Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Visas knygas galite užsisakyti elektroniniame bibliotekos kataloge

Alšis iš Alšėnų. Gintaras Kaltenis

alsis„Alšis iš Alšėnų“ - tai knyga apie kunigaikštį Alšį, kuris gyveno prieš tūkstantį metų ir įkūrė Alšėnus, ir šunį Alšį, kuris Alšėnų miestelyje (dabar Baltarusija) prisijungė prie raitelių ekspedicijos, jojančios žirgais žemaitukais į Juodąją jūrą. Kunigaikštis Alšis tapo garsios ir šlovingos Alšėnų giminės pradininku (garsiausi „Alšėnai“ – Vytauto Didžiojo žmona Julijona ir Jogailos žmona Sofija), o šuo Alšis tapo žinomiausiu, populiariausiu ir mylimiausiu šunimi-herojumi šių dienų Lietuvoje.
Neįtikėtini nuotykiai, žygiai su žirgais ir raiteliais, istoriniai ir geografiniai faktai, senoviniai žemėlapiai ir schemos, knygoje pateikti įdomiai, vaikams suprantamu stiliumi, todėl drąsiai šią knygą „Alšis iš Alšėnų“ galima vadinti edukacine ar net alternatyviu Lietuvos istorijos vadovėliu.
Ši knyga „Alšis iš Alšėnų“ – tai jaudinantis pasakojimas apie žinomiausią Lietuvos šunį mišrūną Alšį, kuris prisijungė prie istorinio žygio „2000 km istorijos“ raitelių, keliavusių Vytauto Didžiojo keliu iki Juodosios jūros. Knyga skatins domėtis, pažinti ir įvertinti įvairius Lietuvos istorijos įvykius, reikšmingas datas bei iškilias asmenybes, papasakos apie neįtikėtino likimo šunį, apie jo draugystę su žirgais ir raiteliais. Tai knyga apie tikras gyvenimiškas vertybes - draugystę ir ištikimybę, velnišką atkaklumą ir dar velniškesnį užsispyrimą, supernuovoką ir neįtikėtiną išmanumą. Apie nepaprastus nuotykius, išgyvenimus, susitikimus ir, gal būt, net reinkarnaciją.

Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje. Norbertas Černiauskas

apie saulius riterius ir drakonus lietuvojeLietuvos Šaulių sąjungos šimtmečiui skirta knyga vaikams „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ – žaismingas iliustruotas pasakojimas apie Lietuvos Šaulių organizaciją ir jos istoriją.
Žinome, kad kadaise Lietuvoje gyveno riteriai. Bet kur jie prapuolė pasibaigus viduramžiams? Nejau visam laikui išjojo ir dingo? Tačiau juk ir šiandien sakome, kad „elgiasi lyg tikras riteris“, o kilnius žmones laikome turinčiais „riteriškų savybių“...
Istorikas Nobertas Černiauskas įsitikinęs, kad gerai paieškoję riterių rastume ir šiandien. Juk ir šiais laikais netrūksta vyrų ir moterų besimokančių garbingai valdyti ginklą ir ginti Lietuvą nuo priešų. Pasirodo, yra net šiuos Lietuvai atsidavusius žmones vienijanti organizacija. Ji vadinasi Lietuvos Šaulių sąjunga. Ir 2019 m. ji švęs šimtąjį savo gimtadienį.
Knyga „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ skirta visiems turintiems vaizduotę ir pasiruošusiems keliauti šimtą metų į praeitį. Tą padaryti padės sapnai, nuotraukų juostelės, dienoraščiai ir telefono ryšys. „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ – tai detektyvas ir riterių paieška XXI a. betono džiunglėse, parašyta profesionalaus istoriko ir iliustruota Londono Goldsmitho universiteto studentės Birutės Bikelytės.
Knygos „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ pasakojimą kuriantys Vladas, Matas ir Ignas yra realios asmenybės, o jų nuotykius komentuojantys Rimvydas ir Aleksiejus ne tik tyrinėja istoriją Vilniaus universitete, bet ir geriausiai Lietuvoje išmano kas yra riteriai. Leidėjai įsitikinę, kad vaikams būtina istoriją pasakoti kitaip – todėl pasakojime dalyvauja ne tik šauliai, bet ir stebuklingas riterių bei drakonų pasaulis.
2019 m. šimto metų gimtadienį švenčianti Lietuvos šaulių sąjunga – pilietinės savigynos asociacija, kurios nariais pastaraisiais metais tapo gausybė žinomų šalies žmonių. Taip savo patriotizmą ir meilę tėvynei išreiškė Edmundas Jakilaitis, Vytaras Radzevičius, Benediktas Vanagas ir gausybė kitų. Knygelės „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ autorius istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Norbertas Černiauskas taip pat ilgametis šaulys – jis prie organizacijos prisijungė būdamas šešiolikos.
Mokslininkas pasakoja, kad mintis parašyti knygą kilo netikėtai – galvojant apie artėjantį Lietuvos Šaulių sąjungos šimtmetį ir... mėgaujantis desertu Pilies gatvės kavinėje. Autorius pasakoja, kad Šaulių sąjungą atrado sumanęs pasimatuoti karinę uniformą, sudalyvauti žygiuose ir paragauti kariško gyvenimo – visa tai jis rado pravėręs šios organizacijos duris. Dabar jo tikslas – apie šaulių gyvenimo būdą papasakoti platesniam jaunųjų skaitytojų ratui.

