Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Apie Lapiną, kuris pametė protą. Martin Baltscheit

apie lapina kuris pamete prota„Daug žinosi, ilgai gyvensi“, – taip manė Lapinas ir pragyveno ilgą, nuotykių kupiną gyvenimą. Bet jis truputį klydo. Anksčiau ar vėliau pasensta ir jauni, gudrūs, stiprūs lapinai. Lapinas pradėjo tai šį, tai tą pamiršti. Kartą jis nerado kelio į namus, kitąkart išėjo į medžioklę ir pamiršo medžioti, o vieną dieną pamiršo, kad jis – lapinas. Žąsys ir avys ėmė tyčiotis iš jo, tada jis supyko ir norėjo jas suėsti, bet ir tai tuojau pamiršo – ir palinkėjo visoms labos dienos. Galiausiai jį rado jaunieji lapiukai, parsivedė namo ir užgydė jam žaizdas. Tik proto jau nebepagydė, nes protą Lapinas pametė, ir niekas nežinojo kur.
Vaikų rašytojas, aktorius, scenaristas ir režisierius Martinas Baltscheitas (g. 1965) iš viso yra sukūręs per 60 knygų vaikams ir pelnęs daugiau nei 30 apdovanojimų.
Ši paveikslėlių knyga „Apie Lapiną, kuris pametė protą“, šiltai ir sąmojingai pasakojanti vaikams apie senatvę, yra pelniusi Vokietijos jaunimo literatūros premiją ir Sidabrinės plunksnos apdovanojimą, ji išversta į daugelį pasaulio kalbų, daug kartų vaidinta scenoje.

Blogiausi pasaulio mokytojai. David Walliams

blogiausi pasaulio mokytojaiAr pasiruošę naujai humoro dozei? Iš pradžių britų autorius David Walliams jaunuosius skaitytojus sužavėjo „Blogiausių pasaulio vaikų“ serija, o dabar pristato dar vieną itin juokingų pasakojimų knygą „Blogiausi pasaulio mokytojai“. Taip taip, apie pačius keisčiausius mokytojus!
Nemėgstate eiti į mokyklą, nes manote, kad jūsų mokytojai yra pikti, netikę ir nieko neišmano? O gal nuobodūs bei varo žiovulį? Oi, palaukit! Dar nematėte autoriaus David Walliams sukurtų personažų! Dešimt įdomių ir žiauriai juokingų pasakojimų apie pačius blogiausius pasaulio mokytojus privers griebtis už galvos, bėgti pro mokyklos duris ar tiesiog kvatoti iki ašarų!
Viena jų – ponia mokytoja, kuri gyvena tik dėl to, kad galėtų kažką palikti po pamokų, kartais – visą mokyklą. Kitas – mokytojas pusiau žmogus, pusiau pabaisa. Dar yra ir toks, kuris bijo savo mokinių. Ir dar įsimylėjusių mokytojų porelė! Čia tik keli šios smagios knygos personažai.
Milijonai skaitytojų visame pasaulyje pamilo blogiausius vaikus pasaulyje – dabar jie galės pasimėgauti šiuo nuostabiu, visų laikų baisiausių suaugusiųjų rinkiniu „Blogiausi pasaulio mokytojai“.
„Blogiausi pasaulio mokytojai“ – iš pažiūros labai juokinga, tačiau pažvelgus giliau pamatysime, kad knyga yra dar ir pamokanti, visi veikėjai gauna pelnytą atpildą, o skaitytojai gali pasijuokti iš populiariausių stereotipų ir kvailų gyvenimiškų situacijų. Iliustratoriaus Tony Ross piešiniai sužadins vaizduotę ir papildys David Walliams tekstą.
Britų autorius David Walliams yra ne tik vaikų mylimas rašytojas. Jis taip pat ir komikas, scenarijų autorius, dažnas televizijos laidų svečias, šou „Didieji Britanijos talentai“ teisėjas ir filmų bei televizijos serialų aktorius. Aktorystės vyras mokėsi Bristolio universitete.
Savo pirmąją knygą vaikams David Walliams išleido 2008-tais metais. Nuo tada jo kūriniai išversti į penkiasdešimt tris kalbas, o bendras tiražas siekia daugiau nei dvidešimt penkis milijonus knygų. Dauguma autoriaus knygelių vaikams yra išverstos ir į lietuvių kalbą. Rašytojas taip pat 2012-tais metais yra išleidęs savo biografiją „Camp David“.
David Walliams itin aktyviai užsiima labdara ir už sėkmingą lėšų pritraukimą labdaringiems tikslams, jis buvo paskelbtas vienu įtakingiausių visuomenės veikėjų Jungtinėje Karalystėje.

Dangaus Ežys. Mili Joni

dangaus ezysEžių šeima susilaukia mažylių. Ežiukai sparčiai auga ir stiprėja. Dienomis spygliuočiai žaidžia, mokosi ir pažįsta gamtą, o sutemus su seneliu Žynium tyrinėja paslaptingą dangų.
Prisijunk ir tu!

