Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Apsimesti princese. Connie Glynn

apsimesti princeseLotė Moliūgė ir Elė Vulf grįžta! Antroji Rouzvudo istorijų knyga „Apsimesti princese“ žada dar daugiau emocijų ir nuotykių. Britų rašytojos Connie Glynn serija apie Rouzvudo mokykloje besimokančią princesę, trokštančią būti paprasta mergaite, ir jos draugę, trokštančią būti princese.

Po pirmųjų dramatiškų metų Rouzvudholo mokykloje, jos tikisi bent vieno lengvo ir ramaus semestro. Tačiau ar lemta šiam norui išsipildyti?

Lotė Moliūgė yra paprasta mergaitė, trokštanti būti princese. Ji iš visų jėgų mokėsi, kad gautų stipendiją prestižinėje Rouzvudholo mokykloje.
Elė Vulf yra princesė, kuri visuomet norėjo būtų paprasta mergina, leistis su draugėmis į nuotykius, eiti apsipirkti. Ji mokosi Rouzvudhole, kad nereikėtų būti princese ir vykdyti savo pareigų Maradovos karalystėje.

Mergaitės susitiko Rpuzvudhole ir buvo apgyvendinamos viename bendrabučio kambaryje. Pirmieji mokslo metai draugėms atnešė gausybę netikėtumų, nuotykių ir išgyvenimų. Serijos „Rouzvudo istorijos“ tęsinys „Apsimesti princese“ pasakoja apie antruosius metus mokykloje.

Elė ir Lotė artimos kaip visada, jos tobulina savo naujus vaidmenis, tačiau Rouzvude dedasi keisti dalykai. Mokiniai yra nuodijami. Ar slaptoji organizacija veikia vis drąsiau ir arčiau?
Lotė ir Elė pasiryžusios rasti kaltininką, tačiau pavojus gali būti kur kas didesnis nei jos manė…

Pirmasis britų rašytojos Connie Glynn serijos „Rouzvudo istorijos“ pasakojimas „Princesės paslaptis“ sulaukė skaitytojų susižavėjimo. Rašytoja sukūrė paauglišką, patrakusį, meilės ir nuotykių kupiną pasakojimą apie mokyklos gyvenimą. Antroji knyga „Apsimesti princese“ tęsia mergaičių nuotykius mokykloje ir supažindina su Lotės praeitimi bei slaptąja organizacija, kuri kelia grėsmę visam Rouzvudui.

Connie Glynn (g. 1994 m.) yra rašytoja, animacinių filmų garsintoja ir turi savo kanalą Youtube platformoje, kur vadinasi Noodlerela – pagal savo mėgstamiausią patiekalą (makaronus) ir mylimiausią Disnėjaus princesę. Šiame kanale, kurį sukūrė studijuodama universitete, Connie kalba apie savo didžiausias aistras: komiksus, animacinius filmukus, vaizdo žaidimus, personažus ir pan. Ji turi apie milijoną sekėjų ir sulaukia iki 56 mln. peržiūrų. 2016 metais Connie įgarsino vieną iš veikėjų animaciniame filme „Troliai“.
Connie Glynn gyvena Londone. Nuo vaikystės dievina įvairias istorijas, paauglystėje lankė dramos pamokas, o neseniai baigė Kino teorijos studijas.

Atgijęs namas. Martin Widmark

atgijęs namasBerniukas ištiesia vazonėlį.
– Reikia kasdien laistyti, – paaiškina.
Tai pasakęs nubėga.
Senolis laiko rankose vazoną ir išsižiojęs spokso jam pavymui.
– Bet... – prieštarauja. – Aš jau niekuo nebegaliu rūpintis! Aš juk...

Ar tau kartais būna liūdna, niūru ir sunku, kai atrodo, kad visai nieko nesinori? Senajam Larsonui būna. Jis gyvena vienas dideliame tamsiame name ir yra toks paniurėlis, kad net jo paties katinas nuo jo pabėgo.
Taip Larsonas ir būtų gyvenęs nevėdintuose ir pilnuose dulkių namuose tarp nuvytusių gėlių, jei ne kaimynų berniukas.
Tikrai keista, bet kartais gali užtekti vienos mažos gėlytės, kad atgytų visas namas. Ir galbūt netgi kur kas daugiau nei vien namas.  

Burtininkų amžius. Cressida Cowell

burtininkų amžiusŽymiosios serijos „Kaip prisijaukinti slibiną“ autorė Cressida Cowell pristato naują magijos kupinų knygų seriją „Burtininkų amžius“, kurioje – daugybė burtininkų, milžinų, kariautojų ir elfų. „Kerų plėšikai“ – antroji šios serijos knyga (pirmoji - „Raganių karas“).

Kadaise tai buvo istorija apie burtininkų berniuką Zarą ir jauną kariautojų mergaitę Norę, kurie nuo gimimo buvo mokomi nekęsti vienas kito.

Jiems susitikus viskas pasikeitė. Pražūtingoje girioje jie savo akimis matė baisius dalykus. Zarui ir Norei teks pamiršti nesutarimus, susivienyti jėgas ir sujungti galias. Nes blogio jėgos išsilaisvino. O suvaldyti jas gali tik juodu. Tai reiškia, kad vėl teks brautis į pavojingą teritoriją.

Raganiai kelia sumaištį. Pavojus tyko už kiekvieno medžio. Norė turi galingą magijos knygą, o Zaras ant savo rankos - pavojingą magišką žymę. Kartu jie gali išgelbėti pasaulį nuo prakeiksmo, tačiau jie atskirti vienas nuo kito, o laikas nenumaldomai senka…

Rašytoja Cressida Cowell sukūrė istorijos apie Burtininkų amžių užburiantį tęsinį. Nuotykiai dar kartą nukels skaitytojus į nepaprastą magijos pasaulį.

