Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Parodos „Pasaulio įvairovė Lietuvos knygų iliustracijose“ uždarymas

008Saulėtą sausio 31-osios popietę į Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos Atvirą jaunimo centrą rinkosi vaikai – čia vyko nuostabios parodos „Pasaulio įvairovė Lietuvos knygų iliustracijose“ uždarymas, kuria, paskutinius du mėnesius, galėjo pasigrožėti kiekvienas, užėjęs į biblioteką lankytojas.


Parodos kuratorė ir organizatorė dailininkė Dovilė Tomkutė sako: „Iliustruota knyga lydi kiekvieną mūsų nuo pirmųjų gyvenimo žingsnių, lieka gražiausiuose vaikystės prisiminimuose, formuoja mūsų charakterį, pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą. Be knygų ir jų atverto pasaulio, ko gero, nebūtume tapę tuo, kuo esame, nebūtume savimi...“.

Šiai parodai buvo atrinkta dvylika žinomų Lietuvos knygos iliustruotojų darbų, kurie įvertinti ne tik įvairaus amžiaus skaitytojų, bet ir laimėję ne vieną apdovanojimą gražiausios knygos konkursuose Lietuvoje ir užsienyje. Paroda atskleidžia naujausias Lietuvos knygų iliustracijos tendencijas.


Džiugu, kad renginyje dalyvavo bibliotekos bičiulės Rugilė, Rusnė, Karina ir Viltė kurios skaitė ištraukas iš knygų, kurių iliustracijos panaudotos parodoje. Savanorės Areta ir Vėjūnė, klausytojams pristatė – kas yra Brailio raštas, skaitė tekstukus iš Leonardo da Vinci knygos „Sparnuotosios Raidės“, nes šios knygos iliustracijos taip pat džiugino lankytojus parodos stenduose.
Parodos uždaryme dalyvavo Arnas iš užimtumo centro „Viltis“, jį atlydėjo socialinė darbuotoja Danutė Želvienė. Arnas gestų kalba perskaitė ištrauką iš Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Sivužas“.
Renginį vedė AJC darbuotoja Gintarė ir bibliotekininkė Lijana.