Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Bebriukas Benas. Asta Gricė

bebriukas benas thHm... Bebrai ima auginti braškes?
Varles jogos pratimų moko gandras Gustas?
Dar sklinda gandas apie naują tapymo uodegomis techniką ir baltas lelijas tvenkinyje, kurios vieną dieną išsiskleidžia rausvais žiedais...
Ar taip gali būti? Žinoma!
Užsukite pas bebriuką Beną į Bebraičius ir patys pamatysite. O svarbiausia, sužinosite: brangiausia dovana – draugystė ir nuoširdumas!
Debiutuojančios autorės Astos Gricės rinkinį sudaro 7 istorijos ir 3 komiksai, skirti balsu skaityti mažiesiems klausytojams ir savarankiškai – pradedantiesiems skaitytojams..

Blogiausi pasaulio vaikai 3. David Walliams

blogiausi pasaulio vaikai 3 1 thDavid Walliams (Deividas Valjamsas) – britų rašytojas, dėl kurio juokingų ir įdomių knygų visi Jungtinės Karalystės vaikai eina iš proto. Jis šiuo metu – pats mėgstamiausias vaikų rašytojas pasaulyje! Jo knygų veikėjai dažnai nesielgia taip, kaip turėtų, bet kaip tik dėl to mes juos ir mylime – ir kartais jiems netgi pavydime. Jei jau skaitėte pirmas dvi jo knygas apie blogiausius pasaulyje vaikus, jums tikrai bus įdomu susipažinti su nauju blogiukų būriu. Susitikite su siaubingaisiais trynukais, isterike Tende, pagyrūnu Barnabu ir kitais, nuo kurių už galvos griebiasi ir tėvai, ir mokytojai, ir kaimynai!
Neskaitykite šios knygos, jei neturite humoro jausmo.
Skaitykite, jei norite pasijuokti iš blogiukų, kuriems nutinka įvairiausių nuotykių – ir džiaukitės, kad jūs ne tokie. O jei esate bent truputėlį panašūs į šios knygos veikėjus, tai šios istorijos turėtų patikti jums dar labiau!

Dominykas Ąžuolų slėnyje. Vytautas V. Landsbergis

dominykas azuolu slenyje thVieno populiariausių šiuolaikinių vaikų rašytojų Vytauto V. Landsbergio knygų serija apie arklį Dominyką itin mėgstama įvairaus amžiaus skaitytojų. Penktoji ir baigiamoji serijos knyga „Dominykas Ąžuolų slėnyje“ nustebins ne tik jos veikėjams tekusiais iššūkiais, bet ir smagiomis staigmenomis.
Knygoje „Dominykas Ąžuolų slėnyje“ toliau pasakojama apie arklio Dominyko ir jo mylimosios – rugiagėlės – gyvenimą, kupiną tikros meilės ir švelnumo. Nepaisant to, kad knyga skirta vaikams, autorius kaip visada drąsiai imasi rimtų temų, tad knygos herojams teks įveikti vienatvę, nuovargį ir net gresiančią mirtį. Tačiau atpildas po visų negandų bus kaip niekad saldus – tapę tikra ir tvirta šeima, arklys Dominykas ir rugiagėlė susilauks tikro stebuklo, jų gyvenimuose atsiras sūnus – arkliukas Dominykutis.
Autorius visose knygose apie arklį Dominyką akcentuoja meilės jėgą. Meilė turi begalę veidų, ji ne tik džiugina, bet ir liūdina, skaudina, dėl jos reikia aukotis, o kartais pavydėti. Knygoje „Dominykas Ąžuolų slėnyje“, kaip ir kitose serijos knygose, išminties ir smagaus humoro ras įvairaus amžiaus skaitytojai.
Jau išleistos šios knygos apie arklį Dominyką: „Arklio Dominyko meilė“, „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“, „Stebuklingas arklio Dominyko brangakmenis“ ir „Dominykas dvasių karalystėje“. Pirmoji ir trečioji šios serijos knygos buvo pripažintos geriausiomis metų vaikų knygomis.
Istoriją „Dominykas Ąžuolų slėnyje“ iliustravo dailininkas Gediminas Pranckevičius.
Vytautas V. Landsbergis (g. 1962 m.) – poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas.
Mokėsi Vilniaus Antano Vienuolio vidurinėje mokykloje, baigė lietuvių filologijos studijas Vilniaus universitete. Vėliau studijavo kino režisūrą Tbilisio teatro institute, Jono Meko antologinių filmų archyve Niujorke. 1996 metais V. V. Landsbergis studijavo teatro režisūrą Anglijoje, Lidse surengtuose jaunųjų Europos teatro režisierių kursuose.
Po Nepriklausomybės atgavimo V. V. Landsbergis pradėjo kurti dokumentinius filmus apie iškilias Lietuvos asmenybes. Sukūrė penkiolika dokumentinių filmų ir vieną vaidybinį filmą vaikams „Jonukas ir Grytutė“. Yra išleidęs daugiau nei dešimt knygų vaikams, tris poezijos knygas, sukūręs devynis spektaklius, daugiausiai pagal savo parašytas pjeses.
Šoko ir dainavo Vilniaus universiteto folkloro grupėje „Ratilio“, kartais dainuoja koncertuose vienas ar su žmona Ramune, groja gitara. Yra išleidęs pasakų kompaktinėse plokštelėse, kur jis pats jas skaito ir dainuoja.

