Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

1 minutės pasakaitės prieš miegą

1 minutes pasakaites pries miegaLaimingajame miestuke gyvena mieli draugai: batsiuvys Kengūrius, dailininkė Boružėlė, santechnikas Strutis, inžinierius Bebras, sodininkė Ožkytė ir dar daug kitų. Šioje knygoje surinktos jų linksmos istorijos, kurias galima perskaityti labai greitai – vos per minutę...
...tą tikrai ypatingą minutę visai prieš užmerkiant akeles ir sušnibždant: „Labos nakties!“

365 pasakos prieš miegą. Birutė Lenktytė-Vasiliauskienė

365Į šią knygą „365 pasakos prieš miegą“ surinkome trumpas, bet ne prastas istorijas. Ar esate girdėję apie Traukutį? O DraKoNą? Tai gal bent svajojančią jūrų kiaulytę esate sutikę? Knygoje darniai sugulė naujos, dar niekur nepublikuotos istorijos ir liaudies pasakos, padavimai, sakmės, nauju pavidalu atgimė ne viena patarlė ir anekdotas. Vienos istorijos paskatins susimąstyti, kitos – susiriesti iš juoko.
„365 pasakos prieš miegą“ – tai smagių, mielų ir pamokančių istorijų rinkinys visiems metams!

Ar girdi, kaip medžiai šneka? Peter Wohlleben

ar girdi kaip medziai snekaGamtininko, miškininko ir rašytojo Peter Wohlleben knygas „Paslaptingas medžių gyvenimas“ ir „Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį“ skaitytojai pamėgo, įvertino ir su malonumu skaito. Dabar miškų guru pristato knygą vaikams „Ar girdi, kaip medžiai šneka?“.
Knygos „Ar girdi, kaip medžiai šneka“ autorius P. Wohlleben, parašęs tarptautinį bestselerį apie medžių gyvenimą, atkreipė į miškus daugybės žmonių visame pasaulyje dėmesį ir įsitvirtino kaip savotiškas miškų advokatas.
Knygoje vaikams „Ar girdi, kaip medžiai šneka“ jis pasitelkė savo vaizduotę ir smagiai pasakojo apie medžius bei jų įspūdingą gyvenimą vaikams. Autorius kelia keistus, netikėtus klausimus, pateikia įdomiausių nuotraukų ir siūlo praktinių užsiėmimų, kurie padės vaikams suprasti ir net patiems rasti atsakymus į kai kuriuos klausimus.
Ar žinojote, kad medžiai turi tėvus ir net tikrų tikriausius raukšlėtus senelius?
Ar galite įsivaizduoti, kad medžių vaikai į mokyklą eina net kelis šimtus metų?
Beje, miškas taip pat turi internetą.
Ir, žinoma, labai svarbu suprasti, kad medžiai padeda mums išlikti sveikiems ir stipriems.
Tačiau kartais ir medžiai pasijunta prastai ar net suserga, ir mes galime jiems padėti.
Knyga „Ar girdi, kaip medžiai šneka?“ atskleidžia vaikams paslaptingos medžių kalbos paslaptis, kurios vaikus sužavės ir sudomins. Klausimai, kuriuos autorius kelia knygoje, kartais skamba absurdiškai ir juokingai, tačiau atsakymai dar labiau nustebina.
Ar gali medis sulieknėti?
Ko bijo medžiai?
Ar gali medžiai turėti inkštirų?
Kodėl ne visi medžiai mėgsta augti miške?
Jau ankstesnėse savo knygose, skirtose suaugusiems, P. Wohlleben atskleidė daugybę nepaprastų faktų apie miškus ir medžių gyvenimą. Jis pasakojo, kaip medžiai jaučia ir atsimena, kaip suvokia aplinką, kaip augina šeimas, kaip ginasi nuo pavojų. Tokie pasakojimai padeda suprasti kaip gyvena miškas ir visai kitomis akimis pažvelgti į kasdien matomus nejudrius milžinus, pro kuriuos dažniausiai tiesiog praeiname.
Peter Wohlleben (g. 1964 m.) – vokiečių gamtininkas, knygų apie miškus ir gyvūnus autorius. Kai tik pradėjo dirbti girininku, jo pareiga buvo vertinti, kurie medžiai tinkami medienos pramonei. Pradėjęs organizuoti išlikimo žygius, suprato, kad žmonės domisi neįprastais medžiais ir mišku. Tai padėjo jam iš naujo pažvelgti į medžius ir paskatino išsiaiškinti miško paslaptis.
Gamtininkas ir rašytojas gyvena prie didelio miško ir dirba girininkijoje, kuri siekia atkurti sengires.

Dar penkias minutes. Marta Altes

dar penkias minutesTėtis dažnai sako: „Mes neturime laiko.“
Bet man tai visiškai nesuprantama.
Mes visada turime laiko!
Turime laiko braidyti po balas...
...ir laiko susirasti naujų draugų.
Turime laiko žongliruoti ir laiko stebėti paukščius.
Matote? Aš apie laiką tikrai žinau daugiau nei tėtis.
Tėti, prašau, dar penkias minutes!

Darbeliai vaikams

darbeliai vaikamsKnyga „Darbeliai vaikams“ skirta visiems, kurie nori išmokti patys pasigaminti paprastų ir nesudėtingų, bet originalių darbelių iš įvairių medžiagų. Darbeliai parinkti 7–12 metų vaikams, tačiau ir patys tėvai čia ras įdomių užsiėmimų ir naujų idėjų, kaip smagiai praleisti laisvalaikį su vaikais.

Knygoje – daugiau kaip 100 darbelių idėjų iš įvairių medžiagų: gamtos gėrybių, panaudotų pakuočių, tualetinio popieriaus ritinėlių, kartoninių dėžių, vienkartinių indų, plastikinių buteliukų ar indelių, stiklainių, laikraščių, audinių atraižų, siūlų, sagų. Iš jų vaikai galės sukurti žaisliukų, paveikslėlių, netgi stalo žaidimų ar naudingų daikčiukų – pieštukinių, taupyklių, lesyklėlių!