„C. Cowell sukūrė du įtikinamus ir mielus pagrindinius veikėjus... Stipri nauja serija.“
School Library Journal

„Naujas fantastinis pasaulis, knibždantis blogio, magijos ir geležies amžiaus istorijų, kvatoti verčiančių juokelių ir daugybės įsimintinų veikėjų.“  

Dar ne visos paslaptys. Kazys Saja

dar ne visos paslaptysLietuvių literatūros klasiko Kazio Sajos naujoji knyga „Dar ne visos paslaptys“ - tai apsakymų rinkinys paaugliams, jaunimui ir ne tik... Apsakymų herojai - vaikai, paaugliai, jauni žmonės. Rašytojas tarsi sugrįžta į savo vaikystę ir jaunystę, persipina praeitis ir nūdiena, atgaivinama istorinė atmintis, susijusi su dvasiniu visuomenės diagnozavimu. Dramatiški personažų likimai, sudėtingi charakteriai yra įdomūs įvairaus amžiaus skaitytojams.Kazys Saja - ne tik puikus pasakotojas, bet ir gilus psichologas, atskleidžiantis painius tėvų ir vaikų santykius, paauglių išgyvenimus.Apsakymai ypač aktualūs šiandien, nes rašytojui, Kovo 11-osios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo akto signatarui, rūpi Lietuvos ateitis ir jos gerovė, jis neabejingas tautiečiams, praradusiems lietuvišką širdį ir lietuvišką jauseną. 

Didelė Laimė ir mažytė Baimė. Vaiva Lingytė

didele laime ir mazyte baimeEmocijas ir jausmus išgyvename visi – tiek maži, tiek dideli. Bet ar bent vienam teko juos pamatyti ir paliesti? Tikriausiai ne!

Kodėl tai, ką jaučiame, taip svarbu? Atsakymo į šį klausimą ieškokite iliustratorės ir grafikos dizainerės Vaivos Lingytės knygoje „Didelė laimė ir mažytė Baimė“. Tai nepaprastai spalvinga kelionė po... vidinį žmogaus pasaulį.

Kad ir kaip slėpsime, visi matys mūsų gėdą – bet joks prietaisas jos neužfiksuos. Ir kai supyksime, dūmai pro ausis nesiverš, bet visi supras, ką jaučiame. O jei mus sukaustys baimė, draugai ar tėveliai iškart bandys mums padėti.

Emocijos – keistas dalykas. Jos keičia veido spalvą, rankų mostus, laikyseną, priverčiantis spirgėti arba norėti prasmegti skradžiai žemę. Bet kad ir ką jaustume, vis tiek išliekame savimi. Emocijų audros praeina ir jausmų potvynis atslūgsta.

Tad susipažinkime su jausmais ir emocijomis.
Kokias balses labiausiai mėgsta NUOSTABA ir kodėl jai aplankius išpučiame akis ir įtempiame ausis?
Kodėl susidūrę su BAIME sustingstame, o širdis nusirita į kulnus? Ir ar yra būdų šią nenaudėlę įveikti?
O ką daryti, jei Baimės šaltuką keičia kunkuliuojantis PYKČIO karštis? Ir kaip prasmingai panaudoti visą šią energiją?
O kur dar vandens pritvinkęs LIŪDESYS ar net saldainių nemėgstantis NUSIVYLIMAS? Ar nepamiršai paraudonavusios GĖDOS ir margaspalvio PAVYDO? Svarbiausia, kad po visų šių jausmų galiausiai aplankytų visus apkabinti pasiruošusi LAIMĖ!

Vaikams skirta knyga „Didelė laimė ir mažytė Baimė“ ugdo emocinį intelektą ir padeda pažinti žmogaus vidinį pasaulį. Jo vingrybių neįveikia net suaugusieji, tad mažiesiems susiorientuoti dar sunkiau. Perskaitę šią knygelę savarankiškai ar su tėvelių pagalba, vaikai sužinos, kokie jausmai slepiasi už kiekvieno šūktelėjimo, atodūsio ar riksmo – ir, galbūt, išmoks juos valdyti.

„Didelė laimė ir mažytė Baimė“ – pirmoji savarankiškai sukurta Vaivos Lingytės knyga. Iki tol dailininkė iliustruodavo vaikams skirtas knygas – ji sukūrė ne vienos Kosto Kubilinsko knygos vaizdinį turinį. Iliustratorė teigia, kad kurdama vaikams tarsi grįžta į vaikystę, susikrauna žaislų dėžę, parsineša juos į šiandieną ir žaisdama kuria.

Ei, šaunuoli. Karen Young

ei šaunuoli„Ei, šaunuoli“ - knyga apie drąsą, apie tai, kaip įveikti nerimą ir surasti savyje stebuklingų narsumo galių.

Taip, nerimas gali būti nemalonus – jis trukdo susikaupti ir atbaido nuo daugybės nuostabių dalykų. Tačiau ši būsena natūrali – tai tik viena iš žmogiškų emocijų, su kuria nesunku apsiprasti, be to galima pabandyti ją kontroliuoti. Tereikia prisiminti – visos mums reikalingos pagalbos priemonės visada pasiekiamos ranka, nes glūdi mūsų pačių viduje.

Kartais žmogaus smegenys būna pernelyg pareigingos ir nori mus bet kokia kaina apsaugoti. Vos tik pajutusios pavojų, jos perspėja mus ir spaudžia pavojaus mygtuką. Bet juk tai išties gali varginti!