Drakono paštas. Emma Yarlett

drakono pastas Ši interaktyvi ir inovatyvi knyga „Drakono paštas“ neįprasta – joje rasi net penkis tikrus laiškus!
Perskaityk juos ir padėk berniukui prižiūrėti naują augintinį – drakoną.
„Drakono paštas“ - knyga su tikrais penkiais laiškais!
Aleksas savo namuose aptiko drakoną ir nežino, ką daryti. Tačiau berniukas nepasimeta ir nusprendžia parašyti laiškus skirtingiems žmonėms. Gal jie patars? Netrukus Aleksas gauna atsakymus – tikrus laiškus! Atidaryk vokus ir perskaityk, ką daryti berniukui.
Nuostabi spalvinga knyga, kurioje atsiskleidžia tikroji draugystė tarp berniuko ir drakono. Istorija moko atsakomybės, empatijos ir atsisakyti savo norų vardan kito laimės. Per žaidimo formą sužadinama vaiko vaizduotė, skatinamas kūrybiškumas, smalsumas ir – svarbiausia – sukuriamas nepakartojamas atradimo džiaugsmas.

Hester Hilo paslaptis. Kristina Ohlsson

hester hilo paslaptisMegė greitai atsigręžė. Nieko. Tik eglės.
Ji taip mynė, kad net kvėpuoti pamiršo.
Gerklė degė, pakilęs vėjas plaikstė plaukus.
Aplink braškėdami lingavo medžiai.
Veidu varvėjo lietaus lašai, bet ji nekreipė dėmesio.
Vasaros atostogos sename name su daugybe paslaptingų kambarių tiesiog negali būti nuobodžios – tuo įsitikina dvyniai Megė ir Frankas, atsidūrę čia, norėdami pabėgti nuo nesibaigiančių tėvų barnių. Keisti dalykai ima dėtis vos tik atvykus: nežinia kieno mergaitei paliktas šimto metų senumo dienoraštis, neįprasti garsai naktimis ir keistas žinutes sudėliojantis uždraustas žaidimas palėpėje. Gali būti, kad tie, kurie name gyveno anksčiau, vis dar iki galo neišsikraustė...
Iš visų klausimų daugiausiai nerimo kelia šis: ar jie tikrai visi pasmerkti prieš daugelį metų išpranašautai Didžiajai nelaimei?
Dėmesio jauniesiems mistinių detektyvų mėgėjams – dar viena populiariosios švedų autorės Kristinos Ohlsson knyga lietuvių kalba!
„Hester Hilo paslaptis“ – įtraukianti ir kupina paslapčių istorija, tinkamiausia 8–12 m. amžiaus skaitytojams, skatinanti susimąstyti apie tai, kad yra mus visus siejančių dalykų, nepaisant gyvenamo laikmečio ar amžiaus, o kelionės laiku nėra jau tokios neįmanomos.
Knyga „Hester Hilo paslaptis“ skatina savarankiškumą, ryžtingumą, ugdo pasitikėjimą savimi, drąsą, gebėjimą priimti sprendimus. Skaitant detektyvus, lavinamas vaiko loginis mąstymas, pastabumas, gebėjimas atrasti priežasčių ir pasekmių ryšius, gebėjimas kūrybiškai spręsti iškylančias problemas.

Izabelė ir Debesis. Julie Sykes

vienaragiu akademija izabele ir debesis Izabelė labai mėgsta šuoliuoti po Vienaragių akademijos valdas ant nuostabaus vienaragio Debesies. Ji laukte laukia, kada jis atras savo stebuklingas galias!
Tačiau kažkas piktais burtais vėl užkerėjo Žėrintį ežerą. Norint išgelbėti mokyklą, Izabelei su Debesiu teks išmokti pasikliauti vienam kitu, nes abiejų laukia pavojingas nuotykis...

Kada tu skraidysi? Katarina Macurova

kada tu skraidysiLokiukas Ernestas turi geriausią draugą strutį Tadą. Strutis yra paukštis, o visi paukščiai skraido, ar ne? Tai kodėl neskraido Tadas? Matyt, niekas jo neišmokė. Lokiukas pasiryžęs būtinai išmokyti geriausią draugą skraidyti!
DIDŽIOSIOS RAIDĖS, TRUMPI SAKINIAI, SKIEMENUOTAS TEKSTAS, LINKSMA ISTORIJA – PATS TAS MOKYTIS SKAITYTI!
„Kada tu skraidysi?“ – tai jau antroji į lietuvių kalbą išversta čekų rašytojos ir dailininkės Katarínos Macurovos paveikslėlių knyga skiemenuotu tekstu. Pavasario pabaigoje Lietuvos knygynuose pasirodžiusi „Kada tu žydėsi?“ per pirmąsias savaites tapo viena perkamiausių šios kategorijos knygų.
Žaismingas pasakojimas „Kada tu skraidysi?“ mažiesiems padės pramokti skaityti savarankiškai ir jungti skiemenis į žodžius, o žodžius į nesudėtingus sakinius. Netikėta ir nuotaikinga istorija prajuokins ir suaugusiuosius.
Pradinio arba 0 ženkliuku pažymėto lygio serijos „Aš skaitau!“ knygose – didžiosios raidės, skiemenuotas tekstas, nesudėtingi žodžiai, patrauklios iliustracijos. Tekstas skiemenimis pradedantiesiems skaitytojams leidžia tiksliau ir lengviau savarankiškai perskaityti žodžius, geriau įsiminti jų rašybą.

