Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

2021 m. renginiai

Sensoriniai skaitymai

sensoriniaiBibliotekoje galite išbandyti naują edukacinę programą „Sensoriniai skaitymai“, skirtą vaikams, turintiems kalbos ir komunikacijos sutrikimų.
Bibliotekoje lankėsi vaikai, turintys autizmo spektro sutrikimą, iš „Riešuto“ mokyklos. Jiems buvo vedamas sensorinių skaitymų edukacinis užsiėmimas, parengtas pagal Nicola Kinnear knygą „Kaip kiškis mokėsi drąsos“. Tai viena iš „Sensorinių skaitymų“ programos istorijų, sukurtų naudojantis metodine priemone „IŠLAISVINTI HEROJAI: sensoriniai skaitymai bibliotekoje“. Sensorinių skaitymų metu vaikai įtraukiami į istoriją, kartu atliekamos įvairios užduotys, žaidimai. Vaikai gausina savo žodyną, mokosi būti kartu su kitais vaikais, yra skatinamas jų kūrybiškumas.
Registruotis į užsiėmimus galite paskambinę į Vaikų erdvę tel. 8 659 06305.
Žemiau pateikta socialinė istorija, kurią peržiūrėję, vaikai gali iš anksto susipažinti su bibliotekos erdve ir užsiėmimų vedėjais: http://www.psvb.lt/.../Bibli.../bibliotekos_soc_istorija.pdf
Veikla organizuojama prisidedant prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuojamos priemonės „Aprūpinti bibliotekas socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“ įgyvendinimo.

Skaityti daugiau...

„Skrydis į Kalėdų karalystę!“

001Gruodžio 7 d., vaikų erdvėje, kalėdinėse kūrybinėse dirbtuvėlėse „Skrydis į Kalėdų karalystę!“ lankėsi lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinukų grupė su auklėtojomis Gitana Krivickiene ir Lina Tinteriene. Vaikai klausė kalėdinės istorijos, aptarėme jos personažus ir nusiteikėm prasmingam Kalėdų laukimui. Mažieji mūsų svečiai sukūrė kalėdinę dekoraciją-girliandą, kuria žadėjo pasipuošti savo grupę. Po to žaidėme kalėdinius žaidimus „Skrydis ant snaigių“, „Sniego gniužčių mėtymas“ ir kitus – buvo daug šventės simbolių, spalvų ir linksmo šurmulio!

Skaityti daugiau...

Edukacinė programa „Bitė ir aš"

eziukai 4Į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką susirinkę vaikučiai iš „Eglutės“ lopšelio-darželio „Ežiukų“ grupės kūrė istoriją apie bitutės ir mergaitės draugystę kartu su bibliotekininkėmis Lijana ir Dalia. Vaikai sužinojo kas gyveno pilkame, dulkėtame, užterštame mieste ir kokia graži draugystė užsimezgė. Užsiėmimo metu meditavome – užsiropštę bitutei ant nugaros, „skridome“ į žydinčią pievą už miesto, o kad ją užuostume – naudojome dėžutę su aromatiniais augalais. Vaikai pasėjo gėlių sėklutes į vazonėlį ir išsinešė į savo darželio grupę, kad matytų kaip sėklutės dygsta ir kas iš jų išauga. Žaidėme žaidimus: „Bitės ir medus“, „Gėlės“, „Drugelis“, panaudojant interaktyvių grindų įrenginį. Vaikai linksmai ir prasmingai leido laiką, sužinojo apie bitučių reikalingumą ir kaip joms pagelbėti plečiantis miestams...

Skaityti daugiau...