Pasirodo, drąsą galima treniruoti. Pavyzdžiui, lėtai įkvėpti ir iškvėpti, kelis kartus. Ar jautiesi geriau? Arba didžiausią baimę keliantį nerimą įsivaizduoti kaip… pandą su vištos kojomis? Cha cha... Svarbiausia nebijoti žengti pirmo žingsnio ir treniruotis.

Knygos „Ei, šaunuoli“ nebūtina skaityti nuosekliai. Pradėti galima atsivertus bet kurį puslapį. Viską sprendžia pats skaitytojas – puslapis po puslapio jis ieškos savyje stebuklingų galių - drąsos, pasitikėjimo savimi ir kitų nepaprastų dalykų.Lengvas ir nesunkiai suprantamas knygos tekstas, puikios iliustracijos, nepaprasti herojai ir įdomus siužetas padės vaikams pažinti nerimą, paaiškins iš kur ir kodėl jis atsiranda, mokys įveikti nepagrįstą baimę ir nerimą. Knygelė skirta 5-10 metų vaikams. Knygos autorė Karen Young – diplomuota psichologė, geštalto terapijos specialistė. Ji turi praktinio psichologės darbo patirties, bet šiandien geriau pažįstama kaip tinklalapio „Hey, Sigmund“ įkūrėja. Čia Karen Young ir jos komanda rašo straipsnius ir stengiasi padėti skaitytojams

Knygelę „Ei, šaunuoli“ iliustravo lietuvių dailininkė Norvilė Davidonytė. Ji baigė meno mokyklą ir fotografijos studijas Vilniuje, ją visuomet žavėjo vaikiškos knygelės ir meniškos jų iliustracijos. Dabar ji pati prisidėjo prie vienos iš jų sukūrimo.,

Gamtos mokslai vaizdžiai ir pažingsniui. Carol Vorderman

gamtos mokslaiŽinoma ir mėgstama britų TV žvaigždė Carol Vorderman pasiryžusi įrodyti mokslo galią ir naudą. Knyga „Gamtos mokslai vaizdžiai ir pažingsniui: padėkime vaikams mokytis“ viena iš Anglijoje populiarumą jau pelniusios serijos knygų, kuri suprantamai ir vaizdžiai paaiškina viską, ką svarbu žinoti apie gamtos mokslus.

Knygoje „Gamtos mokslai vaizdžiai ir pažingsniui“ apie viską pasakojama iš eilės, todėl pateikta informacija padės tarsi iš naujo suvokti biologijos, fizikos ir chemijos subtilybes. Knyga padės ne tik vaikams, bet ir pagelbės sunkiai beprisimenantiems mokyklos žinias tėvams, bandantiems padėti vaikams ruošti namų darbus. Ši knyga – tai puikus gamtos mokslų vadovas. Aiškūs ir vaizdingi paveikslėliai, diagramos, pažingsniui vardijami faktai – apžvelgiamos visos svarbiausios biologijos, fizikos ir chemijos temos. Suvoksite ir išsiaiškinsite net sudėtingiausias mokslo problemas. Knygoje sudėta informacija labiausiai tinkama 11–16 metų moksleiviams, tačiau gali būti naudinga ir vyresniems moksleiviams, ar net baigusiems mokyklą. Knygoje „Gamtos mokslai vaizdžiai ir pažingsniui“ taip pat rasite žodynėlį, aiškinantį pagrindinius mokslinius terminus ir sąvokas bei simbolius. Nesvarbu, ar tenka kankintis prie periodinės elementų lentelės, aiškintis judėjimo dėsnius, magnetinius laukus, ląstelės sandarą ar nagrinėti saulės sistemą, knyga „Gamtos mokslai vaizdžiai ir pažingsniui: padėkime vaikams mokytis“ taps puikiu pagalbininku ir pasitikėjimo savo jėgomis šaltiniu. Sudėtingus dalykus autorė knygoje autorė aiškina ne tik paprastai ir suprantamai, bet ir su nepaprastu užsidegimu, kuris privers žavėtis nuostabiu mokslo pasauliu. Patirti pasaulį kaip stebuklą ir sugebėti tą stebuklą paaiškinti - galia, kurią suteikia ši knyga. Carol Vorderman – mėgstama britų TV žvaigždė, kuri su pasimėgavimu rašo knygas skirtas mokslui. Ji yra parengusi knygas, padedančias vaikams mokytis matematikos, anglų kalbos ir gamtos mokslų. Kalbėdama apie gamtos mokslus autorė pabrėžia, jog svarbiausia čia – smalsumas. Jei vaikai ir tėvai nebijos klausimų, kartu ieškos atsakymų, gali būti, kad net sudėtingiausios temos taps ne tik aiškios, bet ir labai įdomios.   

Katinėlio Murklio pasakos. Marcel Aymé

katinėlio MurklioŽymaus prancūzų rašytojo Marcelio Aymé (1902–1967) „Katinėlio Murklio pasakas“ sudaro du rinkiniai. Pirmoji knyga išleista 2018 m. Ši – antroji. Į lietuvių kalbą smagias jo pasakaites vertė puiki šviesaus atminimo vertėja Ramutė Ramunienė (1918–2015). Pasak literatūrologų, tai „nemirtingo prancūzų literatūros palikimo dalis“.Pasakėlių herojės – dvi sesutės – Delfina ir Marinetė, gyvenančios vienoje Prancūzijos sodyboje su savo tėvais ir gausybe įvairiausių gyvūnų: gyvulių, paukščių, netgi kartais pas juos užklystančių žvėrių. Visi šie personažai patiria daugybę nuotykių. Ir visi jie kalba – taip, visi gyvūnai kalba žmonių kalba, jiems nesvetimos visos žmogiškosios savybės. Vieni labai supratingi, geraširdžiai, kiti pritingintys, klastingi. Jų pokalbiai gyvi, trykštantys humoru. Pasakojimas kupinas žavesio ir paslapties, žodžių žaismo, spalvų, garsų. Jie byloja apie amžiną pasakų grožį. Jaunuosius skaitytojus džiugins gyvulių gudrybės, šelmiškas mergaičių elgesys. Ir, žinoma, ne tik linksmins, bet ir mokys išminties, skatins mąstyti.    