Kiškių troleibusai. Įgarsinti eilėraščiai

kiskiu troleibusai garsinti eilerasciaiSpausk mygtukus ir klausykis lietuvių poetų sukurtų gražiausių eilėraščių apie gyvūnus: Kazio Jakubėno „Pelytė“ ir „Kačiukai“, Violetos Palčinskaitės „Boružė“, Janinos Degutytės „Bitė“, Ramutės Skučaitės „Lopšinė“
Sužinosi, kaip žaidžia kačiukai, kam boružei reikia sparnų, kaip pluša bitutė ir kokie kiškiai vairuoja troleibusus. Nepajusi, kaip imsi kartoti kartu su diktore Violeta. Knygą šiltai nuspalvino dailininkė Vilija Kvieskaitė.
Įgarsintų eilėraščių knygelė lavins vaiko ritmo pojūtį ir kalbos jausmą, supažindins su eilėraščiais pačius mažiausius.

Ko bijojo kapitonas Drebulis. Jose Carlos Andres

ko bijojo kapitonas drebulis Kapitonas Drebulis – tikras piratas!
Jo veidas kaip pirato, rūbai kaip pirato, jis šaukia kaip piratas.
Ir nieko nebijo – kaip tikras piratas!
Nei nakties, nei audrų, nei ryklių, nei sugedusio jogurto.
Na, iš tiesų ne visai taip. Ir piratams būna baisu. Štai kapitonas Drebulis staiga ėmė visko bijoti – net savo paties šešėlio.
O ką daro tikri piratai, kai jiems baisu?
Jie mokosi ĮVEIKTI BAIMĘ!
Įveik baimę kartu su kapitonu Drebuliu!
Nuotaikingas ir žaismingas 4–7 m. amžiaus skaitytojams skirtas pasakojimas „Ko bijojo kapitonas Drebulis“ apie bebaimį piratą, kuris staiga ėmė visko bijoti, taps ne tik maloniu dienos ar vakaro skaitiniu, bet ir įkvėps drąsos bei ryžto įveikti visas baimes – kaip kad jas galiausiai įveikė ir kapitonas Drebulis.
José Carlos Andrés pasakojimą „Ko bijojo kapitonas Drebulis“ apie piratą jaukiai ir šiltai iliustravo vokiečių dailininkė Sonja Wimmer, Lietuvos skaitytojams jau pažįstama iš knygelės „Raudonsnapio Čarlio dantukai“. Meniškos, stilingos iliustracijos lavina vaikų estetinį suvokimą, grožio pojūtį.

Mergaitės knyga. Nerealus vadovas kūrybingoms ir šiuolaikinėms mergaitėms

mergaites knyga nerealus vadovas kurybingoms ir siuolaikinemsIdėjų ir veiklų pilnutėlė knyga „Mergaitės knyga. Nerealus vadovas kūrybingoms ir šiuolaikinėms mergaitėms“, kad taptum kūrybinga ir sumania mergaite, kuri žino, ko nori.
rankdarbių idėjos laisvalaikiui,
įkvepiančių moterų istorijos,
stiliaus, mados ir grožio gudrybės,
žaidimai ir receptai,
įvairiausi iššūkiai,
patarimai, kaip pasitikėti savimi ir išmokti atsipalaiduoti!

Mėsos turgus. Nematomas modelių gyvenimas. Juno Dawson

mesos turgus nematomas modeliu gyvenimas Britų autorės Juno Dawson jaunimui skirta knyga „Mėsos turgus: nematomas modelių gyvenimas“ apima mados, feminizmo ir savęs atradimo temas, tačiau kartu tai yra pasakojimas apie mados pramonės užkulisius.
Janos Novak gyvenimo istorija skamba stereotipiškai. Ji aukšta, liekna ir gėdijasi savo kūno, kol vieną dieną, jos pačios ir aplinkinių nuostabai, merginą pastebi mados agentai ir šešiolikmetė patenka į žvaigždžių pasaulį. Tačiau mados industrija tiek pat klastinga, kiek ir žavi, čia kiekviename žingsnyje tave stebi plėšrūnas. Jana – jauna mergina iš Londono, iškelta į aukštumas, tačiau, kuo aukščiau esi, tuo žemiau gali kristi.
Skaitytojas seka paskui Janą ir kartu patiria pakilimus bei nuopolius, kurie ženklina modelio kelią. Iš pradžių top modelio gyvenimas atrodo saldus, tačiau po truputį ima ryškėti ir tamsiosios šios profesijos pusės. Tai nuolatinis spaudimas atitikti tam tikrus išvaizdos standartus, kas sukelia mitybos problemas, o modeliai, norėdami išsaugoti energiją ir gyvybingumą, įninka į narkotikus. Tai ir konkurencija, ir priekabiavimas, ir pavydas.
„Mėsos turgus“ siunčia svarbią žinią paaugliams ir visiems skaitytojams apie kūno įvaizdį ir mados pramonės tikrovę. Tai ne tik mados ir jos užkulisių istorija, bet ir širdį veriantis pasakojimas apie savęs atradimą ir tai, ką reiškia iš tikrųjų būti savimi. Pasakojimas taip pat neįtikėtinai gerai atspindi šiandienos judėjimą #MeToo.
Privalu įspėti, kad knygoje paliečiamos tokios temos, kaip valgymo sutrikimai, transfobija, seksualinis priekabiavimas, gėdinimas dėl kūno, prievarta bei narkotikų vartojimas.
„Mėsos turgus: nematomas modelių gyvenimas“ – fikcija, tačiau Janos vietoje yra tūkstančiai jaunų merginų. Knyga aktuali ir bado pirštu į problemas, kurios slepiasi po tviskiu mados pasaulio sluoksniu.
Juno Dawson – britų rašytoja, kurianti knygas paaugliams. Autorės romanai pelnė įvairių apdovanojimų ir sulaukia daug teigiamo skaitytojų dėmesio. Rašytoja dažniausiai imasi socialinių temų ir kalba apie narkotikus, seksualumą, santykius, lytiškumą. Juno Dawson gerai išmano aptariamas problemas, gimusi vyru ji 2015-tais metais apsisprendė gyventi kaip moteris.
Autorė nuolat rašo straipsnius leidiniams „Attitude Magazine“, „Glamour Magazine“ ir „The Guardian“. Taip pat Juno Dawson šiuo metu kuria savo knygos „Mėsos turgus“ adaptaciją televizijos serialui.