Berniukas, kuris augino drakonus. Andy Shepherd

berniukas kuris augino drakonusKas auga jūsų senelio sode – įprastos obelys, kriaušės ir slyvos? Štai Tomo senelio sodas tikrai stebuklingas! Knygoje “Berniukas, kuris augino drakonus“ sužinosite, kokie nepaprasti dalykai gali užaugti ant medžio.
Tomas turi augintinį! Ne, ne šunį. Ne, ir ne katę. Ir net ne žiurkėną ar egzotišką tarantulą! Jis augina...drakoną!
Tomas neįtarė nieko bloga, kai iš senelio sodo į namus parsinešė keistą vaisių. Netrukus iš jo „išsirito“ ne kas kitas, bet nedidelis drakonas! Tomas pavadina naująjį draugą Blyksniu ir... daugiau niekada nebebus nuobodu! Juolab, kad senelio sode ant keistojo medžio auga ir daugiau neįprastų vaisių. Ar kiekviename iš jų yra drakonas?!
Jei nori auginti drakoną, jokiu būdu nesakyk apie tai mamai. Verčiau atsiversk „Berniukas, kuris augino drakonus“ ir sužinok, kaip su šiais neklaužadomis sekėsi Tomui. O juokingų nutikimų čia netrūks – drakonai prikakos į tėčio košę, nusvils antakius, vaikysis po namus katę… O kai Tomas sutramdys Blyksnį, į šaunią kompaniją ims prašytis nauji bičiuliai. Pasiruošk, nes skaitant šią knygą bus tikrai karšta.
Vaikų rašytoja Andy Shepherd su vyru, dviem sūnumis ir šunimi gyvena Kembridže, Jungtinėje Karalystėje. Ji pasakoja, kad istorija apie drakonus pirmą kartą jai šovė į galvą stovint eismo kamštyje. Ji savo sūnums prasitarė, jog būtų šaunu, kad drakonas paimtų automobilį į savo nagus ir išskraidintų juos iš begalinės spūsties. Tada ji ėmė vaikams pasakoti atskiras istorijas apie sode gyvenančius drakonus, o nesiliaujantys mažųjų klausimai pynė vis naujas pasakojimo gijas.
Nuotaikinga Andy Shepherd knyga buvo nominuota 2019 m. „Waterstones Vaikų knygos“ apdovanojimui. Be to, jei Tomo ir jo drakonų nuotykiai skaitytojams patiks, autorė turi gerų žinių – tai tik pirmoji serijos dalis.

Brunas. Selemonas Paltanavičius

brunas„Brunas“ – jautri ir jauki Selemono Paltanavičiaus istorija vaikams, apie pasenusį cirko meškiną Bruną, kurį šeimininkas išvežė ir paliko miške. Bėda ta, kad tarp žmonių augęs lokys nežinojo, kaip gyventi savarankiškai ir kreipėsi pagalbos į pirmą sutiktą žmogų.
Knyga palies tiek vaikų, tiek suaugusiųjų širdis. Istorija prasideda, kai žmogus (tai galėjo būti ir pats autorius!) miške sutinka mešką. Iš pradžių jis išsigąsta, tačiau žmogaus balsu kalbantis lokys nuramina ir paklausia, ar kartais neatsirastų „Coca Cola“ skardinėlė. Keista porelė susėda ir lokys papasakoja savo istoriją. Pasirodo, kad jį dar tokį mažą, kad net mamos neprisimena, iš rankų į rankas leido įvairūs žmonės. Galiausiai meškinas pateko į cirką, kur jį išmokė visokių triukų. Vieni triukai Brunui visai nepatiko, o kiti pasirodė labai smagūs! Pavyzdžiui, Brunui labai patiko važiuoti dviračiu, tik jis niekaip nesuprato, kodėl tai reikia daryti ratu.
Meškinui sekėsi! Daugybė vaikų plojo jo pasirodymams, mėtė saldainius ir kitus skanumynus. Brunas jautėsi laimingas. Tačiau atėjo toks laikas, kad ant dviračio užsirioglinti tapo per sunku, o kiti triukai greitai išvargindavo. Cirko direktorius nusprendė, kad lokiui laikas į pensiją. Ir, kad žvėris niekur nesijaus taip gerai, kaip miške! Taip cirko meškinas Brunas tapo miško meškinu. Tačiau girioje nėra minkšto apkloto, stogo virš galvos, limonado, saldainių ir bulvių traškučių. Kaip gi gyventi tokiomis baisiomis sąlygomis? Štai ir prašo meška pagalbos pirmojo sutikto žmogaus. Tik čia kyla dilema, kaip gi prijaukintą žvėrį įpratinti gyventi miške? Kaip seksis ši užduotis?
„Brunas“ – pamokanti istorija apie nepaprastą draugystę, atsidavimą ir norą padėti. Autorius kviečia skaitytojus įsijausti į Bruno gyvenimą ir baimes, pagalvoti, kaip jam galėjo būti baisu miške vienam. Selemonas Paltanavičius tikisi, kad pasakojimas pasės keletą gerumo sėklų vaikų širdyse. Autorius skatina mylėti visus gyvūnus ir žmones, jų neskriausti. Vaikai ir tėvai turėtų aptarti, ar tikrai žvėrims vieta yra cirke.
Knyga iliustruota nepaprastai mielais piešiniais, kuriuos sukūrė dailininkė Lina Eitmantytė-Valužienė.
Selemonas Paltanavičius – gamtininkas, aplinkosaugininkas, fotografas. Jis sukūrė kelias dešimtis knygų vaikams ir suaugusiems.

Draugai – Gyvatė ir Driežas. Joy Cowley, Gavin Bishop

draugai gyvate ir driezas7-10 metų skaitytojams
Gyvatė ir Driežas gana skirtingo būdo. Gyvatė rami, Driežas guvesnis. Jų skanėstai, ir pomėgiai kitokie. Gyvatė mėgsta pasakoti legendas apie savo motiną, o Driežas, kaip ir devyniasdešimt septyni jo broliai ir seserys, savo motinos nė neprisimena. Skirtybių daug, yra dėl ko ginčytis ir bartis. O skaitytojui – daugybė progų pasijuokti.
Gyvatė gali tik šliaužti, o Driežas – ropoti arba repežioti. Bet... juk, kai labai nori pabūti kartu, galima eiti pasišliaupežioti!.. Draugystė randa išeitį, draugystė viską nugali. O juo labiau – meilė.
Tai antroji knyga apie Gyvatės ir Driežo draugystę. Tačiau nenusigąskite, drąsiai skaitykite – viską suprasite. O perskaitę repežiokite ieškoti pirmosios.