Kodėl? Pirmoji didžioji knyga. Amy Shields

kodel pirmoji didzioji knygaKODĖL? Ši klausima tėvai girdi nuolat. Šioje „Kodėl? Pirmojoje didžiojoje knygoje“ rasite kur kas įdomesnius, teisingesnius ir vaikams suprantamesnius atsakymus už įgrisusi: „Todėl, kad baigiasi L.“

Daugiau kaip 300 spalvingu iliustracijų patenkins vaiku smalsumą ir lavins vaizduotę. Klausimai skatina vaikus mąstyti, o patarimai tėvams knygos pabaigoje pateikia puikiu idėjų, kaip lavinti vaikus. Kiekvieno skyrelio pabaigoje esanti užduotis „Kodėl taip nėra?“ leidžia vaikams patiems pasitikrinti, kiek išmoko.  

Majų kalendorius. Viktorija Lederman

majų kalendoriusApysaka „Majų kalendorius“ – debiutinė rusų rašytojos Viktorijos Lederman knyga apie tris paauglius, draugystę ir... atgal einantį laiką.Trys trylikamečiai, dalyvaudami archeologinėje ekskursijoje, nuvyksta prie Majų civilizacijos likučių. Šeštos klasės mokinys, naujokas Glebas Elizarovas nusprendžia palikti atminimą, kad jis čia lankėsi. Juk tai tik akmens gabalas, kuris, kaip pasakoja, buvo naudojamas kaip Majų kalendorius. Nors jo bičiuliai - Jura Karasevas ir Lena Zuiuzina - nepritaria tokiam jo elgesiui, berniukas užsispiria ir šalia paslaptingų hieroglifų pažymi datą – 2013 m. gegužės 23 d. Jis nė nenutuokia, kuo tai baigsis jam ir šalia stovintiems jo bičiuliams.Fantastinės apysakos „Majų kalendorius“ herojai Glebas, Lena ir Jurasikas pabunda kitą rytą ir supranta, kad laikas pradėjo eiti atgal – rytojus yra vakar, o poryt teks patirti tai, kas jau buvo išgyventa užvakar. Po gegužės 23 d. seka 22-oji, 21-oji... Iš pradžių viskas atrodo gana šaunu, nes gali perrašyti kontrolinį, išvengti muštynių, į kurias netyčia įsivėlei, ir... negalvodamas išleisti kišenpinigius, nes kitą dieną pinigai vėl bus piniginėje. Tačiau kuo labiau vaikai tolsta nuo gegužės 23 d., tuo gyventi sudėtingiau. Ir vilties grįžti atgal vis mažiau, nes kaip gi nutrinti užrašą, kurį tu padarysi po savaitės!?

Kita vertus, tai ne tik fantastinis pasakojimas apie vaikų nuotykius. Apysakoje daug dėmesio skiriama pačių herojų kasdienybei ir aplinkai, kurioje jie gyvena. Lenos, Glebo ir Jurasiko šeimos skirtingos ir kiekviena turi savų bėdų. Lenos tėtis kalėjime, todėl mergaitė su mama turi rūpintis keturiais mažais broliukais. Kad uždirbtų pinigų, ji kartu su mama plauna laiptines. Tinginys-pirmūnas Jurasikas gedi senelio, kuris mirė nuo širdies smūgio, kai berniukas išėjo žaisti šachmatais. Glebas auga su tėvu, kuris visą laiką leidžia darbe, o vakarais išeina į pasimatymus su gydytoja Vera. Prieš savaitę prasidėjusia istorija apie atgal tiksintį laiką nepatikės nė vienas suaugęs. Tad kur rasti pagalbą?
Knygos autorė Viktorija Lederman pasakodama istoriją apie atgal besisukantį laiką, pasakoja apie tai, kaip keičiasi vaikų charakteriai, kaip ištikus nelaimei jie ima dalintis savo patirtimi ir jausmais, susidraugauja, ima padėti vienas kitam, tampa atsakingesni ir savarankiški, bando suprasti kitus žmones.„Majų kalendorius“ – debiutinė rusų rašytojos Viktorijos Lederman knyga. Mokytoja dirbusi moteris jaučia paauglių vidinius išgyvenimus, todėl kuria įtikinamą ir įtraukiančią istoriją. Geriausias „Majų kalendoriaus“ įvertinimas – skaitytojų ir literatūros specialistų simpatijos bei literatūrinės premijos.  

Naujų nuotykių knyga

naujų nuotykių knygaSkaityk linksmas istorijas apie tai, kaip Lokys žvejojo kalbančią undinėlę, kaip Maša su viduramžių riteriais žaidė ledo ritulį ir kuo baigėsi ilgai planuota Lokio kelionė traukiniu. Kartu su Maša ir jos draugais pasinerk į netikėtų nuotykių sūkurį ir pasikrauk geros energijos visai dienai! 