Muzika smaližiams. Anna Czerwinska-Rydel

muzika smaliziamsAr mėgstate saldumynus? O gal žinote, kas yra muzikinės formos, kuo skiriasi fuga nuo sonatos ir kuo tortas primena muzikinį rondo? Nustebsite sužinoję, kad pyragai ir muzikiniai kūriniai yra labai panašūs! Kviečiame į nepaprastą cukrainę! Čia galėsite paragauti įvairiausių gardumynų: sausainių, keksiukų, pralinių, spurgų ir tortų. Visų šių skanėstų jums bus pasiūlyta skambant tam tikrai muzikai.
Atsiverskite šią knygą „Muzika smaližiams“ ir sužinosite, kad skanusis trupininis pyragas turi daug ką bendro su muzikiniu sonatos ciklu, plakta grietinėle pagardintas saldusis morengas – su ABA1 forma, o mielinis pyragas – su fuga.

Nauji namai Tilei. Linda Chapman

nauji namai tilei„Nauji namai Tilei“ – jauki ir pamokanti knygelė vaikams, kurią sukūrė britų autorė Linda Chapman. Istorija pasakoja apie dvynius, kurie padeda apleistiems gyvūnams susirasti naujus namus. Šį kartą jie gelbės mažylę Tilę.
Greisė ir Džekas yra devynmečiai, kurie labai myli gyvūnus. Vaikai turi įkūrę net savo verslą! Jie priglaudžia benamius katinus bei šunis ir juos globoja tol, kol suranda nuolatinius namus ir naujus mylinčius šeimininkus. Džiugu, kad beveik visada jiems pasiseka apleistam gyvūnui surasti naują šeimą. Tuo metu, kai globotinių neturi, dvynukai padeda savo mamai. Jos veikla taip pat susijusi su gyvūnais. Mama prižiūri kitų žmonių šunis. Šį kartą parsivežė net tris gražuolius ir išsiuntė vaikus juos pavedžioti.
Vaikštinėdami su šunimis Greisė ir Džekas išgirsta inkštimą. Netrukus pamato mielą baltą šuniuką, kuris atrodo liūdnas ir vienišas. Šalia mėtosi gerokai per dideli ir per sunkūs žaislai, o vargšas gyvūnas neturi ko gerti. Supykę vaikai nepaiso mamos paliepimo niekada neiti į svetimus namus ir pasibeldžia į namo duris tikėdamiesi rasti šuniuko šeimininką. Tarpduryje pasirodžiusi moteris keikia savo augintinį. Pasirodo maža, baltaplaukė Tilė sugraužė šeimininkės rankinę, išbarstė sausainius ir kitaip nusikalto, o už bausmę buvo ištremta į lauką. Moteris jau gailisi nusipirkusi šunį. Vaikai įtikiną Tilę perleisti jiems ir pažada surasti tinkamus namus, tokius, kuriuose šunelis bus mylimas.
„Nauji namai Tilei“ yra jautri ir pamokanti istorija apie atsakomybės jausmą, kurio neretai stinga augintinių šeimininkams. Taip pat tai pasakojimas apie draugystę ir meilę. Ar pasiseks Tilei rasti naujus namus? Dvyniai dėl to pasistengs, o skaitytojai mėgausis naujais tarpusavio ryšiais ir draugų nuotykiais.
Linda Chapman gimė 1969 m. Liverpulyje. Prieš tapdama rašytoja ji dirbo daug įvairių darbų. Linda buvo teatro scenos vadybininke, šunų dresuotoja, knygų pardavėja, aukle, mokytoja ir tyrimų asistente.
Autorė yra parašiusi daugiau nei 120 knygų vaikams, kai kurias savo vardu, kitas pasirašė skirtingais slapyvardžiais.
Linda gyvena Lesteršyre su vyru, trim mažais vaikais ir dviem šunimis. Kai nerašo, ji mėgsta važinėti, skaityti, vaikščioti su savo augintiniais ir lankytis bibliotekose.