Etanas, kuriuo buvau. Ali Standish

etanas kuriuo buvau thDebiutinis amerikiečių rašytojos Ali Standish romanas vaikams ir paaugliams „Etanas, kuriuo buvau“ – tai istorija apie meilę ir praradimą, stebuklus ir nuotykius, o labiausiai – apie viltį. Ankščiau
Etanas visada daug juokdavosi. Iš visko. Jis buvo visada pasiryžęs nuotykiams ar dar vienam beisbolo žaidimui su savo vyresniuoju broliu, o ypač, išdaigoms su geriausiu draugu Keisiu.
Tai buvo anksčiau. Prieš tai, kai skaudi nelaimė iš Etano atėmė Keisį. Prieš tai, kai Etano šeima išsikėlė iš Bostono į mažą miestelį Palm Knotą, Džordžijoje.
Dabar.
Etanas nežino, ar sugebės pamiršti įvykį, išplėšusį iš jo viską. Tačiau nors Palm Knotas ir mažas, jame pakankamai vietos galimybėms ir antriems šansams. Jame taip pat gyvena Kerolė – stipraus charakterio mergaitė. Ji būtent tokia draugė, kokios Etanui reikia. Etanas ima tikėti, kad galbūt jis ir vėl galės būti toks, koks buvo anksčiau. Tačiau jis labai klysta manydamas, kad yra vienintelis, kuris turi paslapčių. Kerolė jų turi ne ką mažiau, o tai, ką ji slepia gali kelti pavojų jų abiejų gyvybei...
Įtemptas ir jautrus Ali Standish romanas „Etanas, kuriuo buvau“ – tai įtraukiantis pasakojimas apie draugystę, atleidimą ir tikėjimą, kad vaikystė gali būti šviesi.
„Debiutuojanti rašytoja Ali Standish šioje jautrioje ir laiką pralenkiančioje istorijoje drąsiai imasi mirties, kaltės ir atleidimo temų. Skaitytojų dėmesį prikaustys Etano, jo šeimos ir kitų puikiai atskleistų veikėjų akistata su niūria gyvenimo realybe.“
Publishers Weekly
„Standish meistriškai suaudžia įvykius ir veikėjus į vientisą emocionalios istorijos audinį. Puiki knyga vidutinio amžiaus moksleiviams.“
School Library Journal
Ali Standish – amerikiečių vaikų rašytoja. Užaugo JAV, Šiaurės Karolinoje, dirbo mokykloje Vašingtone. Studijavo rašymą vaikams ir vaikų literatūrą. „Etanas, kuriuo buvau“ yra jos pirmoji knyga vaikams, kurią autorė parašė gyvendama Kembridže, Anglijoje, ir laukdama darbo vizos.
Jau vaikystėje A. Standish norėjo tapti rašytoja ir turėdama progą tobulino savo gebėjimus. Augdama gamtos apsuptyje ji visada labai mėgo įvairias istorijas. Buvo susikūrusi savo įsivaizduojamą pasaulį – Narbitiją, kuris buvo sujungtas iš dviejų knygų – Katherine Paterson „Tiltas į Terabitiją“ ir C.S. Lewis „Narnijos kronikos“ pasaulių.
Autorė jau yra parašiusi tris knygas. Šiuo metu su suomiu vyru ir šunimi gyvena Šiaurės Karolinoje, JAV.

Gyvūnų enciklopedija mažiesiems

gyvūnų enciklopedija mažiesiemsDidelės nuotraukos su paaiškinimais!
Turiningas ir tikslus žodynas!
Iliustruotos scenos, vaizduojančios gyvūnus jų aplinkoje!
Šioje spalvingoje ir smagioje knygelėje mažieji susipažins su daugiau nei 200 skirtingų gyvūnų. Kur jie gyvena? Ką valgo? Kaip ilsisi? O kaip bendrauja? Apie viską trumpai, aiškiai ir įdomiai papasakos „Gyvūnų enciklopedija mažiesiems“.
Skirta 2-5 m. vaikams.

Karas, kurį galiausiai laimėjau. Kimberly Brubaker Bradley

karas kuri galiausiai laimejau thAmerikiečių vaikų ir paauglių rašytojos Kimberly Brubaker Bradley knyga „Karas, kurį galiausiai laimėjau“ – tai populiarios ir apdovanojimų pelniusios knygos „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ tęsinys. Ada yra klasikinė herojė – tokia, kaip ir knygų „Mažosios moterys“ ar „Anė iš Žaliastogių“ herojės. Ada yra kovotoja. Kai šleiva Ados koja pagaliau išoperuojama, ji supranta, kad nėra tokia, kokia ją laikė mama – sugadinta, suluošinta tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Ji net nebe duktė. Tačiau, kas ji dabar? Antrasis pasaulinis karas tęsiasi. Ada ir jos brolis Džeimis su savo globėja Siuzana persikelia gyventi į kotedžą, kur jau gyvena Ledi Torton bei jos dukra Megė. Gyvenimas namuose su tokia daugybe žmonių gana sudėtingas ir įtemptas. O dar čia apsigyvena Rūta, žydė mergaitė iš Vokietijos. Vokietė? Ar gali būti, kad Rūta yra šnipė?
Atrodo, kad nelaimė artinasi vis sparčiau, o gyvenimas karo metu tampa vis sunkesnis. Ką nuspręs daryti Ada? Kaip jai toliau kovoti? Ir ką jai teks gelbėti?
Po pirmosios knygos apie Adą „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ šis autorės romanas tęsia Ados istoriją ir pasakoja apie šeimą, tikėjimą ir savęs pažinimą. Knyga „Karas, kurį galiausiai laimėjau“ parodo, kad tikra laisvė nėra galimybė laisvai rinktis. Tikroji laisvė - tai drąsa pasirinkti teisingai.

Kikas. Čarlzas Torsonas

kikas th„Kikas“ - tai pasakojimas apie plunksnų galvai pasipuošti ieškantį indėniuką Kiką, jo bičiulius Džeką striukauodegį, Erelį ir visiems bėdos pridarantį lūšiuką Nedorėlį. Kikas patiria daugybę nuotykių ir supranta, kaip gera turėti draugų.
Čarlzas Torsonas (Charles Thorson; 1890–1966) – islandų kilmės Kanados dailininkas ir vaikų rašytojas. 1934-aisiais Torsonas išvyko į Holivudą, kur tapo žymiu animacinių filmų dailininku. Dirbo su Walt Disney ir Warner Bros kompanijomis. Dailininkas prisidėjo kuriant tokius vaikų visame pasaulyje pamėgtus personažus kaip Snieguolė ir septyni nykštukai bei Kiškis Morka (Bugs Bunny).
Už pirmąją savo knygą vaikams „Kikas“ Torsonui buvo suteikta Garbės narystė Tarptautinėje Marko Tveno (Mark Twain) bendrijoje. Po ketverių metų pasirodė „Kiko“ tęsinys „Čikas ir Kikas“.