Negaliu tavęs pamiršti. Estelle Maskame

negaliu tavesRomantika, aistra ir jaunyste dvelkianti jaunos rašytojos Estelle Maskame istorija „Negaliu tavęs pamiršti“ pasakoja apie meilę, kuriai reikia drąsos ir jėgų, apie ryžtą, draugystę ir gąsdinantį artumą. Makenzė Rivers iš šalies atrodo kaip mergina, kuri turi viską. Ją supa puikūs draugai, jai gerai sekasi mokykloje, o jos gražuolis buvęs vaikinas beviltiškai trokšta ją susigrąžinti. Tačiau kažko jos gyvenime vis dėlto trūksta. Kad ir kaip ji nenorėtų to pripažinti, tas kažkas gali būti Džeidenas. Aukštas ir atletiškas blondinas, dėl kurio kreivos šypsenėlės prieš metus Makenzė buvo kaip reikiant pametusi galvą. Tačiau dabar viskas pasikeitė. Tragiška nelaimė sugriovė Džeideno šeimą ir Makenzė, nepaisant jausmų, nebežino, kaip bendrauti su Džeidenu. Ji per daug gerai supranta, kaip šeimos tragedijos paveikia žmones, kuriuos myli, ir tiesiog negali prisiversti dar kartą vis tai patirti su Džeidenu. Todėl Makenzė padaro tai, ką moka geriausiai – atsitraukia. Kai juodu vėl netikėtai susitinka, Makenzė pajunta, jog ignoruoti jausmų nebegali. Tačiau vos tik ji grįžta į Džeideno gyvenimą, aplink viskas ima vis labiau veltis. Ji atsiduria tarp nepastovios geriausios draugės, nuolat į jos gyvenimą besikišančio buvusio vaikino ir savo pačios baimių. Ar Makenzė išdrįs prisileisti vienintelį žmogų, kurio artumo ji taip trokšta ir taip bijo? „Negaliu tavęs pamiršti“ – įtraukiantis pasakojimas, kurio herojus lengva pamilti. „Nuostabi, romantiška knyga skaitytojams, kurie mėgsta romanus su ryškių charakterių veikėjais.“
KirkusEstelle Maskame – škotų rašytoja, išgarsėjo knygų serija „Ar sakiau, kad myliu tave?“. Rašyti ji pradėjo būdama trylikos metų, o trilogiją pabaigė būdama šešiolikos. Jau tuo metu E. Maskame turėjo didžiulį būrį gerbėjų platformoje Wattpad, kur dalijosi savo kūryba. Knygos iš serijos „Ar sakiau, kad myliu tave?“ šioje platformoje sulaukė daugiau nei 4 milijonų peržiūrų.Autorė augo miestelyje Šiaurės rytų Škotijoje, didelėje žvejų šeimoje. Ji vadina save knygų graužike ir romantike. Vaikystėje mėgusi rašyti istorijas apie kalbančius delfinus ir piratų laivus, vėliau susidomėjo paauglių ir jaunimo literatūra. Ji mėgsta ne tik skaityti, bet ir keliauti, leisti laiką su draugais, dievina karštą šokoladą, naujus drabužius, tačiau nekenčia blogų vairuotojų, sniego, dantistų ir žmonių, kurie keliasi ryte prieš 10 valandą.

Neįtikėtini Meibelės Džons nuotykiai. Will Mabbitt

neįtikėtiniMeibelė Džons padarė kai ką SIAUBINGO. Nesakysiu ką, tačiau visi, padarę TĄ DALYKĄ, galiausiai būna pagrobiami, įkišami į maišą ir pakliūna į piratų laivą. O ten – nuotykiai, grėsmė gyvybei, negailestingi piratai ir pavojingi žygiai. Bet Meibelė Džons ne tik drąsi – jai užteks sumanumo atlaikyti visus išbandymus, susiremti su didžiausiais priešininkais ir galbūt net rasti trūkstamą IKSO dalį.

Leiskis į šiurpiai juokingus nuotykius ir TU! 

Nevykėlio dienoraštis Kn.13 Sniego tvirtovės. Jeff Kinney

nevykėlio dienoraštisDaugybės pasaulio vaikų laukiama 13-oji „Nevykėlio dienoraščio“ dalis – „Nevykėlio dienoraštis 13. Sniego tvirtovės“ pasakoja apie tikrą žiemą. Kas nutinka, kai dėl didžiulio snygio ir šalčio uždaroma mokykla?
Nors iš pradžių atrodo, kad ši žiema tiesiog tyčiojasi iš žiemos pavadinimo ir pasaulinis atšilimas paveikė net Grego Heflio kaimynystę, vis dėlto šaltis tik laukė už kampo. Kai dėl sniego uždaroma Grego Heflio mokykla, viskas aplink tampa žiemos mūšio lauku. Priešininkai kovoja dėl teritorijų, stato milžiniškas sniego tvirtoves ir organizuoja nepamirštamas sniego gniūžčių karus. O Gregas ir jo patikimas geriausias draugas Raulis Džefersonas atsiduria kryžminėje ugnyje.
Gregas ir Raulis laviruoja tarp sąjungų, išdavysčių ir kariaujančių gaujų. Ir tai – tikra kova dėl išgyvenimo. Kai sniegas galiausiai nutirps, kažkas bus didvyriai, o kažkas liks nevykėliais. Ar Gregui su Rauliu pavyks pasirodyti kaip herojams? Ar jie apskritai išgyvens bent iki kitos dienos?
Knygų serija „Nevykėlio dienoraštis“ milijonus vaikų pavertė skaitytojais. Šios knygos verčiamos į 59 kalbas, o visame pasaulyje jų parduota daugiau nei 200 milijonų egzempliorių.
„Nevykėlio dienoraščio“ autorius Jeff Kinney idėją knygai sugalvojo 1998 metais. Prie knygos jis dirbo beveik aštuonerius metus, kol galiausiai parodė ją leidėjui. Pirmiausia knygą autorius paviešino internete, kur ji iškart sulaukė daugybės skaitytojų. 2007 metais išspausdinta pirmoji „Nevykėlio dienoraščio“ knyga akimirksniu tapo bestseleriu, ir su kiekviena pasirodžiusia nauja dalimi skaitytojų susidomėjimas šia knygų serija vis augo. 2018 metais autorius išleido naujausią serijos dalį „Nevykėlio dienoraštis 13. Sniego tvirtovės“.   