Pasaiba ir receptų vagys. Danguolė Kandrotienė

pasaiba ir receptu vagysRašytoja ir leidėja Danguolė Kandrotienė yra grožinių knygų ar enciklopedijų vaikams sudarytoja ir (arba) tekstų autorė, sukūrusi ne vieną edukaciją moksleiviams. 2014 metais autorės knyga „Spintos istorijos“ išrinkta geriausia metų knyga vaikams, o Tarptautinė jaunimo ir vaikų biblioteka (esanti Miunchene, Vokietijoje) šią knygą įvertino kaip vieną iš 200 vertingiausių metų kūrinių vaikams ir jaunimui.

Paslaptingas drakonas. Ed Clarke

paslaptingas drakonas – Niekam nesakyk! – pareikalavo Marija.
Dilanas nesiklausė. Jis negalėjo atplėšti akių nuo smulkios kampe susigūžusios būtybės.
– Čia... drakonas.
Fantastinės būtybės (o jei tiksliau – drakonai), moksliniai tyrimai ir, žinoma, nuotykiai – visa tai tikrai sudomins vidutinio mokyklinio amžiaus (9–12 m.) skaitytojus.
Marija – tikra mokslininkė. Nesvarbu, kad jai dar tik dvylika. Na, rugsėjį sueis dvylika. Amžius – tik smulkmena, kur kas svarbiau tai, ką gali nuveikti ir sužinoti! Marijai labiausiai patinka fosilijos. Kur kas labiau nei žmonės ar gyvūnai.
Kas galėjo pagalvoti, kad vienas archeologinis radinys pasirodys esąs... pats tikriausias drakonas?
Linksmas ir įtraukiantis 8-11 metų vaikams skirtas britų rašytojo Edo Clarke'o pasakojimas „Paslaptingas drakonas“ ugdo empatiją, savivoką, atsakomybės jausmą, skatina domėtis ir tyrinėti bei patikėti, jog viskas yra įmanoma, net jei tektų prižiūrėti tikrai ypatingą radinį – dar visai mažytį drakoniuką.

Pažiūrėk ir pasakyk, ką matai pajūryje. Sebastien Braun

paziurek ir pasakyk ka matai pajuryje Prie jūros taip smagu!
Ši knygelė su daugybe detalių ir įspūdingų pajūrio gamtos vaizdų puikiai tinka laikui su mažaisiais leisti. Apžiūrėkite paveikslėlius puslapio apačioje, raskite juos peizažuose ir kartu perskaitykite žodžius. Mokytis galima ir poilsiaujant!
Gyvūnai, jų pažinimas ir gamta – vienos įdomiausių temų ikimokyklinio amžiaus vaikams. Knygelė „Pažiūrėk ir pasakyk, ką matai pajūryje“ – tai ne tik žaidimas ir smagi pramoga, bet ir ugdymo įrankis, padėsiantis lavinti vaikų pastabumą ir gebėjimą susikaupti.
Atraskite visus pasislėpusius gyvūnus, išmokite jų pavadinimus, sužinokite, kas kur gyvena, pažiūrėkite, kaip pajūryje pramogauja žmonės, ir įgykite naujų žinių apie nuostabų vandens pasaulį! Be to, gyvūnų ir objektų pavadinimai didžiosiomis raidėmis šalia paveikslėlių padės ne tik pažinti juos, bet ir mokytis skaityti.
Šioje knygoje esančioms užduotims atlikti neprireiks jokių specialių piešimo ar rašymo priemonių, užteks tik pastabumo. Ją vartant ieškoti pasislėpusių objektų bus puikus užsiėmimas, išvaikysiantis nuobodulį ar irzlumą ir keliaujant, ir namuose.

Piešimo ABC. Imogen Williams

piesimo abcAr norėtum išmokti gražiai piešti?
O gal būtų smagu mokytis anglų kalbos?
Dabar gali mokytis abiejų dalykų vienu metu!
Ši knyga – ne tik gražiai iliustruota anglų kalbos abėcėlė, bet ir puikus piešimo vadovas.
Išmoksi parašyti visas abėcėlės raides, o paskui jas paversi šauniais gyvūnų piešiniais.
Pamatysi – piešti iš tiesų labai lengva!

