Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

knygos Naujos knygos knygos  

Gaudyk naujieną

gaudyk naujiena

ŠVĘSKIME SKAITYMĄ!

iqkaiq6387

BALANDŽIO 2-OJI - TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA
2016 METŲ ŠVENTĖS RĖMĖJAS - IBBY BRAZILIJOS SKYRIIUS.
KREIPIMĄSI Į PASAULIO SKAITYTOJUS PARAŠĖ LUCIANA SANDORI,
PLAKATO AUTORIUS - DAILININKAS, RAŠYTOJAS ZIRALDO,
taigi, BUVO KARTĄ...

Buvo kartą tokia... Princesė? Ne. Buvo kartą tokia biblioteka. Ir buvo tokia mergaitė, vardu Luiza, kuri pirmą kartą užsuko į tą biblioteką. Ji lėtai ėjo tempdama paskui save didžiulę kuprinę su ratukais. Ir dairėsi aplinkui viskuo stebėdamasi: knygų prigrūstos lentynų lentynos, stalai, kėdės, spalvingos pagalvėlės, o ant sienų – piešiniai ir plakatai...
– Aš atsinešiau savo nuotraukėlę, – droviai kreipėsi mergaitė į bibliotekininkę.
– Nuostabu, Luiza! Tuoj padarysiu tau skaitytojo pažymėjimą. O tu tuo tarpu išsirink knygą. Vieną knygą, kurią galėsi neštis namo, gerai?
– Tik vieną? – nusivylusi paklausė Luiza.
Staiga suskambo telefonas ir bibliotekininkė paliko mergaitę su labai sunkia užduotimi – išsirinkti vieną vienintelę knygą iš visos tos knygų jūros lentynose. Luiza pasistatė kuprinę ir ieškojo, ieškojo, kol galiausiai surado mėgstamą knygą – Snieguolė. Kietais viršeliais ir gražiai iliustruotą. Su knyga rankoje, kita ranka tempdama kuprinę jau buvo beišeinanti, kai staiga kažkas kepštelėjo jai per petį. Apstulbusi mergaitė vos neišgriuvo: tai buvo ne kas kitas, o Batuotas katinas su savo knyga rankose, tiksliau pasakius, letenose!
– Sveika gyva! Kaip laikaisi? – pagarbiai paklausė katinas. – Luiza, negi tu dar ne viską žinai apie princesę, aprašytą šioje pasakoje? Imk mano knygą – Batuotas katinas, – ji kur kas linksmesnė!
Sutrikusi, išpūstomis iš nuostabos akimis, Luiza nesumojo, ką atsakyti.
– Kas atsitiko? Gal katinas tau liežuvį nukando? – pajuokavo jis.
– Ar jūs tikrai esate Batuotas katinas?
– Žinoma! Kaip mane gyvą matai! Neškis šią knygą namo ir sužinosi viską ir apie mane, ir apie markizą de Karabasą!
Suglumusi mergaitė tik pritariamai linktelėjo galvą.
Batuotas katinas stebuklingai nėrė atgal į savo knygą, bet kai Luiza jau buvo beeinanti toliau, kažkas vėl patapšnojo jai per petį. O toji kažkas – „balta kaip sniegas, raudona kaip kraujas, o plaukučiai juodi kaip juodmedis“. Atpažinote?
– Snieguolė?! – negalėdama patikėti šūktelėjo Luiza.
– Luiza, paimk ir mane. Štai šitą knygą, – paprašė toji, rodydama į pavadinimą – „Perpasakotos brolių Grimų pasakos“.
Kai mergaitė jau rengėsi knygą pakeisti, vėl išniro smarkiai perpykęs Batuotas katinas:
– Snieguole, Luiza jau išsirinko! Drožk pas tuos savo šešis nykštukus.
– Jie septyni, o ne šeši! Ir nieko ji dar neišsirinko! – paraudusi iš pykčio sušuko Snieguolė.
Ir abu atsisuko į mergaitę, laukdami, ką ji pasakys.
Nelauktai netikėtai įvyko kai kas nepaprasta: iš knygų ėmė ropštis jų veikėjai: Pelenė, Raudonkepuraitė, Miegančio miško gražuolė ir Sultenė. Visas pulkas princesių!
– Luiza, pasiimk mus namo! – meldė jos viena paskui kitą.
– Man tereikia lovos, kad gaučiau trupučiuką pamiegoti, – nusižiovavo Miegančioji gražuolė.
– Nieko sau „trupučiuką“ – kokį šimtą metelių, – nusišaipė Batuotas katinas.
Tada prabilo Pelenė:
– Galėčiau išblizginti tavo namus, bet naktį man reikėtų vykti į puotą pilyje...
– Pas princą! – šūktelėjo visi vienu balsu.
– Pintinėje turiu luistelį pyrago ir butelaitį vyno. Gal kas norėtumėte? – pasiūlė Raudonkepuraitė.
Tada pabiro dar daugiau veikėjų: Bjaurusis ančiukas, Mergaitė su degtukais, Alavinis kareivėlis ir Šokėja.
– Luiza, gal ir mes galėtume eiti su tavimi? – paklausė Bjaurusis ančiukas, kuris buvo visai ne bjaurus. – Mes – Anderseno pasakų veikėjai.
– O ar pas tave namie nešalta? – parūpo Mergaitei su degtukais.
– Ak, jeigu tavo namuose būtų krosnis, mes įsitaisytume kur nors šalimais... – kone kartu ištarė Alavinis kareivėlis ir Šokėja.
Ir tada nelauktai netikėtai visiems priešais išdygo didžiulis pasišiaušęs aštriadantis vilkas.
– Piktasis vilkas!!!
– Vilke, kokie dideli tavo dantys! – iš įpročio sušuko Raudonkepuraitė.
– Aš tave apginsiu! – narsiai atstatė krūtinę Alavinis kareivėlis.
Kaip tik tada piktasis vilkas pražiojo savo milžiniškus nasrus ir… Visus suėdė? Ne. Jis tik nusižiovavo, nes buvo pavargęs, ir taikiai prabilo:
– Nusiraminkite. Aš tik noriu kai ką pasiūlyti. Luiza galėtų pasiimti knygą Snieguolė, o mes visi sulįstume į jos kuprinę. Juk ji tokia didžiulė – visi sutilptume.
Išties, gerai buvo jo sumanyta.
– Ar galima, Luiza? – drebėdama iš šalčio paklausė Mergaitė su degtukais.
– Žinoma! – atsakė ši ir atvėrė kuprinę.
Pasakų veikėjai išsirikiavo ir jau ruošėsi vienas paskui kitą nerti vidun.
– Pirmiausia princesės! – pareikalavo Pelenė.
Paskutinę akimirką pasirodė ir brazilų pasakų veikėjai: vienakojis Sasis, išdykėlis tamsiaodis Kaipora, plepioji skudurinukė Emilija, kvailas berniūkštis, mergaitė su geltonu rankinuku, paskui dar viena mergaitė, prisilipdžiusi sau ant kūno prosenelės portretą ir mažas, mėgstantis įsakinėti karalius. Visi jie irgi sulindo vidun.
Kuprinę vos buvo galima pakelti. Tie pasakų veikėjai tokie sunkūs! Luiza panoro namo pasiimti knygą Snieguolė, ir bibliotekininkė užrašė kortelėje jos pavadinimą.
Po kiek laiko mergaitė laiminga įžengė į namus, o jos mama pro atdaras duris šūktelėjo:
– Tu jau namie, brangioji?
– Taip, mes visi jau namie!