Nuostabi katytė. Holly Webb

nuostabi katytėEbė seniai norėjo auginti kačiuką, bet paaiškėjo, kad gatvė, prie kurios ji gyvena, tam yra per daug pavojinga. O štai prieglauda ieško namų kurčiai katytei, kuriai negalima eiti laukan. Ji puikiai tinka Ebei ir jos šeimai.Gėlytė džiaugiasi savo naujaisiais namais ir Ebės meile. Bet tiesiai už lango plyti platus pasaulis, kur tiek daug įdomių ir dar nematytų dalykų... Jai tereikia vienos progos ištrūkti! 

Nuostabi tikra istorija apie tai, kaip tu atsiradai. Fiona Katauskas

nuostabi tikraTai viena iš nuostabiausių istorijų, kurios kada nors buvo papasakotos, ir ji tikra!Nuostabi tikra istorija apie tai, kaip tu atsiradai linksmai, atvirai ir laisvai pasakoja, kaip iš tikrųjų mes visi atsiradome.

Fiona Katauskas – lietuvių kilmės garsi australų iliustratorė ir karikatūristė. Šią knygą ji sukūrė neradusi aiškaus ir tinkamo leidinio savo vaikams.

Paikas Funius. Jerzy A. Wlazło

paikas– Pažvelk į jį, – Nuobodulys parodė į po antklode gulintį berniuką.
– Matau. Jam baisiai nuobodu.
– Taigi. Atmink: sergantiems vaikams visada, išimtinai visada labai nuobodu. Tada jiems padedu, – Gaišlys Nuobodulys džiugiai patrynė rankas ir ėmė dar smarkiau varyti nuobodulį. Jis labai mėgo padėti.
Ar žinojai, kad šalia gyvena paslaptingi maži padarėliai, kurie labai nori tau padėti? Jie nuolat rūpinasi, kad sumuštiniai kristų sviestu į apačią, užkliudytos vazos sudužtų, o mėgstami žaislai kartais sugestų. Juk žmonėms reikia duoti būtent tai, ko jie tikisi!
Paikas Funius – kaip tik toks padarėlis. Jis irgi labai trokšta būti naudingas. Tik niekaip nesugalvoja, ką galėtų nuveikti. 

Pašėlusi močiutė ir sėkmę nešantis šuo. Kita Mitchell

pašėlusi močiutėNepaprastų nuotykių ir linksmybių kupina britų rašytojos Kitos Mitchell knyga „Pašėlusi močiutė ir laimę nešantis šuo“ pasakoja apie tokią močiutę, kurios galima pavydėti arba net šiek tiek prisibijoti, tačiau smagiausia drauge su ja leistis į įspūdingus nuotykius. Neduokit šios knygos savo močiutėms, nes jos gali prisigaudyti idėjų…Olio mama dirba sveikatos ir saugumo srityje ir labai mėgsta viską kontroliuoti. Tačiau dabar ji turi išvykti prižiūrėti savo susižeidusios sesers, tad Olis lieka su močiute, kurią visi vadina pašėlusia. Žinoma, Olio mamai ji prisižada elgtis gerai. Tačiau dingsta Olio tėtis – garsus tyrinėtojas, ir nelieka nieko kito, tik leistis į paieškas. Kai reikalo imasi pašėlusi močiutė, galima tikėtis visko. Ji turi oro balioną, trisdešimt pakelių sausainių ir šunį, turintį stebuklingų galių (bent jau ji taip sako…). Tačiau močiutei ir Oliui oro balionu besiiriant per debesis, Olis staiga supranta, jog tai ne tik tėčio gelbėjimo misija. Kuo baigsis neįprasta kelionė į Australiją ir kokių dar keistenybių paaiškės apie pašėlusią močiutę?Pavojus yra jos antras vardas!Knygoje „Pašėlusi močiutė ir laimę nešantis šuo“ ne tik apstu smagių juokelių ir kvapą gniaužiančių nuotykių, čia atsiskleidžia nepaprasta skirtingų kartų santykių magija. Močiutė ir Olis yra du nutrūktgalviai, tad kažkuriam vis tenka būti rimtesniam ir pristabdyti arklius.

Piratas! Alan Macdonald

piratasNuo Batavietės 20 žingsnių P.

Skamba paslaptingai? Tikrai taip! Kaip tik šitaip parašyta ant žemėlapio – ir kaip tik šioje vietoje paslėptas paslaptingas LOBIS. Kas jį atras, jei ne piratai Bertis, Judžinas ir Darenas? ARRR!
O po lobio paieškų... nėra nieko geriau, nei sukimšti Patį Didžiausią Sūrainį.

Knyga priklauso serijai „Aš skaitau!“, kuri padės mažiesiems mokytis skaityti įdomiai ir smagiai.

Rožinio beždžioniuko Pipi nuotykiai. Carlo Collodi

rožinio beždioniuko– Nežinau. Ką nors sugalvosiu. Man tiek nedaug reikia, kad būčiau laimingas.

– Pavyzdžiui?

