Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

mogaus kunas is isoresTik pagalvok, kūnas tau nė nepastebint it koks orkestras groja darnią melodiją – ji skamba ne tik tavo viduje, bet ir išorėje. Ir tai tau padeda gyventi šiame dideliame puikiame pasaulyje: saugotis nuo pavojų, gauti reikalingų medžiagų, jausti aplinką, bendrauti su kitais.

Turi odą, kuri saugo tavo kūną.
Turi akis, kad galėtum matyti.
Turi nosį, kad galėtum kvėpuoti ir užuosti.
Moki kalbėti ne tik balsu, bet ir kūnu.

Turi ir gebi tiek daug... o ar kada susimąstei, kaip visa tai veikia? Kodėl jauti skonį? Kam reikalingi nagai? Kodėl patiri tiek daug emocijų? Kokias medžiagas organizmas paima iš išorės ir kokias pašalina? Ir kodėl tavo kūnas toks, o ne kitoks?

Šis fantastiškai įdomus ir smagus iliustruotas kūno vadovas atsakys į daugelį klausimų! Tai netikėtų faktų ir atradimų šaltinis, kuris padės suprasti, kaip tavo kūnas veikia iš išorės!

lietuva 101 idomiausia vietaATRASKITE IR PAŽINKITE YPATINGIAUSIAS LIETUVOS VIETAS!

Lietuvos geologinė praeitis − ką mums paliko ledynmetis.
Neaprėpiamas gamtos pasaulis − kur karaliauja „geležinės varlės“, bičių gyvenimas drevėse ir kas vyksta Ventės rage.
Nepaprasti reiškiniai − kas ta Velnio duobė ir Karvės ola.
Žemėje ir vandenyje glūdintys tūkstantmečiai radiniai −kokio dydžio gintaro gabalas rastas Lietuvoje ir ką slepia Luokesų povandeninis pasaulis.
Senosios religijos ir krikščionybės kryžkelės − kokiai ežero dievybei buvo aukojamos aukos ir ką byloja Noreikiškių akmenų paslaptis.
Įsimintini statiniai − ilgiausio ir aukščiausio tilto Lietuvoje istorija ir apie ką kalba stebinančios Dūkšto mozaikos.
Geografiniai valstybės simboliai − kurios upės vardas reiškia ginkluotą kunigaikščių palydą ir siejamas su Lietuvos vardo atsiradimu.