Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Apie sutaikinimo sakramentą vaikams. Bruno Ferrero, Anna Peiretti

apie sutaikinimo skaramentKnyga „Apie Susitaikinimo sakramentą vaikams“ taps nepamainoma pagalbininke vaikams, besiruošiantiems pirmajai Komunijai, taip pat besimokantiems apie išpažinties reikšmę ir prasmę bei visiems norintiems pažinti Dievą.
Susitaikinimo sakramentas turbūt vienas sudėtingiausių žmogaus ir Dievo santykio pavyzdžių. Jis reikalauja didelio sąmoningumo ir nuoširdumo. Kur kas lengviau tai daryti vaikams, kurie dar nemoka meluoti sau, turi mažiau tuščio pasididžiavimo ir nepagrįstų baimių.
Susitaikymas yra asmeniškas susitikimas su Dievu ir jo gailestingumo patyrimas. Tai nuodėmių naštos nusimetimas, išsivadavimas iš kaltės.
Knygoje „Apie Susitaikinimo sakramentą vaikams“ mažieji ras paprastų ir įdomių pasakojimų, istorijų, iliustruotų mielais piešiniais. Viskas tam, kad būtų lengviau suprasti, kas yra susitaikinimas. Knyga kalba vaikams apie atleidimą ir Dievo meilę žmonėms, kuri neturi ribų: jis atleidžia visiems, kurie pas jį sugrįžta atvira širdimi. Viena svarbiausių knygos „Apie Susitaikinimo sakramentą vaikams“ pamokų – jei Dievas gali atleisti mums, vadinasi ir mes turime išmokti atleisti vieni kitiems.
Mums visiems dažnai pritrūksta gilesnio suvokimo apie šį sakramentą. Daugiausia dėmesio jam skiriama rengiant vaiką pirmajai Komunijai, tačiau tuo viskas nesibaigia. Vaikui svarbu ne tik pasirengti pirmajai išpažinčiai, bet ir suprasti, kad atleidimo ir Dievo gailestingumo paslapčių jis turės mokytis visą gyvenimą.
Vaikystė, brendimas, jaunystė, suaugusiojo gyvenimas – kiekvienas etapas keičia patį žmogų, jo pasaulėžiūrą, gyvenimo aplinkybes, mąstymą ir, žinoma, tikėjimą. Todėl labai svarbu, kad kiekvienoje naujoje situacijoje galėtume iš naujo pažvelgti ir į Susitaikinimo sakramentą, jo teikiamas malones ir su juo ateinančias pareigas. Knygoje „Apie Susitaikinimo sakramentą vaikams“ iš tiesų kalbama mažiausiems, tačiau joje užkoduota mintis, kad susitaikymas su Dievu yra nuolatinis, gyvas, kintantis procesas – kaip ir pats augantis ir besikeičiantis žmogus.

Atsiprašau. Carry Slee

atsiprasau 1 Nyderlandų rašytojos Carry Slee knyga „Atsiprašau“ pasakoja jautrią ir skaudžią patyčių mokykloje istoriją. Pagal knygą sukurtas filmas daugelyje mokyklų rodomas kaip metodinė medžiaga kalbant apie patyčių žalą.
Jochemas yra nuolatinis patyčių taikinys, ir visi mokykloje tai žino. Jis mokosi septintoje klasėje. Toje pačioje klasėje mokosi ir trys berniukai, kurie nuolat prie jo kabinėjasi. O visi kiti... tiesiog nieko nedaro. Vieni turi savų reikalų, kiti pernelyg stengiasi išlikti neutralūs, kad patys netaptų tokiais, iš kurių šaipomasi. Daugelis mano, kad Jochemas pats prisiprašo tokio elgesio, be to, visiškai nekovoja už save. Jochemo tėvai taip pat jaučia, kad kažkas negerai, bet nežino, kaip jam padėti.
Jochemas jau pakeitė kelias mokyklas dėl to, kad visur iš jo tyčiojamasi, jis neturi draugų, na, gal tik vieną – valkataujantį šunį Simbadą, kurį jis surado.
Knygos pagrindinis veikėjas ir pasakotojas Davidas kartais bando ginti Jochemą, tačiau niekada nedrįsta iš tiesų stoti prieš besityčiojančius klasiokus. Mokytojai taip pat nesikiša. O patyčios kasdien darosi vis žiauresnės. Davidas pažada Jochemui padėti, tačiau atėjus laikui jį išduoda. Kai vieną vakarą Jochemas negrįžta namo, Davidas supranta, ko napadarė, ir jaučiasi dėl visko kaltas. Ar dar galima išgelbėti Jochemą, ar jau per vėlu?
Carry Slee sukurta istorija „Atsiprašau“ išskirtinė jau tuo, kad patyčias patiriantis vaikas nėra pagrindinis knygos herojus. Dėmesys čia skiriamas klasės draugams, mokytojams, kurie nieko nedaro, nors viską mato. Ką jie galvoja? Ko laukia? Kodėl nesiryžta padėti skriaudžiamam vaikui? Autorė sukūrė nuostabų pasakojimą paaugliams su tikroviškais ir pažįstamais veikėjais. Be to, ji išvengė pamokslavimo. Knygos „Atsiprašau“ istorija yra tokia stipri ir tikra, kad paveikia ir priverčia susimąstyti be jokių papildomų pamokymų.

Auksaplaukė

auksaplauke295Spalvinga knygelė pradedantiems skaityti vaikams.
Tekstas parašytas skiemenimis.

Baronas Miunhauzenas. Gottfried August Bürger

baronas miunhauzenasNeįtikėtinos, linksmos ir šimtmečiais nesenstančios istorijos knygoje „Baronas Miunhauzenas“ žada ne tik smagų skaitymą, bet ir suteikia įdomių žinių apie to meto papročius, tradicijas ar net istorinius įvykius. Žinoma, visą tiesą čia teks išsirinkti iš daugybės garsiojo barono fantazijų.
Jei jums atrodo, kad garsusis baronas Miunhauzenas, kuris skriejo ant patrankos sviedinio ir ištraukė save už plaukų iš pelkės, iš tiesų neegzistavo – labai klystate. Karlas Frydrichas baronas fon Miunchhauzenas gyveno Šiaurės Vokietijoje, dvare prie Bodeverderio miestelio ir priklausė senai Saksonijos baronų Miunhauzenų giminei. Jis gimė 1720 metais. Būdamas devyniolikos drauge su Braunšveigo hercogu Antonu išvyko į Rusiją, kur pradėjo tarnybą kavalerijoje. Nuo žemiausių laipsnių pakilęs iki leitenanto, baronas Miunhauzenas dalyvavo Rusijos ir Turkijos karuose, o tapęs kapitonu, paliko tarnybą ir grįžo į savo dvarą.
Dvarininkai tais laikais nebuvo nei labai išsimokslinę, nei baisiai užimti žmonės. Jie dažnai medžiodavo, žaisdavo kortom, puotaudavo ir pasakodavo įvairias istorijas. Štai čia ir atsiskleidė nepralenkiamas barono Miunhauzeno talentas. Pavargęs klausytis kitų dvarininkų pagyrų, jis ėmė pasakoti tokias istorijas, kurios užgniauždavo kvapą ir gerokai pašiepdavo ribų nejaučiančius ponus. Atsirado, kas tas istorijas užrašė, o tuomet atsirado ir skaitytojų.
Taip atsirado ir garsioji, jau du šimtus metų skaitytojus linksminanti Gotfrydo Augusto Biurgerio knyga „Baronas Miunhauzenas“. Tiesa, prieš tai knygą su barono Miunhauzeno istorijomis buvo išleidęs rašytojas Rudolfas Erichas Raspė, tačiau padarė tai anonimiškai, nes nemanė, jog tai vertingas leidinys.
Išvydęs savo pasakojimus knygoje baronas Miunhauzenas net bandė per teismus apginti savo gerą vardą, nes netrukus ėmė kentėti nuo smalsuolių, kurie atvykdavo prie jo dvaro paspoksoti į „melagių karalių“. Tačiau knygos populiarumas tik augo, o paties barono gyvenimas visai pašlijo. Jis mirė skurde nuo insulto 1797 m. Tačiau iki pabaigos liko ištikimas sau – kai prieš mirtį tarnaitė paklausė, kaip jis neteko dviejų kojos pirštų, atsakė, kad šiuos per medžioklę nukando baltasis lokys...

Burtininkų amžius: raganių karalius. Cressida Cowell

burtininku amzius1„Burtininkų amžius. Raganių karalius“ – pasakojimas apie nuotykių ir magijos kupiną pasaulį, kuriame veikia paslaptingieji burtininkai, raganos ir kariautojai, kiekvienas iš kurių turi savo kėslų ir norų.
Keliaukime į paslaptingą šalį, kur miškų tankmėje gyvena keisčiausios būtybės. Čia sutiksime blogas raganas ir su jomis nesutariančius geruosius burtininkus, magijos neišmanančius atvykėlius kariautojus... du draugus, kurių laukia beprotiški nuotykiai.
Nemėgstantys raganų naujakuriai kažkada ėmė jas persekioti ir, manoma, sunaikino. Būdami įsitikinę, kad visa magija ir burtai yra blogis, kariautojai nepatikliai žiūri ir į burtininkus ir ketina su jais kovoti. Pastarieji, žinoma, nesiruošia taip lengvai pasiduoti.
Pagrindiniai romano herojai – burtininkas berniukas Zaras ir mergaitė karė Norė. Zaras, nors dar neturi jokių magiškų galių, žavisi draugės keistenybėmis. Jo tikslas - surasti bent vieną išlikusią raganą.
Norė turi paslaptingą magišką daiktą, apie kurį negali niekam pasakoti. Vaikų norai nepatinka jų tėvams, bet vos tik herojai susipažįsta - nuotykiai prasideda.

Būti tigru. Przemyslaw Wechterowicz, Emilia Dziubak

buti tigruŠa! Tik pažvelkit, ką matom. Jis didelis, dryžuotas, o nasrai pilni sniego baltumo dantų. Jau žinot, kas tai? Taip, tai...
TIGRAS.
O būti tigru – išties nuostabus dalykas. Nori sužinoti, kaip atrodo mano diena? Kuo greičiau atsiversk šią knygelę ir sužinosi, ką veikia, kaip pokštauja ir ką mėgsta tikrų tikriausi TIGRAI!

Daiktai , kurie juda

daiktai kurie judaAr jau laukiate triukšmingos pasakėlės?
Burzkite, pypsėkite, tūtuokite kartu su triukšmingomis mašinomis.
Šie 10 specialių garsų, kurių galima klausytis paspaudus mygtuką, trumpi eilėraštukai ir nuostabios iliustracijos puikiai tinka visiems mažiesiems skaitytojams.

Dičkiai su galva, mažiukai irgi nepėsti

dickiai su galva maziukai irgi nepesti107Tekstas prašytas didžiosiomis raidėmis.
Istorijos apie gyvūnus 4-7 metų vaikams. Knyga labai gražiai iliustruota.

