Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos
              Vaikų erdvė

knygos Naujos knygos knygos  

Gaudyk naujieną

gaudyk naujiena

„Europos diena Pasvalio krašte 2011“

Virtuali paroda „Europos diena Pasvalio krašte 2011“

Jau antrus metus iš eilės paskutinį pavasario mėnesį Pasvalį sujudina Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos organizuojami Europos dienos renginiai. Gegužės 9 dieną viešoji biblioteka ir 16 kaimo padalinių surengė pasvaliečiams įsimintiną šventę. Šių metų temą – savanorystę – skelbė visi Europos dienos „Aš galiu. Tu gali. Mes galim“ renginiai.

Bibliotekoje tą dieną veikusiame Savanorių informacijos centre skelbta informacija apie savanorišką veiklą ir savanorių organizacijas, rodyta vaizdo medžiaga apie savanorišką veiklą, savanorystę Lietuvoje ir Europoje.

Visame Pasvalio krašte vienu metu – 12 valandą – vyko flashmobo akcija „Nupiešk žvaigždę“. Ant įvairių paviršių, priklausomai nuo dalyvių sumanumo ir įgūdžių, buvo piešiamas Europos Sąjungos vėliavos simbolis – auksinės žvaigždutės. Pasvaliečiai savo meninius gabumus atskleidė piešdami prie Pasvalio specialiosios mokyklos, kitų krašto vietovių talentai – savo idėjas išreiškė gimtosiose vietose. Piešiama buvo 16 kaimų vietovių – Deglėnuose, Grūžiuose, Jurgėnuose, Kraštuose, Krikliniuose, Meškalaukyje, Nairiuose, Norgėluose, Pumpėnuose, Pušalote, Raubonyse, Rinkūnuose, Ustukiuose, Vaškuose, Žadeikoniuose, Žilpamūšyje. Įvairiaspalvės ir įvairiaformės žvaigždutės puošė takelius, laiptus, gatves ir džiugino žmonių akis bei širdis iki pirmųjų lietaus lašų.

Pasvaliečiai mielai rinkosi į bibliotekos Informacijos ir mokymo skyriuje rodyto dokumentinio filmo „Misija Sibiras“ peržiūrą. Filmas, kuriame pasakojama apie jaunimo ekspedicijų lankymąsi lietuvių tremties, įkalinimo vietose Sibire tvarkyti lietuviškų kapinių ir susitikti su vietiniais lietuviais, nepaliko abejingo nė vieno žiūrovo – tiek jauno, tiek vyresnio.

Europos dienos minėjimą vainikavo smagiausia atrakcija – prie Pasvalio 500 metų paminklo – lankstomi ir plukdomi popieriniai laiveliai. Nemokantys lankstyti laivelių, turėjo puikią progą išmokti, mokantys – patobulinti savo įgūdžius, o visi susidomėję ir neabejingi žmonių šurmuliui – pasiklausyti puikiai Petro Vileišio gimnazijos auklėtinių ir jų vadovo Sigito Paliulio atliekamų dainų ir, žinoma, palydėti į Svalios-Lėvens santaką leidžiamų 27 Europos Sąjungos šalis simbolizuojančių laivelių.

Visą dieną vykę nemokami renginiai pasvaliečiams padovanojo teigiamų emocijų ir pradžiugino įvairiausiomis dovanėlėmis, kurias padovanojo Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, suteikusi progą Europos dieną paminėti taip smagiai ir įvairiai, skyrusi lėšų bibliotekininkų idėjoms virsti tikrove.

Dėkojame rėmėjams, visiems bendradarbiavusiems, savanoriškai padėjusiems, dalyvavusiems ir apsilankiusiems.

Siūlome aplankyti virtualią parodą

Siūlome skaityti

knyga

  • Tomas Dirgėla „Valerijonas ir Jonas gelbėja pasaulį“                                                                                                Tomas Dirgėla „Valerijonas ir Jonas gelbėja pasaulį“. TOMAS DIRGĖLA – populiariausias lietuvių vaikų rašytojas, kurio knygos leidžiamos pakartotinai ir verčiamos į užsienio kalbas, o vaikai tiesiog eina iš proto dėl jo detektyvinės serijos „Domas ir Tomas"! Rašytoją vaikai atpažįsta net gatvėje ir būtinai pasidomi būsimomis knygomis ar paprašo bendros nuotraukos. Skaityti daugiau
  • 1

Siūlyk knygą

Perskaitei labai įdomią ir gerą knygą, kuri paliko neišdildomą įspūdį? Nekantrauji pasidalinti mintimis apie tai su savo draugais, bendraklasiais, o gal su tėveliais ir mokytojais? Pasiūlyk šią knygą mūsų svetainės lankytojams! Parašyk apie ją taip, kad visi norėtų perskaityti. Gal tai bus tik keletas eilučių ar vienas sakinys su šauktuku, o gal puikus nedidelis aprašymas... Nesvarbu kiek teksto ir minčių sudėsi į pagiriamąjį žodį mėgstamai knygai, svarbu pasidalinti skaitymo džiaugsmu su kitais ir pratęsti knygos kelionę į kitas rankas. Be to, bus smagu susirasti bendraminčių, kurie galbūt tau pasiūlys kitą gerą knygą mūsų svetainėje. Rašyk vaikai@psvb.lt

Apsilankyk

   Apsilankyk

Bibliotekos Vaikų erdvėje (III a.) eksponuojama Pasvalio muzikos mokyklos ankstyvojo ir pradinio dailės ugdymo programos mokinių kūrybinių darbų paroda „Mano svajonių pavasaris“.
Mokytoja Aurelija Valiukaitė. Taip pat Kviečiame aplankyti Vaikų erdvėje (III a.) eksponuojamą kūrybinių darbų parodą „Gėlių vaikai“. Autorė Saulė Kaulinytė.
Kviečiame apsilankyti!

