš pirmo žvilgsnio tai ir atrodo romantiška, bet tikrai sunku atrodyti tvarkingai, kai tavo namai – pusė galinės sėdynės, o praustis turi degalinėje.
Nuslėpti šią gėdą nuo geriausios draugės darosi vis sunkiau, o ir mokytojai skundžiasi dėl suprastėjusių pažymių. Nusprendžiau, kad toliau taip tęstis negali. Mums verkiant reikia pinigų.
O kai pamačiau skelbimą, kuriame atradusiam dingusį šunį siūlo net 500 dolerių, man kilo tobula idėja.
Tik pirma reikia rasti šunį, kurį būtų verta vogti.
Kai tėtis staiga palieka šeimą, Džordžina su mama ir broliuku patenka į keblią padėtį – jiems nebeužtenka pinigų susimokėti nuomai, tad nuo šiol jie gyvena automobilyje. Kol mama dirbdama dviejuose darbuose mėgina išmaitinti vaikus ir susitaupyti nuomai ir užstatui, Džordžinai kyla idėja, kaip pinigų gauti greičiau. Tai linksmai parašyta istorija apie labai rimtus dalykus ir, žinoma, meilę šunims. „Kaip pavogti šunį“ Bank Street edukologijos koledžo.

Ką padarė šokių salė. Violeta Palčinskaitė

Ką padarė šokių salė„Ką padarė šokių salė“ - naujausia mylimos poetės Violetos Palčinskaitės eilėraščių knyga vaikams.
Šoko poros ir ne poros:
Du ožiukai, strutis, voras...

Nenutiko nieko blogo,
Nes dabar visi jau šoko!

Linki jums puikios dienelės
Autorė –
Iš šokių salės.

Kelionė po naktinį dangų. Stuart Atkinson

Kelionė po naktinį dangųKą išvystum naktį pažvelgęs į dangų? Žinoma, Mėnulį ir žvaigždes. Ir… iš viršaus į tave žiūrinčią Visatą!
Kelionėje po naktinį dangų tave lydės Felicija. Ji pamokys surasti žvaigždynus, atpažinti Mėnulio fazes, patars, kaip tapti tikru žvaigždinėtoju.
„Kelionė po naktinį dangų“ - tai tikra mokslinė knyga smalsiems astronomijos gerbėjams, parašyta tikrų tikriausio astronomo! Kuo ji skiriasi nuo kitų mokslinių knygų? Puikiu, smagiu ir labai paprastu pasakojimu, kurį lengvai supras pradedantieji žvaigždinėtojai. Ką jie ras knygoje? Viską! Patarimus, kaip pasiruošti žvaigždžių stebėjimui, kur tai daryti, kaip atpažinti dangaus objektus ir kur jų ieškoti. Kaip ir tikroje mokslinėje knygoje, jos pabaigoje yra žodynėlis ir rodyklė.
Rimtą mokslininką ir astronomą Stuartą Atkinsoną parašyti knygą vaikams įkvėpė jo mylima katytė Pegė, kai vieną naktį taip smalsiai pažvelgė į žvaigždes, kad jis susimąstė, kiekgi kačių naktimis žvalgosi į žvaigždėtą dangų ir gėrisi juo… Taip pat knyga skirta ir Felisetei, benamei katei, kuri 1963 m. tapo pirmąja į kosmosą pakilusia kate.

Kosmosas. Saulės sistemos. Planetos ir jų palydovai. Pavel Gabzdyl

Kosmosas. Saulės sistemos. Planetos ir jų palydovaiAr norėtumėte patyrinėti visas Saulės sistemos planetas su mūsų žingeidžiuoju robotuku? Jei taip, jums tereikia atsiversti šią knygą ir leistis į kvapą gniaužiančią kelionę! Čia rasite 80 įdomių klausimų apie 8 Saulės sistemos planetas ir jų palydovus. Jums turbūt smalsu, ar Merkurijuje galima čiuožinėti pačiūžomis? Kodėl Veneros paviršius primena pragarą? Kur gyvena marsiečiai? Kaip atsirado Saturno žiedai? Kuo kvepia Urane? Skaitydami atsakymus, sužinosite daug naujų ir įdomių faktų. Ir tikrai nenuobodžiausite, nes knyga turi daug atverčiamų langelių ir paslėptų tekstų.

Kvepianti knyga: patrink, uostyk, atspėk: vaisiai

Kvepianti knygaTavo rankose KVEPIANTI knyga. Smalsu? Pažaiskime! Ar atpažinsi kiekviename puslapyje paslėptus kvapus? Patrink pažymėtas vietas, uostyk ir spėk ― tavęs laukia net 6 vaisių kvapai. Pirmyn!

Lėtasis Samsonas. Bethary Christou

Lėtasis SamsonasSamsoną visi myli. Tai paslaugiausias ir maloniausias gyvūnas visose džiunglėse. Bet ir pats LĖČIAUSIAS.
Jis nuolat visur vėluoja. Net į GIMTADIENIUS.
Kaip jaustis, kai vos spėji atlėkti, o visos žvakutės jau užpūstos, dainos sudainuotos, o tortas suvalgytas?
Samsonui nelinksma. Bet draugai tikrai ras kokią nors išeitį!
Bethany Christou – knygų vaikams autorė ir dailininkė. Ji gyvena Didžiojoje Britanijoje, Hartfordšyre. Kūrėja savo piešiniuose derina guašą, spalvotus pieštukus ir kompiuterinę grafiką.
„Lėtasis Samsonas“ – pirmoji Bethany Christou kurta paveikslėlių knyga. Joje šiltai pasakojama apie draugų labai mylimą, draugišką ir paslaugų tinginį, kuris nuolat visur vėluoja, ypač į gimtadienius ir šventes. Lyg ir nieko keisto – tinginiai yra lėtumu pasižymintys žvėreliai. Tačiau juk taip nesmagu kaskart nespėti nei torto paragauti, nei kartu su visais pažaisti. Laimei, draugai tam ir skirti, kad rastų išeitį net iš kebliausių situacijų.