Elė ir roko žvaigždė. Timo Parvela

ele ir roko zvaigzde– Patri, dabar tu man atsakyk į vieną paprastą klausimą ir aš perkelsiu tave į kitą klasę. Sutarta?
Patris klausiamai pažiūrėjo į Tuką, o šis linktelėjo.
– Kiek bus šešiskart septyni?
– Daugybė, – atsakė Patris.
– Į kitą klasę tu pereisi tik per stebuklą, – atsiduso mokytojas.
O kam Patriui ta daugybos lentelė, jei jis žada būti roko žvaigžde? Sako, žvaigždėms skaičiuoti nereikia, mat viską už jas padaro vadybininkai.
Tačiau Elei ir kitiems klasės draugams neramu – jei Patris neišmoks daugybos lentelės, liks antriems metams! Reikia sugalvoti neįtikėtinai gerą planą.

Gėlytė ir bučkis. Vytautas Račickas

gelyte ir buckisVytauto Račicko rinktinių apsakymų knyga „Gėlytė ir Bučkis“ skirta jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams.
Šių istorijų autoriui rūpi vaikų socialinės problemos, santykis su tėvais, pedagogais. Įtaigios istorijos žadina Tėvynės meilės, tautiškumo, pilietinės atsakomybės jausmus. Žaismingu stiliumi parašytuose pasakojimuose netrūksta humoro, kuris patinka ir mažam, ir dideliam.

Greta ir milžinai: įkvėpta Gretos Thunberg siekio išgelbėti pasaulį. Zoe Tucker, Zoe Persico

greta ir milzinaiGreta gyveno gražiame miške, bet jo vos nesunaikino Milžinai. Vos įžengę į mišką, jie ėmė kirsti medžius ir statytis namus. Paskui jie iškirto dar daugiau medžių ir pasistatė didesnius namus. Namai virto kaimais, o kaimai – miestais, kol beveik nebeliko medžių.
Laimė, Gretai kilo mintis...
Ši įkvepianti knyga perpasakoja Nobelio premijai nominuotos Gretos Thunberg istoriją ir yra skirta 4-7 metų vaikams.

Ypatingas. Modesta Jurgaitytė, Rasa Jančiauskaitė

ypatingasKnyga skirta 7-10 m. vaikams.
„Ypatingas“ - tai jautri istorija apie paprastą, bet kartu ir nepaprastą berniuką Juozapą. Kokius jausmus patiria vaikas, kai jaučia, kad yra kitoks? Kaip į tai reaguoja aplinkiniai? Pasakojimas atliepia vaikams aktualią problemą - patyčias. Kas jos, ir kaip su jomis gyventi?
„Mano vardas Juozapas. Aš paprastas vaikas. Ir mano širdis paprasta. Tik lyg medalis kabo ant krūtinės. Aš toks gimiau. Mama sako, kad buvau apdovanotas, nes turiu didelę ir jautrią širdį. Ir tik tokios širdys išgelbės pasaulį.
Tu – ypatingas. Taip sako mano tėvai. O aš noriu būti paprastas. Be to medalio. Arba nešioti jį kišenėj.
Dar svajoju turėti daug draugų. Dabar jų beveik neturiu. Bet jau greitai eisiu į mokyklą ir būtinai jų susirasiu.”
Tik ar mokykloje Juozapas susiras draugų..?

Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai. Viltarė Platzner

jurgis bielinis ir mazieji knygnesiaiŠi knyga „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“ – tai nuotykių kelionė laiko mašina, nukelsiančia vaikus į XIX amžių, kai Lietuva buvo okupuota Rusijos Imperijos, lietuviškos knygos uždraustos ir jas slapta pradėjo gabenti knygnešiai.
Keliaudami kartu su knygnešiais, vaikai supras ne tik kaip veikė knygnešių tinklas, kokiais būdais buvo gabenamos knygos, kaip jos buvo platinamos ir slepiamos, bet ir sužinos, kas buvo daraktoriai ir kam naudotas pūdas.
Pagrindinis veiksmas vyksta miškuose, senose trobose ir bažnyčiose. Būtent šios vietos buvo labiausiai susijusios su knygnešių kasdienybe.
Pagrindiniu veikėju šioje knygoje „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“ tampa Jurgis Bielinis – knygnešys, sukūręs lietuviškos spaudos nelegalaus platinimo tinklą.
Ši nuotaikinga knyga „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“ skirta 6–9 metų vaikams ir kviečia supažindinti su Lietuvos istorija ir jos herojais: Jurgiu Bieliniu, Motiejumi Valančiumi ir Gabriele Petkevičaite-Bite.

Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo. Marius Marcinkevičius

kaip peledziukas is namu pabegoPasitaiko dienų, kai nei namai, nei tėvai nemieli... Ir galvoje sukasi mintys, kaip būtų puiku nuo visų pabėgti… Taip atsitiko ir mažajam pelėdžiukui. Viską metęs, jis patraukė pats sau vienas į girią nuotykių ieškoti. Bėgiojo, paikiojo, medžiojo, kol… atrado geriausią draugę!
Šis nuotaikingas pasakojimas „Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo“ skirtas 3–5 metų vaikams, nors patiks ir mokyklinukams, ir jų tėveliams ar seneliams.
Marius Marcinkevičius – poetas, prozininkas, gydytojas, keliautojas ir tėtis. Jo parašytos knygos yra mėgstamos skaitytojų, verčiamos į užsienio kalbas, pagal jas statomi spektakliai ir kuriamos dainos.
Agnė Nananai – dailininkė, iliustruotoja ir mama. Jai svarbu, kad vaikas ne tiesiog perverstų knygą, o stabtelėtų ją atsivertęs, kad turėtų ką tyrinėti ir kuo stebėtis.