Didysis dinozaurų nuotykis. Alejandra Vidal Melero

K Didysis dinozauru nuotykis KLIKAS 9785430069292Dinozaurų gigantoraptorių rūšį, kuriai jau daugiau nei 70 milijonų metų, Dinozaurų mieste Kinijoje atrado paleontologų komanda, prie kurios vėliau prisijungs ir Klikas. Dabar jis su savo kompanija smagiai leidžia laiką ir susipažįsta su archeologinėje vietovėje atkastais dinozaurais. Tačiau netrukus čia pasirodys grafas Lamas, vedamas savo šiurpių planų... Šįkart jis ketina turbokrionine mašina atgaivinti dinozaurų fosilijas ir sukurti roplių armiją! Kad mašina veiktų, jam prireiks slapto kodo, kurį žino tik Klikas... Ar išdegs šis grafo planas? Kaip Kliko kompanija sustabdys milžiniškų įsiutusių dinozaurų armiją?

Dingęs kačiukas. Holly Webb

dinges kaciukasSkarletė nepaprastai džiaugiasi, kad šeima išsikrausto į kaimą, nes pagaliau jie galės įsigyti katiną. Mergaitė išsirenka Baltakojį – rusvą kačiuką baltomis pėdutėmis. Jiedu tampa neišskiriamais draugais. Tačiau Skarletė nerimauja dėl naujos mokyklos...Baltakojis kasdien bando nusekti Skarletę iki pat mokyklos. Bet sykį jį užklumpa liūtis, ir kačiukas pasiklysta. Mergaitė nė nenutuokia, kur jis prapuolė. Ar jai pavyks surasti dingusį kačiuką?

Enciklopedija vaikams

enciklopedija vaikams„Enciklopedija vaikams“ – pažintinis mokslo populiarinimo leidinys, skirtas jaunesnio ir vyresnio mokyklinio amžiaus vaikams. Knyga supažindina su visatos, pasaulio ir mokslo paslaptimis.
Kaip įdomiau pažinti pasaulį – skaitant ilgą nuobodų enciklopedijos tekstą ar mėgaujantis spalvingų ir išsamių iliustracijų gausa? O jei šiuos paveikslėlius lydi trumpi, neįkyrūs bei faktais grįsti pasakojimai apie viso pasaulio paslaptis, keistenybes bei įdomybes, leistis į pažinimo kelionę – smagu ir prasminga. Visa tai mažieji skaitytojai ir pasaulio tyrinėtojai ras šioje nenuobodžioje enciklopedijoje. „Enciklopedija vaikams“ kviečia pažinti svarbiausias mūsų planetos ir kosmoso paslaptis.
Knygos pasakojimas prasideda nuo beribės visatos ir Saulės sistemos pažinimo. Jaunieji skaitytojai susipažins su žvaigždėmis, asteroidais, planetomis bei kitais dangaus kūnais. Nuošalyje neliks ir pažintis su įvairiais žmogaus sukurtais kosmoso tyrinėjimo prietaisais – zondais, raketomis, kosminėmis stotimis ir teleskopais. Vėliau mažieji tyrinėtojai sužinos apie Žemės planetą, sužinos jos raidos istoriją - nuo burbuliuojančių karštų vandenynų iki gyvybei tinkamos aplinkos atsiradimo.
„Enciklopedija vaikams“ supažindina su svarbiausiomis mokslo disciplinomis ir pristato įvairiapusį vaizdą. Jaunieji skaitytojai čia ras atsakymus į nesudėtingus fizikos, chemijos, biologijos, geografijos ir kitų mokslo šakų klausimus. Dalis knygos skirta svarbiausioms gyvūnų rūšims, taip pat pasakojama apie žmogaus kūno sandarą. Susipažinus su gamtos ir gyvų būtybių savybėmis, nemažai dėmesio skiriama transportui – supažindinama su svarbiausiomis keliavimo priemonėmis, pasakojama ne tik jų istorija, bet ir dabarties išradimai.
Kiekvienas knygos puslapis – tai išsami vienos temos apžvalga. Daugiau nei pusę jo ploto užima spalvingos iliustracijos, o šalia išdėstytas tekstas lengvai suprantamas ir įdomus. Kiekviena tema papildyta rubrika „Ar jau žinojai?“, kurioje skaitytojams pateikiami konkretūs faktai iš mokslo, gamtos, pasaulio pažinimo. Knygos „Enciklopedija vaikams“ pabaigoje pateikiama dalykinė rodyklė, kuri padės greitai rasti reikiamą informaciją.
Ši žinių knyga skiriama jaunesniojo ir vyresnio mokyklinio amžiaus vaikams. Mažieji galės leistis į aplinkos pasaulio pažinimo kelionę kartu su tėveliais, o pradinių klasių mokiniai į kylančius klausimus atsakymą nesunkiai ras patys. Knygos tekstai parašyti didelėmis ir lengvai įskaitomomis raidėmis, tad skaityti ją – vienas malonumas. O kur dar beveik tūkstantis įvairiausių iliustracijų!
„Enciklopedija vaikams“ – ne tik žinių talpykla, ji padės rengiant namų darbus ir tobulinant skaitymo įgūdžius.

Ežio ir kiškio lenktynės

ezio ir kiskio lenktynes293Spalvinga knygelė pradedantiems skaityti vaikams.
Tekstas parašytas skiemenimis.

Fantastiniai gyvūnai: Grindevaldo piktadarystės. J. K. Rowling

grindevaldo piktadarystesHario Poterio autorės J. K. Rowling knyga „Fantastiniai gyvūnai. Grindelvaldo piktadarystės: originalus scenarijus“ – tai antroji pasakojimo apie fantastinius gyvūnus dalis.
Pirmosios dalies „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ pabaigoje galingasis juodasis burtininkas Gelertas Grindelvaldas buvo sugautas. Amerikos Magiškojo Kongreso burtininkai su talentingo burtininko Njuto Miglapūčio pagalba sulaikė piktąjį Grindelvaldą. Tačiau jam pavysta pasprukti
Gelertas Grindelvaldas siekia vienintelio tikslo – kad pasaulį ir visas gyvas būtybes valdytų tik grynakraujai burtininkai. Ir niekas daugiau. Jis renka šalininkus, kad visi drauge galėtų pasiekti šį niekingą tikslą. Tiesa, ne visi nutuokia, kokie yra juodojo burtininko tikrieji kėslai.
Albas Dambldoras bando užkirsti kelią Grindelvaldo planams ir vėl kreipiasi į savo buvusį Hogvartso mokinį, talentingąjį Njutą Miglapūtį. Šis sutinka pagelbėti net nenutuokdamas, kokie pavojai šį kartą jam gresia. Njutas drauge su alchemiku Nikolu kuria kovos planą, jie pasiryžę ne šiaip pasipriešinti Grindelvaldui, bet galutinai jį nugalėti.
Nepaprastoje istorijoje „Fantastiniai gyvūnai. Grindelvaldo piktadarystės“ meilė ir ištikimybė patiria begalę išbandymų, o nesutarimų draskomame burtininkų pasaulyje tikrinami net artimiausi draugai ir šeimos nariai.
Abi J. K. Rowling knygos apie fantastinius gyvūnus yra originalūs scenarijai, o pagal juos sukurtus filmus galima pamatyti didžiuosiuose ekranuose. Njuto Miglapūčio vaidmenį filme atlieka Oskaro laureatas Eddie Redmayne, Albą Dambldorą vaidina Jude Law, o juodąjį burtininką Gelertą Grindelvaldą – Johny Depp.
Knyga „Fantastiniai gyvūnai. Grindelvaldo piktadarystės“ - antroji serijos dalis, planuojama, kad iš viso bus sukurti penki tokie scenarijai ir nufilmuotos penkios kino juostos.

Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą. Kn. 4. Rasa Kuncaitė

gandriuko kuko keliones po lietuva 4 knyga319Gandriukas Kukas - kitoks gandriukas. Vos išmokęs skristi jis ir norėjo skristi - ne bet kur, o virš Lietuvos!
„Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“ - tai pasakos apie Kuko keliones, kuriose jis susipažins su įdomiausiomis ir žinomiausiomis gimtinės vietomis, sutiks vis naujus pasakų veikėjus ir patirs daug įvairių nuotykių.
Ketvirtoje serijos „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“ knygelėje gandriukas Kukas aplanko Druskininkus, Varėną, Jurbarko apylinkes, Šakius bei Vilkaviškį ir supažindina vaikus su šių vietovių įdomiausiais objektais.
Prie kiekvienos pasakos pateikti ir paaiškinti sunkesni žodžiai, knygelės II viršelyje įdėtas Lietuvos žemėlapis su pažymėtomis vietovėmis, kuriose lankėsi gandriukas Kukas, knyga iliustruota su pasakos siužetu susijusiomis spalvotomis iliustracijomis.

Gyvūnų albumėlis

gyvn albumlisVaikai mokysis pažinti gyvūnus iš spalvingų nuotraukų ir žaismingų eilėraštukų

Gražiausios pasakos

000000000002179384 5c9cb8eb8c378 asset knyguklubas 9786094199981Mylimiausios ir populiariausios pasakos, kurios džiugina jau kelias skaitytojų kartas. Tai pirmosios vaikystės pamokos apie mūsų amžinąsias vertybes, kai pasaulyje visada laimi gėris, darbštumas, drąsa, išmintis ir meilė.

Greitos mašinos

greitoŠi knygelė lengvais kontūriniais putplasčio lapais pradžiugins automobilius mėgstančius vaikučius!

Hanija, Šviesos riterė. Silvana De Mari

hanija seimosKnyga „Hanija, šviesos riterė“ – tai pirmoji trilogijos apie Haniją dalis, kuri pradeda pasakojimą apie princesę Hakseną ir jos dukterį – Haniją.
Tamsybių Valdovas nusprendžia prakeikti žmoniją ir pasirenka Hakseną – ji turės pagimdyti Valdovo įpėdinį, kuris pražudys pasaulį. Haksena buvo auklėjama pagal visus riterystės principus, ji kilni ir ryžtinga, tačiau dabar jai teks rinktis – karalystė ar duktė? Negana to, Haksena suvokia, kad vaiko nužudymas tikrai neišgelbės karalystės, net jei tas nužudytas vaikas bus paties blogio – Tamsos Valdovo – duktė.
Kad apsaugotų Haniją, Haksena turi išvykti kuo toliau. Tiesą pasakius, Hanija yra išskirtinis vaikas, turintis tokių galių, kurios neprieinamos jokiam žmogui, tačiau vis tiek ji – blogio dukra. Mergaitė supranta, kad ji kitokia, todėl pati skleidžia pyktį bei panieką. Hakseną ir Haniją persekioja daugybė medžiotojų, kurie trokšta Tamsos Valdovo įpėdinės mirties. Tačiau vieną karį jos turi savo pusėje. Ar užteks Hanijai drąsiosios mamos ir ją įsimylėjusio riterio pagalbos? Ar Hanija iš tiesų atėjo tam, kad pražudytų pasaulį?