Lietuvos gyvūnų didžioji knyga. Selemonas Paltanavičius

Lietuvos gyvūnų didžioji knygaSelemonas Paltanavičius – garsus gamtininkas ir knygų autorius. Jo knygos vaikams ir suaugusiems visada sulaukia palankių atsiliepimų ir yra noriai skaitomos. „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“ – leidinys skirtas tiek dideliems, tiek mažiems.
„Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“ – žinynas, kuriame smagiai ir informatyviai pavaizduota mūsų šalies fauna. Selemonas Paltanavičius šią knygą sukūrė visai šeimai. Jos veikėjai – Lietuvos gyvūnija, kurios gyvenimas neįtikėtinai įdomus. Autorius savo pasakojimą pradeda nuo pačių mažiausių gyvūnų ir baigia tokiais, kurių kelyje atsidurti niekas nenorėtų.
Žinyne „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“ skaitytojai galės apžiūrėti bei perskaityti įdomių faktų apie daugiau nei šimtą penkiasdešimt gyvūnų rūšių. Dar daugiau jų autorius Selemonas Paltanavičius aptarė trumpiau.
Kokių faktų tikėtis iš knygos? Rašytojas pradeda nuo trumpos teorijos apie pasaulio gyvūniją. Ar žinojote, kad yra aprašyti apie trys milijonai gyvūnų rūšių, tačiau tikėtina, kad dar daugiau jų neatrasta. Kiekviena gyvūnų rūšis užima tam tikrą ekologinės grandinės vietą. Ir nepriklausomai nuo dydžio – visi yra savarankiški organizmai. Selemonas Paltanavičius trumpai pamini ir klasifikavimo teoriją, tiksliau tai, kokio susitarimo laikosi mokslininkai rengdami įvairių gyvūnų aprašymus.
Knygoje daug įdomybių. Pavyzdžiui, rašytojas detalizuoja, kaip skirstomi mūsų šalies ropliai ir nuotraukose vaizduoja jų skirtumus. Selemonas Paltanavičius į savo žinyną įtraukė daug nenuobodžių ir įdomių faktų. Ar žinojote, kad lydekos dantys atgręžti į vidų, kad iš nasrų neišsprūstų grobis? O ar nustebins faktas, kad Lietuvoje gyvenantys kiškiai nevalgo daržovių? Jiems neįsiūlysite nei kopūstų, nei morkų.
Visai šeimai skirtas žinynas „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“ iliustruotas daugybe nuotraukų ir kita interaktyvia medija – tai kokybiška gamtos pasaulio apžvalga. Puslapių skaičius tirpte tirps, nes pažintis su mūsų kaimynais tikrai įdomi!
Selemonas Paltanavičius – žymus gamtininkas, fotografas, rašytojas ir aplinkosaugininkas. Jo rašomų knygų žanras įvairus. Tai pažintinės knygos tiek suaugusiems, tiek visai šeimai, o taip pat ir įtraukiančiu siužetu pasižyminčios knygelės vaikams.
Iliustruotą žinyną „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“ kviečiame pirkti online – taip pigiau. Mūsų knygyne rasite bei įsigyti internetu galėsite ir daugelį kitų Selemono Paltanavičiaus knygų. Akcijų ir išpardavimų metu kainos tirpsta, o trumpi aprašymai, ištraukos bei santraukos padės nuspręsti, kuri knyga tinkamiausia jums ar jūsų vaikams.

Lota. Diana Ganc

Lota„Lota“ – pasakojimas apie paauglę mergaitę, kuri viena pati stengiasi susidoroti su mamos netektimi ir netikėtai užgriuvusia vienatve. Autorė Diana Gancevskaitė įtaigiai pavaizdavo jauno žmogaus skausmą, kintančią pasaulėjautą ir niūrioje kasdienybėje vos užčiuopiamą vilties spindulėlį.
Lotai greitai sukaks keturiolika metų. Ir ji jau pusmetį bando susitaikyti su artimiausio žmogaus – mamos – netektimi. Liūdesys ir tuštumos pojūtis lydi ją kiekviename žingsnyje, o smulkmenos, kas dieną primenančios mamą, – skaudžiai duria širdį. Net paprasčiausia sriuba šaldytuve skaudina, nes mama mokėjo ją išvirti, o Lota su tėčiu, deja, nemoka.
Lotos tėtis dirba tolimųjų reisų vairuotoju. Jam irgi nelengva, tačiau vyras privalo dirbti. Lotos tėtis išvažiuoja tikėdamasis, kad praėjo pakankamai laiko, o dukra pakankamai didelė ir savarankiška, kad galėtų pasilikti namuose viena. Savo rūpestį jis išreiškia užpildydamas šaldytuvą kalnu maisto ir kas valandą rašydamas trumpąsias žinutes su klausimais ar viskas gerai.
Viskas gerai, kiekvieną kartą tėčiui atsako Lota, nors negali žiūrėti į šaldytuve gulinčią vištą, pirktines mišraines ir dirbtines sriubas. Ji ruošiasi viską išmesti, viena užsidaryti namuose ir daugiau niekada nebevaikščioti į mokyklą. Net ir tada, kai tėtis sugrįš. Nes mokykloje visi žiūri į ją su užuojauta.
Į mokykla Lota nenori eiti dar ir dėl to, kad jos geriausia draugė Sonata guli ligoninėje. Čia ji praleis tris mėnesius. Sonata kenčia nuo valgymo sutrikimų ir žinutėmis atakuoja Lotą vis prašydama ją aplankyti. Tik mergaitė neplanuoja net kojos kelti iš namų. Jai visko per daug ir viskas per greitai.
Lota nenori eiti nei į mokyklą, nei lankyti Sonatos, nei bendrauti su įkyrokais kaimynais. Vienintelis jos draugas bei pašnekovas yra nukaršęs šuva Lyras, o vienintelis visų bėdų sprendimas – užsidaryti namuose. Visgi, Lota pasaulyje yra ne viena ir gyvenimas atkakliai kviečia ją sugrįžti.