Dramblio Babaro nuotykiai. Jean de Brunhoff

dramblio babaro nuotykiaiPrancūzų rašytojo ir dailininko Jean de Brunhoff knyga „Dramblio Babaro nuotykiai“ jau tapo vaikų literatūros klasika.
Susipažinkite – tai Babaras, dramblys, kurio tiesiog neįmanoma nepamilti. Netekęs savo mamos, jis pabėga nuo medžiotojų į didelį miestą, kur išmoksta visokiausių gudrybių. Tačiau Babaras su pusbroliu Artūru ir pussesere Seleste nori grįžti į gimtinę…
Kaip tik tuo metu dramblių šalyje netikėtai miršta nuodingą grybą suvalgęs karalius, tad susirinkę drambliai nusprendžia naujuoju valdovu paskirti Babarą – juk jis tiek daug matė ir iš miesto grįžo toks kultūringas! Babaras veda Selestę ir ima karaliauti dramblių šalyje. O kaip jam sekėsi, sužinosite versdami šios įtraukiančios ir nuotaikingos knygos puslapius. Tai pamokanti istorija apie tai, jog atkaklumas visada sulaukia atlygio.
Įsimintini paveikslėliai ir nuotaikinga istorija nepaliks abejingų. „Dramblio Babaro nuotykiai“ patiks tiek mažiems, tiek vyresniems vaikams.
Knygos autorius Jean de Brunhoff po Pirmojo pasaulinio karo nusprendė tapti dailininku ir baigė Paryžiaus dailės akademiją. Idėja sukurti dramblio Babaro personažą kilo ne jam – jo žmona Cecile pasakodavo apie jį istorijas jųdviejų vaikams. Pakerėti mamos pasakojimo, berniukai paprašė tėvo sukurti istorijai iliustracijas – taip gimė viso pasaulio skaitytojams pažįstamas personažas.
1931 m. pasirodžiusi knyga „Dramblio Babaro nuotykiai“ sulaukė didžiulio susidomėjimo tiek Prancūzijoje, tiek už jos ribų. Praėjus porai metų, knygą į anglų kalbą išvertė garsiojo Mikės Pūkuotuko autorius A. A. Milne’as. Po Jeano de Brunhoffo mirties, jo pradėtą darbą tęsė sūnus Laurent’as – jis toliau kūrė Babaro nuotykių seriją.
Dramblys Babaras jau seniai yra ne tik literatūrinis, bet ir kultūrinis fenomenas, atpažįstamas ištisos skaitytojų kartos. Šis herojus populiarumu nenusileidžia Peliukui Mikiui. Knyga išversta į 17 kalbų. Parduota per 8 mln. serijos apie Babarą knygų egzempliorių, o animaciniai filmukai rodyti 150-yje šalių.

Ernestas ir Selestina. Gabrielle Vincent

ernestas ir selestina„Ernestas ir Selestina. Didžioji erdvinė diena“ - tai knyga-teatras.
Šioje nuostabioje erdvinių paveikslėlių knygoje „Ernestas ir Selestina. Didžioji erdvinė diena“ laiškais, kuriuos Ernestas siunčia Selestinai, pasakojama apie dičkio ir mažylės draugystę, siejančią auksinės širdies lokį ir žavingą, nenustygstančią pelytę.

Geriausi draugai. Linda Sarah ir Benji Davies

geriausi draugaiBertas ir Emilis yra geriausi draugai. Ištisas dienas jie leidžia kartu, prisigalvodami įdomiausių žaidimų su didžiulėmis kartoninėmis dėžėmis. Bet vieną dieną pasirodo Sigutis, kuris irgi nori žaisti kartu, ir Bertą apima pavydas. Ar draugystė atlaikys išbandymus?
Knygos „Geriausi draugai“ autorė Linda Sarah ir vienas geriausių vaikų knygų iliustratorių pasaulyje Benji Davies („Nojus ir Banginis“, „Senelio sala“ autorius) pasakoja istoriją, padėsiančią suprasti tai dažnai vaikų patiriamus jausmus: prisirišimą, pavydą, nenorą dalintis, ypač kai dalintis reikia geriausiu draugu.

Išradėjas Jonas. R. J. Nabus

isradejas jonas„Išradėjas Jonas“ – eiliuotas pasakojimas apie berniuką, kuris mokydamasis, dirbdamas ir svajodamas savo namuose sugebėjo sukurti tikrą pasakų pasaulį. Čia rasime ir skraidantį automobilį, ir lobių saugyklą, ir netgi kopėčias iki Mėnulio.
Jonas kas rytą daro mankštą, valosi dantukus ir sveikai pusryčiauja, todėl vaikams gali tapti puikiu pavyzdžiu ir tikru draugu.

Kaip kiras gintarus rinko. Daiva Molytė-Lukauskienė

kaip kiras gintarus rinkoGintarinės pasakaitės „Kaip kiras gintarus rinko“ – pirmoji jos sukurta (tekstas ir piešiniai) knyga vaikams, kurią įkvėpė Baltijos jūra, prie kurios autorė šiuo metu ir gyvena.

Daiva Molytė–Lukauskienė (g. 1967) – poetė, rašytoja, dailininkė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė (nuo 2007 m.). Yra išleidusi keturias pačios iliustruotas poezijos knygas, surengusi keletą savo tapybos darbų parodų.

Kaip nugalėti drakonligę. Rugilė Kazlauskienė

kaip nugaleti drakonligeRugilė Kazlauskienė – medicinos psichologė, kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė. Konsultuoja vaikus, paauglius bei suaugusiuosius. Viena iš jos interesų sričių – vaiko reakcija į stresą keliančius įvykius, tokius kaip hospitalizacija.
Vytautas Tautkevičius – iliustratorius, dailės terapeutas. Kurdamas iliustracijas knygai siekė sukurti spalvotą, žaismingą, įdomų pasaulį, kuris vaikus supažindintų su ligoninės aplinka.
„Kaip nugalėti drakonligę“ – tai žaisminga, padrąsinanti istorija apie drakoniuko Jono nuotykius ligoninėje. Psichologai yra pastebėję, kad daktarų, skiepų, ligų, sužeidimų, ligoninės baimę vaikai patiria itin dažnai. Ši knygelė padės ją suprasti ir pateiks paprastus atsakymus į vaikų klausimus. O kai supranti, kas ir kodėl, juk ir baimė po truputį traukiasi, ar ne?