Pūkis ir Pūkutis. Vytautas V. Landsbergis

pukis ir pukutis„Pūkis ir Pūkutis“ – aštuntoji Pūkio pasakų serijos knygelė. Vytautas V. Landsbergis istorijose apie lapiuką Pūkį moko mažuosius skaitytojus pažinti gyvenimą. Autorius supažindina vaikus su aplinka bei kylančiomis problemomis. Šioje dalyje kalbama apie metų laikų kaitą.
Pūkis – lapiukas, kuriam tėvai davė tokį vardą, nes gimęs jis priminė minkštą kamuoliuką. Mažylis labai smalsus, nuolat leidžiasi į nuotykius, o autorius Vytautas V. Landsbergis juos aprašo savo pasakose, skirtose 2-7 metų skaitytojams.
Visos knygelės pasakoja apie skirtingus įvykius ar reiškinius. Štai pasakoje „Pūkis karalius“ lapiukas mokosi pagarbiai elgtis su kitais. „Pūkis ir traktorius“ supažindina vaikus su žemės ūkio darbais bei technika. „Pūkis ir baidyklė“ moko tvarkos ir kaip svarbu išlikti savimi. „Pūkis ir dantukai“ padeda įveikti dantų gydytojo baimę, o „Pūkis ir šarka“ pasakoja istoriją, kaip svarbu padėti kitiems. Na, o „Pūkis ir Pūkutis“ – apie sezoninius pokyčius.
– Greitai prasidės ruduo, – vieną dieną lapiukui Pūkiui pasakė mama, – eik ir atsisveikink su vasara.
Ir lapiukas išėjo.
Vytautas V. Landsbergis pasakoja mažojo lapiuko nuotykius, kurie nutiko ieškant vasaros. Juk mama liepė su ja atsisveikinti, tik kaip surasti tą vasarą? Mažylis Pūkis sutiks savo draugus ir pamažu sužinos kaip pasaulyje keičiasi metų laikai. Pūkui teks atsisveikinti ne tik su vasara, o ir su drauge piene, kurią jis vėl susitiks tik kitą pavasarį.
Pūkio pasakos yra labai jaukios, pamokančios, o dėl nuostabių Dalios Karpavičiūtės iliustracijų mažyliai noriai varto knygeles.
Vytautas V. Landsbergis – poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas. Jis režisavo daugiau nei dvidešimt filmų, taip pat pastatė daugybę spektaklių vaikams ir suaugusiems. Vytauto V. Landsbergio knygos vaikams itin populiarios, o kai kurie herojai tapo kultiniais. Beveik visi vaikai pažįsta Briedį Eugenijų, Pelytę Zitą ar arklį Dominyką. Šie personažai iš knygų puslapių buvo perkelti ir į teatro sceną.
2003-iais metais autorius gavo Lietuvos Respublikos švietimo ministerijos Vaikų literatūros premiją už nuopelnus vaikų literatūrai, 2009-ais metais Vytautas tapo Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatu.

Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone. Gintaras Kaltenis

rainiuko pikselio ir pradinuko petriuko nuotykiai londone2018 metais pasirodė knyga vaikams „Rainiuko Pikselio kelionės po Lietuvos miestus“. Ji buvo pamėgta tiek vaikų, tiek suaugėlių. Gavo prestižinį Lietuvos rašytojų Sąjungos apdovanojimą! Autorius, įkvėptas sėkmės, parašė antrąją knygos dalį „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“, kurioje skaitytojas vėl turės progą susitikti su pamėgtais pirmosios knygos herojais, taip pat susipažinti su naujais. Svarbiausieji jų - rainiukas Pikselis ir pradinukas Petriukas - neįtikėtinų nuotykių dėka tapę socialinių tinklų žvaigždėmis.
... Meras, irgi Katinas (ir jau seniai), spręsdamas opiausią Lietuvos problemą „dingstantys žmonės“ (dingę žmonės „atsiranda" svečiose šalyse), pasikviečia socialinių tinklų žvaigždes rainiuką Pikselį ir pradinuką Petriuką (jie išgarsėjo po neįtikėtinų nuotykių kelionėse po Lietuvos miestus), ir prašo juos vykti į antrą pagal lietuvių skaičių pasaulio miestą Londoną ir įkalbėti augintinius grįžti namo. Jiems čia bus sukaltos šuniukų būdelės ir aikštelės, kačiukų nameliai ir parkeliai, akvariumo žuvytėms – ežeriukai ir tvenkinukai, kanarėlėms – soliariumai ir terariumai, visiems bus nemokamas gydymas ir „skani“ pensija, kai jau senatvė! Tada paskui augintinius, pasak Mero, grįš ir jų augintojai, ir Lietuva įsiklestės.
Londone Pikselio ir Petriuko laukia ne tik tolima giminaitė Petronėlė, pažintis su Londono katinu Breksitu, bet ir Pomidorinių gauja, kurios piktasis vadas Krikštatėvis sieka pagrobti Petriuką ir sužinoti kažkokią PASLAPTĮ – sužinojęs šią paslaptį mafijos tūzas taptų Pasaulio Valdovu. Jį ir jo gaują seka legendinė anglų žvalgybos agentūra MI6 ir specialusis agentas pusbrolis Garfildas. Trafalgaro aikštėje įvyksta triukšmingas visos Jungtinės Karalystės lietuvių kilmės augintinių susirinkimas. Po jo prapuola Petriukas...
„... Baltijos jūroje pastebėtas piratų laivas! Regis, jis suka į Klaipėdą. Kas tai? Juk istorijos mokytoja sakė, kad paskutinis plėšikas Lietuvos kraštuose buvo svieto lygintojas Tadas Blinda?“
Kokia ta didžioji paslaptis, kaip bus išvaduotas Petriukas, ar augintiniai ir jų augintojai tikrai grįš į Lietuvą, sužinosite netrukus...
Knygoje „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“ nemažai edukacinių elementų – schemos, žemėlapiai, Londono objektų aprašymai ir piešiniai. Autorius lengvai, su jam būdinga nedidele ironijos doze aprašo istorinius, turistinius, geografinius, socialinius ir kitus Londono objektus. Todėl vaikams pateikta medžiaga lengvai įsiminama ir įsisavinama. Perskaitę šią knygą vaikai bus įvertinti savo geografijos mokytojų!
Knyga „Rainiuko Pikselio ir pradinuko Petriuko nuotykiai Londone“ yra keliasluoksnė – patys mažiausi skaitytojai galės „skaityti“ knygą piešinukais, kurių knygoje yra labai daug ir jie gražūs kaip Volto Disnėjaus filmai ir komiksai (piešinius kūrė nereali animatorė Rita Anskaitienė). Didesnieji – skaityti knygos tekstą ir, jei per sunku ar neįdomu, nekreipti dėmesio į geografines, istorines ar turistines nuorodas. Na, o vyriausiasis skaitytojas (kokių 10-14 metų) su malonumu ir edukacine nauda paners į visus nuotykingus knygos sluoksnius.

