Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

2015 metų rudens gimtadieniai

gimtadieniaiPrieš 140 metų, rugsėjo 1 dieną gimė amerikiečių rašytojas Edgaras Ris'as Burroughsas (Edgaras Barouzas), kuris parašė 24 knygų seriją apie Tarzaną - džiunglėse tarp gyvūnų užaugusį britų aristokrato sūnų, po daugelio metų rastą paieškos ekspedicijos dalyvių. Pirmoji knyga apie džiunglių žmogų pasirodė jau 1914 metais. Šį knygų herojų gerai pažįsta ir kino mėgėjai - apie jį sukurta net keletas garsių filmų. Lietuvių kalba išleistos šešios knygos apie Tarzaną: „Tarzanas", „Tarzanas džiunglėse", „Tarzanas grįžta į džiungles", „tarzanas Oparo dykumoje" ir kt.

gimtadieniaiRugsėjo 4 dieną su penkiasdešimtmečiu savo favoritę gali sveikinti visi, kurie žavisi anapusiniu pasauliu ir vampyrais. Būtent šią dieną gimtadienį švenčia rašytoja Lisa Jane Smith - knygų ciklo „Vampyrės dienoraštis" autorė. Pradžuioje parašiusi 4 dalis, vėliau gerbėjų džiaugsmui pridėjo dar ir trilogiją „Sugrįžimas". Šiuos dienoraščius, virtusius aerialu, jau ne vieną sezoną stebi tūkstančiai kono mėgėjų. Tokios pačios tematikos ir kitas rašytojos sukurtas ciklas „Nakties pasaulis", o 2013-2014 metais Lietuvoje pasirodė ne mažiau populiari trilogija „Pavojingas žaidimas".

gimtadieniaiRugsėjo 5-tąją dešimčia metų didesnį jubiliejų švenčia suomių vaikų rašytoja Tiina Nopola. Ją mažieji skaitytojai pažįsta iš paveikslėlių knygų apie Milę ir istorijų apie Šiaudinukę ir Veltinukę. Lietuvių kalba apie Milę išleistos 2 knygutės - „Milė ir trys Gustai" bei „Milė ir Gėris iš viršutinio aukšto". Istorijas apie Šiaudinukę ir Veltinukę Tiina parašė kartu su savo seserimi Sinnika.

Šiaudinukė ir Veltinukė taip pat sesutės, gyvenančios su šiek tiek keistokais tėvais ir kaimynais šiek tiek keistokame miestelyje.

gimtadieniaiSpalio 26 dieną su devyniasdešimtmečiu sveikiname rusų prozininką, dramaturgą, scenaristą Vladimirą Železnikovą, kuris išgarsėjo apysakomis iš paauglių gyvenimo. Jo vardą gerai žino tie, kurie skaitė vieną populiariausių jo kūrinių - apysaką „Baidyklė". Lietuvoje ši knyga sulaukė net trijų leidimų, pagal ją pastatytas kino filmas tuio pačiu pavadinimu, o jame pagrindinį paauglės vaidmenį atliko garsi rusų dainininkė, turinti lietuviškų šaknų Kristina Orbakaitė. gaila, kad į lietuvių kalbą dar neišverstas šios apusakos tęsinys - „Baidyklė-2, arba Plaštakių šokis".

gimtadieniaiPrieš 180 metų pasaulį išvydo garsus amerikiečių rašytojas Markas Twainas (tikrasis vardas Samuelis Langhornas Clemensas). Jo kūriniai vaikams ir paaugliams pasirodė devynioliktajame amžiuje: „Tomo Sojerio nuotykiai" - 1881m., „Heklberio Fino nuotykiai" - 1884m., „Princas ir elgeta" - 1881m. Nežiūrint to, šios knygos populiarios ir skaitomos iki šiol, yra linksmos, juokingos ir pilnos nuotykių, jau seniai tapę vaikų literatūros klasika. Vien Lietuvoje apysakos išleistos po 13-14 kartų, paskutiniai leidimai - 2014 metais. Marko Twaino sukurti herojai gyvena ir teatrų scenose, kine, animaciniuose filmuose, žaidimuose.