Kaip Vinstonas Kalėdas atnešė. Alex T. Smith

kaip vinstonas kaledas atneseTai jauki istorija apie tai, kaip vienas narsus peliukas gabeno laišką Kalėdų Seneliui, užduočių bei idėjų knyga ir Advento kalendorius viename.
Jei pradėsi skaityti šią knygą gruodžio 1-ąją, turėsi ką veikti iki pat Kalėdų – kasdien perskaitysi po naują peliuko Vinstono nuotykių skyrių ir rasi puikių idėjų kalėdiniams darbeliams – kaip pasigaminti žaisliukų eglutei, išsikepti meduolinių peliukų ir dar daug įdomybių.

Kakė Makė ir draugystės šluota. Lina Žutautė

kake makeKakė Makė labai mėgsta lankytis miesto parke. Ten jos laukia draugai Agnė su Jonu ir, žinoma, pats įdomiausias pasaulyje žaidimas „Kuris pirmas?“ Juk nieko nėra smagiau kaip pirmai suptis sūpuoklėse, kilti aukščiausiai, o bėgti greičiausiai! Bet... ar tikrai?
Vieną dieną žaisdami draugai pasiklysta. Kakės Makės, Agnės ir Jono laukia ne tik netikėta pažintis su paslaptinga parko gyventoja, bet ir tikras DRAUGYSTĖS išbandymas. Kas svarbiau draugaujant – tarp draugų būti pirmam ar veikti kartu su draugais?

Kalėdų belaukiant... Alina Vyšniauskienė

kaledu belaukiantKalėdinių pasakų rinkinys vaikams „Kalėdų belaukiant...“ – nuotaikingi Kalėdų miestelio elfų nuotykiai. Istorijose veikia trylika skirtingų elfų ir Kalėdų Senelis. Knygoje aprašomos jų pareigos, atliekami darbai, nusivylimai ir linksmybės. Kasdien elfai tvarkosi, sportuoja, vaidina, gieda giesmes bei puošia miestelį laukdami Kalėdų. Pasakojimai sutampa su advento kalendoriumi ir padeda nuosekliai sekti gruodžio mėnesio dienas bei sustiprinti tikėjimą Kalėdų stebuklais.
Istorijose „Kalėdų belaukiant...“ akcentuojama draugystė, savitarpio supratimas, pagalba bei savitumas. Kiekvienas elfas yra nepakartojamas ir savaip ypatingas.
Toli toli, bekraštėse Šiaurės ašigalio plynėse, ten, kur lauko temperatūra siekia keturiasdešimt laipsnių šalčio, o pašėlęs vėjas nepaliauja mai taršo snaigių verpetus, ten, kur nevažinėja traukiniai, neskraido lėktuvai, o automobiliai neberanda kelio, išsidėstęs didelis Kalėdų miestas. Jame tūkstančiai mažų namukų, su raitytomis pastogėmis, ledo kaminais ir raudonomis plačiomis durelėmis su sagutėmis.
Visus metus Kalėdų mieste netyla įvairūs garsai: kala, birbia, dūzgia, bruzda... Čia nuolatos skamba juokas ir daina.
Čia sutiksime senąjį elfą Joną Augustiną, gretimoje trobelėje gyvena elfas Brūkšniukas, elfe Karamelė, siuvykloje darbuojasi elfas Loris...
Elfų vardus ir jų pareigas galima būtų vardinti kiaurą parą, o galbūt laiko prireiktų net ir iki Kalėdų...

Kalėdų bičiulis. Greg Kincaid

kaledu biciulisTai, ko norėjau dovanų, per kaminą sunkiai tilptų. Šią svarbią išvadą pasidariau tą vakarą galvodamas apie kalėdinių norų sąrašą. Kaip galima dovanų paprašyti savo senojo gyvenimo?
Kai tau trylika ir staiga, atrodytų, per vieną dieną esi priverstas užaugti, gyvenimas neatrodo teisingas. Džordžas suvokia, kad ima griūti visos jo išmoktos taisyklės, padėjusios suprasti gyvenimo tvarką ir jaustis saugiai. Nuo to baisaus įvykio, kai netikėtai žuvo jo tėtis, viskas apsiverčia aukštyn kojom – berniukas nebežino, nei kur jo vieta pasaulyje, nei kaip jam išbristi iš neblėstančio liūdesio.
Bet juk tuomet, kai visa atrodo nebepakeliama, gyvenimas visuomet nustebina. Šįkart jis berniukui dovanoja nuostabų seterį Niurkį ir supratimą, kad net ir skaudžios patirtys gali sukurti gėrio stebuklą.

Kas? Kaip? Kodėl? 400 pasaulio paslapčių. Aistė Mišinytė

kas kaip kodelTikriausiai tu žinai, kodėl lyja ir kas per vieni tie vikingai. Greičiausiai moki naudotis išmaniaisiais įrenginiais ir galbūt – 3D spausdintuvu. Bet ar gali pasakyti,
* kodėl planetos nesusiduria?
* kiek debesų reikėtų išgręžti, kad pripildytum vonią?
* ar zombis yra gyvas?
* kodėl ne visi gali judinti ausis?
* kur galima atsispausdinti vakarienę?
* kaip pakeisti įstatymus?
Šioje knygoje „Kas? Kaip? Kodėl? 400 pasaulio paslapčių“ rasi net 400 smagių klausimų, kuriais galėsi nustebinti draugus, ir 400 išmintingų atsakymų, kurie bus naudingi per pamokas… na, ir šiaip gyvenime.
Tie, kas žino, keičia pasaulį! Tu irgi tai gali!

Linksmoji abėcė. Živilė Adomaitytė

linksmoji abeceKnygelės piešiniai paskatins vaikus susipažinti ir įsidėmėti, kaip atrodo lietuvių kalbos abėcėlės raidės, o kartu skaitantys vyresnieji draugai prisimins, kad būnant vaiku galima laisvai žongliruoti žirniais, pamatyti pūkuotą ponį ir rožinį raganosį, kaip laiminga lapė laižo ledus arba patikrinti: gal tikrai šiandien delfinas dūksta debesyse? Linksmos iliustracijos suteiks progą ir skaičiuoti, ir pasikalbėti su vaiku apie įdomius bei rimtus dalykus – sužinoti, kokią sulą geria didžiausias Lietuvos ir Europos vabalas, ar aptarti, kodėl geriau, kai nieko nėra narvuose.
Tyrinėti, sužinoti ir išmokti lengviausia tada, kai tai daryti smagu ir vaikams, ir suaugėliams!