– Na, žinai... Pavalgyti, atsigerti, truputį pasilinksminti... Daugiau ir neprašau.

– Tu labai šauni beždžionėlė. Bet kas tave maitins?

Pipi šypsodamas nužvelgė jį:

– Gal tu?

Pipi – kitoks beždžioniukas. Ir ne tik todėl, kad jo kailis rožinis. Jį traukia nuotykiai ir linksmybės. O dar jis didžiulis neklaužada, nevengiantis pameluoti ir paerzinti kitus. Tačiau greitai paaiškėja, kad melas ir žodžio nesilaikymas gali baigtis labai liūdnai, o erzinti senų krokodilų nepatartina niekam. 

Senelis ir pašelusi jo komanda. Danny Katz, Mitch Vane

senelis ir pašėlusiSenelis, Abė ir jos mažasis broliukas Flinas Karališkajame atrakcionų parke imasi pavojingos MISIJOS (arba leidžiasi į pavojingą misiją). Jiems būtina patekti į prekybos paviljoną, prasibrauti pro pirkėjų minią (arba kovingai nusiteikusius pirkėjus), nugalėti pavojingus priešus, įveikti nemenką atstumą ir gauti (arba iškovoti) maišelį ŠOKOLADINIŲ IRISŲ SU VYŠNIOMIS.

Smagi mokykla. Colin Thompson

smagi mokyklaMerlinas nusikeikė: „Lentjuostė!“ – tai buvo bjauriausias keiksmažodis, kokį jis žinojo. Paskui pagalvojo: „Tai visai neblogas slėnis“, todėl pasitelkdamas Didžiąją Magiją, septynis robotus, matavimo juostą ir paprastus valstiečius jis pastatė „Negesintų kalkių“ mokyklą.

Ir kokia tai šauni mokykla! Čia visus mokslo metus gyvena raganos, burtininkai, elfai ir paties įvairiausio plauko magiški padarai, o mokinius iš viso pasaulio kampelių surenka ir pristato autobusais dirbantys drakonai. Čia vykstančios pamokos ne tik pašėlusiai smagios, bet dažnai pavojingos sveikatai ir gyvybei. Nieko baisaus – nutrūkusias kojas ir galvas čia galima priauginti iš naujo.

Ir dar čia gyvena labai piktas ir nelaimingas mokinys, visa širdimi neapkenčiantis Tvanų šeimynėlės ir linkintis jiems tik paties blogiausio. Ar pavyks išvengti pavojaus?

Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą. Gina Viliūnė

smiltės ir vėjoRašytoja Gina Viliūnė, lietuvių skaitytojams pažįstama kaip istorinių romanų autorė, šįkart debiutuoja su vaikams skirta knyga „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“.Susipažinkite su Smilte ir Vėjumi – tai ruoniukai, užaugę kiek kitomis sąlygomis nei jų bičiuliai. Jūrų muziejuje gimę mažyliai tik paūgėję buvo paleisti į Baltijos jūrą. Jie – dar vaikai, tad dažnai neklauso mamos, krečia eibes, o vieną kartą, kai pasiklysta, turi įveikti ilgą kelią, kad vėl surastų savo šeimą. Versdami knygos „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“ puslapius vaikai ne tik susipažins su neklaužadomis ruoniukais ir leisis į nuotykių pilną nutrūktgalvišką kelionę, bet ir sužinos daug įdomybių apie vandenų gyventojus, jūros gelmių paslaptis ir ten tykančius pavojus.Kiek ruonių rūšių gyvena Baltijos jūroje? Kaip atrodo mažiausi pasaulyje banginiai? Atsakymai šiuos ir daugybę kitų klausimų rasite perskaitę Ginos Viliūnės knygą „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“. Leiskitės į kelionę su Smilte ir Vėjumi!Rašytoja pasakoja, kad idėja imtis vaikiškos knygos gimė po apsilankymo Lietuvos jūrų muziejuje. Tąkart Gina Viliūnė ir jos dukros šiuos gyvūnus tiesiog įsimylėjo. Kas gali atsispirti mažų ruoniukų žavesiui – jų didelėms akims ir smalsiems snukučiams? O kur dar begalinis judrumas ir noras dūkti?

Kuo daugiau rašytoja domėjosi ruoniais, tuo labiau jie jai patiko. Taip ir gimė ši istorija apie ruoniukų Smiltės ir Vėjaus nuotykius.Gina Viliūnė – lietuvių rašytoja, istorinių romanų autorė, dirba gide. Prieš keletą metų leidykla paprašė jos parašyti knygą apie Vilniaus šventoves. Parašiusi žinyną, Gina Viliūnė ėmėsi grožinės literatūros ir šią veiklą tęsia iki šiol. Kadangi geras rašytojas nuolat išbando naujus žanrus ir galimybes, Gina Viliūnė nusprendė parašyti knygą vaikams. 

Šmėklaveidžiai. John Flanagan

smėklaveidžiai– Visada tikiesi blogiausio? – šypsodamas paklausė jis Torno.

Senasis jūrų vilkas kilstelėjo antakį.

– Visada. Todėl niekada nenusiviliu.

Kartais nuotykiai ištinka, kai visai jų nesitiki. Atlikę užduotį Garnių brolijos nariai ruošiasi ramiai plaukti namo, tačiau netikėta audra juos nuneša taip toli nuo Skandijos krantų, kad vilties išsigelbėti beveik nebelieka. O kas, jei jūra nėra pasaulio kraštas ir kažkur toli vakaruose taip pat yra žemė?

Tarptautinio bestselerio „Žvalgo mokinys“ autoriaus Johno Flanagano serijoje 

„Brolija“ – nuotykiai jūrose, negailestingi piratai ir nepamirštami mūšiai!