Made by Indira: mada – bet kokia kaina? Caja Cazemier, Martine Letterie

Made by IndiraKaip smagu įsigyti naujus marškinėlius ar džinsus! Ypač jei jie kainuoja tik kelis eurus! Penkiolikmetei Terai iš Nyderlandų patinka apsipirkinėti. Ir jei randa itin pigių drabužių, labai džiaugiasi.
Indira, kuriai taip pat penkiolika metų, gyvena Indijos provincijoje visiškame skurde ir nežino, kaip padėti šeimai grąžinti skolą. Jai į rankas pakliūva verpyklos lankstinukas, kviečiantis dirbti jaunas merginas ir žadantis aukso kalnus. Indira susivilioja pasiūlymu, tačiau gražūs fabriko pažadai pasirodo esantys melas.
Keliaudama po Indiją Tera atranda, kad jos perkami drabužiai slepia ištisą istoriją. Ir nelabai gražią. Kiekgi iš tikrųjų kainuoja mada?
Knyga „Made by Indira“, pasakojanti dviejų skirtingose pasaulio šalyse gyvenančių penkiolikmečių mergaičių istoriją, atskleidžia mados imperijos peripetijas ir kviečia susimąstyti apie atsakingą vartojimą.

Maisto atlasas. Genny Gallo, Annalisa Beghelli

Maisto atlasasItalų maisto tinklaraštininkė Genny Gallo kartu su iliustratore Annalisa Beghelli parengė knygą vaikams ir suaugusiesiems „Maisto atlasas“, kurioje vaizdžiai supažindina su įvairių tautų nacionaliniais patiekalais ir valgymo įpročiais.
Pasaulį galima pamatyti iš daugelio skirtingų požiūrio taškų, tačiau vienas įdomiausių yra maistas. Turbūt visi girdėjome posakį „Mes esame tai, ką valgome“. Tad maisto atlasas ir kviečia pasižvalgyti kokie yra papročiai ir ką valgo žmonės įvairiuose pasaulio kampeliuose.
Knygos puslapiais keliaudami po įvairias šalis mes pastebėsime, kad tam tikras maistas atspindi jį sukūrusių žmonių kultūrą, tradicijas ir santykį su gamta. Knygos autorė norėdama atskleisti nacionalinių patiekalų paslaptis vedžioja skaitytojus po pasaulio žemėlapį. Mes sužinosime ne tik kur kas ką valgo ir kodėl, bet ir iš kur kilo įvairių maisto produktų ir patiekalų pavadinimai. Pavyzdžiui, turbūt visi žino klasikinę picą Margaritą, tačiau ši knyga atskleis, kodėl pirmajai picai buvo suteiktas Italijos karalienės Margaritos vardas.
Ant žemėlapio sudėlioti maisto patiekalų piešiniai ir paaiškinimai kviečia keliauti po skonių ir kvapų pasaulį, praturtinti savo žinias apie įvairias tradicijas ir – o kodėl gi ne – sužadinti apetitą. Verskite knygos „Maisto atlasas“ puslapius ir sužinokite, ką žmonės valgo neįžengiamuose Amazonės miškuose, kaip Indijoje ruošiama vištiena, kokiais vabzdžiais minta australai ir... kodėl tuo mėgaujasi.
Knygoje kalbama ne tik apie patį maistą, bet ir apie su juo susijusias tradicijas. Pavyzdžiui, pasakojama, ką ir kada islamo tikėjimo žmonės valgo per Ramadaną. Vokietija, Portugalija , Kinija, Kanada, Venesuela, Naujoji Zelandija ar Centrinė Afrika – visose šiose šalyse žmonės valgo skirtingai ir turi įdomių, ne visiems girdėtų papročių! Žemėlapis suskirstytas į Europą, Aziją, Afriką, Ameriką ir Okeaniją.
„Maisto atlasas“ yra tinkama visiems skaitytojams nuo 7 metų.

Mano abėcėlė

Mano abėcėlėSusipažinkite su raidėmis ir mokykitės skaityti pirmuosius žodžius. Ant magnetinės lentos dėkite raides ir junkite jas į žodžius!
Knyga, skirta mokytis raidžių ir žodžių.
Šalia raidės rasite ja prasidedantį žodį, paveikslėlį, žodžių junginį ir trumpą sakinį.
Didelė magnetinė lenta po 70 didžiųjų ir mažųjų magnetinių raidžių.