Klodas cirke. Alex T. Smith

klodas cirkeTurbūt jau pažįsti šunį Klodą!
O jo geriausią draugą poną Pūkuotą kojinę?
Ir turbūt jau žinai, kad jis – tikrų tikriausia kojinė?
Be abejo, jie abu labai mėgsta nuotykius.
Šiandien keliaus į parką, o paskui – į cirką.
Eime drauge!

Laivas vaiduoklis ir juodoji dama. Karlsonų vaikai, 2 dalis. Katarina Mazetti

laivas vaiduoklis ir juodoji damaKeturi pusbroliai - Kamanė, Julija, Džordžas ir Aleksas - išsiruošia leisti vasaros atostogų tetos Fridos saloje. Bet Maudynėmis ir saulės voniomis lepintis tenka neilgai, mat į salą bangos ima nešti kažkokią juodą dervą. Kas tai, iš kur ji atplaukia? O kas kelia maišatį idiliškame kurortiniame Osthamno mietelyje ir mėto šiukšles į didįjį fontaną? Pusbroliai imasi spęsti mįslę ir paaiškėja, kad viskas kur kas purviniau, nei jie tikėjosi.

Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis. Indrė Pavilonytė, Martynas Pavilonis

marmiai ir dziaugsmo fabrikelisMartvudo girioje stūksojo nepaprastas namelis. „Tai – DŽIAUGSMO FABRIKĖLIS“, – išdidžiai sakydavo marmiai. Girią jis kasnakt paskandindavo magiškoje džiaugsmo ir gėrio migloje. Bet vieną vakarą... fabrikėlis nustojo rūkti. Girioje iškart kilo sumaištis!
Leiskitės į jaudinančius atradimus kartu su paslaptingais marmiais. Sužinokite, ar džiaugsmas gali išgaruoti, ar laimę prišaukia burtai, kas atsitinka, kai pasirenki netinkamai.
Tai jautri dvynių – Indrės Pavilonytės parašyta ir Martyno Pavilonio nupiešta – knyga VISAI ŠEIMAI apie džiaugsmo ir laimės paieškas, tikrąjį gerumą ir pasirinkimo svarbą.

Na ir karštis! Koks bus ateities klimatas? Ir kaip galime sumažinti žalą aplinkai? Luca Mercalli

na ir karstisKą galime padaryti, kad išvengtume Žemei gresiančios katastrofos, prie kurios kasdien vis labiau artėjame dėl pasaulinio klimato atšilimo? Ir kada būtina pradėti veikti? Knygos „Na ir karštis! Koks bus ateities klimatas? Ir kaip galime sumažinti žalą aplinkai?“ autorius, italų klimatologas Luca Mercalli įsitikinęs, kad įtvirtinti supratimą apie klimato kaitą ir teisingus įpročius būtina jau vaikystėje.
Mūsų kasdieniai veiksmai sukelia neįtikėtinas ir net tragiškas pasekmes. Gamtos išteklių švaistymas, vartotojiška kultūra, iškasenų vartojimas, aplinkos tarša – žmonių veikla tampa vis aktyvesnė ir vis labiau kenkia aplinkai. Žemė pamažu perkaista, o tai reiškia, kad mūsų gyvenimas jau dabar yra gana sudėtingas ir ateityje tik dar labiau sunkės. Tokio nedėmesingumo aukos esame mes patys. Tačiau juk turi būti kažkas, ką galime padaryti? Net jei nesame valdžioje ir neturime galimybės priimti svarbiausių sprendimų, juk turi būti būdų, kaip savo kasdienėje veikloje pradėti gelbėti Žemę, o ne ją naikinti.
Turime išmesti mažiau atliekų, naudoti atsinaujinančią energiją, mažinti vartojimą, naudotis aplinkos neteršiančiomis transporto priemonėmis… Yra dar daug dalykų, kuriuos galime pradėti daryti jau dabar, kad žmonės ir Žemė atsikvėptų lengviau.
Italų meteorologo Luca Mercalli, laikomo vienu įtakingiausių klimato ekspertų pasaulyje, knyga „Na ir karštis! Koks bus ateities klimatas? Ir kaip galime sumažinti žalą aplinkai?“ – puiki priemonė tiek vaikams, tiek jų tėveliams ar mokytojams apie tai, kas vyksta mūsų planetoje. Paprastai ir vaizdingai knygoje aiškinama pasaulinio klimato atšilimo sąvoka – kokią įtaką daro žmonių veikla, kaip ją apriboti ir ką padaryti, kad išsaugotume gyvą planetą?
Apie klimato atšilimą kalba vis jaunesni žmonės, štai šešiolikmetė Greta Thunberg buvo nominuota Nobelio taikos premijai už savo pasisakymus ir protestus prieš valdžios neveiksnumą. Panašu, kad būtent jaunoji karta kur kas geriau supranta klimato pokyčių reikšmę ir žmonių veiklos neigiamą įtaką. Galbūt ir daugiau vaikų, perskaitę knygą „Na ir karštis! Koks bus ateities klimatas? Ir kaip galime sumažinti žalą aplinkai?“ ne tik patys pakeis savo elgesį ar gyvenimo būdą, bet ir privers keistis suaugusiuosius, nuo kurių priklauso svarbiausi sprendimai.
Knygoje „Na ir karštis! Koks bus ateities klimatas? Ir kaip galime sumažinti žalą aplinkai?“ gausu piešinių, tad ją nesunkiai supras jau pradinukai, o vyresniems tai bus puikus vaizdingas sudėtingų procesų paaiškinimas.
Knygą apipavidalino Alice Lotti ir Patrizio Anastasi – Turino grafikos studijos „Studio Tuta“ įkūrėjai. Dirba daugiausia leidybos, iliustravimo ir prekės ženklo tapatybės kūrimo srityse. Dėsto grafinio dizaino ir iliustravimo pagrindus Europos dizaino institute, veda iliustravimo dirbtuves vaikams ir suaugusiems.