Siūlome skaityti

knyga

  • Selemonas Paltanavičius „Dramblys ant delno“ Selemonas Paltanavičius  „Dramblys ant delno“ Rekomenduoju paskaityti žinomo gamtininko ir be galo mėgstamo ir mylimo rašytojo Selemono Paltanavičiaus nuostabią knygą „Dramblys ant delno“.Ar žinai, kad yra žvėrių, telpančių į šaukštą? Kodėl banginiai neišlipa į sausumą? Kieno liežuvis ilgiausias, o kieno kailis gražiausias? Kam gyvūnams reikalinga kišenė? Kieno kvapas smardžiausias?Kad galėtų Skaityti daugiau
  • 1

Siūlyk knygą

Perskaitei labai įdomią ir gerą knygą, kuri paliko neišdildomą įspūdį? Nekantrauji pasidalinti mintimis apie tai su savo draugais, bendraklasiais, o gal su tėveliais ir mokytojais? Pasiūlyk šią knygą mūsų svetainės lankytojams! Parašyk apie ją taip, kad visi norėtų perskaityti. Gal tai bus tik keletas eilučių ar vienas sakinys su šauktuku, o gal puikus nedidelis aprašymas... Nesvarbu kiek teksto ir minčių sudėsi į pagiriamąjį žodį mėgstamai knygai, svarbu pasidalinti skaitymo džiaugsmu su kitais ir pratęsti knygos kelionę į kitas rankas. Be to, bus smagu susirasti bendraminčių, kurie galbūt tau pasiūlys kitą gerą knygą mūsų svetainėje. Rašyk vaikai@psvb.lt

Apsilankyk

   Apsilankyk

Audriaus Balčėčio eksponuojama paroda „Gatvės studija“ – rinkinys, kurį sudaro nuotraukos iš įvairių Europos bei Šiaurės Afrikos šalių. Kiekviena nuotrauka suprantama ne kaip baigtinis darbas, o kaip akimirka, lavinanti kompozicijos meną. Kviečiame aplankyti!

12

Sveikiname

2024 metų gimtadieniai!