Mažoji princesė. Frances Hodgson Burnett

mažoji princesėAmerikiečių rašytojos Frances Hodgson Burnett knyga „Mažoji princesė“ pirmą kartą pasirodė 1905-tais metais. Ši klasika tapusi istorija jau daugiau nei šimtą metų jaudina jaunųjų skaitytojų širdis. Ji pasakoja apie gerumą, draugystę bei tikrąsias žmogiškąsias vertybes, kurios nugali visus sunkumus.
Sara Kriu – septynmetė mergaitė, netekusi motinos. Ją Indijoje augino labai turtingas tėvas. Siekdamas paties geriausio išsilavinimo ir kuo geresnės ateities savo dukrai, tėvas, kaip ir daugelis Indijoje gyvenusių britų, Sarą iš egzotiško krašto atgabena į mergaičių seminariją Anglijoje. Tokiose vietose mergaitėms mokytis nebuvo labai lengva, tačiau dėl milžiniškų tėvo turtų Sara turi daugybę privilegijų. Su lakios fantazijos mergaite čia elgiamasi tarsi su princese.
Saros gimtadienio proga organizuojama tikra puota, deja, pasaka baigiasi. Į mokyklą atkeliauja žinutė, kad Sara neteko tėvo, o tuo pačiu ir paveldėjimo.
Mokyklos vadovė beturtės Saros į gatvę neišmeta, tačiau įkurdina ją palėpėje ir paverčia tarnaite, kuriai teks dirbti purviniausius darbus. Kardinaliai pasikeičia ir aplinkinių elgesys. Buvusioms klasės draugėms draudžiama bendrauti su mergaite. Tačiau geros širdies Sara oriai pakelia jai likimo siųstus sunkumus, randa savyje jėgų padėti dar labiau gyvenimo nuskriaustiems bėdžiams bei susiranda pačių nuoširdžiausių draugų, kurių neakina jos turtai.
Vėliau Saros likimas dar kartą kardinaliai pasikeis, tačiau gyvenimo siųstos pamokos bus išmoktos visam laikui. „Mažoji princesė“ – savotiška Pelenės interpretacija, kuri primena, kad ne piniguose laimė, o tikri draugai yra tie, kurie išlieka ne tik džiaugsme, bet ir bėdoje.
Knyga „Mažoji Princesė“ buvo penkis kartus ekranizuota, taip pat įvairiose šalyse sukurti septyni televizijos serialai, o istorija įkvėpė daugelį kitų kūrėjų. „Mažoji Princesė“ taip pat virto miuziklu bei teatro pjese.

Mėnulis ir kitos nelaimės. Gudrun Skretting

Mėnulis ir kitos nelaimėsAntonas su tėčiu gyvena ir tvarkosi vienudu. Netikėtai tėčio papasakota istorija apie neplanuotą sūnaus atsiradimą įsuka Antoną į nesibaigiantį keistų, kartais absurdiškų, bet iki ašarų juokingų įvykių verpetą. Antonas su geriausia drauge Ine sugalvoja atkurti pusiausvyrą – surasti tėčiui širdies draugę.
Tačiau tai ne taip paprasta. Pasirodo, kiekvieno pusiausvyra gali būti skirtinga, ir tai puiku! Pavyzdžiui, Žemė išlaiko pusiausvyrą įstrižoje padėtyje, ir taip yra geriausia! Jei būtų kitaip, neturėtume metų laikų. Nebūtų nei poliarinės nakties, nei žygių slidėmis su karšta kakava. Ir kaip manote, kas jai padeda tą pusiausvyrą išlaikyti? Pasirodo, mažytis Mėnulis…

Mijuki, laikas miegoti. Roxane Marie Galliez, Seng Soun Ratanavanh

Mijuki laikas miegotiJau metas miegoti, tačiau Mijuki, kaip dažnai daro vaikai, sugalvoja daugybę priežasčių, kad dar laimėtų šiek tiek laiko: reikia surinkti sraiges, palaistyti daržoves, sušokti saulei padėkos šokį ir net iškelti puotą laumžirgių karalienei. Senelis kantriai laukia ir padeda jai atlikti visus darbelius bei pamažu ją palydi į sapnų karalystę.
„Mijuki, laikas miegoti“ - tai pasakojimas apie senelio ir anūkės ryšį, kantrybę, vaizduotę, meilę gamtai ir gebėjimą džiaugtis šia diena. Istorija švelni it japonų šilkas, o iliustracijos jaukios kaip saldžiausi sapnai – pasaka padės vaikui nurimti ir pasiruošti miegui.

Nauji namai Pūkuotukei. Linda Chpman

Nauji namai PūkuotukeiGreisei ir Džekui patinka ieškoti gyvūnams NAUJŲ NAMŲ!
PŪKUOTUKĖ yra miela katytė nuostabiu kailiu. Jai patinka būti lepinamai! Be to, ji turi slaptą talentą.
Ar pavyks dvyniams rasti žmogų, kuris ją lepins ir žavėsis jos išdaigomis?

Nuopuolis ir pakilimas. Leigh Bardugo

Nuopuolis ir pakilimasSostinė žlugo, Darklingas valdo Ravką, sėdėdamas šešėliniame soste. Dabar tautos likimas priklauso tik nuo palūžusios Saulės Kvietėjos, pėdsekio ir išblaškytų kažkada garsios magiškos armijos likučių.
Slėpdamasi senovinių tunelių ir uolų labirinte, nusilpusi Alina turi kliautis abejotina Aparato globa ir tais, kurie garbina ją kaip šventąją. Tačiau širdis trokšta surasti nepagaunamą ugnies paukštę ir viliasi, jog atskalūnas princas išties išliko gyvas. Alinai teks sudaryti naujų sąjungų ir nekreipti dėmesio į lenktynes, juk drauge su Malu ji turi rasti paskutinį Morozovo sustip¬rintoją. Ėmusi narplioti Darklingo paslaptis, ji atskleidžia praeitį, kuri visam laikui pakeis požiūrį į juos siejantį ryšį ir galią. Ugnies paukštė – vienintelis dalykas, skiriantis Ravką nuo sunaikinimo, tačiau kaina, kurią teks pakloti už jos sugavimą, gali būti viskas, už ką Alina kovojo.
„Nuopuolis ir pakilimas“ – trečioji grišų trilogijos knyga. Ši serija tapo „The New York Times“ bestseleriu ir išrinkta geriausia „Amazon“ metų knygos nominacijoje.