Naminukas Nemigėlis: nuotykių pradžia. Edita Lei

naminukas nemigelisTikriausiai daug kas esate girdėję apie naminukus. Tuos, kurie įsitaigo jauktausioje namo vietoje ir gyvena sau, krėsdami eibes ir linksmindami namų šeimininkus. Tad ši istorija yra apie naminuką vardu nemigėlis. Šis buvo toks padykęs ir turėjo tokių didelių norų, kad painiava ji nubloškė į namus, kokų naminukas net svajonėse neregėjo. O buvo tai ne namai, bet viskas miestas, kuriame galėjai sutikti ne tik žmonių, bet ir fantastinių būtybių. O linksmiausia tai, kad tą miestą gali aplankyti bet kuris žmogus ir pamatyti, kur gyvena naminukas...

Todėl taip ir norisi ten pakviesti visus.
Iki pasimatymo!

Nepasaka, arba Pasaka apie Ne

nepasaka arba pasaka apie neAr kada susimąstei apie mus supančius žodžius? Kiek jų daug ir kokie visi skirtingi. Vieni žodžiai yra linksmi, kiti – liūdni. Vieni skanūs, kiti – nelabai. O ar kada pagalvojai, kaip sunku žodžiui NE? Su juo nelengva susidraugauti, nes jis atrodo niūrus ir liūdnas. Bet įsivaizduok, kad vieną dieną NE dingsta! Jo niekur nebėra! Ar žodžių karalystėje be NE gyventi tikrai būtų linksmiau?

Nevala Bertis. Barkšt! Alan MacDonald

nevala bertis barkstBertis nesistengia krėsti eibių. Nemalonumai patys jį susiranda.
Kad ir šiandien – tiesiog išbėgo su draugais pažaisti futbolo.
BARKŠT!
Ir kodėl tas kamuolys turi pataikyti tiesiai į kaimynės langą?

Nėjus ir Amadėjus. Justina G. Brazdžionis

nejus ir amadejus„Nėjus ir Amadėjus. Neo & Amadeo. Knygelė apie tikrąjį džiaugsmą anglų-lietuvių kalbomis“ - tai trumpa edukacinė pasaka vaikams nuo 2 iki 100 metų apie dviejų geriausių draugų angelų draugystę. Pasaka moko skaitytojus vertinti draugus ir mokytis džiaugtis kasdieniais dalykais. Pasakos veiksmas vyksta dviejose šalyse - Gražiojoje ir Karštojoje. Tai daugelio šių laikų skaitytojų realybė, kai jausmus jiems tenka dalyti skirtingose šalyse gyvenantiems artimiesiems. Knygelėje jdėtas trumpas anglų - lietuvių Gražiosios šalies angelų žodynėlis. Autorė žada apie dviejų angelų nuotykius pasakoti ir kitose knygelėse.
Justina G. Brazdžionis gim. 1983 m. Biržuose, aktorė. Nuo 2006 m. gyvena Los Andžele (JAV). Augina du sūnelius. Yra meno jmonės „Just Millin' Around“ jkūrėja. Tai pirmoji Justinos knygelė, parašyta anglu ir lietuviu kalbomis, 4* ir suteikia puikią galimybę pamilti skaitymą dvikalbiams vaikams bei ju tėveliams. Skanaus skaitymo!

Noras. Barbara O‘Connor

noras– Nuo ketvirtos klasės kasdien sugalvoju po norą, – pasakiau.
Hovardas išpūtė akis.
– Matyt, daug ko nori.
Papurčiau galvą.
– Ne, tik vieno dalyko, – atsakiau. – Visą laiką noriu to paties. Kiekvieną kartą.
Jei kas Čarlės paprašytų išvardinti tris mėgstamiausius užsiėmimus, ji atsakytų: futbolas, baletas ir muštynės. Bet tik vienas iš šių trijų atsakymų teisingas.
Čarlė dievina muštynes. Jai nerūpi, ar naujoje mokykloje turės draugų. Bet tikrai niekas nedrįs blogai elgtis su Čarle Ryz.
Vis dėlto Čarlė tik iš pirmo žvilgsnio atrodo pikta ir bjauri. Juk vis dėlto sugebėjo rasti draugą ir net prisijaukinti benamį šunį.
Dar ji žino labai daug būdų sugalvoti norą. Ir tiki, kad jei patį didžiausią norą kartosi kasdien, vieną dieną jis būtinai išsipildys.

Parko daina. Jaume Copons, Liliana Fortuny

parko dainaIš pirmo žvilgsnio Agus – paprastas berniukas. Jis nemėgsta tvarkytis, yra išdykęs ir vis pamiršta, kas užduota namų darbų. Tačiau, netikėtai susipažinus su geraisiais knygų monstriukais, jo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Ir kas galėtų pagalvoti, kad vakarais Agus savo noru skaitys vaikų literatūros klasiką ir ja mėgausis? Nepamirštamuose nuotykiuose atsiskleidžia geriausios berniuko savybės: jautrumas, draugiškumas, empatiškumas, atkaklumas ir noras padėti kitiems.
Ši nuotaikinga komiksų stiliumi parašyta knygų serija jau pavergė daugiau nei 600 000 skaitytojų širdis, ir jie nekantraudami laukia naujų Agaus ir monstriukų nuotykių.
Jūsų rankose trečioji serijos knyga „Parko daina“, kurioje Agus ir monstriukai imasi didvyriškos užduoties – išgelbėti visų pamėgtą parką nuo ketinamo statyti prekybos centro. Nors tai atrodo neįmanoma misija, berniukas atkakliai siekia savo tikslo. Ar jam pavyks perkalbėti užsispyrusį merą? O gal Šekspyro, Radjardo Kiplingo kūrinių didybės įkvėpti monstriukai suras išradingesnį būdą išsaugoti gamtos kampelį?
Knyga skatina pamilti klasikinę literatūrą, perteikia teigiamus elgesio modelius, ugdo humoro jausmą ir atradimo džiaugsmą.