1974 m. sausio 3 d. gimė Mykolo Romerio universiteto profesorius, rašytojas fantastas Justinas Žilinskas. Knyga Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas – reikšmingiausias 2006 m. vaikų ir paauglių literatūros debiutas. Jaunimo lektūrai artima jo knyga KGB vaikai (2012). 50 m.
1984 m. sausio 6 d. gimė grafikos dizainerė, jaunosios kartos knygų iliustruotoja Agnė Nananai (tikr. Kananaitienė, Sutkutė). Iliustravo Jono Mačiukevičiaus, Stepo Zobarsko, Dalios Dilytės, Vilės Vėl, Raimondo J. Nabus knygų vaikams 40 m.

1954 m. birželio 2 d. gimė vienas žymiausių šiuolaikinių vaikų knygų kūrėjų, dailininkas ir rašytojas, IBBY Lietuvos skyriaus narys Kęstutis Kasparavičius. Per tris dešimtmečius parašė ir iliustravo daugiau kaip 50 knygų vaikams, kurios išleistos daugiau kaip 20 kalbų.

1964 m. rugpjūčio 8 d. gimė viena ryškiausių šiuolaikinių vaikų ir paauglių rašytojų, pedagogė ir edukuotoja Ilona Ežerinytė. Daugiausia apdovanojimų pelnė romanas Sutikti Eidą (2016) – IBBY Lietuvos skyriaus išrinktas geriausia metų knyga ir apdovanotas Prano Mašioto premija, 2018 m. įtrauktas į IBBY Garbės sąrašą.

1954 m. gruodžio 3 d. gimė literatūrologas, vaikų literatūros dėstytojas Vilniaus universitete (1978–2019), ilgametis žurnalo Rubinaitis vyr. redaktorius (1994–2021), IBBY Lietuvos skyriaus valdybos pirmininkas (1993–2018) Kęstutis Urba.

1914 d. rugpjūčio 9 d. gimė švedų kilmės suomių rašytoja ir dailininkė Tovė Jansson. Sukūrė populiariuosius Muminukus, apie juos parašė 9 knygas ir daugybę komiksų.

 

Tai įdomu

Prieš 140 metų – 1884-aisiais – išėjo Marko Twaino Heklberio Fino nuotykiai.

Prieš 130 metų – 1894-aisiais – pasaulį išvydo Rudyardo Kiplingo Džiunglių knyga.

Prieš 120 metų – 1904-aisiais – Beatrix Potter sukūrė Pasaką apie triušiuką Benjaminą ir Pasaką apie dvi negeras peles, Jamesas Matthew Barrieʼis išleido pjesę apie Piterį Peną, o Žemaitė – Rinkinėlį vaikams.

Prieš 110 metų – 1914-aisiais – Selma Lagerlöf išleido knygą Portugalijos karalius, Edgaras Riceʼas Burroughsas – Tarzaną.

Prieš 90 metų – 1934-aisiais – gimė Merė Popins, t. y. pasirodė pirmoji Pamelos Travers ciklo apie legendinę auklę dalis; sukurtas ančiuko Donaldo personažas.

Prieš 70 metų – 1954-aisiais – Astrida Lindgren išleido knygą Mijo, mano Mijo, Tovė Jansson – Baisus vidurvasaris; išėjo dvi pirmosios R. R. R. Tolkieno trilogijos Žiedų valdovas dalys, Williamas Goldingas parašė pirmąją savo knygą Musių valdovas.

Prieš 60 metų – 1964-aisiais – išleista Astridos Lindgren knyga Mes Varnų saloje, Roaldo Dahlo Čarlis šokolado fabrike, Vytauto Petkevičiaus Gilės nuotykiai Ydų šalyje.

Prieš 40 metų – 1984-aisiais – pasirodė Vytautės Žilinskaitės knyga Kelionė į Tandadriką, Kęstutis Kasparavičius iliustravo pirmąją knygą vaikams, pirmąkart išleista Simono Daukanto apysaka Rubinaičio Peliūzės gyvenimas.

Prieš 30 metų – 1994-aisiais – pasaulį išvydo Edgaro Valterio Puokiai ir Tiinos bei Sinnikos Nopolų Šiaudinukė ir Veltinukė.

1994 m. gruodžio mėnesį išleistas pirmasis žurnalo Rubinaitis numeris.

Šaltinis: prieiga per internetą čia

Renginių akimirkos            renginiai

Kūryba

  • Piešiniai
  • Giedrės eilėraščiai
  • Hario eilėraščiai
  • Jokūbo eilėraščiai
  • Evos eilėraščiai

Keletas kūrybinių darbelių, kuriuos autoriai mums atsiuntė anksčiau, o piešiniai – iš paliktų bibliotekoje po parodų, padovanotų vaikų literatūros skyriui ar šiaip užsilikusių

Skaityti daugiau