O ką tu moki, Petsonai? Sven Nordqvist

O ką tu moki petsonaiPetsono ir Finduso ūkyje šiandien – įprasta diena.
O tai reiškia, kad laukia daugybė smagių dalykų!
Visų pirma Findusui labai rūpi, ar Petsonas moka taip greit bėgti ir taip gerai baidyti vištas, kaip pats katinėlis. Tačiau Petsonas nemoka.
Ir net į obelį įlipti nesugeba.
Tai ką tu moki, Petsonai?
Svenas Nordkvistas (g. 1946 m.) – vienas mėgstamiausių švedų vaikų rašytojų ir dailininkų, o jo sukurti senelio Petsono bei katino Finduso personažai sužavėjo skaitytojus ne tik Švedijoje bei Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Šioje knygelėje Findusas nenustygsta vietoje ir vis klausinėja Petsono, ar šis gali taip greitai bėgti, taip puikiai šokinėti ar ropštis į obelį kaip pats katinėlis. Paaiškėjus, kad Petsonas taip nesugeba, Findusas ima domėtis, o ką gi Petsonas moka?
Spalvingi Sveno Nordkvisto piešiniai žavi ne tik išraiškingais personažais, bet ir detalių gausa. Kiekviena iliustracija tarsi atskiras pasaulis, kupinas smulkių detalių, kurios savaip papildo istoriją – net tyrinėjant jas ilgesnį laiką, galima vis aptikti naujų, anksčiau nepastebėtų dalykų. Gal todėl jas mėgsta ir vertina tiek daug skaitytojų – nuo mažųjų iki suaugusiųjų, kuriems paveikslėlių knygos jau toli praeityje.

Paskaityk eiles man, mama. Vydas Mačiulis

Pakaityk eiles man mamaViena bandelė


Vienas paukštelis,
Viena katytė,
Viena bandelė. –
Ką man daryti?
Kaip padalyti
Viską per pusę,
Kad man dar liktų
Bandelės pusė?
Pusę per pusę –
Paukščiui ir katei,
Ir liks dar pusė
Suvalgyt pačiai…


Miela ir jauki eilėraščių knyga, skirta mažiesiems 3–6 metų klausytojams. Kodėl klausytojams? Todėl, kad eilėraščiai skirti klausytis, kai juos deklamuoja. Tada ugdoma vaikų klausa, muzikalumas, net atmintis – juk eiliuotą tekstą taip lengva įsiminti! Knygą iliustravo ne kartą apdovanota dailininkė Marija Smirnovaitė. Jos iliustracijose susijungė jaukumas su šelmiškumu, kasdienybė su nuotykiais ir paslaptimis.

Peštukai voveriukai. Rachel Bright

Peštukai voveriukai„Mano!“ – Džiugas suriko skardžiai.
„Mano!“ – atkirto Benas piktai.“
Džiugas ir Benas, du maži voveriukai, užsigeidė to paties skanėsto – PASKUTINIO miške gardžių gardžiausio kankorėžio. Kas pačiups pirmas – to ir bus. Nutrūktgalviškos lenktynės prasideda!
Gyvybingos iliustracijos ir pamokanti, bet nuobodžiauti neleidžianti istorija privers mažuosius kvatotis balsu ir parodys, kaip gera viskuo dalytis su draugais.
Vaikiškų knygučių autorė Rachel Bright (Reičel Brait) ir iliustratorius Jim Field (Džimas Fyldas) – ne vieną svarbų apdovanojimą gavę kūrėjai, kurių sugalvoti šmaikštūs ir įsimintini personažai jau sužavėjo daugybę jaunųjų skaitytojų ir jų tėvų visame pasaulyje.

Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai. Jūratė Cvilikienė, Simonas Urbonas

Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalaiDrauge su vaikais skaitydami dešimt linksmų istorijų, atpažinsite finansinius galvosūkius, į kuriuos atsakymų ieškote ir savo namuose:
• Kada vaikas pasiruošęs mokytis finansinio raštingumo?
• Kada ir kam jis arba ji turėtų pradėti taupyti?
• Kaip vaikas gali užsidirbti, už kokius darbus geriau niekada nemokėti ir kam turėtų išleisti savo santaupas?
• Kiek gimtadienių per mėnesį švęsti ir kaip valdyti šventėms bei pramogoms skirtą biudžetą?
Gilučių šeimos pasakojimuose ir finansų ekspertės patarimuose rasite atsakymų į šiuos ir kitus klausimus bei pamažu sukursite savo šeimos biudžeto taisykles, padėsiančias ugdyti finansiškai naudingus įpročius.
Rekomenduojama skaityti tėvams drauge su 5–10 m. amžiaus vaikais ir pradinių klasių mokytojams su mokiniais.
Simonas Urbonas – tinklaraštininkas, komunikacijos specialistas, „Swedbank“ Finansų laboratorijos edukacijų partneris, trijų vaikų tėtis.
Jūratė Cvilikienė – „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Lietuvoje, asmeninių ir šeimos finansų ekspertė, trijų vaikų mama.
Knygos turinys sukurtas „Swedbank“ lėšomis. „Swedbank“ dėka šį leidinį rasite visose Lietuvos savivaldybių ir mokyklų, kuriose ruošiamos pradinės klasės, bibliotekose.

Prašau neatidaryti. Kanda! Charlotte Habersack

Prašau neatidaryti. KandaVieną dieną į Nuobodulių miestelį atkeliauja siuntinys. Ne bet koks, o keistas keistutėlis! Kam jis galėtų būti skirtas? Gavėjas: NIEKAM! Gatvė ir namo numeris: KUR PIPIRAI AUGA. Pašto kodas: PASAULIO PASTURGALIS. Ir dar tas keistas užrašas: „PRAŠAU NEATIDARYTI“...
Bet pasaulis taip sutvarkytas, kad jei yra siuntinys, atsiras ir tas, kas jį gaus. Ir būtinai atidarys. O tada prasidės nesibaigiantys nuotykiai!