Pašėlusi močiutė ir pirštas išdavikas. Kita Mitchell

paselusi mociute ir pirstas isdavikasMočiutė leidžiasi į misiją*
*bet ne į tą, apie kurią galvoja
Radusi paslaptingą amuletą, pašėlusi močiutė nusprendžia, kad tai senovės Egipto brangenybė! Ar jo slaptos galios išgelbės Olio žiurkėną nuo neišvengiamos pražūties?
Močiutė su Oliu išskrenda į Kairą karšto oro balionu ir pakeliui tikrai nepadaro avarijos. Jie privalo atskleisti slaptą amuleto galią, bet pirma teks atšaukti senovės prakeiksmą, susijusį su sėkmę nešančiu šunimi...

Pelėda Drūlija ir diena NE. Inga Narijauskaitė

peleda drulija ir diena neTerapinės pasakos – fantastiškas išradimas! Tai smagios istorijos, kuriose tarp eilučių slypi mažiesiems klausytojams skirtos žinutės. Jos stebuklingai lengvai pasiekia vaikų galveles bei širdeles ir yra gerokai patrauklesnės ir aiškesnės, negu tiesiai jiems sakomi prašymai, pasiūlymai ar nurodymai.
Tokių pasakų laikas – ne tik nuostabus būdas bendrauti su vaikais, bet ir puiki galimybė suteikti jiems įvairių žinių, skatinti mąstymą, plėsti žodyną, lavinti atmintį, puoselėti kūrybiškumą. Tai geras metas megzti tvirtą emocinį ryšį tarp pasakotojo (Jūsų) ir klausytojo (vaiko).
Šioje knygoje „Pelėda Drūlija ir diena NE. Terapinės pasakos vaikams“ rasite tris terapines pasakas apie pelėdą Drūliją ir sužinosite:
* Kas įvyko, kai ją aplankė diena NE;
* Kaip Drūlija kartu su griaustiniu smagiai laiką leido;
* Kodėl pelėda ieškojo paslaptingosios vietos KAŽKUR.
Knygos „Pelėda Drūlija ir diena NE“ pradžioje yra laiškas, skirtas terapinių pasakų skaitytojams. Jame rasite kelis paprastus, bet vertingus patarimus.

Profesoriaus Katonauto odisėja po žmogaus kūną. Dominic Walliman, Ben Newman

profesoriaus katono odiseja po zmogaus kunaKodėl mūsų ausų forma tokia keista?
Kodėl čiaudime?
Kam reikalinga oda?
Žmogaus kūnas – vienas pačių sudėtingiausių dalykų visatoje. Prisijunk prie profesoriaus Katonauto bei visos šios kompanijos ir kartu leiskimės į kelionę po įstabųjį žmogaus kūną. Mums padės pats rašytojas ir mokslininkas Dominicas Wallimanas! Šioje odisėjoje ištyrinėsime viską nuo galvos iki kojų – nieko nepaliksime nuošaly!

Šiaušius ir lokys. Charlotte habersack

siausius ir lokysLokys – ne koks tinginys. Visą vasarą uoliai kopinėjo medų ir užsidirbo tiek pinigų, kad nė nežinia, ką su jais daryti. Tad įsigijo puikų lokio namą, išpuošė jį, o likusius turtus sukrovė po čiužiniu. Dabar galima ir atsipūsti.
Tik kur čia atsipūsi, kai tokie įtartini kaimynai – vienas nešasi virvę, kitas – kopėčias... Nejaugi ruošiasi vagiliauti? Gal slapčia viską atims?
O gal tik lokys perdėtai įtarus?

Šuo. Andy Mulligan

suoAndy Mulligano knygoje vaikams „Šuo“ pasakojama istorija apie nelaimingą berniuką, kuris susidraugauja su bekilmiu kiemo šunimi, jį praranda ir, po ilgų veiksmo peripetijų, vėl jį atranda. Trumpas siužeto atpasakojimas skamba taip, lyg kalbėtumėm apie jaukų ir malonų skaitymą. Bet realiuose knygos „Šuo“ puslapiuose viskas yra sudėtingiau, nei galima tikėtis. Sekant šuns mintis ir stebint kitus kalbančius gyvūnus, skaitytojai pamatys, kaip rūstus aplinkinis pasaulis gali žeisti savigarbą – knygoje yra voras sadistas, mažiausiai privilegijuotą berniuką klasėje persekiojantis mokytojas ir katė, manipuliuojanti suvedžiotoja. Nerimastingas pasakojimas atskleidžia nelaimių ir kančios realumą ir parodo abiejų rūšių – žmonių ir gyvūnų – sugebėjimą nenoromis daryti baisias klaidas.
Savo balsus turi ir blusos su kitais vabzdžiais. Gyvūnų sužmoginimas (paliekant jų natūraliuosius instinktus) knygai „Šuo“ suteikia paradoksalumo, kuris retkarčiais rėžia ausį – pavyzdžiui, pagrindinis herojus, nepaprastai protingas ir inteligentiškas šuo netikėtai ima ir nusiaubia savo šeimininko kambarį, abiems sukeldamas didelių bėdų. Knygoje yra ir daugiau neargumentuotų teiginių – ar tikrai egzistuoja gamyklos, perdirbančios benamius žvėris į maistą gyvūnams? Ar vienuolikmečio Tomo mamai, šešis mėnesius neprisiskambinusiai savo sūnui, nevertėjo jo tiesiog aplankyti?
Bet į šias smulkmenas neverta kreipti dėmesio, nes „Šuo“ yra originalus ir iki paskutinio puslapio įtraukiantis pasakojimas. Žmonių ir gyvūnų istorijos dažniausiai baigiasi laimingai. Andy Mulligano istorija irgi baigiasi linksmai, po, be abejo, būtinos melodramatiškos atomazgos. Knygos „Šuo“ pasakojimas yra natūraliai stiprus ir įtaigus, atskleidžiantis, kad aplinkos projektuojamam spaudimui reikia priešintis, o ištikimybė ir atlaida galiausiai tampa išsigelbėjimu visiems.
Andy Mulligan (Endis Maliganas, g. 1966) – jauniesiems Lietuvos skaitytojams iš anksčiau pažįstamas romano „Šiukšlės“ („Baltos lankos“, 2016) autorius, dienraščio „Guardian“ vaikų literatūros kūrėjams skiriamos premijos laureatas. „Šuo“ – jau antroji lietuviškai pasirodanti A. Mulligano knyga. Šiuo metu rašytojo bibliografijoje yra aštuoni jaunajai auditorijai skirti romanai. Rašytojo kūrybą smarkiai veikė jo savanoriavimo Indijoje patirtis bei anglų kalbos mokytojo darbas Brazilijoje, Vietname ir Filipinuose.
Pagal rašytojo romaną „Šiukšlės“ 2014-ais metais pastatytas labai gerai žiūrovų įvertintas režisieriaus Stepheno Daldry filmas.