Miesto įkūrimas. Spalvink Vilnių

Miesto įkūrimas. Spalvink Vilniu 212x300Ši spalvinimo knyga skirta pažinti Lietuvos sostinę Vilnių nauju būdu – spalvinant nuostabius grafikos, tapybos darbus, kuriuos per šimtmečius kūrė Vilnių mylėję menininkai. Didžioji dalis atrinktų kūrinių yra saugomi Lietuvos dailės muziejuje, kelių eksponatų skaitmeninius vaiz-dus leido naudoti Vytauto Didžiojo karo muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Šalia kiekvieno spalvinamo paveikslėlio nurodytas QR kodas. Jį nuskenavę išmaniuoju įrenginiu, būsite nukreipti į Lietuvos muziejų kolekcijų portalą www.limis.lt, kur galėsite pamatyti originalius eksponatų vaizdus ir aprašymus.

(Ne)vienas. Ieva Babilaitė

nevienas virselis thTai pirmoji leidyklos „Tikra knyga“ bežodė knyga vaikams.
Ar gali būti knygos be žodžių? Taip, jos gali ir neturėti žodžių, nes viską pasakoja vaizdai.
Dailininkė Ieva Babilaitė sukūrė originalaus stiliaus iliustracinį pasakojimą apie vienatvę ir draugystę.
Knygos skaitytojas kviečiamas atidžiai stebėti iliustracijas, o žodžius gali kurti visi – ir vaikai, ir jų tėveliai. Knyga lavina vaizduotę ir kūrybiškumą, kviečia kiekvieną joje turėti savo pasaką.

Pasvalys

pasvalysPasvalio kraštas - tai bekraštės lygumos, iki pat horizonto tobulai prižiūrimi žemdirbių laukai. „Via Baltica“, arba Baltijos kelias – judriausia transporto magistralė Lietuvoje. 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos kelyje lietuviai, latviai ir estai susikibo rankomis į 600 kilometrų gyvąją grandinę ir taip paskelbė visam pasauliui, kad yra pasiruošę taikiai kovoti dėl nepriklausomybės. Ekonominis ir kultūrinis gyvenimas Pasvalio krašte teka tarp Vilniaus, Kauno ir Rygos. Šie ryšiai turi gilias istorines tradicijas. Pasvalio rajonas – žemdirbystės kraštas. Čia žemės naudmenų našumo rodikliai yra vieni geriausių šalyje. Moderni žemės ūkio technika, naujos technologijos ūkiuose, gamyboje, stiprūs kooperatyvai. Tai padeda kelti darbo našumą ir gerinti darbo sąlygas. Pasvalio žemė užaugino ne vieną šviesuolių kartą, kuri daug prisidėjo stiprinant Lietuvos valstybingumo, kultūros pamatus. Albumas „Pasvalys“ tikrai nenuvils. Gamtos ir kultūros paveldas: dvarų sodybos, parkai, bažnyčių bokštai, piliakalniai. Unikalus gamtos reiškinys – smegduobės. Čia turtinga istorinė praeitis ir žmonių svetingumas. Ir, žinoma, kultūrinis paveldas: naminė duona, alus. Apie visa tai papasakota šiame albume.