Skambanti ABC. Antanas A. Jonynas

Skambanti ABCMus supantis pasaulis kupinas garsų – skambančių, čežančių, burzgiančių...
Mus supančios knygos kupinos raidžių – apvalių, kampuotų, vingiuotų...
O kai garsai ir raidės susitinka, gimsta SKAMBANTI ABC.
Vartydami šios knygos „Skambanti ABC“ puslapius, mažieji panirs į eilėraščiais piešiamą pasaulį, kuriame gandras skambina gitara, meškis ima mandoliną, triušis tikrina trimitą, o vilkas, valtorna išliūliavęs lopšinę, viršelyje nusičiumpa violončelę.
Instrumentų tokia įvairovė, kad muzikantai net nespėja visų išmėginti!
O vaikai? Jie šią ypatingą abėcėlę išmoks ne tik perskaityti, bet ir suskaičiuoti, parašyti, išgirsti, padainuoti, pagroti... Pasirinkite – kam kaip įdomiau!

Slėpynės su gyvūnais. Silvie Sanža

Slėpynės su gyvūnaisAR ŽINAI, kodėl tigrų kailis dryžuotas?
Ogi todėl, kad susilietų su aplinka ir galėtų nepastebimai sėlinti džiunglėmis.
O ar žinojai, kad boružės tokios ryškios, kad atbaidytų plėšrūnus?
Juodi taškeliai raudoname fone įspėja: „Neliesk manęs, aš – nuodinga!"
Kiti gyvūnai puošiasi įvairiausiomis spalvomis ir raštais, kurie apsaugo nuo pavojų arba padeda medžioti. Ir jie visi labai mėgsta slėpynes!
ŠIOJE KNYGELĖJE PASISLĖPĖ KELETAS GYVŪNŲ.
AR NORĖTUM SU JAIS PAŽAISTI?
• Rask su tavimi slėpynių žaidžiančius gyvūnus.
• Susipažink su jų natūralia gyvenamąja aplinka.
• Apibrėžk gyvūnų kontūrus ant popieriaus lapo ir nuspalvink.
• Uždėk popieriaus lapą ant iškilaus gyvūno formos kontūro ir spalvink pieštuku – pamatysi, kaip išryškės gyvūno piešinys.

Stogas, po kuriuo auginu žvaigždes ir lietų. Virgis Šidlauskas

Stogas po kuriuo auginu žvaigždes ir lietų– Supratau, – mažoji tylomis stukseno pirštais stetoskopą. – Nori pasakyti, galiu neišeidama iš namų auginti ne tik lietų, bet ir žvaigždes? Lyg gėles vazonėlyje?
Mirilė – smalsi mergaitė. Jai viskas rūpi. Kodėl krokodilai gyvena vandeny? Kas nutinka jiems virtus batais? Ar tiesa, kad kiekvienas turi savo žvaigždę? Ir ar jos lieka, kur buvusios, kai per stogą jų nematai?
Kokia laimė, kad Mirilė turi močiutę! Ji kantriai atsako į visus klausimus – net tada, kai dangus tamsus kaip mėlynių uogienė, net tada, kai paširdžiuose pliaukši krokodilas.
Štai šis krokodilas ir neduoda Mirilei ramybės. Kaip jį išvyti?
Rašytojas Virgis Šidlauskas per gana trumpą laiką sugebėjo įsitvirtinti vaikų literatūros pasaulyje ir susilaukti jaunųjų skaitytojų ir net jų mokytojų simpatijų. Tai jau penktoji autoriaus knyga vaikams ir antroji, skirta jaunesniesiems skaitytojams. Kūrinyje vaizduojami gražūs močiutės ir anūkės santykiai, lengvai, šviesiai ir jautriai paliečiamos itin svarbios gamtosaugos, mirties, ligos, nerimo, ilgesio, vilties temos, atskleidžiama, kad visų svarbiausia kuo daugiau kalbėtis apie tai, kas slegia širdį, net jei ją būtų užgulęs didžiausias krokodilas.
Istoriją apie Mirilę, jos močiutę ir po stogu lyjantį lietų itin jaukiai ir meniškai iliustravo dailininkė Marija Smirnovaitė.

Šššš! Tyliau! Nikola Kinnear

ŠšššTyli maža laputė turi bėdą.
Triukšmadariai draugai jos visai nepaiso ir negirdi. Staiga lapė pastebi didžiulį baisų lokį! Bet kaip perspėti žvėrelius, kai jie šitaip triukšmauja?
Paišdykauk kartu su miško neklaužadomis ir sužinok, kaip laputė ištikus pavojui atgavo balsą ir išgelbėjo lokį.

Tėtis mane myli. Izzy Down

Tėtis mane myliTėtis Lapinas nori atskleisti Lapiukui, kaip stipriai jį myli. Jis pasiūlo pažaisti slėpynes ir palieka savo mažyliui nuostabius laiškus - užuominas. Ši knyga - tai šiltas ir jautrus pasakojimas apie tėčio meilę sūnui.

Tie namai namučiai. Selemonas Paltanavičius

Tie namai namučiai4-8 metų smalsučiams.
Boružės namai – po lapu arba, kaip ji pati sako, palapėje. Sliekas ir vabalas žygis mano, kad jai reikia tikrų namų, bet ar boružei gali patikti jų namai? Žinoma, kad ne – jai reikia saulės, erdvės, lietaus barbenimo ir vėjo šiurenimo.
SKAITAU PATS – trijų žingsnių knygelių serija, skirta pradedantiems skaityti vaikams.