Maitintoja. Deborah Ellis

maitintojaKanados rašytojos Deborah Ellis apysakoje „Maitintoja“ pasakojama apie vienuolikmetę mergaitę Parvaną, gyvenančia su savo šeima nedideliame bute karo draskomame Kabule, Afganistane. Valdžioje – Talibano režimas. Parvana auga klausydamasi tėvo pasakojimų, kuris turguje uždarbiauja neraštingiems Kabulo gyventojams rašydamas laiškus arba juos perskaitydamas.
Apysakos „Maitintoja“ herojės gyvenimas gerokai pasunkėja, kai vieną dieną – dėl užsienyje gauto išsilavinimo - areštuojamas jos tėvą. Afganistane moterims neleidžiama iš namų išeiti be vyro, tad Parvanos šeima nebegali nei užsidirbti, nei nusipirkti maisto. Norint išgyventi Parvanai tenka nusikirpti plaukus, persirengti brolio rūbais ir apsimesti berniuku. Mergaitė tampa šeimos maitintoja – ji prekiauja turguje, ir, kaip ir jos tėvas, padeda neraštingiems tėvynainiams. Deborah Ellis apysakoje atskleidžia vaiko brendimą sudėtingiausiomis aplinkybėmis.
Deborah Ellis (g. 1960) – pasaulyje žinoma kanadiečių rašytoja ir taikos aktyvistė, filantropė, kovotoja už moterų bei vaikų teises, daugiau nei trisdešimties knygų autorė. Tiek grožiniai, tiek dokumentiniai jos kūriniai, daugiausia skirti vaikų ir jaunimo auditorijai, įvertinti reikšmingomis Kanados bei tarptautinėmis literatūros premijomis, o už gyvenimo nuopelnus 2016 m. D. Ellis apdovanota Kanados ordinu. Savo knygomis, kaip ir aktyvia visuomenine veikla, ji plečia skaitytojų akiratį, supažindindama su tuo, ko ypač Vakarų šalių gyventojai dažnai nežino arba sąmoningai renkasi nežinoti.
D. Ellis nuolat keliauja į pavojingas pasaulio vietas, susitinka su jose gyvenančiais, sunkumus patiriančiais žmonėmis, realiais darbais prisideda prie Vidurio Rytų šalių, taip pat probleminių Afrikos regionų vaikų ir moterų gyvenimo sąlygų gerinimo. Ne mažiau jai rūpi ir gimtosios Kanados bei apskritai pasaulio vaikų, jaunimo problemos – ne vieną knygą ji parašė remdamasi asmenine patirtimi iš bendravimo su beglobiais, sunkiomis sąlygomis gyvenančiais ar patyčias patiriančiais vaikais.
D. Ellis vadinama kovotoja už nuskriaustųjų teises. Ir ji kovoja ne vien rašytiniu žodžiu – daugelio jos knygų pajamos skiriamos autorei reikšmingiems arba pačios įkurtiems fondams: „Canadian Women for Women in Afghanistan“, „Street Kids International“, „Children in Crisis Fund of IBBY“, UNICEF ir kt.

Mažoji vienaragė. Mila Berg, Marina Kramer

mazoji vienarageMila Berg ir Marina Krämer sukūrė labai jaukią istoriją apie mažąją vienaragę. Žvaigždelė ne tokia kaip visi vienaragiai: nemoka ji nei vaivorykštėmis šuoliuoti, nei padangėmis skrieti. Net savo išvaizda ji skiriasi nuo kitų. Žvaigždelei dėl to neramu ir nejauku. Gerai bent tiek, kad ji turi tikrų ištikimų draugų. O vieną kartą...
Iš pačių aukštybių tiesiai Žvaigždelei po kojomis nukrinta tikrų tikriausia žvaigždė! Vienaragė skuba jai padėti – juk nepaliksi naujojo draugo bėdoje. Tada visai nesvarbu, kaip atrodai, ką moki ar ką apie tave galvoja kiti. Svarbiausia tikėti savimi. O jei ir draugai palaiko – įvyksta tikrų tikriausi stebuklai.
„Mažoji vienaragė. Kaip gera turėti draugų“ – žaisminga paveikslėlių knyga su švytinčiomis iliustracijomis.

Metų laikai. Pavasaris, vasara, ruduo, žiema

metu laikaiVartydamas šią knygą vaikas susipažins su gamtos kaita ir žmonių darbais įvairiais metų laikais, o kartu gausins savo žodyną, lavins kalbos įgūdžius, ugdys atmintį, dėmesį ir pastabumą.
Kaip skaityti šią knygą
Drauge su vaiku atidžiai apžvelkite paveikslėlį, tada verskite atvartėlius ir pastebėkite skirtumus. Pateikite vaikui klausimų: Kokias permainas pastebime gamtoje pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą? Ką žmonės veikia darže ir sode skirtingais metų laikais? Kokie augalai pavaizduoti paveikslėlyje? Kas jiems nutinka per metus? Kokie gyvūnai pavaizduoti paveikslėlyje? Kuo jie minta? Kuo mums naudingi naminiai gyvūnai? Kaip vadinami jų jaunikliai? Kas yra viršuje, apačioje, ant, po, tarp, už? Kokios spalvos vyrauja paveikslėlyje?

Minecraft. Zombių šalis

minecraft zombiu salisAr kada norėjai Minecraft pasaulyje pasistatyti nuosavą pramogų parką? Šioje knygelėje rasi instrukcijas, kaip tą padaryti! Čia rasi statymo patarimų visoms detalėms – nuo zombių arenos ir šiurpių, zombių pilnų kapinių iki numirėlių miesto ar slaptos laboratorijos, kur kuriami ir gydomi zombiai.