 

Ilga kelionė. Martin Widmark

ilga kelioneKartą skirtingose didelės jūros pusėse gyveno berniukas ir mergaitė. Jie niekada nebuvo susitikę.
Tai tyras ir švelnus pasakojimas apie berniuką, kuris taip mylėjo savo šunį, kad be jo jautėsi siaubingai vienišas, ir apie drąsią mergaitę, kuri taip pasitikėjo savo kate, kad leidosi paskui ją į tolimą kelionę. Kartais reikia pereiti jūras, kad ten, kur buvo vienatvė, išaugtų draugystė, o ten, kur buvo liūdesys, pamažu imtų rastis džiaugsmas.

Išgelbėkime restoraną! Jaume Copons ir Liliana Fortuny

išgelbLabas, mano vardas Agus. Tu dar nežinai, bet netrukus mes tapsime gerais draugais. Leiskis kartu su manimi ir mano naujais bičiuliais – geraisiais knygų monstriukais – į nepamirštamus nuotykius! Iš pirmo žvilgsnio Agus – paprastas berniukas. Jis nemėgsta tvarkytis, yra išdykęs ir vis pamiršta, kas užduota namų darbams. Tačiau netikėtai susipažinus su knygų monstriuku Butinuku, jo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Ir kas galėtų pagalvoti, kad vakarais Agus savo noru skaitys vaikų literatūros klasiką ir ja mėgausis? Nepamirštamuose nuotykiuose atsiskleidžia geriausios berniuko savybės – jautrumas, draugiškumas, empatija, smalsumas ir noras padėti kitiems. Ši nuotaikinga, komikso stiliumi parašyta knygų serija jau pavergė 15 šalių skaitytojų širdis, ir jie nekantraudami laukia naujų Agaus ir monstriukų nuotykių.Jūsų rankose antroji serijos knyga „Išgelbėkime restoraną!“, kurioje Agus su linksma monstriukų kompanija bando sukliudyti Bruto planui. Ar jiems pavyks sužavėti maisto kritiką Šerbetą ir užkirsti kelią piktavalių kėslams sužlugdyti restoraną? Ar Agaus tėvai nepastebės, kad jo kambaryje apsigyveno dešimt šėliojančių monstriukų, ir kaip jo patiekalą įvertins bendraklasiai? Knyga skatina pamilti klasikinę literatūrą, perteikia teigiamus elgesio modelius, ugdo humoro jausmą ir atradimo džiaugsmą.

Jėzaus kraštas. Peter Martin

jezaus krastasŠi knyga „Jėzaus kraštas. Kelionės laiku vadovas“ - tai tavo bilietas į Jėzaus kraštą 50 m. po Kr. Iš jos sužinosi krašto istoriją, rasi žemėlapių ir patarimų kur ir kokiu keliu keliauti, ką būtina pamatyti, ką galima pigiau nusipirkti.
Susikrauk į kuprinę sandalus, įsidėk šekelių ir keliauk į praeitį.

Kačiukų istorijos. Jenny Woods

kaciuku istŠis puikus 5 minučių pasakų rinkinys apie kačiukus sužavės kiekvieną mažąjį skaitytoją.
Vaikai tiesiog negalės atsitraukti nuo šios knygos, nes linksmi ir mieli kačiukai nepaliks abejingo nė vieno.

Kaip kiškis mokėsi drąsos. Nicola Kinnear

kaip kiskis mokesi Kiškiui Leonui trūksta drąsos, o jo draugė Luna tiesiog dievina nuotykius. Luna kviečia Leoną eiti kartu į mišką, tačiau Leonas ir vėl mieliau lieka namuose. Luna supyksta ir sušukusi, kad jam reikia būti bent šiek tiek drąsesniam, išeina. Nusiminęs kiškis pasiryžta išlįsti iš urvo ir susirasti draugę.
Ar jis išdrįs apginti Luną nuo didelio ir baisaus vilko?
Smagi ir įtaigi paveikslėlių knyga, parodanti, kad iš tiesų esame kur kas drąsesni, nei galvojame.
„Kaip kiškis mokėsi drąsos“ – pasakojimas apie tai, kad esame kur kas drąsesni, nei mums atrodo. Šitai ir pati sau turiu vis priminti, kad išdrįsčiau daugiau rizikuoti! Vaikystėje buvau kur kas drąsesnė nei dabar, todėl, manau, tiek Leonas, tiek Luna atspindi skirtingas mano pačios savybes.
Leono pomėgiai labai panašūs į mano. Nepaprastai mėgstu nerti vašeliu, kepti ir išties turiu nedidukę kriauklelių ir augalų kolekciją. Mėgstu paplūdimy ieškoti kriauklelių, rankioti įdomiausias ir neštis namo. Tačiau taip kruopščiai kaip Leonas kriauklelėmis tikrai nesirūpinu!
Vaikystėje labai mėgau leisti laiką su gyvūnais ir man tikrai pasisekė – turėjau jų ne vieną. Mano šeima suteikė namus galybei šunų, kačių, jūrų kiaulyčių, smiltpelių ir triušių. Mano knygelių iliustracijose visad atsiranda kokių nors gyvūnėlių, todėl nieko keisto, kad nusprendžiau parašyti knygą vien apie juos.
Šiuo metu dirbu iš namų Kente, pro langą stebėdama pastatus ir sodus. Kartais man kompaniją palaikyti mėgsta mano katė Tilė! Iliustracijas knygelei „Kaip kiškis mokėsi drąsos“ piešiau „Promarker“ tušinukais ir spalvinimo pieštukais, skenavau ir patobulinau programa „Photoshop“.
Mano piešimo procesas aiškiai atsiskleidžia scenoje su vilku. Skiriu daug laiko pačiam eskizui, kompozicijai, veikėjo charakteriui sukurti ir iliustracijos pojūčiui, o tada pereinu prie kito žingsnio: spalvinimo. Man nepaprastai patinka piešiant atskleisti veikėjų charakterius. Dažnai pasidarau iliustracijos spalvų paletę, kad suprasčiau, kokios spalvos tinka geriausiai. Tai padeda piešiant galutinį iliustracijos variantą išvengti klaidų!
Tikiuosi, jog mano pasakojimas primins vaikams, kad jie gali būti kur kas drąsesni, nei mano esą, ir padės linksmai nusiteikus stoti į kovą su baimėmis.

Kaip sukonstruoti geležinkelį. Martin Sodomka

kaip sukonstruoti gelezinkeliKai kada nors vyksite traukiniu, pabandykite įsivaizduoti kraštovaizdį prieš atsirandant geležinkeliui. Atrodo, kad visi tie viadukai, tuneliai ir stotys stovėjo visada. Keliaujate patogiame vagone, ir jums visai nešauna į galvą, kad šioje vietoje, kur sėdite, anksčiau galėjo būti neįžengiama giria, uolos ar pelkė.
Geležinkelį ėmėsi statyti mūsų protėviai prieš daugiau nei šimtą septyniasdešimt metų ir pastatė jį gerai. Išsivertė be ekskavatorių, elektros ir mobiliųjų telefonų. Padarė nepaprastai naudingą darbą, kuris mums tarnaus ir ateinančiame amžiuje.
Pasaulyje yra ir daugiau senų išradimų, naudingų iki šiol. Vienas iš jų - knyga. Ji leidžia sužinoti kito žmogaus mintis arba keliauti laiku. Todėl mums niekas netrukdo aplankyti tų senųjų geležinkelio statytojų.
„Kaip sukonstruoti geležinkelį“ - naujausia visame pasaulyje labai populiarios pasakų apie techniką serijos knyga. Joje autorius kviečia jaunuosius skaitytojus leistis į pažintinę kelionę geležinkeliu. Šmaikščią istoriją papildo detalios schemos, parengtos konsultuojantis su transporto inžinerijos specialistais.

Kalėdinių varpelių pasakaitės

kalediniu 3Dėžutėje rasite 5 knygeles:
Kalėdų paslaptys
Kalėdų senelis ir elfai
Kalėdų senelio kelionė
Pasprukusi dovanėlė
Kalėdinė staigmena

Kalėdų Senelis ir stebuklingasis rutulys. Stephanie Moss

kaledu senelis ir stebuklingasis rutulys Prieš pat Kalėdas susižeidęs Kalėdų Senelis nebegalėjo iškeliauti. Ką daryti? Juk vaikai nekantriai laukia dovanų! Visi, kas gali, puolė Seneliui padėti ir Kalėdos buvo išgelbėtos!
O kaip viskas buvo, aprašyta šioje knygoje 'Kalėdų senelis ir stebuklingasis rutulys“.

Kalėdų stebuklas

kaledu stebuklas228Kalėdinė pasaka su daugybe spalvotų lipdukų ir paveikslėlių. Atplėšk, prilipink ir smagiai pasilinksmink! Ramių, šviesių ir sočių šventų Kalėdų!

Kas ir kodėl gamtoje? Selemonas Paltanavičius, Miglė Vaitkevičiūtė

kas ir kodeKnyga „Kas ir kodėl gamtoje? Apie Lietuvą ir ne tik“ skirta 6–10 m. vaikams. Tai amžius, kai į mokyklą pradėję eiti mažieji kodėlčiukai sugalvoja vis daugiau klausimų. Iš kur upėse atsiranda vanduo? Ar oras turi svorį? Kodėl prie jūros yra smėlio? Kodėl atšalus orams iš burnos ima virsti garas? Kam briedžiui ragai, o pempei kuodas? Kodėl mėnuliui reikia saulės? Atsakymus į visus šiuos ir dar daugybę kitų sudėtingų ir svarbių klausimų vaikai ras S. Paltanavičiaus ir M. Vaitkevičiūtės parengtoje knygoje. Knyga iliustruota smagiais piešinukais ir nuotraukomis, kurios pagelbės atpažinti augalus, žvėris, gyvūnus ar reiškinius, apie kuriuos kalbama.

Knygų vaikas. Oliver Jeffers, Sam Winston

knygu v2017-ųjų metų tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje ši odė literatūrai apdovanota kaip pati geriausia grožinės literatūros knyga vaikams.
Mergaitė, knygų vaikas, per žodžių jūras, marias plaustu priplaukia berniuko namus. Ji pakviečia leistis drauge į pasakojimų pasaulio nuotykius – ten, kur išmonė ir vaizduotė atveria visas pasaulio galimybes.
Oliverio Jefferso personažai kelia bures ir skrodžia per Samo Winstono kerinčius tipografinius tolius. Paveikslėliai sukurti iš lopšinių ir daugiau nei keturiasdešimties žymiausių literatūrinių tekstų vaikams, nes laikas su knyga yra laikas atrasti, įsiminti ir perduoti kitam.
Originalios, suaustos į vieną paprastą pasakojimą „Knygų vaiko“ iliustracijos sukuria nepamirštamą skaitymo potyrį. Tai knyga, kuri paskatina bet kurio amžiaus skaitytoją permąstyti ir peržvelgti savo paties pasakojimų kolekcijas.