Tukas mokosi dalintis. Danguolė Kandrotienė

Tukas mokosi dalintisTukas per gimtadienį gavo traukinuką – garvežį su net penkiais vagonais!
– Ar galiu pasiimti traukinuką į darželį? – paklausė kiškutis mamos.
– Jei į darželį nešiesi savo žaisliuką, turėsi juo dalintis su kitais, – atsakė kiškienė.
– Žinoma, dalinsiuosi! Pažadu! Prašau, prašau, PRAŠAUUUU! – prašė ilgaausis.
Bet pažadėti taip lengva, o ištesėti taip sunku! O jūs, vaikai, ar visada tesite pažadus?
Ir viskas būtų buvę gerai, jei tik Tukas būtų dalinęsis savo žaisliuku su draugais arba nebūtų nusinešęs jo į darželį! Garvežiukas dingo, o jo ieškodamas kiškutis Tukas mokėsi dalintis.

Užkeiktoji pono Kuko knyga. Tomas Dirgėla

Užkeiktoji pono Kuko knygaTomas Dirgėla – rašytojas, kurio vardą žino visi vaikai! Juk „Užkeiktoji pono Kuko knyga“ yra jau septyniolikta! Autorius vaikus sužavėjo detektyviniais pasakojimais apie du protingus berniukus Tomą ir Domą. O su naujausia knygele Tomas Dirgėla neria į kiek kitokį žanrą ir jauniesiems skaitytojams dovanoja kuo tikriausią siaubo istoriją!
„Užkeiktoji pono Kuko knyga“ pradeda seriją apie mergaitę Mildą ir jos gyvenimą. Na, o vienas iš istorijos veikėjų yra ponas Kukas, kurį ištiko didžiausia rašytojų bėda! Jus nesugalvojo, ką papasakoti naujoje knygoje ir pagalvojo, kad šaunu būtų sudaryti sutartį su nelabuoju, visai kaip tose vaikystės pasakose…
Ir tada prasidėjo! Kilo rūkas, netilo šnabždesiai, dingo žmonės… „Užkeiktoji pono Kuko knyga“ sukels daug šiurpuliukų, bet siužetas toks įdomus, kad net ir drebėdami vaikai negalės atsitraukti. Visgi, jei užsimanysite slėptis po antklode, Tomas Dirgėla įspėja, šiukštu nepalikti atverstos „Užkeiktosios pono Kuko knygos“, nes… Na, negąsdinsime, nes ir taip jau bus baisu!

Vagystė iš muziejaus. Marian Orłoń

vagystė iš muziejausKas jau kas, bet seklys Noselė tikrai žino, kad jo šuo – nuostabus! Kuba ne tik puikus pagalbininkas sprendžiant bylas. Jis dar ir puikus pašnekovas. Turėti šunį, kuris moka kalbėti, tikras džiaugsmas. O jei esi seklys, toks šuo gali tapti tikru slaptu ginklu kovoje su įvairaus plauko nusikaltėliais. Net jei tai pats garsusis vagišius Nepagaunamoji rankelė!
Garsus seklys Ambraziejus Noselė išėjo į užtarnautą poilsį ir ketino mėgautis saulėtu gyvenimo rudeniu, auginti ridikėlius. Visai nesibaimino, kad teks nuobodžiauti – dieną ir naktį šalia turėjo savo ištikimą bičiulį, jam daug kartų talkininkavusį šunį Kubą. Ne paprastą, o išskirtinį išminčių, turintį seklio gabumų, kalbantį žmonių kalba. Bet poilsį jiems tenka atidėti ateičiai: miestelyje, kuriame jie gyvena, vis pasitaiko įvykių, kuriuos ištirti, rasti piktadarius gali tik seklys Noselė ir jo bičiulis Kuba.
Toks yra trijų knygelių – jauniems skaitytojams skirto detektyvinių istorijų ciklo apie seklį Noselę ir jo bičiulį Kubą – turinys. Šioje, trečiojoje knygoje, šaunusis seklys Noselė ir jo šuo Kuba padeda apsaugoti muziejų nuo garsaus paveikslo vagystės, tiria šaškių būrelio iždo vagystės paslaptį ir mėgina pričiupti legendinį nusikaltėlį Nepagaunamą rankelę.