Vaikai vaistažolių pasaulyje. Marius Lasinskas

vaikai vaistazoliu pasaulyjeAugalai į mus labai panašūs: turi kojas – šaknis, stuburą – kamieną, rankas – šakas, galvą – viršūnę. Todėl nuėjus į mišką ar vaistažolių pievą, pasijunti tarsi būtum gerų draugų būryje: Kiaulpienė – geltonplaukė mergaitė, Gaurometis – drąsus berniukas, Ąžuolas – senasis išminčius, Raudonėlis – skrandžio draugas, Mėta – nimfa, Melisa – bitė ir kiti linksmi draugai.
Nuo labai senų laikų augalai ir žmonės gražiai gyveno. Vieni kitiems padėdavo. Šie puikūs mūsų draugai nuo senų senovės pagelbėjo mūsų proseneliams ir seneliams, o dabar pagelbėja ir tėveliams, ir vaikams, tik tai reikia žinoti, kur juos rasti, kaip surinkti ir kaip paprašyti pagalbos.
Ši knyga skirta visiems vaikams, tačiau lengviausiai ją skaitys mokyklinio amžiaus vaikai. O mažiausiems yra skirtos vaistažolių pasakos, kurias mielai paskaitys tėvelis, mamytė, senelis ir senelė.
Vaistažolių poveikis žmogui labai priklauso nuo požiūrio į augalą: tiems, kurie sako, kad jie neveikia, tai iš tiesų ir neveiks, o tiems, kuriems vaistažolės yra nuostabūs draugai ir pagalbininkai, visada padės tiek, kiek tik galės.
Vaistažolių poveikis dar priklauso ir nuo jų surinkimo vietos (augalai mėgsta švarą ir tylą), nuo laiko (tam tikrą valandą ir tam tikroje mėnulio fazėje), taip pat priklauso nuo to, kuris renka (geriau kad tai būtų aukštos dvasinės kultūros žmogus) ir nuo to, kuris naudos šias žoleles. Žmogaus kūno sudėjimas (konstitucija), mitybos būdas, fizinis aktyvumas, kuriame septynmetyje esate (amžius), sąmoningumo lygmuo - viskas turi įtakos vaistažolių poveikiui žmogui.
Todėl tam tikrų ligų gydymui geriausiai augalus parenka šios srities specialistai (vaistininkai, vaistažolininkai, gydytojai), o jūs patys puikiai galite užsiimti sveikatos profilaktika ir lengvų negalavimų šalinimu vaistažolėmis.
Ši knyga - tai ne enciklopedija ir ne panacėja, o kvietimas susidraugauti su mūsų draugais - augalais, kurie kiekvieną dieną mus lydi: tai ąžuolas ranka pamojuoja, kai eini į biblioteką, tai kiaulpienė nusišypso, kai brendi per pavasario pievą basas...
Keliaukime visi į šį nuostabų vaistažolių pasaulį!

Vartininkas ir jūra. Maria Parr

vartininkas ir juraSu geriausiais draugais Trile ir Lena jau susipažinome norvegų autorės Maria Parr knygoje „Vaflinės širdelės”. Nuo aprašomų įvykių prabėga trys metai ir mažieji skaitytojai tęsinyje „Vartininkas ir jūra“ vėl kviečiami susitikti su pamėgtais veikėjais.
Trilė yra berniukas, kurio šeima niekada neatostogauja užsienyje. Užtat jis turi patį geriausią pasaulyje senelį, kuris vis dar svajoja sugauti didžiausią žuvį. Visgi Trilei šiek tiek pavydu, kai iš Kretos sugrįžusi geriausia draugė ir kaimynė Lena nuolat pasakoja savo atostogų nuotykius. O jau jūros šiltumas! O jau paplūdimių gražumas! O jau saulės ryškumas! Lena tiek plepa, kad Trilė vos geba įsiterpti ir papsakoti savo žygdarbius. Kas, kad niekur nekeliavo, užtat nušoko nuo molo!
Netrukus tarp draugų įsiterpia naujokė. Į miestelį atsikrausčiusi mergaitė yra visiška Lenos priešingybė – ji draugiška, rami, moka gražiai piešti, groja pianinu. Trilė susižavi nauja gyventoja, o Lena jaučiasi šiek tiek atstumta. Lyg būtų maža bėdų – mokykloje pasirodo naujas futbolo komandos treneris. Ir jam nesvarbu, kad Lena visada buvo geriausia berniukų komandos vartininkė. Mergaitę šis sodina ant atsarginių žaidėjų suolelio ir apsidžiaugtų apskritai atsikratęs. Lena nesiruošia taip lengvai nusileisti, tad tik lauk bėdos!
Šie metai į visų veikėjų gyvenimą atneš sumaišties. Jiems teks kovoti patiems su savimi. „Vartininkas ir jūra“ yra knyga apie sudėtingą pereinamą amžių tarp vaikystės ir paauglystės, pavydą, neviltį, baimę, o taip pat ir apie meilę bei viską nugalinčią draugystę.
Maria Parr gimė 1981-ais metais, Norvegijoje. Bergeno universitete ji studijavo skandinavų kalbas ir įgijo magistro laipsnį. Rašytojos knygos apie draugus Leną ir Trilę žaibiškai išpopuliarėjo ir yra lyginamos su Astridos Lindgren kūryba. Už istoriją „Vartininkas ir jūra“ autorė buvo apdovanota Brage premija. Tai svarbiausias Norvegijos literatūrinis apdovanojimas. Taip pat autorė gavo Norvegijos vaikų literatūros premiją skiriamą nuo 1968-tų metų. Pagal „Vaflines širdeles“ 2011-tais metais Norvegijoje buvo pastatytas to paties pavadinimo TV serialas. Knyga išversta į daugiau nei dvidešimt kalbų.