Skruzdėliukas Nežiniukas, Kn. 1. Rasa Duchovskienė

skruzdeliukas neziniukas 1 knygaAr žinai, kodėl nutrūkusi driežo uodega dar juda?
O kokio ilgio yra voro tinklo siūlas?
Kodėl žiogas visą naktį čirškia ir kuo jis girdi?
Kas ten šviečia ant jonvabalio?
Kaip vikšras pavirsta gražuoliu drugeliu?
Visus šiuos ir dar daugelį įdomių klausimų apie gamtą išsiaiškinsite keliaudami pievomis ir miškais su mūsų smalsuoliu Skruzdėliuku Nežiniuku.

Skruzdėliukas Nežiniukas, Kn. 2. Rasa Duchovskienė

skruzdeliukas neziniukas 2 knyga„Išleidusi j pasaulį pirmąją knygelę apie skruzdėliuką Nežiniuką, savo darbe vaikų darželyje sulaukiau dar daugiau mažylių klausimų apie įvairius gyvūnėlius. Visi ėmė klausinėti, o su kuo dar savo kelionėse susitiko smalsuolis skruzdėliukas. Todėl greitai prisikaupė istorijų naujai knygelei. Dabar ją ir laikote savo rankose. Smagu, kad vedžiodama savo Nežiniuką po pievas ir miškus, ir pati sužinojau daug įdomių dalykų apie gamtą ir gyvūnus. Skubu dalintis su jumis šiomis žiniomis.“
Rasa Dmuchovskienė
Ar žinai, kam bitei reikalingi du skrandžiai?
O kodėl varlės kurkia?
Kiek per dienų suėda sliekas?
Įdomu, kiek dantų turi sraigė?
Kaip kurmiai konservuoja maistą?

Skruzdėliukas Nežiniukas viską jau išsiaiškino.
Tuoj papasakos ir jums.

Šuniukas eina ant puoduko

suniukas ant puodukoAš ir tu – išmokime kartu! Šuniukas pirmą kartą eina ant puoduko. Nusimauti sauskelnes, nusivalyti užpakaliuką, paspausti tualeto mygtuką – o tu visa tai jau moki?
Šioje interaktyvioje knygelėje mažyliai skatinami ir mokomi patys atlikti elementarius kasdienius veiksmus. Suprantamai suformuluotos teksto užduotys ugdo kalbinius gebėjimus ir bendravimo įgūdžius.
Patogi rankinės forma ir kieti kartoniniai lapai – tai itin patraukli knygelė mažajam skaitytojui.

Šuniukas Maksius ir voveriukas, ieškantis istorijos. Steve Voake

suniukas maksius ir voveriukas ieskantis istorijosSusipažinę su Skruzdžiumi, mažyčiu voveriuku, ieškančiu istorijos, Maksius ir jo bičiuliai šunys nutaria vėl leistis ieškoti NUOTYKIŲ. Laimė, mieste dedasi mįslingi dalykai: iš zoologijos sodo dingsta žvėreliai. Netrukus draugams tenka akis į akį susidurti su liūtais, aštrialiežuvėmis beždžionėmis ir įtartinu sargu Šnaideriu Lardu. Ar pavyks šuniukui Maksiui išgelbėti zoologijos sodo augintinius, o Skruzdžiui rasti istoriją?

Šunyčiai Patruliai. 4 juokingi nuotykiai

sunyciai patruliai 4 linksmi pasakojimaiŠunyčių patrulių kasdienybė kupina įvykių, nuotykių, pokštų ir smagaus juoko. Istorijos apie kovą su klastingu meru Hamdingeriu, pavojingas lenktynes oro balionais ir tris Rablo norus išpildžiusį džiną bus puiki vakaro pabaiga keliaujant į sapnų karalystę.