Slaptoji „Kornelijaus Van Drebelio“ misija. Virgis Šidlauskas

slaptoji kornelijaus van drebelio misija thSveiki,
pasaulio užkariautojų niekada netrūko. Didelė jų dalis nuo pat mažų dienų svajojo užvaldyti kitų širdis, sielas ir protus, pelnyti simpatijas ir pagarbą. O kai kurie net įžūliai tvirtino, kad „pasaulis toks jau daiktas, nori nenori turi jį užkariauti – antraip negalėsi paskui ramiai naktį bluosto sudėti.“
Užtai ne kiekvienam užtenka drąsos tiesiog gyventi pasaulyje nieko iš jo nereikalaujant. Kas stipresnis – noras griauti ar kurti? Noras valdyti ar meilė ir rūpestis? Tą ir mėgins išsiaiškinti paslaptinga trijų rupūžių ir peliuko Redžinaldo Mausmejerio komanda. Ar pavyks slaptoji „Kornelijaus van Drebelio“ misija?
Linkėjimai –
Virgis

Suvaikėjusios pjesės . Vytautas V. Landsbergis

suvaikejusios pjeses thRašytojo Vytauto V. Landsbergio knygas vaikai pamėgo jau seniai. Nemažai jo parašytų istorijų jau tapusios ir teatro spektakliais. Knygoje „Suvaikėjusios pjesės“ autorius siūlo septynias savo sukurtas istorijas, kurios pateiktos kaip dramaturginius tekstus.
Vaikiškiems spektakliams, dramos būreliams ar teatro pamokoms puikiai tiks parengti ir paties autoriaus specialiai scenai pritaikyti tekstai. Pjesės apie populiariausius Vytauto V. Landsbergio personažus bus ne tik puiki medžiaga mokytojams ir būrelių vadovams, bet patiks ir vaikams, jau spėjusiems pamėgti humoro, ironijos, o kartais ir smagaus nonsenso kupinus rašytojo pasakojimus.
„Briedis Eugenijus“, „Pelytė Zita“, „Visiškas Rudnosiukas“, „Arklio Dominyko meilė“, „Angelų pasakos“, „Kalėdų bobutės pasaka“, „Uodų pasakos“ – visos šios istorijos puikiai tinka ir vaikams, ir suaugusiems, jos kalba apie visiems žmonėms svarbius ir bendrus dalykus, tačiau čia apsieinama be pamokslavimo ar nereikalingų pamokymų, autorius puikiai įvaldęs šmaikštų ir kiek groteskišką rašymo stilių, kuris, kūriniams pakeitus formą, išlieka ir knygoje „Suvaikėjusios pjesės“.
Pats istorijų ir pjesių autorius, režisierius Vytautas V. Landsbergis už spektaklį „Pelytė Zita“ yra pelnęs teatro festivalio „Versmė“ laureato vardą. Spektakliai pagal jo kūrybą neretai statomi tiek mėgėjiškuose, tiek profesionaliuose teatruose.
Įspūdingą knygos „Suvaikėjusios pjesės“ viršelį ir iliustracijas išdrožė dailininkas Marius Jonutis, iliustracijos atrodo gilios, trimatės, todėl knyga tik dar labiau įtraukia ir skatina istorijas perkelti į gyvus vaidinimus scenoje.
Vytautas V. Landsbergis (g. 1962 m.) – poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas.
Mokėsi Vilniaus Antano Vienuolio vidurinėje mokykloje, baigė lietuvių filologijos studijas Vilniaus universitete. Vėliau studijavo kino režisūrą Tbilisio teatro institute, Jono Meko antologinių filmų archyve Niujorke. 1996 metais V. V. Landsbergis studijavo teatro režisūrą Anglijoje, Lidse surengtuose jaunųjų Europos teatro režisierių kursuose.
Po Nepriklausomybės atgavimo V. V. Landsbergis pradėjo kurti dokumentinius filmus apie iškilias Lietuvos asmenybes. Sukūrė penkiolika dokumentinių filmų ir vieną vaidybinį filmą vaikams „Jonukas ir Grytutė“. Yra išleidęs daugiau nei dešimt knygų vaikams, tris poezijos knygas, sukūręs devynis spektaklius, daugiausiai pagal savo parašytas pjeses.
Šoko ir dainavo Vilniaus universiteto folkloro grupėje „Ratilio“, kartais dainuoja koncertuose vienas ar su žmona Ramune, groja gitara. Yra išleidęs pasakų kompaktinėse plokštelėse, kur jis pats jas skaito ir dainuoja.