Tamsta varlius. Paul Van Loon

tamsta varliusMokytojas Fransas susidėjo rankas ant krūtinės.
‒ Esu ne toks, kaip kiti žmonės. Nors dažniausiai atrodau taip, kaip dabar mane matote. Kartais aš pasikeičiu.
‒ Jūs pasikeičiat? Kaip?! ‒ sušuko Denisas, Sitos suolo draugas.
‒ Tikiuosi, nevirstat vilkolakiu, ‒ leptelėjo Vauteris.
‒ Nevaidink visažinio, ‒ atkirto jam mokytojas. ‒ Vilkolakių būna tik siaubo filmuose ir Paulo van Lono knygose. Bet tu per jaunas, kad jas skaitytum. Nee, paslaptis visai kitokia.                          
Visi mokiniai drąsiai patikins – mokytojas Fransas – šauniausias ir linksmiausias mokytojas visoje mokykloje! Bet, pasirodo, jis slepia didžiulę ir neįtikėtiną paslaptį. Paaiškėja, kad mokytojas ne tik šaunus, bet ir išties stebuklingas. Ir kad jam gresia rimtas pavojus. Mokinių pagalba būtų tikrai ne pro šalį!

Ulfas ir povandeninis miestas. Virgis Šidlauskas

ulfas ir povandeninisPasibaigus Ulfo Mulfo pergalingiems nuotykiams, pamažu nuslūgsta visą miestelį apėmusi euforija, o Ulfopotamijoje, rodos, su vasaros kaitra įsivyrauja ir ramybė. Bet... neilgam. Pasirodo, miestelyje gyvena išdavikas ir netrukus čia ima dėtis tokie šiurpūs dalykai, kad net patiems drąsiausiems per nugarą bėgioja šaltukas. Įdomu, į kurį pasaulio kraštą šios keistenybės privers nusibelsti Ulfą šįkart? Aišku tik viena – ši vieta užgniauš kvapą ir jam, ir skaitytojams. 

Vabalų mūšis. Kn. 3. M. G. Leonard

vabalų mūšisPaskutinioji trilogijos dalis „Vabalų mūšis“ – įtraukiantis trileris, skirtas 8-12 metų vaikams. Darkus ir jo ištikimiausi bičiuliai ruošiasi kovai – ji nulems viską!Apsišaukėlė vabalų valdovė Lukrecija Kater vėl paspruko, o su savimi pasiėmė ir talentingąjį mokslininką Bartolomėjų Katlą. Lukrecija rengiasi karui ir grasina sunaikinti žmoniją - jos siųsti vabalai naikina pasėlius, ji trokšta, kad žmonija atsidurtų ant bado slenksčio. Lukrecija reikalauja, kad valstybių lyderiai paklustų jai ir išpildytų jos reikalavimus. Kol su karaliene nesėkmingai dorojasi viso pasaulio kariuomenės, iniciatyvos imasi Darkus ir ištikimiausi jo bičiuliai. Nors pagrobtas berniuko tėtis talkina karalienei, Darkus žino – jis tai daro ne savo noru ir iš visų jėgų priešinasi nedorėlei.Dakrus, Virdžinija, Bertoltas ir dėdė Maksas bei jų nuostabieji vabalai pasiruošę sunkiausiems išbandymams. Jie išlaisvins Bartolomėjų ir užbėgs už akių piktadarės karalienės kėslams. Paskutinė „Vabalų“ trilogijos dalis - „Vabalų mūšis“ – ne tik įtemptas nuotykis, bet ir pasakojimas apie nepaprastą nematomą gyvūnų pasaulį. Tai knyga, kuri moko atsakingai žiūrėti į mus supančią aplinką ir ją saugoti.Knygą perskaitęs entomologijos profesorius (žmogus, tiriantis vabzdžius ir jų gyvenimą) Simon Leathers pabrėžia – tai ne šiaip vaikiška knygelė apie vabalus. Tai knyga, kurioje keliami svarbūs ekologijos klausimai. Pavyzdžiui, kaip išsaugoti ant išnykimo ribos atsidūrusias rūšis? Aplinkosaugos klausimai tikrai netrukdo knygoje aprašomiems nuotykiams. Profesorius Simon Leathers drąsina vaikus nebijoti vabalų ir veikti ryžtingai. To paties jis linki ir būsimiems entomologams bei ekologams.M. G. Leonard karjera prasidėjo muzikos industrijoje, vėliau ji mokėsi aktorystės, o galiausiai nusprendė imtis plunksnos. Debiutavo 2017 m. išleidusi pirmąją dalį „Vabalų berniukas“, o per du sekančius metus parašė dar dvi knygos dalis. 2018 m. pranešta, kad Londone veikianti filmų bendrovė „Nevision“ įsigijo teisę šios trilogijos pagrindu kurti televizijos serialą.  

Žvėreliai mokosi draugauti. Kęstutis Navakas, Marija Smirnovaitė

zvereliai mokosi draugauti311Knygelė skirta 2-5 metų vaikučiams. Joje rasite keturias trumpas pasakaites apie draugystę ir bendravimą, knygelė kietu įrišimu.
Geriausios metų knygos mažiausiems skaitytojams premiją pelniusi pasakėlė „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ bei dar 3 žaismingai iliustruotos alegorinės trumpasakaitės apie gyvūnus. Patrauklūs personažai, neįtikėtini įvykiai ir nesudėtingas, meistriškai parašytas tekstas kviečia pamąstyti bei pasikalbėti apie draugystę, bendravimą, pakantumą kitaip atrodantiems ar besielgiantiems bei mokėjimą būti savimi.