Trupininis ir Purvinis. Jelena Pervan, Jelena Brezovec

trupininis ir purvinisAūūūūūūū!
Ar netoliese yra vaikų, kurie nemėgsta praustis, plautis rankų, valytis dantų ar trinktis galvos? Arba mėgsta, bet kartais pamiršta?
Du išdykėliai mikrobai Trupininis ir Purvinis kaip tik ieško murzinos žaidimų aikštelės, kurioje galėtų kelti puotą. Galbūt tavo panagės tiktų mikrobų gimtadienio šventei? O gal tavo tarpdančiuose yra šokolado? Trupininis ir Purvinis mielai atsikraustys ten, kur tvyro jauki nešvara!
Bet ar tikrai smagu, kai tavo panagėse, burnoje ir plaukuose apsigyvena nenaudėliai mikrobai? Ši knygelė padės sužinoti, kas nutinka, kai įsišėlsta Trupininis ir Purvinis, ir kaip praustis bei valytis dantis, kad nuo jų apsisaugotum!
Šioje knygoje „Trupininis ir Purvinis“– net trys smagios ir pamokančios istorijos apie tai, kas nutinka, kai užmirštame kasdienę higieną ir, žinoma, naudingi patarimai, kaip laikytis švaros ir neprisileisti jokių nenaudėlių mikrobų. Tegul jie eina išdykauti kur nors kitur!
Bendravardžių kroačių rašytojos Jelenos Pervan ir dailininkės Jelenos Brezovec kūrinys – tai žaismingos istorijos apie išdykusias bakterijas.

Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms: 100 istorijų apie Lietuvos moteris. Viktorija Aprimaitė, Viktorija Urbonaitė

vakaro istorijos lietuvos mergaitemsPasaulyje gyvena šimtai tūkstančių visuomenei, mokslui bei kultūrai nusipelniusių moterų. Tačiau bendraautorės Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė nusprendė pagerbti būtent Lietuvos moteris ir į knygą „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms: 100 istorijų apie Lietuvos moteris“ įtraukė šimtą jaukių pasakojimų.
Autorės pasakojo, kad atrinkti tik šimtą šalies istorijai nusipelniusių moterų buvo tikrai sunku. Dalį sąrašo pasiūlė leidykla „Dvi Tylos“. Daugelį moterų rekomendavo autorių pašnekovės. Taip pat buvo atsižvelgta į naujausius apdovanojimus bei pasiekimus. Penkiasdešimt herojų yra istorinės asmenybės, o kitas penkiasdešimtukas gyvena čia pat, šalia mūsų. Gaila, bet ne visas veikėjas būsime girdėję, todėl Viktorija Aprimaitė bei Viktorija Urbonaitė taiso šią padėtį ir kviečia susipažinti su ankstesnių laikų ir šių dienų herojėmis.
Knygoje susipažinsime su pačiomis įdomiausiomis asmenybėmis. Sutiksime sukilimo vadę Emiliją Pliaterytę, garsią poetę Janiną Degutytę, pirmąją mūsų šalies gydytoją Barborą Burbaitę-Eidukevičienę, diplomatę Magdaleną Avietėnaitę, garsiąją rašytoją Žemaitę, knygnešę Mariją Piaseckaitę-Šlapelienę, aktorę Oną Rymaitę, kraštotyrininkę Stefaniją Glemžaitę. Taip pat nepamirštos ir šių dienų didvyrės. Trumpos istorijos skirtos olimpinei čempionei Rūtai Meilūtytei, garsiajai tinklaraštininkei Beatai Nicholson, prezidentei Daliai Grybauskaitei, litaratūros pasaulį siūbuojančiai Kristinai Sabaliauskaitei, pedagogei Austėjai Landsbergienei ir kitoms.
Aktorės, rašytojos bei poetės, lenktynininkės, sportininkės, knygnešės, gydytojos, mokslininkės, keliautojos, laivo kapitonės ir dainininkės – sunku net išvardinti sritis, kuriose pasižymėjo knygoje minimos moterys.
Daugelį istorijų užrašė Viktorija Aprimaitė ir Viktorija Urbonaitė, tačiau yra ir išimčių. Pavyzdžiui, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė apie save papasakojo pati. Istorijos yra trumpos ir itin smagios – tikrai neprimins Vikipedijos tekstų. Kiekvienai damai skirtas vienas puslapis ir iliustracija. Prie šios knygos dirbo devyniolika mūsų šalies iliustratorių, kurie stengėsi kuo tiksliau perteikti moterų charakterį.
„Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms: 100 istorijų apie Lietuvos moteris“ – įkvepianti knyga, kuri yra dedikuota mergaitėms, bet tiks bet kokio amžiaus bei lyties skaitytojams.
Viktorija Aprimaitė baigė kūrybinių industrijų bakalauro bei komunikacijos magistrantūros studijas. Autorė yra MO muziejaus komunikacijos darbuotoja, rašo straipsnius mados, meno ir muzikos žurnalui „Swo“.
Viktorija Urbonaitė studijavo filosofiją ir religijotyrą. Moteris kartu su kolege įkūrė kūrybos namus „Kregždynas“, kuriame moko žmones kūrybinio rašymo ir fotografijos.