Mokyklos byla. Virėjos demonės puola.pamela Butchart

mokyklos bylaAutorė Pamela Butchart baigė filosofijos ir pedagogikos studijas. Kurti vaikams ėmė 2014 metais. Rašytojos galvoje nuolat kirba daug linksmų ir įdomių minčių, kurios sugula į istorijas vaikams. Jau išleista daugiau nei šešiolika šios autorės knygų. Kelios jų, priklausančios serijai apie mokyklos detektyvus, pelnė „Blue Peter Best Story“ ir „FCBG Children’s Book“ apdovanojimus. Šiuo metu P. Butchart kuria naujas istorijas legendinės vaikų rašytojos Enid Blyton „Paslaptingojo septyneto“ serijai.
Mokyklos detektyvai – Pamelos Butchart knygų serija vaikams apie linksmus, išradingus, šmaikščius ketvirtaklasius. Iza ir jos šutvės nariai Zakas, Džudė ir Meisė nuolat įsivelia į įvairias istorijas. O ar gali būti kitaip, kai aplinkui vyksta tiek keistų, visiškai nesuprantamų dalykų?
Knygoje „Mokyklos byla. Virėjos demonės puola“ detektyvų ketvertukas sprendžia mokyklos virėjų bylą. Kodėl virėjos ėmė dėvėti tas kraupias kepures? Ir kodėl staiga tapo tokios malonios – net šypsosi?! O naujasis valgyklos maistas toookio keisto skooonio! Ir iš kur atsirado tie kirų būriai, nuolat sukantys ratus aplink mokyklą? O dar ir Meisė dingo...
Nėra jokių abejonių: mokyklos virėjos užsiima velniškais darbais. Tik kaip jas sustabdyti?

Mopsas, svajojęs tapti vienaragiu. Bella Swift

mopsas svajojes tapti vienaragiuVisada būk savimi.
Nebent gali tapti... Vienaragiu!
Prieš pat Kalėdas prieglaudoje paliktą mopsę Pegę savaitei priglaudžia Chlojos šeima. Maža žaisminga šunytė pamilsta mergaitę ir norėtų su ja pasilikti amžinai. Tačiau Chloja nenori šuns – ji nori vienaragio!
Ar Pegė gali kaip nors pavirsti vienarage?
Jei sugebėtų, galbūt išsipildytų ir jos troškimas pasilikti naujuose namuose.

Nenuorama Dorė skrajoja padebesiais. Abby Hanlon

nenuorama doreDorei šiandien bloga diena. Ją verčia vilktis bjaurią striukę. Mama liepia žaisti tyliai. Be to, grįžo jos priešė. Bet staiga Dorei ima klibėti dantis! Leiskis su Valiuke Dore į laukinę – ir klibančią – kelionę.
Abby Hanlon (www.abbyhanlon.com) anksčiau dirbo mokytoja. Įkvėpta savo mokinių pasakojimų, ji ėmė rašyti istorijas vaikams ir pati išmoko piešti. Ji yra knygos „Ralfas pasakoja istoriją“ bei „Nenuoramos Dorės“ serijos knygų autorė. Pirmoji „Dorės“ serijos knyga gavo Amerikos bibliotekų asociacijos (ALA) apdovanojimą, ji buvo išrinkta „Kirkus“, „Publishers Weekly“ ir žurnalo „Parent’s“ geriausia knyga bei „Golden Kite“ garbės knyga. Antroji knyga „Nenuorama Dorė ir tikra draugė“ laimėjo „Cybil“ apdovanojimą, o trečioji „Dorė ir juoda avelė“ taip pat gavo Amerikos bibliotekų asociacijos apdovanojimą. Abby gyvena Brukline, Niujorke, su vyru ir dviem vaikais.

Pakas. Tegyvuoja rokas! Magali Le Huche

pakas tegyvuoja rokasSkaityk istoriją ir klausykis skirtingais instrumentais atliekamų melodijų!
Šuniukas Pakas – pats tikriausias muzikos gerbėjas. Jis čiumpa gitarą ir keliauja į roko muzikos miestą Londoną įgyvendinti svajonės – įrašyti pirmosios muzikos plokštelės!
Kuris instrumentas bus tavo mėgstamiausias? Elektrinė gitara, būgnai, pianinas, saksofonas, kontrabosas ar lūpinė armonikėlė?

Pasakos apie draugystę

pasakos apie draugysteKnygoje dvi istorijos pagal vaikų pamėgtą filmą „Ledo šalis“ ir „Ledo šalis 2“. Skaityk šaunias pasakas apie karalienės Elzos, jos sesers Anos bei ištikimų draugų nuotykius ir sužinok, kad meilė ir draugystė nugali visas kliūtis!

Piplioteka??? Lorenz Pauli, Kathrina Scharer

pipliotekaŠveicarų autorių Lorenzo Pauli ir Kathrinos Schärer duetas yra sukūręs ne vieną knygelę vaikams. Autoriai gerai žinomi savo šalyje ir Europoje, įvertinti ne vienu apdovanojimu.
2012 metais „Piplioteka??? Lapė bibliotekoje“ Leipcigo knygų mugėje pelnė „Leipzig reading compass“ apdovanojimą, kuris skiriamas geriausiai tų metų knygai, skatinančiai skaityti, džiaugtis skaitymo malonumu.
Knygoje „Piplioteka??? Lapė bibliotekoje“ pasakojama istorija apie lapę, atradusią skaitymo džiaugsmą. Rudoji taip įninka į knygas, jog net alkį pamiršta. Be to, susiranda draugų.
Tai – puiki knyga ikimokyklinio amžiaus vaikams, skatinanti apsilankyti bibliotekose, kuo daugiau skaityti ir sužinoti.

Roblox, 2020 metų knyga. Andy Davidson, Craig Jelley

roblox 2020 metu knygaSVEIKAS SUGRĮŽĘS Į ROBLOX PASAULĮ!
Išbandyk populiariausius žaidimus, susipažink su kitais talentingais žaidėjais, tyrinėk katalogus ir atrask paslėptus Roblox lobius, kurių galėjai netyčia nepastebėti.
Šioje knygoje daugybė Roblox komandos ir tavo mėgstamiausių žaidimų kūrėjų paslapčių. Ji padės tau perprasti smagiausią ir kūrybingiausią žaidimą pasaulyje!