2024 balandis

paroda

 740 x 523

Sveikiname

2024 metų gimtadieniai!

1974 m. sausio 3 d. gimė Mykolo Romerio universiteto profesorius, rašytojas fantastas Justinas Žilinskas. Knyga Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas – reikšmingiausias 2006 m. vaikų ir paauglių literatūros debiutas. Jaunimo lektūrai artima jo knyga KGB vaikai (2012). 50 m.
1984 m. sausio 6 d. gimė grafikos dizainerė, jaunosios kartos knygų iliustruotoja Agnė Nananai (tikr. Kananaitienė, Sutkutė). Iliustravo Jono Mačiukevičiaus, Stepo Zobarsko, Dalios Dilytės, Vilės Vėl, Raimondo J. Nabus knygų vaikams 40 m.

1954 m. birželio 2 d. gimė vienas žymiausių šiuolaikinių vaikų knygų kūrėjų, dailininkas ir rašytojas, IBBY Lietuvos skyriaus narys Kęstutis Kasparavičius. Per tris dešimtmečius parašė ir iliustravo daugiau kaip 50 knygų vaikams, kurios išleistos daugiau kaip 20 kalbų.

1964 m. rugpjūčio 8 d. gimė viena ryškiausių šiuolaikinių vaikų ir paauglių rašytojų, pedagogė ir edukuotoja Ilona Ežerinytė. Daugiausia apdovanojimų pelnė romanas Sutikti Eidą (2016) – IBBY Lietuvos skyriaus išrinktas geriausia metų knyga ir apdovanotas Prano Mašioto premija, 2018 m. įtrauktas į IBBY Garbės sąrašą.

1954 m. gruodžio 3 d. gimė literatūrologas, vaikų literatūros dėstytojas Vilniaus universitete (1978–2019), ilgametis žurnalo Rubinaitis vyr. redaktorius (1994–2021), IBBY Lietuvos skyriaus valdybos pirmininkas (1993–2018) Kęstutis Urba.

1914 d. rugpjūčio 9 d. gimė švedų kilmės suomių rašytoja ir dailininkė Tovė Jansson. Sukūrė populiariuosius Muminukus, apie juos parašė 9 knygas ir daugybę komiksų.

 

Tai įdomu

Prieš 140 metų – 1884-aisiais – išėjo Marko Twaino Heklberio Fino nuotykiai.

Prieš 130 metų – 1894-aisiais – pasaulį išvydo Rudyardo Kiplingo Džiunglių knyga.

Prieš 120 metų – 1904-aisiais – Beatrix Potter sukūrė Pasaką apie triušiuką Benjaminą ir Pasaką apie dvi negeras peles, Jamesas Matthew Barrieʼis išleido pjesę apie Piterį Peną, o Žemaitė – Rinkinėlį vaikams.

Prieš 110 metų – 1914-aisiais – Selma Lagerlöf išleido knygą Portugalijos karalius, Edgaras Riceʼas Burroughsas – Tarzaną.

Prieš 90 metų – 1934-aisiais – gimė Merė Popins, t. y. pasirodė pirmoji Pamelos Travers ciklo apie legendinę auklę dalis; sukurtas ančiuko Donaldo personažas.

Prieš 70 metų – 1954-aisiais – Astrida Lindgren išleido knygą Mijo, mano Mijo, Tovė Jansson – Baisus vidurvasaris; išėjo dvi pirmosios R. R. R. Tolkieno trilogijos Žiedų valdovas dalys, Williamas Goldingas parašė pirmąją savo knygą Musių valdovas.

Prieš 60 metų – 1964-aisiais – išleista Astridos Lindgren knyga Mes Varnų saloje, Roaldo Dahlo Čarlis šokolado fabrike, Vytauto Petkevičiaus Gilės nuotykiai Ydų šalyje.

Prieš 40 metų – 1984-aisiais – pasirodė Vytautės Žilinskaitės knyga Kelionė į Tandadriką, Kęstutis Kasparavičius iliustravo pirmąją knygą vaikams, pirmąkart išleista Simono Daukanto apysaka Rubinaičio Peliūzės gyvenimas.

Prieš 30 metų – 1994-aisiais – pasaulį išvydo Edgaro Valterio Puokiai ir Tiinos bei Sinnikos Nopolų Šiaudinukė ir Veltinukė.

1994 m. gruodžio mėnesį išleistas pirmasis žurnalo Rubinaitis numeris.

Šaltinis: prieiga per internetą čia

Renginių akimirkos            renginiai

Kūryba

  • Piešiniai
  • Giedrės eilėraščiai
  • Hario eilėraščiai
  • Jokūbo eilėraščiai
  • Evos eilėraščiai