Krakatukai požemiuose. Renata Šerelytė

krakatukai pozemiuoseLietuvių rašytojos Renatos Šerelytės knyga „Krakatukai požemiuose“ – jau šeštoji istorija apie vaikų pamėgtus personažus – krakatukus. Čia ir vėl sutiksite jau pažįstamus veikėjus – Birbindoną, Tešlių ir Buntę bei keletą naujų. Tačiau Tešlius šį kartą pateks į rimtą pavojų, ir tik draugų drąsa bei ryžtas galės jį išgelbėti.
Likimo deivė Moira pagrobia Tešlių! Kas belieka... Didžiaausė senė, Birbindonas ir Buntė Esmeralda turės keliauti į požemius ir išvaduoti draugą. Ar jiems pavyks? Niekas nežino, juk požemiai ne šiaip kokia tamsi ir ankšta vietelė, čia vyksta tikri stebuklai – skanėstai, matyti sapnuose, čia pavirsta tikrais, yra jūra, kurioje gyvena kalbančios žuvys, čia auga šviečiantys grybai, o medžiai čia su kailiniais ir plunksnomis...
Tačiau ryžtingai nusiteikusiems Didžiaausei senei, Birbindonui ir Buntei Esmeraldai teks nemažai rimtų išbandymų – įveikti Ugnies liūną, susidurti su mumijomis, šikšnosparniais. Kaip gerai, kad ištikimus draugus lydės pagalbininkas, kad ir koks keistas jis atrodytų iš pirmo žvilgsnio – nieko nekalbantis, su vištos kojomis ir drakono sparnais.
„Krakatukai požemiuose“ nuneš jaunuosius skaitytojus į kerintį vaizduotės ir nuotykių pasaulį. Tai Renatos Šerelytės serijos apie krakatukus šeštoji knyga. Jau išleistos ankstesnės dalys: „Krakatukų pievelė“, „Krakatukai sniegynuose“, „Krakatukų jūra“, „Krakatukų brūzgėlynai“, „Krakatukai kosmose“.

Kurkadakas. Angela Wilkes

krakatukai pozemiuose„KurKadaKas. Pirmoji enciklopedija“ - pirmoji pažintinė vaikų enciklopedija su nuorodomis, puikiai iliustruota, patraukli ir maloni skaityti. Smagiai ir įdomiai parašytąjį tikrai patiks jaunajam tyrinėtojui, nes apibrėžimai joje aiškūs, o kalba - paprasta ir suprantama.
Temos knygoje išdėstytos pagal dalykus, tad kiekvienas vaikas gali sustiprinti jau turimas žinias ne tik skaitydamas, bet ir atlikdamas paprastas praktines užduotis ar bandymus. Ši knyga „KurKadaKas. Pirmoji enciklopedija“ - tvirtas pamatas kiekvieno vaiko žinių lobynui.
v * Lengvai suvokiamas tekstas pagal temas
* Daugiau nei 800 spalvotų iliustracijų
* Pasakojimas apie pasaulį - aiškus ir smagus
* Paprastos ir įdomios užduotys
* Autorė už šią knygą pelnė ne vieną apdovanojimą

Maisto atlasas. Giulia Malerba, Febe Sillani

maisto atlasas atrask ivairiausia viso pasaulio maistaKartu su knyga „MAISTO ATLASAS“ keliauk per žemynus ir vandenynus bei sužinok apie skirtingus patiekalus: iš kur jie atsirado, kaip valgomi ir kokie jų receptai populiarūs mūsų dienomis. Išsiaiškink, kaip atradėjai gabeno įvairius produktus savo laivais per vandenynus ir kaip viso pasaulio žmonės džiaugiasi maistu festivaliuose bei įvairiose šventėse. Žemėlapiuose išvysi visus žemynus, sužinosi, kokias istorijas ir įdomybes slepia kiekvienos valstybės patiekalai ir ypatingi produktai, skirti tradiciniams valgiams gaminti.

Mama, aš tave myliu. Anna Casalis

mama as Dvi mylinčios mamytės, du mieli mažyliai ir daug daug meilės!

Mano sesė ir aš. Kazimiera Kazijevaitė

mano sese ir as 1Kazimieros Kazijevaitės knyga „Mano sesė ir aš“ – tai istorijos, gimusios iš tikro gyvenimo. Kai
tapo dviejų dukrelių mama, autorė ėmė užsirašinėti jų pokalbius, pamąstymus ir
nuotykius. Šie užrašai netrukus tapo istorijomis, kurios ir sugulė į knygą. Dvi sesės – Saulė ir Goda – gyvena taip, kaip ir daugelis kitų vaikų. Jos myli savo tėvus, žaidžia, neretai pasipyksta ir karštai ginčijasi dėl nereikšmingų, o kartais net ir labai rimtų dalykų. Kaip ir daugelis sesių ar brolių, Goda ir Saulė kartais norėtų neturėti sesės. Kiek vargo ir triukšmo būtų galima išvengti! Tačiau tuomet, kai jos eina į upelį maudytis ar į mišką rinkti aviečių, sesę turėti būna visai smagu. O kur dar žaidimai su šuniuku. Tiesa, net ir džiaugsmingiausios akimirkos praeinai r ateina metas rimtiems klausimams. O vaikai jų visuomet turi labai daug.Sesės būtinai turi išsiaiškinti, kas jas saugos dabar, po šuniuko mirties? Ir kas atsitiko jam, kai mirė? Dar joms svarbu sužinoti, kurią iš sesių labiau myli tėtis? Tie klausimai kartais keistia r net nepatogūs, dažnai liūdni ir rimti, o kartais – baisiai juokingi.
Tačiau sužinoti atsakymus būtina, nes tik viską išsiaiškinus daug kas imaatrodyti kur kaspaprasčiau.

Marta Makalynė verčiasi per galvą! Joanne Owen

marta makalyne verciasi per galvaMarta kelia dar didesnę makalynę!Marta padeda gaminti stebuklingą „augimo ir judėjimo“ gėrimą. Bet į katilą įkritus muskato riešutui prasideda makalynė. Muskato riešutas ne tik auga ir juda – jis atgyja ir tampa labai pikta nykštukine muskato dama! Per ją pasipila beprotiškiausi nesusipratimai, dėl kurių visi kaltina Martą. Ir vėl!Ar Marta spės viską atitaisyti iki kaimo šventės? Ar padės Vyšnių Slėnio futbolo komandai laimėti prieš pagrindinius varžovus – Šviniškių Jungtines Pajėgas?

Mažasis asiliukas. Dandi Daley Mackall

mazasis asiliukas kaŠirdį šildanti Kalėdų istorija, papasakota iš netikėtos perspektyvos – asiliuko, nešančio Mariją į Betliejų. Nors asiliukas nebuvo pats didžiausias, greičiausias ar stipriausias iš gyvūnų, jis vis viena atliko labai svarbų darbą. Ir suaugusiems, ir vaikams bus gera išgirsti žinią apie tai, kad Dievas ir mažiesiems turi didelių planų.

Mažieji nulėpausiai ir pūkučiai

maieji nulpVaikai mokysis pažinti gyvūnus iš spalvingų nuotraukų ir žaismingų eilėraštukų

Mergaitė ir garsiai kalbantis miestas. Vytautas Račickas

mergaite ir gApie šurmuliuojantį miestą, klausančią širdį ir dar kai ką.

 

Mergaitė, norėjusi išgelbėti knygas. Klaus Hagerup

mergaite norejusi isgelbeti knygasAna labai mėgo knygas.
Ji skaitė kiauras dienas.
Skaitė rytais prieš atsikeldama.
Skaitė vakarais prieš eidama gulti.
Skaitė vakarais atsigulusi.

Mėlyna sruoga . Lois Lowry

melyna Garsioje, jau vaikų ir paauglių literatūros klasika vadinamoje knygoje „Siuntėjas“ Lois Lowry sukūrė paslaptingą, techniškai tobulą ir emociškai skurdų ateities pasaulį. Antroji šios serijos knyga „Mėlyna sruoga“ nukelia mus į pasaulį po katastrofos, kur gyventojai turi tik elementariausias ir būtiniausias technologijas, o pyktis, godumas, pavydas ir žiaurumas paprastų žmonių gyvenimą paverčia trumpu ir nelaimingu.
Visuomenė knygoje „Mėlyna sruoga“ taip pat kaip ir pirmojoje dalyje yra valdoma negailestingų Vyresniųjų, kuriuos gaubia paslaptis ir pagarbi baimė. O prisiminimų ir gebėjimų išsaugojimas ir vėl priklauso nuo vaikų
Nepaprastai gabi siuvinėjimui luoša našlaitė Kira dėl neramumų kaime paimama gyventi į didžiosios Tarybos rūmus. Čia jai tenka su adata ir siūlu atkurti ant specialios mantijos istorinius piešinius. Šis rūbas bus dėvimas per kasmetinį susibūrimą, kuomet visi gyventojai susirenka išgirsti kelias valandas trunkančios dainos, pasakojančios pasaulio istoriją tokią, kokia ją nori matyti Vyresnieji.
Yra ir daugiau gabių vaikų. Tomas, berniukas, kuris drožinėja sudėtingus simbolius, ir mergaitė, kuri kažkada turės atlikti apie pasaulį pasakojančią dainą. Virš trijų gabių vaikų galvų nuolat tvyro Vyresniųjų grėsmė. Vyresniųjų, kurie neturi jokių ypatingų galių, naudojasi talentingais vaikais. O ir dainos ceremonija yra kur kas tamsesnė nei galima pagalvoti.
Kirai reikia ne tik siuvinėti, bet ir reikiama spalva pačiai nusidažyti siūlus. Su beglobio Meto ir jo šuniuko pagalba Kira pagaliau randa būdą, kaip sukurti trūkstamą mėlyną spalvą. Ar ji ras ir drąsos pati kurti savo ateitį?..
Meno paslaptys, prisiminimų svarba ir meilės galia – talentingoji Lois Powry apie visa tai kalba subtiliai ir be galo įdomiai, kurdama dar vieną netikėtą ir originalų ateities pasaulį.

Mitai ir stereotipai apie gyvūnus. Pavla Hanáčková

mitai ir stereotipai apie gyvunusLapė – gudri vagilė. Meška – miškuose tūnanti grėsmė. Strutis – galvą smėlyje slepiantis bailys. Neabejojame, kad žinai ir daugiau panašių sugretinimų. O mes norime parodyti, kad ne visada jie tiesa... Šis mielas šikšnosparnis nė neketina čiulpti žmogaus kraujo. Kelią perbėgusi juoda katė neatneš jokios nesėkmės. Ir kas uždraus „purvinai“ žiurkei būti geriausia tavo drauge? Leiskis į kelionę po gamtos pasaulį ir sužinok, kad ne viskas yra juoda ar balta, kaip atrodo iš pradžių! Kartu paneigsime daugybę įsigalėjusių klaidingų įsitikinimų.

Muzikalioji karvė Sofija. Geoffroy de Pennart

muzikalioji karve sofija„Muzikalioji karvė Sofija“ – tai ne tik smagi istorija apie karvę muzikantę, bet ir įkvepiantis bei motyvuojantis pasakojimas visiems, turintiems svajonių, tačiau kartais pritrūkstantiems ryžto ir akaklumo. Sofija yra žavinga karvutė, kuri pritardama sau pianinu mėgsta dainuoti. Kiekvieną vakarą daugybė žmonių susirenka paklausyti jos nuostabaus koncerto. Vieną dieną Sofija nugirsta apie rengiamą muzikinį konkursą.. Konkursas vyks vos po kelių dienų dideliame mieste. Sofija dar niekada nebuvo išvykusi iš savo kaimo, bet argi tai svarbu! Apsvaigusi nuo meilės muzikai, karvutė šoka į pirmą traukinį. Ji pasiryžusi prisijungti prie orkestro ir dalyvauti konkurse. Tačiau netrukus Sofija supras, kad talentas kartais yra kliūtis, o ne dovana...
Kaip seksis karvutei Sofijai surasti orkestrą? Kokie nuotykiai ir netikėti iššūkiai jos laukia didžiuliame niekada nematytame mieste? Kaip su muzika susijęs kūno svoris, ūgis, plaukų spalva, ragai ir elegancija?
Esate besimokantis pianistas, tobulėjantis šokėjas, pradedantis poetas, pirmus žingsnius žengiantis akrobatas ir jums trūksta palaikymo? Manote, kad niekada nebūsite pajėgus visko atlikti puikiai? Planuojate mesti? Verčiau paskaitykite „Muzikaliąją karvę Sofiją“ - knygą, kurioje gausu pamokymų, kaip valia, atkaklumas, o kartais ir naivumas padeda neužgesti užsidegimui ir drąsai parodyti visiems savo talentą.
„Muzikalioji karvė Sofija“ – išdykusi ir optimistiška istorija, kuri baigsis garsiais aplodismentais. Tai puiki proga skaitant su vaikais iškelti klausimus ir padiskutuoti apie draugystę, žmonių vertinimą, patyčias, nesėkmes ir atkaklumą.

 

Naktis, kai atėjo Kalėdos. Glenys Nellist, Elena Selivanova

naktis kai ateKiekvienas knygos puslapis alsuoja stebuklu. Skaitykite ją žvakių šviesoje su visa šeima susėdę prie Kūčių stalo.

Nenuorama Dorė ir juoda avelė. Abby Hanlon

nenuorama dore ir juoda aveleDorė trokšta išmokti skaityti.
Kai kurie jos draugai jau skaito. Jai teko girdėti, kad skaitymas plečia vaizduotę.
Bet Dorės vaizduotė ir taip labai plati – tiesiog beribė!
Kitos tokios žavios valiūkės kaip Dorė nė su žiburiu nerasi!
Bet Dorei verkiant reikia dar vienos supergalios – išmokti skaityti.
Ši be galo linksma ir užburianti knygelė apie žavią, padykusią valiūkę idealiai tiks bet kokio amžiaus skaitytojui – ir jauniausiam, ir vyriausiam.

Nepaprasta Mykolo diena. Virginijus Malčius

nepaprasta mykoloMykolą vieną dieną aplanko keisti, išdykę, nenuoramos padariukai, trukdantys atlikti kasdienines berniuko pareigas ar tiesiog gražiai elgtis. Šie neklaužados išlenda netikėčiausiu metu ir apverčia Mykolo dieną aukštyn kojomis. Kojinius paslepia kojines, Peštukas šukuojantis peša berniuko plaukus, Terliukis išteplioja drabužius, Triokšlius laužo žaisliukus, Negirdukas užkemša ausis, kai kviečia mama.
Dienos pabaigoje, supratus savo nelabai gražius poelgius, berniuką pradžiugina linksmasis Valio ir švelnusis Sapnius.
Knygelė „Nepaprasta Mykolo diena“ skirta 5–8 metų vaikams, kurie Mykolo dienoje gali atpažinti save, įvardyti savo jausmus, poelgius ir iš jų mokytis. O tėveliams leis geriau suprasti savo vaikus, paskatins daugiau kalbėtis, kartu ieškoti sprendimų ištikus nemalonioms situacijoms.

Neužmirštamos pasakėčios

neuzmirstamos pasakeciosŽano de La Fonteno išmintis mažyliams.
Dėžutėje rasite 5 kartonines nedideles knygutes:
Cikada ir skruzdėlė
Skruzdėlė ir balandis
Lapė ir gandras
Vilkas ir ėriukas
Miesto ir kaimo pelė

Neužmirštuolių šalies pasakos. Marianne Musgrove

neuzmirstuoliuAtraskite nematomą fėjų pasaulį!
Kartu su sesutėmis Elena ir Sofija aplankykite stebuklingą kraštą, vadinamą Norų mišku.
Susipažinkite su neužmirštuolių fėjomis, elfais, kaukais, babaušiais ir naminiais: ne visi jie mieli, bet visi įdomūs. Kelionė bus be galo nuotaikinga.

Nuotykis su hipnotizuojančiu robotu. Alejandra Vidal Melero

000000000001111679 5bf251961ec2e asset knyguklubas k nuotykis su hipnotiz robotu klikas 9785430069308Hilstaune rengiamo mokslininkų konkurso tema – Leonardo da Vinčio, vieno iškiliausių kūrėjų per visą žmonijos istoriją, išradimai. Ko gero, genialusis profesorius Klikas vėl nuskins laurus, šįkart su įstabiu skraidančiu oro sraigtu. Viskas pakrypsta grėsminga linkme, kai piktasis grafas Lamas ir jo pakalikai suktybėmis ir klasta mėgina nugvelbti iš profesoriaus pirmąją vietą. Šiurpią paslaptį slepiantis hipnotizuojantis robotas kelia grėsmę ne tik profesoriui Klikui, bet ir visiems Hilstauno vaikams! Ar pavyks Kliko kompanijai užkirsti kelią nelaimei? Be abejo, Eliotas, Danis ir Kira savo drąsa ir sumanumu įveiks nedorėlį grafą Lamą ir sujauks piktus jo kėslus. Ak,tiesa! Nepamirškime dar vieno Kliko kompanijos nuotykių dalyvio – mielo gyvūnėlio Leonardo.

Padalinti likimai. Veronica Roth

pasalinti likimai„Divergentės“ knygų serijos autorė Veronica Roth toliau kuria neįtikėtinus fantastinius pasaulius, kuriuose siautėja galingos likimo jėgos, o į kovą su jomis visada stoja žmogiškumas ir jausmai. „Padalinti likimai“ – tai antroji „Pažymėtųjų“ serijos knyga. Jos veiksmas sukasi apie du jaunuolius - Akosą ir Sairą, kurie nenori lengvai priimti savo lemties.
Likimas juo suvedė, dabar likimas juos išskirs.
Sairos ir Akoso gyvenimai yra valdomi jų likimo, kuris, vos tik gimus, yra išpranašaujamas orakulų ir daugiau negali būti pakeistas. Šiame pasaulyje likimas yra neišvengiama jėga.
Akosas myli Sairą nepaisydamas savo likimo - jis mirs tarnaudamas Sairos šeimai. Kai Sairos tėvas Lazmetas – beširdis tironas – pasirodo esąs gyvas ir reikalauja grąžinti šotetų sostą, Akosas jaučia, kad jo galas taip arti, kaip dar niekada nėra buvęs.
Lazmetui pradėjus barbarišką karą, Saira ir Akosas siekia jį bet kokia kaina sustabdyti. Sairai tai gali reikšti, jog teks atimti gyvybę žmogui, kuris galbūt yra jos tėvas. Akosui tai gali reikšti jo paties gyvenimo pabaigą. Tačiau net ir išpranašautas likimas kartais pateikia tokių staigmenų, kokių mažiausiai tikiesi.
„Padalinti likimai“ – knyga, kupina stulbinančių siužeto vingių, vilties, humoro, tikėjimo ir stiprybės.

Pamatyti šviesą. Jay Asher

pamatyti sviesaSkaitytojus sužavėjusio romano „Trylika priežasčių kodėl“ autorius Jay Asher pristato meilės ir atleidimo istoriją „Pamatyti šviesą“, kuri suvirpins širdį ir vėl privers patikėti meile. Sieros šeima augina Kalėdų eglutes Oregone. Tai puiki kaimiška aplinka augti mergaitei, bet kasmet visa šeima vyksta į Kaliforniją į kalėdinių eglučių turgų. Taigi Sierai tenka gyventi du gyvenimus – vieną Oregone ir kitą – Kalėdų sezono gyvenimą. Ir kaskart išvykstant ji ilgisi gyvenimo, kurį tenka palikti. Taip buvo iki tų Kalėdų, kai Siera sutinka Kalebą. Ir vieną gyvenimą visiškai užstoja kitas.
Šiaip jau Kalebas tikrai nėra svajonių vaikinas. Jo reputacija abejotina. Kadaise vaikinas padarė didžiulę klaidą, už kurią jam vis dar tenka mokėti. Tačiau Siera mato daugiau nei tik Kalebo praeitį ir yra pasiryžusi padėti jam, galbūt net padėti išpirkti kaltę. Sierą ir Kalebą nuolat supa miestelėnų nepasitikėjimas, nesusipratimai ir įtarinėjimai, tačiau jie randa tai, kas yra aukščiau už viską – tikrą meilę.

Pilna skrynelė išminties

pilna skrynele isminties2Ezopo pasakėčios mažiesiems.
Dėžutėje rasite 5 kartonines nedideles knygutes::
Varlė ir jautis
Povas ir gervė
Elnias ir liūtas
Kiškis ir vėžlys
Šikšnosparnis ir žebenkštis

Plėšikas Hocenplocas ir mėnulio raketa. Otfried Preußler

plesikas hocenplocas ir menulio raketa– Gerai, Kaspariuk, sutinku. Policijai reikia padėti. Mes sugausime plėšiką Hocenplocą! – pareiškė Zepukas ir piktai pridūrė: – Bet žinok, man labai nepatinka, kad jis pasprunka kaip tik tada, kai aš atsigulu snustelėti! Aš jį pasiųsčiau į mėnulį!
Plėšikas Hocenplocas ir vėl paspruko, todėl niekam negalima kelti kojos iš namų! Ir kaip tik tada, kai Zepukas snaudžia, o močiutė ruošiasi Kaspariuką su Zepuku pasiųsti į mišką grybauti? Grybienė pati neišsivirs! Bet plėšikas Hocenplocas į daboklę pats irgi negrįš. Tačiau Kaspariukas su Zepuku jau žino, ką daryti.

Prietrankos dienoraštis. Kn13: Ne itin vykusio gimtadienio istorija. Rachel Renée Russell

09013546„Ne itin vykusio gimtadienio istorija“ - tai tryliktoji populiarios „Prietrankos dienoraščių“ serijos knyga, pasakojanti apie naujus Nikės Maksvel nuotykius. Šį kartą visi nuotykiai prasideda nuo košmariško sapno ir gimtadienio organizavimo vakarėlio.

Princesė. Marius Marcinkevičius

princese marcinkeviiusKartą baisi princesė jojo ant mažo mielo drakono, o žirgas ant riterio šuoliavo po laukus, nes juos vijosi didžiulės šukos. Ar gali taip būti? Žinoma, kad gali, jeigu visi žodžiai pasakoje susimaišė!
O kodėl taip nutiko, jūs sužinosite perskaitę naują rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus knygą

Princesė ir varlius

princese irSpalvinga knygelė pradedantiems skaityti vaikams.
Tekstas parašytas skiemenimis.

Raganėlė Vinė reguliuoja eismą. Laura Owen ir Korky Paul

raganele vine reguliuoja eismaRaganėlė Vinė ir katinas Vilburas – porelė, kurios nuotykiai nepaliauja stebinti ir linksminti. Šįkart šmaikštuolė Vinė šiek tiek persistengia dalyvaudama bėgimo lenktynėse ir perstatydama baldus namuose, tačiau jos abrakadabriški burtai labai praverčia kovoje su pelėmis ir reguliuojant eismą pėsčiųjų perėjoje!

Romėnai. Atgal į praeitį. Frances Durkin ir Grace Cooke

000000000001111699 5be41de2e78ce asset knyguklubas k romenai istronautai 9785430069100Kai bebaimiai istronautai leidžiasi į didį romėnišką nuotykį, jie mažiausiai tikisi nukeliauti atgal į praeitį. O kai taip ir nutinka, skindamiesi sau kelią šioje senovės civilizacijoje ir stengdamiesi nepaleisti iš akių išdykusio katino Hero, jie gali pasikliauti tik tavo sugebėjimais spręsti galvosūkius, įveikti labirintą ir pažinti vietinius gyventojus! Tapk istorijos dalimi ir suteik naują gyvenimą senovės Romai šiame jaudinančiame istorijos, faktų ir veiklų derinyje.

Senovės graikų pasakos. Dalia Dilytė

senoves graiku pasakos 1Lietuvių literatūros ir Antikos tyrinėtoja Dalia Dilytė knygoje „Senovės graikų pasakos“ patraukliai vaikams pateikia pačius žinomiausius ir populiariausius graikų mitus. Ši knyga, skirta ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, bus puikus pagrindas, kuris jau vėliau padės kur kas giliau suprasti mituose paslėptas prasmes ir atskleis paslaptingą ir didingą Antikos pasaulį.
Senovės graikų mitai ir legendos tapo pagrindu ne tik daugeliui vėlesnių literatūros kūrinių, įkvėpė begalę interpretacijų kine, teatre, muzikoje, bet ir giliai paveikė žmonių savimonę ir pasaulėžiūrą. Iki šiol vartojame posakius, kilusius iš graikų mitų, o tam tikrus reiškinius, elgesį ar net ligas vadiname vardais, atėjusiais iš Antikos laikų.
Dar vaikystėje susipažinus su klasikiniais Antikos literatūros pavyzdžiais vėliau bus lengviau suprasti ne tik šiuos mitus, bet ir visą Europos kultūrą, kuriai senovės graikų kultūra turėjo milžiniškos įtakos. Knygoje „Senovės graikų pasakos“ pateikiama trylika žinomiausių graikų mitų. Čia minimi vardai ilgam išliks atmintyje, o herojų atlikti žygdarbiai įkvėps kurti, tyrinėti ir keliauti.
Kaip atsirado pasaulis ir dievai? Kaip dievai pasiskirstė stichijas, kurias valdo, ir kokią įtaką jie daro žmonėms? Kaip iš chaoso gimė tvarka?
Knygoje „Senovės graikų pasakos“ rasite garsųjį mitą apie Ikarą, kuris troško pakilti kuo aukščiau, bet žuvo ištirpus sparnams, kai pernelyg priartėjo prie saulės.Tai pasakojimas apie saiką ir gebėjimą vertinti savo galimybes. Taip pat yra mitas apie Egėją, kuris nusiskandino jūroje, manydamas, jog jo sūnus žuvęs. Ta jūra ir dabar vadinama Egėjo vardu. Sužinosite istoriją apie Andromedą ir Persėją, kurių vardais pavadinti žvaigždynai. Žinoma, čia yra ir pasakojimas apie drąsųjį herojų Heraklį, apdovanotą ne tik išskirtine jėga, bet ir nemirtingumu. Kokie žygiai ir iššūkiai lėmė jo gyvenimą?
Nepamirštama Trojos užkariavimo istorija apie tai, kad ne viską lemia jėga, kad kur kas stipresnį priešą galima įveikti gudrumu ir išradingumu. Pamokanti Narcizo, kuris mylėjo tik save ir dėl to mirė, istorija. Beviltiško, beprasmio darbo simbolis – Sisifo mitas, pasakojantis apie dievus apgaudinėjusį Sisifą, kuris nubaustas ridenti akmenį į kalną, kuris vos pasiekęs viršūnę vėl nurieda žemyn.
Knygos autorė šiuos mitus pateikia žaismingai, tarsi nuotykines pasakas, vaikams suprantama kalba ir net eiliuotai – trys pasakos knygoje parašytos hegzametru – taip pat Antikos laikams būdinga

Sesučių gliukozių pasakos. Janina Edita Janulionytė

sesuciu gliukoziu pasakosGydytoja endokrinologė Janina Edita Janulionytė knygoje „Sesučių gliukozių pasakos“ pasakoja vaikams kaip veikia žmogaus organizmas. Čia vaikams suprantamai ir įdomiai išdėstytos žinios apie žmogaus anatomiją. Daug dėmesio skiriama mitybai ir tam, kokią įtaką mūsų organizmui turi maistas.
Knyga „Sesučių gliukozių pasakos. Virškinimo pasakos vaikams ir jų tėveliams“ atskleidžia, kas vyksta žmogaus organizme, kaip kūnas, sudarytas iš gausybės vandens, sugeba dar ir deginti. Degina kurą, kurį gauname su maistu ir taip šildo visą organizmą. Autorė kūrybingai ir smagiai pasakoja apie Gyvybės ugnelę, kuri rusena mūsų kūnuose, kuri per plaučius maitinasi deguonimi ir "kūrenama" per maistą. O pagrindinis mūsų kuras – gliukozė, gaunama daugiausiai iš angliavandenių ir šiek tiek iš baltymų.
Žmogaus kūnas – atskiras pasaulis, kurį būtina suprasti kiekvienam vaikui. Knyga „Sesučių gliukozių pasakos“ bus ypač naudinga diabetu sergantiems vaikams. Jiems ji padės pažinti būtinus valgymo įpročius ir lengviau susigyventi su nemalonia liga. Sesutės gliukozės ir ponas Insulinas palengva, ramiai ir be įtampos veisis vaikus į nepaprastą pažintinę kelionę.
Gydytoja Janina Edita Janulionytė visą gyvenimą didelį dėmesį skyrė diabetu sergantiems pacientams, domėjosi šios ligos diagnostika ir gydymu, ieškojo būdų palengvinti pacientų gyvenimą ir suteikti kuo daugiau žinių šia liga sergantiems vaikams ir jų tėvams. Knyga „Sesučių gliukozių pasakos“ – tai paprastas ir įdomus būdas padėti vaikams išmokti suprasti savo kūną, užkirsti kelią ligai arba išmokti lengviau ją priimti

Smagūs eksperimentai: kad geriau suprastum, kas vyksta aplinkoje

smagus eksperementai 2Rinkinyje rasite eksperimentų knygą ir visas priemones, kurių prireiks atliekant eksperimentus namuose: skirtingo dydžio mėgintuvėlių, pipečių, termometrą, filtravimo popierių, didinamą stiklą ir kitų priemonių.
Knygoje pateikiama daugiau nei 30 nesudėtingų ir smagių bandymų smalsiems vaikams, norintiems sužinoti, kas vyksta mūsų aplinkoje. Vaikai ne tik atliks eksperimentus, bet supras, kaip mokslas veikia kasdienybėje, susipažins su gamtos, fizikiniais, cheminiais ir mechaniniais reiškiniais, geriau supras mus supantį pasaulį.

Sodžiaus pabaldos ir jų nuotykiai

sodziaus pabaldos ir ju nuotykiai 3Sodžiuje gyvenimas virte verda.
Dėžutėje rasite 5 kartonines nedideles knygutes:
Išdykęs kamuolys
Balta diena
Gobšus paršiukas
Peliukas Pagalbininkas
Kilminga giminaitė

Šiek tiek paikos istorijos. Piret Raud

siek tiek paikos istorijosKnygoje „Šiek tiek paikos istorijos“ rasite 30 trumpų ir linksmų pasakojimų. Visi veikėjai šiuose pasakojimuose bus truputį paiki, tačiau labai mieli. Susipažinsite su žuvimi, vardu Amanda, pamėgusia organizuoti arbatos vakarėlius, kuriuose buvo išgeriama tiek arbatos, kad ežere ėmė sekti vanduo, su kiaušiniu, praktikuojančiu jogą, nes stovėdamas ant galvos juk daraisi sveikas ir laimingas. Dar susipažinsite su obelimi, ant kurios vietoj obuolių auga medaliai. Tai pat knygoje „Šiek tiek paikos istorijos“ sutiksite labai drovų mobilųjį telefoną, megztinį, kuris dievina apkabinimus ir daugybę kitų paikų puikių herojų.
Knygos „Šiek tiek paikos istorijos“ autorė taip pat yra ir iliustratorė, todėl visi smagūs veikėjai nupiešti jos pačios. Tiesą pasakius, juk tik ji (na, gal dar knygos skaitytojai) ir gali įsivaizduoti, kaip atrodo tie kurioziški knygos herojai.
Daugelis istorijų yra ne tik smagios, bet ir pamokančios. Kad ir apie karalių ir jo kumelaitę Rožę, labai mėgstančią bulvių traškučius. Suprantama, kad nuo tokio nepaliaujamo traškučių triauškimo karalystėje baigėsi bulvės! Ką sugalvos karalius ir kuo viskas baigsis? Ir kas nutiks uoliam kareiviui, kuris visus generolo įsakymus vykdo šiek tiek per uoliai? Ar kas nors padės morkai suprasti, kas ji yra? Kodėl dėdė Velas taip mėgsta kolekcionuoti sagas? Daugybė keisčiausių klausimų kils kiekvienam knygos „Šiek tiek paikos istorijos“ skaitytojui, tačiau net nebūtinai čia rasite atsakymus. Juk kartais kur kas svarbiau leisti visiems, taip pat ir sau, mėgautis tuo, kas labiausiai patinka, neieškant jokių logiškų paaiškinimų.

Šimtas latvių liaudies pasakų

simtas latviu liaudies pasaku402Malonusis skaitytojau! Pasakų sekėjau!
Lietuvos ir Latvijos respublikų nepriklausomybės 100-čio jubiliejui - šimtą latviškų pasakų - tokį uždavinį prieš kurį laiką sau iškėliau ir nūnai įgyvendinu šiuo leidiniu.
Jaučiu tam tikrą trūkumą broliškos tautos folkloro skleidimo srityje. O folkloras, ypač pasakos, slepia savyje didžiulius pažintinius, dvasinius turtus ir turi nemažą edukacinę vertę. Verstas pasakas visų pirma skirčiau ankstyvojo amžiaus vaikams ir paaugliams, todėl parinktos neilgos, įdomesnės. Pasakų skaitytojas, sekėjas turėtų susitelkti jų idėjinei - tematinei analizei, išvadai-moralui, išplaukiančiam iš turinio.
Į išverstų pasakų rinkinį pateko pasakos apie gyvulius ir augalus, stebuklinės ir buitinės. Šie žanrai būdingi ir lietuviškoms pasakoms.
Vertimuose pasitaiko senesnių, rečiau vartojamų žodžių, jų junginių. Jie aiškinami atskirai.

 

Šuniukas iš prieglaudos. Holly Webb

suniukas is prieglaudosBesiruošdama mokyklos projektui Keitlina apsilanko vietinėje gyvūnų prieglaudoje ir ten pamato Vinstoną. Išgirdusi istoriją, kaip gražuolis šuniukas buvo paliktas, mergaitė nusprendžia išbandyti visas įmanomas galimybes jam padėti. Keitlina sugalvoja nuostabų planą, kad surinktų kuo daugiau lėšų prieglaudai. Vinstonas tampa tikra žvaigžde, o visi bendraklasiai įsimyli mažylį. Ką Vinstonas galės vadinti tikraisiais namais?

Šuniukų istorijos: 5 minučių pasakos. Joyce Melanie

suniuku istorijos 2Šis puikus 5 minučių pasakų rinkinys apie šuniukus sužavės kiekvieną mažąjį skaitytoją.
Vaikai tiesiog negalės atsitraukti nuo šios knygos, nes linksmi ir mieli šuniukai nepaliks abejingo nė vieno.

Švari. Juno Dawson

svariPaauglių karaliene vadinamos rašytojos Juno Dawson romanas „Švari“ pasakoja apie stulbinamai tikrovišką merginos virsmą iš heroino perdozavusios narkomanės į paprastą paauglę, kuriai reikia pačiai tvarkytis su tradicinėmis paauglių problemomis.
Jaučiu kaip jis žėrėdamas teka mano venomis... tai skystas auksas.
Kai milijonieriaus iš Rusijos dukra Leksė Volkov pabunda po heroino perdozavimo, ji supranta, kad pasiekė visišką dugną. Tačiau Leksė klysta. Dugną ji pasiekia tada, kai atsiduria išskirtinėje nuošalioje reabilitacijos klinikoje. Iš čia belieka tik kilti aukštyn ir bandyti išsikapstyti. Tai jos ir kitų čia uždarytų paauglių užduotis ir vienintelė išeitis. Klinikoje Leksė sutinka daug skirtingų paauglių, kenčiančių nuo įvairių priklausomybių – alkoholio, sekso, valgymo sutrikimų ir pan. Čia ji sutinka ir paslaptingą vaikiną – Breidį...
Galiausiai, susitikusi su savo demonais akis į akį, Leksė suvokia, kad galingiausias narkotikas yra meilė. Ir jai teks gerokai susipurvinti rankas, kad vėl taptų švari.
Priklausomybė, atpirkimas, meilė ir nusivylimas – knygoje „Švari“ emocijos užgriūva visu svoriu ir neleidžia išsilaisvinti iki pat paskutinio puslapio.

 

Tai bent vaikų darželis

tai bent vaik darelisVaikai mokysis pažinti gyvūnus iš spalvingų nuotraukų ir žaismingų eilėraštukų

Tapu tapu takeliu: linksmi nuotykiai, iškilūs paveikslėliai!

000000000002166135 59de859cbb5d7 asset knyguklubas cdb 9789955076193 p1NUOTYKIŲ KNYGUTĖ SU IŠKILIAIS PAVEIKSLĖLIAIS.
Smagiai keliauk po užmiestį:
užsuk į ūkininko sodybą pažaisti su
šuneliu Amsium ir katyte Pūke, į pievą –
pasivolioti minkštoje žolėje,
i mišką – rinkti grybų ar uogų.
Linksminkis, kol nusileis saulutė,
kol ims lipti akelės...
Paskui išauš
kitas rytas ir tu iš naujo
atrasi pasaulį.

Tara Hurangu Nagi, arba Neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose. Aleksandras Makejevas

makejevas tara hurangu nagi533Mažiems ir dideliems mūsų galaktikos vaikams skirta knyga „Tara Hurangu Nagi, arba Neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose“ pasakoja nuotykių kupiną istoriją apie Neklaužados ir jo draugų kovą už Visatą.
Išbandymų, pavojų ir netikėčiausių nuotykių kupina Aleksandro Makejevo istorija vaikams „Tara Hurangu Nagi, arba Neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose“ – tai pasakojimas apie vieno berniuko, Neklaužados, ir jo draugų gyvenimą. Kokius nuotykius jie patiria Žemėje ir kosmose? Į nepaprastas vietas nukeliaujantys herojai atliks ne vieną žygdarbį, jiems ne kartą teks gelbėti vieniems kitus, išvaduoti retą ir įspūdingą gyvūną – kosmozaurą bei išgelbėti Visatą, kuriai grės sunaikinimas.
Fantastiškų nuotykių pasiilgę vaikai knygoje sužinos apie kosmozauro ir jo jauniklių mitybos ypatumus, susipažins su Juoduoju Brakonieriumi ir išsiaiškins viską apie jo blogus darbelius, o kur dar Neklaužados ir jo draugų kova su bjauriaisiais tuštais! Visų netikėtų istorijos posūkių neįmanoma nuspėti.
Trakuose, ten iki šiol gyvena ir kuria. Vaidino lietuviškame seriale „Nekviesta meilė“, taip pat Trakų karališkajame rūmų teatre. Yra išleidęs penkiolika muzikos albumų, taip pat kuria dainas kitiems Lietuvos atlikėjams.
„Tara Hurangu Nagi, arba Neklaužados nuotykiai žemėje ir kosmose“ – ketvirtoji A. Makejevo knyga, tačiau pirmoji skirta vaikams. Mažiesiems skirti du A. Makejevo pasakojimai ir dainelės, išleistos kompaktiniuose diskuose – „Ešeriukas Valentukas“ ir „Padaužų Dainelės“.
Ketvirtąją savo knygą A. Makejevas teigia skiriantis visiems mažiems ir dideliems mūsų galaktikos vaikams, o užvis labiausiai savo sūnui Leonui Martynui ir dukrai Neringai.

Tėti, aš tave myliu. Anna Casalis

teti as tave myliuDu mieli tėveliai, du švelnūs mažyliai ir daug daug meilės!

Tikrieji balandžiai kovoja su nusikalstamumu. Andrew McDonald

tikrieji balandziai kovoja su nusikalstamumuBalandis Naminis ūkyje garsėjo kaip tas, kuriam ne visi namie. Juk jis mėgo persirenginėti! Bet išaušo diena, kai jį surado karvelis Didžiagurklis ir pakvietė prisijungti prie ypatingų balandžių būrio. Jie – stiprūs, lankstūs ir greiti. O svarbiausia – jie gaudo blogiukus ir padeda visiems, kam prireikia pagalbos! Du jauni amerikiečiai – rašytojas Andrew McDonaldas ir dailininkas Benas Woodas – kviečia nerti į linksmų įvykių balą, iš kurios be juoko ir geros nuotaikos neišlipsite. Knyga skiriama jauniesiems skaitytojams ir visiems, kurie palaiko balandžius.

Urvuose ir olose. Markéta Špačková ir Ilona Komárková

urvuose ir oloseAr žinojote, kad rudosios lapės labai netvarkingos, o barsukai taip mėgsta švarą, kad net įsirengia asmeninius tualetus? Ir kad šie gyvūnai – kaimynai, dažnai įsitaisantys tame pačiame guolyje? Sunku patikėti? Eime apžiūrėti paslaptingų būstų – juos rasime po kelmais ir nukirstais medžiais. Pasieksime požeminius labirintus ir pamatysime linksmą triušių šeimą, miegančius lokius ir išdykusius mažuosius šermuonėlius. Šioje gražiai iliustruotoje enciklopedijoje rasite daug įdomių smulkmenų apie gyvūnų karalystę. Pavyzdžiui, kad šiurpusis grizlis iš tolo lenkiasi vieno nedidelio gyvūnėlio...

Užkerėta upė. Zanna Davidson

uzkereta upeDar viena stebuklinga Zannos Davidson istorija apie magiškųjų vienaragių salą – „Magiškieji vienaragiai. Užkerėta upė“. Šį kartą vienragiams ir jų geriausiai draugei Zojai teks kovoti su salą užtvindyti sumaniusiu bloguoju Šešėliu.
Kas gali būti smagiau nei leisti laiką nuostabioje vienaragių saloje? O jei dar turi gražuolę draugę vienaragę? Zojai pasisekė kaip niekam kitam. Jai pavyko rasti kelią į vienaragių salą, apie kurią visi svajoja ir net ne visi tiki, kad ji yra. O Zoja čia linksmai leidžia dienas su savo nauja drauge Astra. Astra – turbūt pati gražiausia vienaragė visoje saloje – ji balta, o visas kūnas spindėte spindi žvaigždėmis.
Tačiau kaip ir visada, net patys gražiausi ir stebuklingiausi dalykai neapsieina be pavojų ir nelaimių. Zoja jau ne kartą gelbėjo vienaragių salą nuo blogojo ponio Šešėlio. Tačiau šį kartą prireiks kaip niekad didelių pastangų ir drąsos.
Vos priartėjusi prie salos Zoja pamato, kad ji visa užtvindyta. Mergaitė supranta, kad turi sustabdyti plūstantį vandenį ir tai padaryti kuo greičiau. Be to, reikia pasirūpinti, kad nenukentėtų vienaragiai.
Zojos ir Astros užduotis šįkart nepaprastai sunki – jos turi nukeliauti į Upės vienaragių karalystę ir paprašyti, kad jie padėtų vienaragių salos gyventojams. Zojai reikės nerti po vandeniu, tačiau kitos išeities ji neturi – jeigu nesiryš, visi vienaragiai žus.
Kokie nuotykiai šį kartą laukia Zojos ir Astros? Ar pavyks joms dar kartą nugalėti Šešėlį ir išgelbėti spalvingąją vienaragių salą? Knyga „Magiškieji vienaragiai. Užkerėta upė“ puikiai tiks jau sklandžiai skaitantiems vaikams, galintiems imtis kiek didesnės apimties, bet paprastų tekstų.
Zanna Davidson – Anglijos vaikų rašytoja. Studijavo anglų kalbą Edinburgo universitete, iš karto po studijų pradėjo rašyti knygas vaikams. Yra parašiusi daugiau nei 50 grožinių ir negrožinių knygų. Negrožines savo knygas pasirašo Susannos Davidson vardu. Ji yra rašiusi apie viską, nuo banginių iki sraigių, nuo dinozaurų iki stebuklingų ponių ir fėjų ar mažučių, į kišenę telpančių monstriukų.
Autorė su dviem sūnumis ir šunimi gyvena namelyje kaime prie didelio tamsaus miško. Mėgsta kalbėtis su savo šunimi ir būdama namie stengiasi neprisivalgyti pernelyg daug sūrio. Puikiai laipioja medžiais.

Už žemėlapio ribų. Allison Tait

uz zemelapio ribu kartografo kronikosKvinas niekada neįsivaizdavo, kad ateis toks laikas, kai jis užsimanys palikti savo namus ir šeimą ir iškeliauti į nežinomybę. Tačiau, regis, Zeinas buvo teisus – kaip, beje, visada – sakydamas, kad nuo dabar Kvino gyvenimas jau nebebus toks, koks buvo anksčiau.
Lenktynės aplink pasaulį baigėsi, Kvinas grįžo namo ir perpiešinėja paties sudarytą pasaulio žemėlapį. Atrodo, pagaliau galės ramiai gyventi, tačiau... to nebetrokšta. Regis, nuotykiai ir nepažinti kraštai patys kviečia Kviną. O kai nedraugiškos kaimyninės šalies karalius, sužinojęs apie neįtikėtinus Kvino talentus ir ypatingą atmintį, nusprendžia jaunąjį kartografą pagrobti, savuose namuose jam tampa nebesaugu. Kur geriausia slėptis nuo persekiotojų, jei ne ten, kur niekas kitas dar nebuvo įkėlęs kojos?

Vaflinės širdelės. Maria Parr

vaflines sirdeles„Vaflinės širdelės“ – tai kelionė į vaikystės pasaulį mažame miestelyje prie įlankos, kur dienas leidžia du geriausi draugai Trilė ir Lena. Debiutinis norvegų rašytojos Maria Parr kūrinys „Vaflinės širdelės“ patiks visiems Pepės Ilgakojinės gerbėjams. Tai pasakojimas, kuris būna ir linksmas, ir kelia jaudulį, tačiau visada akcentuoja ištikimybę ir meilę. Rašytoja nevengia kalbėti tiek apie draugystės teikiamą džiaugsmą, tiek apie iškylančius sunkumus ir slegiančias netekties akimirkas.
Devynmečiai kaimynai - berniukas Trilė ir jo klasės draugė Lena – geriausi draugai, kuriuos nuolat įtraukia keisčiausių nuotykių sūkurys. Nedideliame miestelyje prie įlankos visas laikas priklauso tik jiems – jų mintyse nuolat sukasi netikėčiausios pokštų idėjos. Jie stato savo Nojaus Arką, linksmai mini vasaros pradžios šventę ir ieško Lenai naujo tėčio. O kur dar gatvės muzikantų pasirodymas, laipiojimas tarp jųdviejų namų nutiesta virve ir kiti patys keisčiausi nutrūktgalviški sumanymai. Jei įvykiai pakrypsta netikėta linkme, vaikai žino: greta esantys senelis ir tetulė-bobulė viską sutvarkys ir gyvenimas stos į įprastas vėžes.
Tačiau tai ne tik pasakojimas apie pašėlusius nuotykius ir linksmas išdaigas. Ne tik apie juos.. Tai istorija apie tikrą draugystę ir šeimą, skaudžius išsiskyrimus ir negrįžtamus praradimus, apie gebėjimą užjausti, rūpintis ir mylėti. Apie visa tai pasakojama paprastai, nuoširdžiai ir atvirai. Čia telpa viskas: vaikystės grožis ir juokas, artimo gerumas ir meilė, ilgesys ir sielvartas.
Šiaurės kalbų ir literatūros magistro laipsnį turinti knygos autorė Maria Parr šiuo metu dirba mokytoja pagrindinėje mokykloje. Už antrąją savo knygą „Tonje Glimmerald“ ji apdovanota „Brage“ premija, skiriama geriausiems naujiems norvegiškos literatūros kūriniams.

Vaikų žemė. Justinas Marcinkevičius

vaikuIšdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,
nesvarstydami – kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,
tai pirmiausia, žinoma, vaikams. Kviečiame apsilankyti Justino Marcinkevičiaus sukurtoje VAIKŲ ŽEMĖJE! Tai pirmoji poeto eilėraščių rinktinė vaikams, kurioje sugulė ir gerai pažįstami eilėraščiai, ir keletas naujų, dar niekur neskelbtų. Skaitykite, mokykitės mintinai ir... neskubėkite užaugti!

Vienaragis Mao. Paulina Botyriūtė

vienaragisTai istorija apie dviejų pagrindinių knygos herojų – Vienaragio Mao iš Vienaragių šalies ir devynerių metų Žemės mergaitės Lėjos – draugystę. Tai istorija apie du kitokius – vienintelį baltą tarp spalvotų Mao ir klasės draugų atstumtą „mikčę", apie svajones, apie gebėjimą atsiprašyti ir atleisti, apie tikrą draugystę, nepaisant ūgio, svorio, išvaizdos ar spalvos. Istorija, papasakota pasitelkus legendą apie vaivorykštę, kadais buvusią baltą ir nušvitusią tada, kai Lėja nuoširdžiai pamilo niekieno nemylimą našlaitį Vienaragį. Istorija, sukurianti legendą apie tolimą Vienaragių šalį, kurioje debesys – cukraus vata, kepyklėlėse gaminamos spurgos, legendą, kaip Vienaragis į šį pasaulį atnešė spurgų, kurių viduje skylė. Pasaka, kurioje žaismingai ir kūrybingai kalbama apie draugystę, užplūstančias emocijas, empatiją, apie tuos, kurie vadinami kitokiais, apie pyktį, klaidas, kurių daro visi, apie gebėjimą atleisti ir stebuklingą žodį „atsiprašau". Knygos autorė apie save: Rašymas man – spalvos, jausmai ir gyvenimo gylis. Gyventi paviršiumi paprasta, tačiau tik gylyje galima atrasti ir pajausti tai, ką jaučia pianistas, kai jo pirštai priglunda prie fortepijono klavišų, ką jaučia rašytojas, kai plunksna įbrėžia popierių, ką jaučia tapytojas, kai ranka pradeda šokti drobėje.
Gylis kiekvienam savas. Su kiekvienais gyvenimo metais ar mėnesiais nerti galima dar ir dar metru gilyn. Tačiau prieš pradedant nardyti reikia išmokti plaukti. To dažniausiai mokomės dar vaikystėje. Plaukti gyvenimo jūroje aš mokiausi klausydama pasakų, kurias sekdavo Tėtis. Pasakose viskas – kūryba, gyvenimo tiesos, pamokos, vertybės; jos lyg raktų dėžutės nuo visų pasaulio durų.

Vikingai. Atgal į praeitį Frances Durkin ir Grace Cooke

000000000001111698 5be41e64f37f2 asset knyguklubas k vikingai istronautai 9785430069094Nukeliavusiems atgal į praeitį pas vikingus istronautams reikia tavo pagalbos, atskleidžiant praeities paslaptis. Kartu su jais rink miško gėrybes, mėgink perskaityti runų raštą, statyk didingus laidojimo laivus ir klausykis pasakojimų apie vikingų antpuolius. Nuostabus istorijos, faktų ir veiklų derinys, padedantis istronautams laiku grįžti namo gerti arbatos, yra puikus būdas prikelti istoriją naujam gyvenimui.  

Vilkolakiukas Dolfas Kn.10: Naktis pramogų parke. Paul van Loon

naktis pramogu parke vilkolakiukas dolfasPo klasės išvykos į pramogų parką kažkur pradingo geriausia Dolfo draugė Noura.
Galbūt ją pagrobė? Dolfas tuoj pat išsiruošia ieškoti draugės. Juk jis tikras vilkolakis ir nieko nebijo – net raganų!

Vilkų mergaitė. Katherine Rundell

vilku mergaiteKnyga „Vilkų mergaitė“ – tai į klasikinius vaikų literatūros kūrinius besilygiuojantis anglų vaikų rašytojos Katherine Rundell pasakojimas apie drąsą, kovą ir nuotykius apsnigtuose Rusijos miškuose dvidešimtojo amžiaus pradžioje. Feodora ir jos mama gyvena sniegu užverstuose Rusijos miškuose, name, pilname maisto ir židinių. Už dešimties minučių kelio esančios koplyčios griuvėsiuose gyvena vilkų gauja. Feodoros mama yra vilkų užkalbėtoja, o Feo šio meno dar tik mokosi.
Vilkų užkalbėtojas yra visiška priešingybė gyvūnų dresuotojui. Užkalbėtojas moko gyvūną kovoti už save, slėptis, bėgti ir saugotis žmonių.
Katherine Rundell (g. 1987 m.) – anglų vaikų rašytoja, lietuviškai yra išleista jos knyga „Stoglaipiai“, sulaukusi kritikų ir skaitytojų pripažinimo, pelniusi rašytojai nemažai apdovanojimų, knyga buvo įtraukta ir į trumpąjį Karnegio medalio apdovanojimų sąrašą.
K. Rundell gimė Kento mieste Anglijoje, gyveno Zimbabvėje, kur jos tėtis dirbo diplomatinį darbą. Kai Katherine Rundell buvo keturiolikos, šeima persikėlė į Briuselį. Rašytoja iki šiol prisimena, kokį kultūrinį šoką ji patyrė atvykusi į Belgiją, kur pirmą kartą susidūrė su europiečių paauglių kultūra - niekas čia nelaipiojo medžiais, nevaikščiojo basomis bei nerengė plaukiojimo varžybų, kaip ji tai darydavo Zimbabvėje.
Laisvalaikiu rašytoja mėgsta vaikščioti lynu, laipioti namų stogais ir daryti saulutes, nes „jos veikia panašiai kaip skaitymas – apverčia pasaulį aukštyn kojomis ir užgniaužia kvapą“.
Rašytoja yra Oksfordo universiteto Visų Šventųjų koledžo mokslinė bendradarbė. Pirmąją knygą išleido 2011 metais.