Vienaragis Gastonas. Mano jausmai. Aurelie Chien Chow Chine

vienaragis gastonas mano jausmaiVaikams iki 6-erių metų.
8 emocijos – 8 kvėpavimo pratimai
Kai emocijų ir jausmų tiek daug, jas atpažinti gali būti sunku – o ką jau kalbėti apie kai kurių iš jų suvaldymą! Mažyliams ir jų tėveliams į pagalbą skuba linksmasis Gastonas – nuotaikingoje knygelėje „Mano jausmai“ jis kvies pažinti turtingą vidinį pasaulį ir jį prisijaukinti.
Mažąjį vienaragį Gastoną dažnai užplūsta emocijos – visai kaip ir tave, tiesa? Kartais jos virsta kunkuliuojančiu pykčiu, o kartais apima tylus liūdesys. O kaip susitvarkyti su džiaugsmu, kuris tarsi žaibuoja? Gastonas žino paslaptį, kaip sutramdyti įsisiautėjusius jausmus – ir knygelėje „Mano jausmai“ jis pasirengęs ja pasidalyti su tavimi!
Knygelė „Mano jausmai“ skirta ne tik mažiesiems, bet ir jų tėveliams. Joje pasakojamos trumpos kasdienės istorijos padės atskirti įvairias vaikus užklumpančias emocijas ir patars, kaip lengvai jas priimti. Jei kartais emocijos pasirodytų pernelyg stiprios, kiekvieno skyriaus pabaigoje autorė Aurélie Chien Chow Chine pamokys, koks kvėpavimo pratimas geriausiai padeda nusiraminti.
Žaismingai iliustruota knygelė susideda iš aštuonių skyrių. Kiekvienas iš jų – tai trumpa istorija apie Gastoną, kurio stebuklingi karčiai nusidažo vis kitokia spalva, priklausomai nuo patiriamos emocijos. Nuo drovumo iki pavydo – visa tai vaivorykštės spalvomis spindi ant jo keteros. Knygelėje mažyliai ras emocijų ratą – ieškodami panašumo į vaizduojamą vienaragį, jie atpažins patiriamus jausmus. Aurélie Chien Chow Chine siūlomi kvėpavimo pratimai – vaizdingi ir smagūs.
Paryžiuje gimusi Aurélie Chien Chow Chine daugiau nei dešimt metų dirbo animatore. Vėliau susidomėjo sofrologijos metodu – ši jogos principais pagrįsta terapija padeda atsipalaiduoti stresinėse situacijose. Baigusi sofrologijos institutą Paryžiuje, dirba leidyklos „Hachette Enfants“ iliustratore, veda užsiėmimus mokyklose bei kitose įstaigose ir užsiima privačia praktika. Gastonas – Aurélie sukurtas personažas, lydintis ją dirbtuvėse ir padedantis užmegzti tvirtą ryšį su vaikais. Moteris užsiėmimuose taiko ir piešimo terapiją, kuri ne tik padeda kontroliuoti emocijas, bet ir ugdo kūrybiškumą bei lavina vaizduotę.

Vienaragių akademija. Skarletė ir liepsna. Julie Sykes

vienaragiu akademija skarlete ir liepsna Skarletė su vienarage Liepsna labai džiaugiasi mokydamosi Vienaragių akademijoje, nes tai puiki vieta smagiai praleisti laiką ir net truputį paišdykauti!
Tačiau stebuklingą Žėrintį ežerą po truputį ima kaustyti ledas, todėl mokykla gali būti uždaryta! Skarletė su Liepsna neištvertų išsiskyrimo, todėl jos nutaria sužinoti, kas kaltas dėl stojusių šalčių, ir pasiryžta viską atitaisyti.

Viskas, ką reikėtų žinoti apie dinozaurus. Dougal Dixon, Margaret Hynes

viskas ka reiketu zinoti apie dinozaurusSusipažink su įvairiausiais dinozaurais. Čia rasi augalėdžių, pterozaurų, plaukikų ir stegozaurų.
Daugiau nei 500 iliustracijų.
Išdėstyta 5 skyriuose pagal laikotarpius.
Knygoje apie dinozaurus rasi įdomios informacijos, nepaprastų faktų, intriguojančių klausimų ir atsakymų, žodynėlį.

Viskas, ką turi žinoti protingas vaikas

viskas ka turi zinoti protingas vaikasKnygoje rasite informacijos, įdomių faktų ir istorijų apie žymius mokslininkus, žodynėlį ir kūrybos kampelį – ką galima susikurti pačiam.
Išdėstyta temomis penkiuose skyriuose.
Daugiau nei 500 iliustracijų.
Kas antrame puslapyje interneto nuorodos.