Sniego sesė. Maja Lunde

sniego sesePer Kūčias Julianui sueis dešimt, tačiau berniukas nesidžiaugia. Anksčiau žiemos šventė buvo nuostabiausias metų laikas – išpuošti namai kvepėjo imbieriniais sausainiais, ant eglutės žibėjo žvakutės ir skambėjo Kalėdų giesmės. Tačiau šiemet švenčių laukimą pakeitė liūdesys.
Tėtis ir mama atrodo kaip nesavi. Jie gedi vasarą mirusios vyresniosios Juliano sesers Junės. Atrodo, kad šiemet Kalėdos rūpi tik jam vienam. Tačiau netikėtai jis susipažįsta su raudonplauke Hedviga. Linksmuolė gali valandų valandas kalbėti neužsičiaupdama ir tiesiog dievina Kalėdas. Jos čiauškėjimas ir draugystė grąžina Julijanui šventės laukimo džiaugsmą.
Tačiau Hedviga jam pasakoja ne viską. Kas tas paslaptingas niūrus senis, besisukiojantis aplink jos namus? Kodėl ji nenori apie jį kalbėti? Kuo daugiau paslapčių, tuo mažiau laiko iki Kalėdų. Julijanas pasiryžęs padaryti viską, kad paguostų savo tėvus ir jie vėl šypsotųsi. O į namus vėl sugrįžtų Kalėdų džiaugsmas!
„Sniego sesė“ – tai istorija apie džiaugsmą ir liūdesį. Apie tai, kad kartais netenkame mylimiausių žmonių. Tačiau jie visada lieka šalia.
Maja Lunde – populiari ir visame pasaulyje pripažinta norvegų rašytoja. Medijų srities išsilavinimą Oslo universitete įgijusi moteris šiandien dirba ir scenariste. Tarp jos kūrinių – pasauliniai bestseleriai „Vandens istorija“ ir „Bičių istorija“.
Knyga „Sniego sesė“ tapo Norvegijos literatūros sensacija, o jos leidybos teises įsigijo daugybė kompanijų visame pasaulyje. Vien Norvegijoje parduota 250 tūkst. jos kopijų, o artėjant gražiausioms metų šventėms ja mėgausis vaikai 25-iose šalyse. Norvegijos knygų pardavėjų, „ARK“ vaikų knygos ir „Boksluker“ premijoms nominuota knyga netrukus taps filmu – kaip ir ankstesni rašytojos kūriniai.
Trumpėjant dienoms ir artėjant Kalėdų laikotarpiui, šis iliustruotas pasakojimas pripildys jūsų namus šilumos, kalėdinės nuotaikos ir džiaugsmo. Šia įtraukiančia istorija mėgausis ne tik mažieji, bet ir visa šeima – ji tinka bet kokio amžiaus skaitytojams.

Sniego žmogelių žiema. Selemonas Paltanavičius

sniego zmogeliu ziemaKlausi, ar gali būti tokių sniego žmogelių? Manai, kad jie – tik rašytojo fantazija? Ne, jie yra, kiekvieną žiemą su snaigėm nukrinta iš dangaus ir iki pavasario gyvena greta mūsų. Juos mato tik vaikai, jie gali girdėti ir sniego žmogelių dainas, kai šie pradeda linksmintis ir netyla visą naktį. Labai gaila, bet suaugę žmonės jų nemato ir negirdi... Todėl tau pačiam reikės juos pamatyti, išgirsti, galbūt ir jų dainas sykiu niūniuoti. O kad būtų paprasčiau, perskaityk šią knygelę ir viską apie juos sužinok.
Geros tau žiemos, daug balto sniego ir paties gražiausio Sniego Žmogaus, kurį tu tikrai nulipdysi.

Spalvų eilėraščiai. Rasa Dijokaitė

spalvu eilerasciaiMus supa spalvotas pasaulis. Vaikai džiaugiasi spalvomis, bet ne visiems sekasi jas įvardinti. Knygelė „Spalvų eilėraščiai“ skirta padėti vaikams išmokti atpažinti ir įvardinti spalvas. Čia vaikai ras viena spalva nuspalvintus piešinius ir eilėraščius, skirtus konkrečios spalvos pavadinimui. Kad vaikas išmoktų atpažinti ir įvardinti spalvų pavadinimus, jis turėtų išmokti eilėraščius mintinai (arba nors vieną jų eilutę, kurioje minimas spalvos pavadinimas).
Taip vaikui bus lengviau sukelti asociacijas su spalvomis. Vaikas, kartodamas eilėraščius, turėtų parodyti spalvotą piešinį, iliustruojantį padeklamuotą eilėraštį.
Vaikai spalvotus knygelės piešinius gali naudoti aplinkos daiktų spalvų atpažinimui ir įvardinimui. Jie parodo, kokiam piešiniui tinka pasirinktas daiktas ir, prisiminę eilėraštį ar jo dalį, pasako, kokia spalva jis nuspalvintas.
Kad vaikai lengviau išmoktų eilėraščiusirsusietų spalvos pavadinimą norssu vienu daiktu, knygelėje yra pateikti ir nenuspalvinti piešiniai. Deklamuodamas eilutę, vaikas gali spalvinti minimą objektą nenuspalvintame piešinyje (reikia kartoti eilėraščio eilutę, kol vaikas spalvina objektą). Piešiniai paruošti taip, kad jis vieną piešinį spalvintų tik viena spalva.
Paskutinis eilėraštis ir piešinys padės vaikams pasitikrinti, ar išmoko atpažinti ir įvardinti spalvas. Šiame eilėraštyje yra paminėtos visos knygelėje pateiktos spalvos. Klausydamas eilėraščio, spalvotame piešinyje vaikas gali rodyti į minimą daiktą. Paskui jis gali pasakyti praleistą objekto pavadinimą. Darsudėtingesnė užduotis vaikui – pasakyti eilėraštyje praleistus spalvų pavadinimus po nenuspalvintu piešinėliu.
Knygelė „Spalvų eilėraščiai“ gali padėti išmokti atpažinti ir įvardinti spalvas vaikams nuo 3 metų. Jie gal dar nespalvins piešinių, bet galės parodyti paminėtą daiktą spalvotame piešinyje ir prisiminti nors vieną eilėraščio eilutę, kuri padės jiems prisiminti spalvą ir susieti ją su daiktu.
Ką daryti, jei vaikas jau pažįsta spalvas? Tada jis gali spalvinti knygelę taip, kaip nori!

Sportas vaikams: nuo mankštos iki medalio. Arvydas Jakštas ir kt.

sportas vaikamsKnygoje „Sportas vaikams: nuo mankštos iki medalio“ atrasi, kas yra sveika gyvensena ir fizinis aktyvumas, sužinosi Olimpinių žaidynių istoriją, iš arčiau susipažinsi su beveik 50 sporto šakų ir žymiausiais Lietuvos bei pasaulio sportininkais – Arvydu Saboniu, Rūta Meilutyte, Usainu Boltu ir kitais.
Be to, čia – daugybė naudingų patarimų iš tikrų sporto žinovų! Gal būtent jie padės tau atrasti mėgstamiausią aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdą!