Vandenyno tyrinėtojai. Sabrina Weiss

Vandenyno tyrinėtojaiRašytoja Sabrina Weiss ir iliustratorė Giulia De Amicis parengė knygą „Vandenyno tyrinėtojai: gelmių paslaptys“, kurioje atrasite unikalią gyvūniją: grėsmę keliančius ryklius, nuotaikingus delfinus, pingvinus, vėžlius, banginius, medūzas ir net milžiniškus kalmarus. Ši informatyvi knyga yra pilna iliustracijų bei stebinančių faktų apie jūrų gyvenimą.
Mes visada buvome mokomi, kad pasaulyje yra penki skirtingi vandenynai. Kiekvienas jų su savo unikaliomis savybėmis. Tačiau knygoje „Vandenyno tyrinėtojai: gelmių paslaptys” autorė Sabrina Weiss teigia, kad okeanai vienas su kitu susijungia ir sudaro vieną didžiulį pasaulio vandenyną, sukaupusį net 96,5 proc. visos žemės vandens. Kiek iš tiesų mes žinome apie šiuos galingus vandenis? Panašu, kad nedaug.
Sabrina Weiss tyrinėjimus pradeda pristatydama penkias zonas, pagristas gyliu ir patenkančia šviesa: apšviestas saule paviršius, prieblanda, tamsa, gelmės ir gilesni nei 6 km sluoksniai. Autorė pasakoja faktus žinomus apie kiekvieną sluoksnį ir supažindina su jam būdinga gyvūnija.
Aptarusi zonas, autorė smalsiesiems biologams pasakoja apie ekosistemas. Ekosistemą sudaro gyvi ir negyvi daiktai, reikalingi jai palaikyti, įskaitant gyvūnus, augalus, organizmus ir dirvožemį, taip pat orą, vandenį, uolienas bei saulės šviesą. Kiekvienas elementas turi savo vaidmenį reikalingą ekosistemos palaikymui. Rašytoja nagrinėja poliarines jūras, koralinius rifus, deltas, druskingas pelkes, bei įvairius juose gyvenančius organizmus.
Vandenyno gyvenimas itin aktyvus, o Sabrina Weiss piešia skaitytojams puikų vaizdą apie tai, kas ir kur gyvena, ką valgo, taip pat dalinasi informacija apie neįprastas draugystes ar žuvų mokyklas. Jaunieji biologai sužinos, kaip jūrų gyvūnai bendrauja tarpusavyje, kaip nustatyti skirtumą tarp žuvų patinų ir patelių, bei tų jūros būtybių, kurios mėgsta maskuotis. Knygoje „Vandenyno tyrinėtojai: gelmių paslaptys” svarbią dalį užima iliustratorės Giulia De Amicis piešiniai. Jie itin informatyvūs ir papildo autorės pateikiamas žinias.
Būtų keista, jei tokioje išsamioje knygoje rašytoja neskirtų vietos šių laikų keliamam pavojui. Tarša, per gausi žvejyba, klimato kaita, šiltėjanti vandens temperatūra, mirštantys koralų rifai ir plastikas vandenynuose kelia pavojų ten gyvenančiai gyvybei. Sabrina Weiss ne tik aptaria šiuos pavojus, bet ir pateikia keletą patarimų, kaip mes visi galime prisidėti prie okeanų saugojimo.
„Vandenyno tyrinėtojai: gelmių paslaptys“ – išsami ir naudinga knyga visiems besidomintiems gamta, vandenynais bei gyvūnija.

Vasaros atostogų byla. Tomas Dirgėla

Vasaros atostogų bylaAr girdėjote apie du padaužas Tomą ir Domą iš 4B klasės? Kaip tai ne? Kur jūs buvote, jei nieko nežinote, apie kiečiausius pasaulyje detektyvus, jau išsprendusius ne vieną rimtą bylą? Šie vaikų mylimo rašytojo Tomo Dirgėlos personažai knygoje „Vasaros atostogų byla“ aiškinsis jau šeštą nusikaltimą!
Priminsime, kad pirmą kartą Tomui ir Domui teko tirti, kur dingo mokyklos valytojos šluota. Atrodo, kas čia tokio baisaus, bet šis nusikaltimas kėlė grėsmę visos mokyklos išlikimui!
Antrą bylą kiečiausi pasaulio detektyvai iš 4B turėjo ištirti tada, kai visa klasė susiruošė į ekskursiją. Tik va, kažkokie niekšai visaip bandė sutrukdyti išvyką. Tomas ir Domas subūrę komandą aiškinosi, kam gi užkliuvo ši kelionė.
Išgarsėję kaip geri detektyvai, Tomas ir Domas buvo pakviesti tirti bylos Miestamiesčio miesto Miestiečių mokykloje. Čia įsisiautėjo vaiduoklis Bū, kuris ir vėl sukėlė grėsmę visai mokyklai. Tik jau ne tada, kai reikalo imasi profesionalai!
Ketvirtą kartą vaikai su Tomu ir Domu susitiko, kai bandė išnarplioti mokyklos virėjos Irenos bylą. Berniukams teko išsiaiškinti, kas čia nutiko, kad visą gyvenimą valgyklos nekenčiantys mokiniai ėmė ten veržtis būriais. Ir po kurio laiko visiems išbyrėjo dantys. Kažkas čia ne taip…
Visos ankstesnės bylos išnarpliotos. Regis Tomas ir Domas pagaliau pailsės, bet išvykoje į Vilnių iš muziejaus dingsta pirmoji lietuviška knyga. Kur čia pailsėsi, kai dedasi nepaaiškinami dalykai ir nebegali pasitikėti net mokyklos direktoriumi.
Kaip supratote, knygose apie Tomą ir Domą pasitaiko labai daug juokingų nuotykių. Šeštoji serijos dalis „Vasaros atostogų byla“ tikrai ne išimtis. Ir juoksitės, ir kvatositės, ir kikensite! Per savo vasaros atostogas berniukai įsivels į tikrą banko apiplėšimo bylą. Policija apkaltina Domą ir jų draugės Upės senelį! Tomui su Upe teks greitai suktis ir atskleisti tikrąjį kaltininką!

Viskas bus gerai. Jasminka Petrovič

Viskas bus geraiJasminkos Petrović novelių romanas „Viskas bus gerai“ – tai tarpusavyje susijusių paauglių ir suaugusiųjų monologai, pasakojimai apie savo gyvenimą, sielos skaudulius, baimes, asmenines dramas ir optimistiškus lūkesčius, šviesos, laisvės ir meilės siekimą. Gaivališka, autentiška, pulsuojanti, nepaprastai emocinga kalba puikiai atskleidžia dramatišką veikėjų prigimtį. Anot autorės, visi veikėjai išgalvoti, tačiau jų problemos tikros. Knyga „Viskas bus gerai“ primena – kad ir kas nutiktų, visada ateina rytas ir pradeda švisti. „Klausyk, sutiksi ar nesutiksi su manimi, vis tiek viskas gerai. Viskas yra visiškai gerai“, – knygos herojų lūpomis sako J. Petrović.