Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

2015 metų vasaros gimtadieniai

gimtadieniai1845 metais birželio 4 dieną gimė lietuvių literatūros klasikė, švietėja Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė Žemaitė. Vaikams parašė nemažai apsakymų apie valstiečių vaikus, jų nelengvą dalią, taip pat pasakų, eilėraštukų, kurie išleisti rinkinėliuose „Mano pasakėlės", „Rinkinėlis vaikams", „Kaip Jonelis raides pažino", „Lapė ir ožys". „Mokinio biblioterkos" serijoje išleisti rašytojos apsakymai, o „Mokinio skaitinių" serijoje" - prozos kūriniai. Šiemet rašytoja švęstų 170 metų!

gimtadieniai1935 metais birželio 23 dieną Jungtinėje Karalystėje gimė anglų vaikų knygų kūrėja Shirley Barber. Šiuo metu ji gyvena Australijoje ir tebekuria romantines pasakas ir paveikslėlių knygeles. Nors jai jau 80 metų!!!  Lietuvoje vaikai gali paskaityti jos pasakas „Stebuklinga vaivorykštė", „Užburtas miškas", Užkerėtoji", „Septintasis vienaragis", „Kelionė į fėjų šalį". O mažiesiems skaitytojams skirtos paveiklsėlių knygos apie triušelę Mortelę, jos draugus ir smagius jų nuotykius. Rašytoja pati savo pasakėles ir iliustruoja.

gimtadieniaiLiepos 30 dieną savo šešiasdešimtąjį gimtadienį švenčia puiki knygų vertėja, IBBY Lietuvos skyriaus narė Rūta Jonynaitė. Tai jos dėka mes galime lietuvių kalba skaityti geriausius, įdomiausius austrų, vokiečių, šveicarų rašytojų Janosho, Peterio Härtlingo, Christine's Nöstlinger, Jürgo Schubigerio, Wolfo Erlbrucho, Christiano Tielmanno, Roberto Musilo ir kitų autorių knygas. Ch. Nöstlinger knyga „Ateina šuo" ir A. H. Schmachtlo „Tilda Kruopelytė. Draugai iš Erškėtrožių tako" išrinktos geriausiais ir reikšmingiausiais metų vertimais.

gimtadieniaiLiepos 31 dieną gali džiūgauti visi Hario Poterio gerbėjai! Būtent šią dieną rašytoja Joanne Kathleen Rowling švenčia savo penkiasdešimtąjį gimtadienį. Jeigu ne ji, pasaulio vaikai neturėtų septynių dalių ciklo apie berniuką burtininką harį Poterį, kuris tapo vienu populiariausių pasaulyje vaikų literatūros, kino, žaidimų personažų. Lietuvių kalba knygos buvo kartojamos kone kasmet. Visame pasaulyje gyvuoja Hario Poterio klubai, sukurta begalė įvairios atributikos, internetinių žaidimų, visos septynios knygos ekranizuotos.