Sporto pasaulis – platus ir be galo įdomus! Pradėk jį tyrinėti jau šiandien!

Tikro draugo dienoraštis. Raulio Džefersono knyga. Jeff Kinney

tikro draugo dienorastisPrisimenate nevykėlį Gregą Heflį iš Jeffo Kinney „Nevykėlio dienoraščio“? Atėjo metas išsamiau susipažinti su geriausiu jo draugu Rauliu Džefersonu! Raulis nusprendė pats papasakoti jo draugystės su Gregu istoriją. „Raulio Džefersono knyga“ – tai Raulio ir Grego draugystės istorija Raulio akimis.
Gregas Heflis prirašė jau trylika dienoraščių, kuriuose uoliai žymėjo viską, kas vyksta mokykloje. Žinoma, jis ir toliau pasakos savo istorijas, tačiau užteks klausytis vien tik jo! Atėjo metas sužibėti geriausiam Grego bičiuliui - Rauliui!
Tiesa, geriausias draugas sutinka būti Grego biografijos kūrėju, todėl ir jo dienoraščio herojus bus… Gregas. Na, bet viskas suprantama – vieną dieną Gregas bus žymus ir turtingas, o Raulis galės girtis parašęs superžvaigždės pirmąją biografiją. Ko daugiau ir norėti!
Tačiau Raulis – nekoks biografas, tad Grego biografija taps juokingu nesusipratimu. O „Raulio Džefersono knygos“ skaitytojams tik linksmiau! Neklausykite Grego skundų, kad Raulis viską nukopijavo – geriau pasimėgaukite jo pasakojama istorija.
Nesvarbu, ką veiktų Gregas, Raulis visas yra šalia. Jis visada ištikimas, net kai Gregas užrašęs savo vardą pasisavina Raulio matematikos testą. Ne veltui Raulio superherojus vadinasi „nuostabusis žmogus“ – jis net blogiukiams duoda į dūdą užsidėjęs pirštines, kad šie per daug nesisielotų. Pagrindinė Raulio „supergalia“ - paslaugumas ir mandagumas.
Knygos autorius Jeff Kinney sako, kad Raulio savybės – mandagumas, draugiškumas, ištikimybė – itin svarbios šiuolaikiniame pasaulyje, todėl rašytojui kilo mintis leisti pasisakyti ir šiam herojui: „Iš „Nevykėlio dienoraščių“ ekranizacijos ir atsiliepimų apie knygas supratau, kad auditorija visuomet palaiko Raulį ir nori, kad jis laimėtų. Kadangi Gregą kūriau pagal savo paties paveikslą, nervinausi – na kodėl visi taip palaiko tą bičą? Tada nusprendžiau tai išnaudoti – juk jis tikrai šaunus vaikas. Jo niekas nesugadins“, – sako rašytojas.

Užburtas namas. Malgorzata Strekowska-Zaremba

uzburtas namasKnygos autorė Małgorzata Strękowska-Zaremba jau daugiau nei 20 metų kuria vaikams. Ne vieną jos knygą Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lenkijos skyrius yra pripažinęs „Metų knyga“. 2015 m. autorė nominuota A. Lindgren medaliui.
Daugelis žmonių Marysią palaikytų keista mergaite. Ir nenuostabu, juk ji leidžia dienas... tupėdama krūmuose. Marysia atlieka slaptą užduotį – ji stebi užburtą namą. Mergaitė net neabejoja, jog name vyksta keisti, o gal ir negeri dalykai, todėl ji pasiryžusi išsiaiškinti visas užburto namo paslaptis. Tačiau negali to padaryti, vien stebėdama iš saugaus posto. Teks leistis į šiurpaus namo gelmes. Gerai, kad kartu eis ir Danielis – dviese bus drąsiau!
„Užburtas namas“ – pasakojimas apie draugystę, įveikusią visus išbandymus.

Varnalėšų laukas. Katarzyna Ryrych

varnalesu laukasKatarzyna Ryrych – rašytoja, tapytoja, vertėja iš anglų kalbos. 2011 m. autorei skirta Astridos Lindgren premija. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lenkijos skyrius autorę ne kartą apdovanojo už geriausią metų knygą vaikams (2009 ir 2017).
Pirmą kartą užklydus į varnalėšų lauką gali pasirodyti, jog tai nuobodžiausia vieta pasaulyje. Ten stovi tik sūpynės, suolelis ir auga riešutmedis. Bet kai turi draugų, nuobodžiauti nėra kada. Reikia išsiaiškinti, ar senoji kaimynė išties ragana, o naujasis kiemo gyventojas – vampyras. Ir kaip mažučiame mokytojos bute sutelpa šimtai jos vaikų? Ir... Saugokitės, kad linksmuolių varnalėšų lauko vaikų šutvė, besiaiškinanti kiemo paslaptis, jūsų neįkeltų į riešutmedžio viršūnę!
Ši knyga „Varnalėšų laukas“ ne tik pasakoja apie vaikus ir vaikams, bet ir įtraukia į fantazijos pasaulį. Juk stebint aplinką, ieškant asociacijų, kuriant hipotezes, o po to jas tikrinant ne tik išvaikomas bet koks nuobodulys, bet ir ugdoma vaizduotė.

Veidas kaip stiklas. Frances Hardinge

veidas kaip stiklasGiliai po kalnais stūkso paslaptingas Požemės miestas, kur talentingi amatininkai kuria tikrus stebuklus: sūrius, kurių paragavęs gali išvysti ateitį ar neregėtus vaizdinius, kvepalus, kurių aromatas įtikins aplinkinius tavimi pasitikėti – net jei tavo ketinimai patys blogiausi. Žmonės čia irgi kitokie – jų veidai lyg sustingusios kaukės, neatspindinčios tikrųjų jausmų ir ketinimų. Kad galėtų parodyti džiaugsmą, pyktį, išdidumą ar nepasitenkinimą, jie kreipiasi į Veidų kalvius, kurie mielai išmokys nutaisyti norimą veidą – tiesa, ne už dyką.
Šiame tamsiame ir pilname intrigų mieste pasirodo Nekritė – mergaitė, kuri ne tik neprisimena, kaip čia pakliuvo, bet ir turi keistą šokiruojantį veidą, atspindintį jos jausmus ir mintis, tarsi šis būtų iš stiklo – ir sudrebina visą Požemę. Žmogus tokiu veidu negali meluoti. Toks veidas – tai didžiulis pavojus ir kartu masinantis lobis. Dėl tokio veido kai kas galėtų net žudyti...

Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai. Živilė Mikailienė ir kt.

vilniaus rumai ir ju seimininkaiKnyga 6-12 m. vaikams.
Vilniaus centre stūksantys Valdovų rūmai mena ne vieną neeilinę istoriją – juk čia ilgus metus buvo šalies valdovų rezidencija, kurioje jie gyveno arba apsistodavo grįžę į šį kraštą. Knygoje „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ istorikės Nelė Kostinienė ir Živilė Mikailienė žadina snaudžiančias Valdovų rūmų sienas, kad šios papasakotų apie didžiųjų Lietuvos kunigaikščių gyvenimą bei kasdienybę.
Kodėl taip garsiai stūgavo geležinis vilkas? Dėl ko nesutarė pusbroliai Jogaila ir Vytautas ir kaip jie išsprendė tarpusavio konfliktą? Kaip Kazimieras Jogailaitis dalino savo sūnums sostus ir kuris jų liko be nieko? Kiek koklių puošė įrenginėjamus Valdovų rūmus? Kaip vilniečiai rengėsi pasitikti valdovą Žygimantą Vazą ir kokias iškilmes buvo numatę jam atvykus?
Tai vos keletas klausimų, į kuriuos atsakymą rasite dailininkės Linos Itagaki žaismingai iliustruotoje knygoje „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“.
Joje tikrai sutiksite ne vieną išskirtinį personažą. Štai ilgai gyvenančios ir nepaprastai išmintingos varnos matė, jog Vytautas Didysis buvo tikras šachmatų didmeistris, o jo juokdarys Hanytė laisvu nuo svečių linksminimo metu rengėsi dalyvauti riterių turnyre. Sužinosite, kad rūmuose valdovai laikė ne tik taip mylimus skalikus, bet ir lokį, o į miestą atvykusio valdovo sutiktuvėms buvo pastatyti net triumfo vartai!
„Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“ – tai vienų rūmų istorija, kurioje telpa ištisa Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės epocha. Skaitydami, sužinosite apie svarbiausius mūsų šalies praeities įvykius ir pažinsite ją valdžiusius iškilius asmenis.
Knygos autorė Nelė Kostinienė – lietuvių istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, besidominti LDK Viduramžių istorija ir apgynusi disertaciją apie didikų Kiškų giminę. Ji pasakoja, kad pirmiausia istorija jai buvo hobis. Jau būdama paauglė ji pagal Aleksandro Diuma romanus ji sukonstravo genealoginį Prancūzijos valdovų dinastijos modelį. Vėliau tai tapo ir mėgstama veikla bei darbu.
Jai talkinusi Živilė Mikailienė taip pat anksti susidomėjo istorija – tvirtai apsisprendė studijuoti ją dar 9 klasėje. Yra parengusi ir išleidusi ne vieną istorijos mokslo populiarinimo knygą vaikams – „Lietuvos mūšiai ir kariai“, „Lietuvos istorija vaikams“.
Knygos iliustracijas kūrusi Lina Itagaki – laisvai samdoma iliustratorė, dėsto japonų kalbą.

Žodžių sąrašas. Patricia Forde

zodziu sarasasKnygos „Žodžių sąrašas“ autorės Patricia’os Forde kūriniai airių kalba jaunimui įtraukti į skaitomiausių knygų sąrašus Airijoje. Knyga „Žodžių sąrašas“ pelnė „White Raven Award 2015“, „Children’s Books Ireland Award 2016“ ir „Notable Children’s Books List 2018“ apdovanojimus.
Knygoje „Žodžių sąrašas“ pasakojama apie Letą – paskutinę žodininkę ekologinę katastrofą išgyvenusiame pasaulyje. Mergaitės pareiga – rinkti ir saugoti senus žodžius, kad niekas nenueitų veltui. Tačiau neilgai trukus paaiškėja, kad ne visi žodžiai yra tiesa ir ne visi nutylėjimai – melas.

Žuvele, nerk! Charli Howard

zuvele nerkDirbdama modeliu autorė Charli Howard patyrė patyčias dėl stambesnio kūno sudėjimo, susidūrė su valgymo sutrikimais. Tad nenuostabu, kad autorės knygose kalbama apie pozityvų požiūrį į kūną, savęs priėmimo, valgymo sutrikimų temos.
Pagrindinė knygos „Žuvele, nerk!“ veikėja Molė be galo mėgsta plaukioti. Vandenyje ji jaučiasi vikri it žuvelė. Mergaitė trokšta tapti plaukimo čempione. Sužinojusi apie Molės svajonę, geriausia jos draugė Kloja elgiasi keistai: ne tik nepalaiko, bet ir stengiasi Molę atkalbėti. Tik ką pasirinkti: draugystę ar svajonę?
„Žuvele, nerk!“ – tai pasakojimas apie draugystę, patyčias, savo kūno priėmimą ir pasiryžimą bet kokia kaina paversti svajones tikrove.

Žvaigždžių mergaitė. Kiran Millwood Hargrave

zvaigzdziu mergaitėKiran Millwood Hargrave – poetė, dramaturgė, rašytoja. Studijavo Oksfordo ir Kembridžo universitetuose. Už kūrybą yra pelniusi ne vieną apdovanojimą.
Jos knyga „Žvaigždžių mergaitė“ Didžiojoje Britanijoje 2017-aisiais metais pelnė „British Book Awards“ ir „Waterstones“ apdovanojimus, nominuota garsiausiam Jungtinės Karalystės vaikų literatūros apdovanojimui – Karnegio medaliui.
Saloje, kurios visi uostai uždaryti, pradingsta gubernatoriaus dukra. Jos geriausia draugė Izabelė prisijungia prie paieškos grupės. Gerai, kad Izabelė moka skaityti žvaigždžių kelius ir senus žemėlapius – Užmirštosiose srityse šie gebėjimai gali išgelbėti gyvybę. Ilgainiui Izabelė supranta, jog jos kelionės tikslas yra išgelbėti ne tik dingusią draugę, bet ir visą salą.
Rašydama autorė rėmėsi senaisiais Kanarų salų mitais, juos išradingai įpindama į pasakojimą. Iš kitų knygų paaugliams ši išsiskiria turtinga, vaizdinga, gyva kalba, sodriu pasakojimo stiliumi, originaliais naujadarais.