Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

Andersenas Pajiešmeniuose ir Saločiuose

DSCI0003Balandžio 23 dieną prasidėjo 15-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios šūkis – „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Todėl edukacinė kelionė su Hansu Kristianu Andersenu labai simboliškai pradėjo šios savaitės renginius net dviejose kaimo bibliotekose. Juk įdomu gauti naujos informacijos ir žinių apie nuostabiausių pasakų autorių, gyvenusį prieš 110 metų, bet iki šiol mylimą ir gerbiamą visame pasaulyje. Iki pietų lankytasi renovuotuose, gražiuose Pajiešmenių bendruomenės namuose, kur susirinko Pajiešmenių pagrindinės mokyklos pradinukai.

Po pažintinių skaidrių peržiūros ir klausimų apie Anderseno pasakas vaikai čia pat salėje ant suolų spalvino senovinio miesto namukus, kad galėtų pastatyti savo stebuklingą pasakų miestą.

Tuojau po pietų Andersenas viešėjo Saločių miestelio bibliotekos skaitykloje, kur su pradinukais vėl stebėjom rašytojo gyvenimo įdomybes, Anderseno laikmečio atradimus, žmonių gyvenimo ir buities paveikslus, „lankėsi“ Odensėje, matavosi Hanso Kristiano pėdą ir, žinoma, karpė ir statė spalvotą pasakų miestą, kuris bendru susitarimu kurį laiką puoš biblioteką, vėliau namukai keliaus į kiekvieno namus.

Įspūdžiai iš edukacinės programos - nuotraukų galerijoje: